דרוש מידע לייזר ירוק

הפתעה

משתמש מקצוען
הבן שלי קנה לייזר ירוק בצורת עט, עם קרן לייזר שמגיעה למרחק עצום.
רציתי לשאול האם זה משהו מסוכן ??
אשמח למידע אמין מיודעי דבר בלבד ולא שמועות.
יש מדבקה שכתוב עליה:
avoid exposure laser light is emtted from this aperture
DANGER
laser radiation
avoid direct eye exposure
max output power <5mW
wavelength 532nm+-10
class III laser product
this product compiles with 21 CFR

ישראל העם

משתמש פעיל
יזרים בתחום התת-אדום הם מסוכנים במיוחד, מכיוון שרפלקס המצמוץ הטבעי מגיב רק לאור נראה. למשל, אנשים שנחשפים לקרינת לייזר Nd:YAG שהיא בלתי נראית באורך גל 1.064מיקרון, עלולים שלא לחוש כאב או להבחין בנזק המידי לעיניהם. צליל "פופ" או "קליק" עשוי להישמע מכדור העין, כציון היחיד להתחממות הרשתית מעל ל-38 מעלות צלזיוס, היוצר רתיחהמתפוצצת והיווצרות מידית של כתם עיוור. לייזרים בתחומי תדירות גבוהים יותר (בצבעי הירוק והכחול) עלולים לגרום לעוורון כאשר הפגיעה מתרחשת בתהליך איטי יותר. כאשר קושי בראייה מובחן רק כשעות לאחר הפגיעה, ולאחר ימים ספורים הגעה למצב עוורון מוחלט.

מרדכי מרדכי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
תנו לא ממתק במקום...
כתוב אל יחזיק אדם "כלב רע" בביתו וגם לא סולם רעוע...
אבל מי אני הוא שמקיים אותם...
אבל מה שבטוח שגם זכין לאדם שלא בפניו גם על ידי חייב בנושאים אחרים...
!

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מסוכן בהחלט,
ואפילו שאני חוזרת על דברים שכבר נכתבו
אעפ"כ, זה לחידוד הדברים
ומינסיון אישי,
יום אחד אני מחכה בתחנה ומרגישה משהוא לא נוח בעין
אני מזיזה את הראש ושוב משהוא קורה לי,
פתאום עלות לי דמעות בעיניים והעיין ממש שורפת
ואז אני שמה לב מעבר לכביש בתחנה ממול יושבים קבוצת ילדים עם המכשיר הנ"ל
ומכוונים אלי,
עברתי את הכביש ולקחתי להם את זה,
העין בניסים לא נפגעה. אך מי יודע מי כן נפגע?
אם את אמא אחראית, הוציאי את הדבר הזה מייד מין הבית.

נערך לאחרונה ב:

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כשמכוונים לעיניים זה סכנת נפשות. נקודה.
אבל גם כשלא מכוונים לעיין אלא רק מסתכלים על הנקודה על הקיר וכדו' זה גורם תוך מספר ימים לחוסר מיקוד בראייה ולכאב ראש פנימי קל וצורם כזה.
קשה לי להגדיר את זה אבל ממש לאחרונה התנסיתי ובדקתי את זה,
לא מומלץ בכלל.
גם לא למבוגרים.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בהידברות כתבו על זה פעמיים:
הסרטון המדובר לעיל: https://www.hidabroot.org/article/235994
כתבה: https://www.hidabroot.org/article/239472
לטובת החסומים:
בשנים האחרונות אירעו בישראל לא מעט מקרים של ילדים שהתעוורו או שחלה הידרדרות חמורה בראייתם כתוצאה ממשחק בפנסי לייזר.

בשל זמינותם בחנויות וברשתות הצעצועים, ובשל מחירם הזול, פנסי הלייזר הפכו כיום למשחק אטרקטיבי עבור הילדים, הנהנים להתחרות זה בזה מי יצליח לכוון גבוה יותר את הפנס לשמיים. אלא שמשחק זה עלול לגרום אסון כבד: מספיקות מספר שניות בלבד שבהן יכוון ילד את פנס הלייזר שלו לעבר חברו, או שהמחזיק בפנס יכוון בטעות את אלומת האור לעבר עיניו – והנזק שייגרם לעין יהיה בלתי הפיך.

בכתבה שפורסמה לפני מספר שנים ב"וואלה", קבע ד"ר עופר דפנא, רופא מומחה לעיניים, כי מכשיר הלייזר מסוכן אף יותר מצפייה ישירה בליקוי חמה: "מספיקה צפייה של כמה שניות, כדי לגרום לכוויה קשה עד כדי עיוורון. זאת קרן מאוד מאוד ממוקדת והציבור לא מודע לסכנה", אמר.

בראיון ל- ynet, הסביר פרופ' דב ויינברגר את השינוי שחל במכשירי הלייזר הנמכרים בשוק: "כיום קרני הלייזר חזקות הרבה יותר ועלולות לגרום למגוון פגיעות בעין, מדימום משמעותי, כתמים במרכז הראייה, עכירות של העדשה מהאנרגיה הגבוהה הנספגת וכמובן גם עיוורון. בחלק מהמקרים ניתוח יכול לשפר את המצב, אך לעתים אובדן הראייה הוא תמידי".

הוועדה לזכויות הילד בכנסת התכנסה בעבר לדון בסכנת פנסי הלייזר, במסגרת דיון מהיר שביקש לערוך חבר הכנסת אורי מקלב (דגל התורה). מקלב אמר בדיון כי "אין סכנה כל כך חופשית וזמינה לשימוש ילדים כמו פנסי לייזר שמוגדרים משום מה כ'צעצוע'". הוא הוסיף כי מדובר ב"אבסורד גדול", כלשונו: "הילדים רואים בפנסי הלייזר משחק לגיטימי וההורים אינם מודעים לסכנות החמורות שבשימוש בהם".

בסרטון שעלה לאחרונה לרשת, תיאר אב בכאב רב את שאירע לבנו בעקבות משחק תמים בפנס לייזר: "הוא נהיה עיוור בעין. יש לו חור באמצע הרשתית. הלכנו איתו לאיכילוב, לשערי צדק, ראו אותו המומחים הכי גדולים והם אמרו שאין מה לעשות. הם אמרו: 'תגידו לכל החברים שלכם שלא ישחקו עם לייזר, שפשוט יזרקו את זה לפח". האב סיים: "מי שרואה או שומע אותי – שילך לכל החנויות ויגיד למוכרים: תעיפו את המשחק הזה, זה לא צעצוע של ילדים, זה צעצוע מסוכן. כמו שלא מוכרים לילדים נשק – גם לא מוכרים להם לייזר".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה