דרוש מידע להיות עקרת בית - אפשרי בדור הזה?

מצב
הנושא נעול.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מניחה שיש יש אנשים שחיים ככה - הפוך.
כל זוג שהאשה עם משכורת ממוצעת והבעל אברך במיר...
ואצלם יש גם הוצאות של מעונות וצהרונים, שיורדות כשהאשה לא עובדת.
(גם אם בגיל מסוים כן שלחים את הקטן לגנון כי הוא צריך מסגרת- לרוב מדובר במסגרת זולה בהרבה ממסגרת עד 16:00, וזה גם לתקופה קצרה יותר)

ככה שכלכלית זה אפשרי גם אם זה דורש צמצום.
מבחינות אחרות שהוזכרו פה- רק אתם יכולים לדעת אם זה מתאים לך או לא.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ואני, מהרגע שנכנסתי להריון הראשון והכח שלי ירד וראיתי שהוא ''זורח פורח'' בעבודה
והייתי מתוסכלת מאוד כי ברור שהחלום שלי היה שהוא יחזור ככה מהכולל - מה שלא קרה
אחוז ניכר מהאברכים חוזרים כך מהכולל.
אחוז ניכר מהאברכים לא חוזרים כך מהכולל.

אשריך שזכית שבעליך לא כפה על עצמו את מוסכמות החברה, והלך לפי נטיית ליבו.

שרה41102

משתמש רשום
ב"ה יפה על הכנות שלך ובטוח שמה שאת מרגישה שנכון אבל אני אשתף אותך במצב שלי אולי יתן לך כח.
אני בדיוק דיברתי כמוך ואז בלידה השלישית היו לי 2 ילדים בגיל מעון וזה אומר שאם אני יוצאת לעבוד אז אני מרוויחה אולי 500 או אלף שח בלקזז את הוצאות המעון (מעון פה 2500 שח בחחודש) ואני אמא חרדתית יחסית שלא אכניס לכל מקום אז היה ברור שאני בבית איתם.
יכולתי לסכם את זה פה ! אמא בבית עם הילדות שלה וזהו.

אבל אני יודעת שזה בלתי אפשרי להתקיים על משכורת אחת ובעלי מרוויח טוב אבל אני מודעת לצרכים שלי ולהוצאות שלי וקניות בסופר שאין מצב להצטמצם בהם ובחרתי לפתוח משפחתון בבית ולהמשיך להתפרנס מהנקודה שבחרתי להישאר בבית וזה לא פשוט כי זה עקרת בית פי 3.

ולבעלי אין בין הזמנים ובקושי חול המועד.. :) וברור שהוא לא יכול לחפות על הילדים שלא מרגישים טוב מטעם העבודה המסודרת מאוד שלו וכך שאני זו שתמיד אצטרך לקחת חופש בזמן שחברות שלי על סף פיטורים בגלל החופשת מחלה של הילד...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שאלה טובה
דעתו נחרצת שלא נכון לאישה לשבת גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית
אולי ניתן להגיע לעמק השווה על ידי מחשבה על עבודה של פחות שעות, עבודה חלקית?

בכל אופן לא חושב שיש פתרון קסם, תשבו ביחד ותחשבו מה יהיה לכם טוב.

נערך לאחרונה ב:

שרה41102

משתמש רשום
וניסיתי לא להתייחס אבל זה בוער בי !
אין מה לדבר על השוויון- כי זה פשוט עוד דרך של התקשורת לדרדר את השיח החברתי כי הם לא באמת מתכוונים לזה.
לא שמעתי הפגנות על "נשים לעבוד במוסך או בגרר או במנוף או באתר בניה או בזבל ועוד... סתם שטויות הרי מדעתית גבר ואישה שונים !

רחלה 123

משתמש מקצוען
אז עכשיו גם להיות אישה לבעל שלומד חצי יום וגם לעבוד - זה מתסכל מאוד.
מעניין איך כל אחד חווה את אחרת
כי בעיניים שלי - מילא להיות דחוקים כלכלית למען המטרה החשובה של לימוד תורה זה שווה את זה ונותן לזה ערך.
אבל להיות בלי כסף וגם בעלי ערך - יותר מבאס.
כמובן שהכל השתדלות ופרנסה משמים, מתכונת על צורת ההשתדלות

לארג'

משתמש מקצוען
אחוז ניכר מהאברכים חוזרים כך מהכולל.
אחוז ניכר מהאברכים לא חוזרים כך מהכולל
נשמע מדבריך שזה 50 50, דעתי זה 85-15 ,תלוי בגודל הכולל וכו'
אשריך שזכית שבעליך לא כפה על עצמו את מוסכמות החברה, והלך לפי נטיית ליבו.
זה מצויין וראוי להערכה

חילזון קטן

משתמש פעיל
אולי להרבה נשים גם יותר נח/מכובד לצאת לעבוד, להתפתח ולראות עולם
וההבעל יושב ושקוע בלימוד פחות מתמצא בכל מיני דברים?
וזה נותן להן יתרון ענננננק

לארג'

משתמש מקצוען
אולי להרבה נשים גם יותר נח/מכובד לצאת לעבוד, להתפתח ולראות עולם
וההבעל יושב ושקוע בלימוד פחות מתמצא בכל מיני דברים?
וזה נותן להן יתרון ענננננק
זה נכון
אבל יש גם עבודות בסביבה טובה שאברכים שלא מצאו את עצמם בכולל יום שלם מוצאים את עצמם בעבודה כשירה

חילזון קטן

משתמש פעיל
זה נכון
אבל יש גם עבודות בסביבה טובה שאברכים שלא מצאו את עצמם בכולל יום שלם מוצאים את עצמם בעבודה כשירה
יש קטע של שוויון חברתי
שחייב!!! שהוא אברך - היא מפרנסת וכו וכו'
האמת, חושבת שכל זוג צריך לעשות שיקולים משלו (כלכלי, טכני רוחני) בלי להתייחס לחברה...

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין איך כל אחד חווה את אחרת
כי בעיניים שלי - מילא להיות דחוקים כלכלית למען המטרה החשובה של לימוד תורה זה שווה את זה ונותן לזה ערך.
אבל להיות בלי כסף וגם בעלי ערך - יותר מבאס.
כמובן שהכל השתדלות ופרנסה משמים, מתכונת על צורת ההשתדלות
את צודקת,
בסופו של דבר אני ''מענישה'' את עצמי

אבל אני אגיד לך את האמת, אני מרגישה שאני לא רוצה לצאת לעבוד ולהסתגל לרמת חיים של 2 משכורות
כדי לא לשכוח את התכלית.

מילא הוא החליט שפחות מתאים לו ללמוד יום שלם,
ואני כבר מרגישה איך לאט לאט אני מתחברת לסגנון החיים הזה שבהם בעלי תמיד פנוי אלי ולבית ולילדים
ואני לא מרגישה שום מצפון לבקש ממנו שישמור על הילדים ואני אצא עם חברות, כי זה לא על חשבון הלימוד

אני לא רוצה להגיע למצב שבו אני מרגישה שהמצב הזה לכתחילה,
אני רוצה שביום שהוא יגיד שהוא רוצה לחזור ללמוד (הלוואי ) אני ארצה את זה בלי פקפוקים.

(ואז אני גם אחזור לעבוד)

שואל לעניין

משתמש פעיל
כל הכבוד לך!
זה גם מה שבעלי רוצה שאני אעשה ולכאורה מה שאני אעשה בסוף.
משרה חלקית מהבית - כי לצאת מהבית אני לא מסכימה.
(בגרפיקה זה יותר אפשרי)

זה באמת הכיוון

לגמרי,
וזה שעוד לא ראינו גבר שנהנה ללכת לקנות בגדים לילדים בערב חג 4 שעות בשמש
וזה שעוד לא ראינו אישה שנהנת להעביר דירה ולסחוב ולבנות סוכה... (האמת שיש לי אחות שתמיד בונה את הסוכה...אבל זה מצחיק)
לא ידעתי שנשים נהנות לקנות בגדים בערב חג 4 שעות בשמש!
בכל אופן אחדש שגברים לא נהנים להעביר דירות וכדו'...

M.D.R

משתמש צעיר
אני רוצה לומר לך, שאת כל התהליכים שהוא עבר הוא עשה על דעת עצמו,
כלומר הוא שיתף אותי בלבטים ובהתחבטויות, אבל בשכלי הבנתי שיותר חכם זה לשתוק
דעתי כדעת שכלך
דעתו נחרצת שלא נכון לאישה לשבת גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית
דעתי שנכון לאישה לעשות מה שטוב לה גם אם זה לשבת בבית

רחלה 123

משתמש מקצוען
לאט אני מתחברת לסגנון החיים הזה שבהם בעלי תמיד פנוי אלי ולבית ולילדים
דווקא בעלים עובדים הרבה פחות פנויים לבית ולילדים, כשאברך רוצה לצאת עם אשתו אז יש דיון אישי ביניהם האם זה מתאים.
שעובד רוצה לצאת עם אשתו הם לעיתים צריכים לחשוב על זה שבועות ארוכים מראש ...
(ואז אני גם אחזור לעבוד)
דווקא אם את מתכוננת לאפשרות שאת תחזרי להיות המפרנסת העיקרית את חייבת לשמור על השם והמקום שלך בשוק התעסוקה.
אף אחד לא מחכה לך, וכשיראו חור של שנים ארוכות בקורות חיים שלא עבדת - זה לא לטובתך.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה