דרוש מידע להיכן נעלמו המגבונים של שבת?

אמאל'ה קטנה :)

משתמש מקצוען
לא ממש קשור לעניין.. אבל דומה..

גיסי קנה לנו היום מגבונים באיזה חנות, התלהב שהיה ממש זול
אני ככה בודקת את החברה והמרקם וזה..
ורואה שעל החבילה מאחורה יש 'הוראות שימוש'
ממש הדרכה מצויירת איך לחתל תינוקות:sne::unsure:

מה זה ההזיה הזו???

נאני

משתמש מקצוען
אנחנו לא נוהגים להשתמש במגבונים לחים בשבת (לי זה נראה ממש ההגדרה של דש - להשתמש בלחות של המגבון)

בחורף לוקחים כוס מים רותחים מהמיחם ומערבבים עם ספל מים קרים, מעמידים את הפעוט באמבטיה, שמים שקית אוכל גדולה על היד, קצת סבון על הניילון ומשפשפים ושוטפים בספל - בד"כ זה מספיק, מקסימום עוד ספל.
(אחכ תופסים את הטיטול המלוכלך ביד המכוסה והופכים והופ שניהם ישר לפח)
בקיץ לפעמים אפשר ישירות עם הטוש - המים לא קרים וזה ממש כיף.

אכן מבחינת היגיינה אי אפשר להשוות למגבונים. אבל בכל זאת בימות החול אני מתעצלת ותורמת כמה מגבונים לזיהום כדוא
אסור בשבת, גם בקעץ, לפתוח את הברז של המים החמים.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם אצלנו בכולל הגיעו כולם למסקנה שההיתר ממש מפוקפק.
עם כל הכבוד לאברכים החשובים אצלכם בכולל, אין כאן השוואה, יש כאן היתר של רב חשוב [גם אם הוא לא מקובל עליך וזו זכותך] אם אתה רוצה תביא פסק הלכה של רב/ מו"צ ולא של אברכים בכולל שאוסר את השימוש במגבונים אלו.
כדאי לשים לב שהרב המכשיר גר בירושלים והמוצר מיוצר בכלל בחו"ל
מה הקשר????
בדקת כמה מוצרים אתה אוכל שמיוצרים בחו"ל והרב המכשיר גר בארץ???
אין פה משגיחים שנוסעים לשם וכו'. זה בסה"כ הבעת דעה של הרב גואלמן.
מידיעה או אולי סתם השערה???

וחוץ מזה אתה צודק זו לא כשרות קלאסית כי אין שום צורך לנסוע לשום מקום כדי להכשיר את המוצר, אלא סה"כ לבדוק האם יש בו בעיה בשבת, ואת זה אפשר לבדוק גם אם מייצרים אותו בחו"ל ואין משגיחים שנוסעים לשם....

den

משתמש רשום
עריכה תורנית
מקפיצה, מישו ראה לאחרונה את המגבונים של שבת של הרב גואלמן או של הרב שטרן (ד"ר פישר) בירושלים????
מחפשת נואשות כבר במלא סופרים ומכולות...

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מקפיצה, מישו ראה לאחרונה את המגבונים של שבת של הרב גואלמן או של הרב שטרן (ד"ר פישר) בירושלים????
מחפשת נואשות כבר במלא סופרים ומכולות...
שפע ברכת השם רחוב בית וגן 10

• תודה
Reactions: den

rivkar

משתמש מקצוען
אני שמעתי שהרב גואלמן ירד מההכשר על זה
בלי אחריות

rivkar

משתמש מקצוען
אפשר להתקשר ולשאול אותו או לברר ממקור השמועה מה מהימנותה
זה נכון
אבל מכל מקום כל אחד צריך לשאול את הרב שלו
כי אני יודעת (זה בודאות) שהרבה רבנים אוסרים מכל וכל
פרוג לא מקום לדיון הלכתי רק לעורר את המודעות..

**Moko**

משתמש מקצוען
בלתק חלקי,
שמעתי שהכשרות לא באמת ניתנה על ידו , ובפועל אני עד היום מייבשת מגבונים ומשתמשת בספריי שמוכרים במיוחד לניקוי תינוקות
שאלנו אותו באופן אישי, והוא אמר שהוא מתיר את זה לכתחילה לכל שימוש - אפילו לא רק לילדים!
שאלתם באופן אישי?
אשמח לשמוע מה הוא אמר בפירוט! יעזור מאוד.

פירקוד!!

משתמש פעיל
שאלנו אותו בעצמו באופן אישי לפני שנה בערך.. נראה לי שזה הפתרון הכי פשוט במקום להסתמך על שמועות.. הוא רב נגיש ומוכר.. פשוט תשאלו אותו..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה