סוכרת הריון ליל הסדר וסוכרת הריון

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה עושים בליל הסדר עם 4 כוסות?? עם 3 כזית מצות שחייבים לאכול??
אני קיבלתי הוראה מרב לאכול כזית אחד לשקול קודם החג 17 גרם ואותו לאכול
וכן מבחינת 4 כוסות לשתות את הכוס הראשונה בכמות של רוב כוס של 86 מ"ל כנ"ל למדוד קודם
ואז אחרי הכוס הראשונה והכזית הראשון למדוד סוכר על אף שאני לא מודדת בד"כ בשבתות
ולראות איך הסוכר
אגב אם הוא גבוה מידי הליכה או פעילות אירובית של 10 דקות ברצף עוזרת להוריד

ש.הופנר

משתמש רשום
אני שותה מיץ ענבים מהול במים וכמעט לא עולה לי אבל אני עם זריקות...(סוג 1)
ולגבי יין הוא בדיוק הפוך מוריד את הסוכר עד כדי רמות מסכנות חיים!!! בקיצור שתיהם בעיתיים....

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני לא רב ולא רופא.
אבל קודם כל למדידת השיעורים- יש כוסות של 86 מ"ל- השיעור הקטן של רביעית, יש גם דעות שכזית זה גודל זית סורי בימינו- כמו בחנויות חמוצים שמוכרים לפי משקל, אני לא יודעת בדיוק אבל אני מניחה שזה בערך 10 גר' או אפילו פחות

fit plus - פיט פלוס

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
מה עושים בליל הסדר עם 4 כוסות?? עם 3 כזית מצות שחייבים לאכול??
נראה לי שבדיוק על זה נאמר שצריך רב ורופא,
בכל אופן 3 טיפים שכדאי לאמץ בחג ובכלל בסוכרת הריון כנראה שאת גם מודעת לזה בכל זאת מחזקת..
1. צמצום כמויות לשמור על איזון בנפח הארוחה ודלדאוג שיהיה שם לפחות 2 אבות מזון.(מאזן ערך גליקמי)

2. שליטה על רעב ושובע- לאכול ארוחות קטנות במהלך היום ולא להגיע לארוחת החג רעבים מידי. דילוג על ארוחות מוביל לאכילה מוגברת של מזון בארוחה אחת דבר שעלול לגרום לעלייה דרסטית בערכי הסוכר בדם.

3. מצות- כדאי לדעת שמצה אחת היא שוות ערך בכמות הפחמימות לכ 2 פרוסות לחם . לכן מומלץ לאכול עד מצה אחת בארוחה ולא לשלב אותה עם מזון פחמימתי אחר כגון תפוחי אדמה או תוספת מבושלת אחרות.

תות

משתמש פעיל
לי הרופאה אמרה לשתות מינימום של 4 כוסות ומצות שצריך. בידיעה שהסוכר יהיה גבוה אחרי ליל הסדר.
היא טענה שיום אחד שהסוכר גבוה זה לא נורא.אמרה שאין לי חובה למדוד כי בכל מקרה מסתבר שיהיה גבוה.
רב ששאלתי אישר ונתן לי כמויות מדויקות של מינימום.

כמובן שאין לקחת בהנל שום דוגמא. כל אחת שתתייעץ עם הרופאה שלה ועם המידע הזה לשאול רב.

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לי פעם רב אמר שקולה זה חמר מדינה
ולכן כוס ראשונה היתה מיץ ענבים בשיעור הקטן
ושאר הכוסות דיאט קולה

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
לי הרופאה אמרה לשתות מינימום של 4 כוסות ומצות שצריך. בידיעה שהסוכר יהיה גבוה אחרי ליל הסדר.
היא טענה שיום אחד שהסוכר גבוה זה לא נורא.אמרה שאין לי חובה למדוד כי בכל מקרה מסתבר שיהיה גבוה.
רב ששאלתי אישר ונתן לי כמויות מדויקות של מינימום.

כמובן שאין לקחת בהנל שום דוגמא. כל אחת שתתייעץ עם הרופאה שלה ועם המידע הזה לשאול רב.
סביר להניח שזה תלוי בכמה הסוכרת מאוזנת עד פסח, באיזה שלב ההריון, ומה יתר הפרמטרים.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
השיטה היא:
יין יבש, להרתיח אותו עד שהוא מצטמצם ל85%
זה סימן שכל האלכוהול כבר התנדף, אז צריך להוסיף ממתיק מלאכותי כי אחרת זה מר.
מי שכתב כאן מצות כוסמין, לסוכרתיים אין הבדל בכלל בין מצות כוסמין למצות רגילות, רק שכזית קטן זה ממש מעט, ואם לא אוכלים שום פחמימה נוספת בליל הסדר, לכאורה אין חשש.
ולא לשכוח בשלחן עורך לאכול נתח בשר שמן וטוב, כי השומן מונע מהפחמימה להיספג.

אינסוף

משתמש מקצוען
אצלי היה הבדל משמעותי ברמות הסוכר לאחר אכילה של מצה רגילה
או מצת כוסמין (בדקתי בחול המועד)
ובאופן כללי הכוסמין העלה לי פחות את רמות הסוכר
ומכירה עוד כמה שכוסמין היה להן טוב יותר
למרות שיש לי חברה שאצלה לא היה כל שינוי.

פלונית בת אלמונית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אני זוכרת שהדיאטנית מהקופה אמרה לי נחרצות הוראה מסוימת על 4 כוסות,
נניח לשתות פחות משיעור, משהו כזה
והרב שלל את זה מכל וכל.
אז מה שעשיתי, שתיתי מיץ ענבים קדם לייט,
ואחרי כוס שניה ושלישית יצאתי לטיול קטן בחוץ, עליתי מדרגות וכו'.
הרבה הצלחה!

חלומית

משתמש פעיל
מפי השמועה ללא ידע רפואי הלכתי וללא נסיון.
1) פעם שמעתי על אפשרות של הקפאת מיץ ענבים טבעי, והפשרה על מסננת ולא להשתמש בכמות הראשונה שמופשרת שהיא מכילה את רוב הסוכר. לפי מה ששמעתי זה פוגע בטעם אבל לא בהלכה. נשמע הגיוני כי התרכיז עם הסוכר מופשר ראשון, והכל מיץ מענבים.)
2) בהרתחת יין עם רוצים לוודאות שאין הכל, ניתן להדליק עם גפרור את האדים בסיר. אמורה להידלק אש כחולה שנראת בעיקר בחושך, אם זה כבר לא נדלק, האלכוהול כבר כמעט נגמר.
שוב הדברים נכתבים מפי השמועה והזכרון, ללא אחריות וללא ידע הלכתי רפואי או נסיון אישי.

סלאוויטא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מצ"ב חוברת שפורסמה בפרוג לגבי סכרת סוג 1

קבצים מצורפים

• הכנות לפסח.pdf
    KB 344.2 · צפיות: 9

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה