חומרה כרטיס מסך RTX4090 - רשרושים וקטיעות

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
שלום, בהמשך לשאלותיי הקודמות בעניין מחשב חדש שרכשתי.
השקעתי במחשב חזק (i7 דור 14 + 64GB זיכרון פנימי) ובמיוחד בכרטיס המסך RTX4090.
העניין הוא שאני מרגיש כאילו יש בעיה או שהוא מתאמץ מדיי או עובד בצורה לא חלקה. הסיבה לכך - כאשר אני עובד בתלת מימד (תוכנת UNITY) :
1. הכרטיס מסך משמיע רשרוש/זמזום.
2. בנוסף אני חווה קיטועים וקפיצות בפעילות שלו בזמן מאמץ.

אציין שנאמר לי ברכישה שהכרטיס עבר פעולת OVERCLOCK (לא היה להם משהו אחר).
כמו כן אוסיף שבמקום העבודה שלי במחשבים במפרט דומה לא חוויתי את הזמזום ולא את הקיטועים.

מצורף סרטון שמראה את הקפיצות בשעת מאמץ (בתוכנת יוניטי). שימו לב לאיטיות כל כמה שניות.
האם זו בעיה? האם לדעתכם ניתן לפתור אותה?

תודה

קבצים מצורפים

• Record_2024_04_16_00_28_43_607~1.mp4
    2.6 MB
שלום, בהמשך לשאלותיי הקודמות בעניין מחשב חדש שרכשתי.
השקעתי במחשב חזק (i7 דור 14 + 64GB זיכרון פנימי) ובמיוחד בכרטיס המסך RTX4090.
העניין הוא שאני מרגיש כאילו יש בעיה או שהוא מתאמץ מדיי או עובד בצורה לא חלקה. הסיבה לכך - כאשר אני עובד בתלת מימד (תוכנת UNITY) :
1. הכרטיס מסך משמיע רשרוש/זמזום.
2. בנוסף אני חווה קיטועים וקפיצות בפעילות שלו בזמן מאמץ.

אציין שנאמר לי ברכישה שהכרטיס עבר פעולת OVERCLOCK (לא היה להם משהו אחר).
כמו כן אוסיף שבמקום העבודה שלי במחשבים במפרט דומה לא חוויתי את הזמזום ולא את הקיטועים.

מצורף סרטון שמראה את הקפיצות בשעת מאמץ (בתוכנת יוניטי). שימו לב לאיטיות כל כמה שניות.
האם זו בעיה? האם לדעתכם ניתן לפתור אותה?

תודה
מי התקין לך את הכרטיס ומי עשה את האוברכלוקינג?

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מי התקין לך את הכרטיס ומי עשה את האוברכלוקינג?

זהו שלא ממש מבין בזה. כשרכשתי בחנות נאמר לי שזה כרטיס שנעשה עליו אוברקלוק. אבל קיבלתי את המחשב בלי מערכת הפעלה ודרייברים, אז לא יודע איך זה עם אוברקלוק

זהו שלא ממש מבין בזה. כשרכשתי בחנות נאמר לי שזה כרטיס שנעשה עליו אוברקלוק. אבל קיבלתי את המחשב בלי מערכת הפעלה ודרייברים, אז לא יודע איך זה עם אוברקלוק
לא כדאי לשחק אם הכרטיס הוא עלה לך מן הסתם הרבה כסף.
פעילות של אוברכלוק צריכה להעישות במקצועיות וובדיקות שיש מספיק קירור לכרטיס.
ייתכן שגם הכרטיס לא מחובר מספיק טוב או שיש לו שומן בחיבורים של הנחושת שקורה כשנוגעים בפסי הנחושת.
ייתכן שגם דרייבירם יפתרו את הבעיה ואת זה תוכל לעשות על ידי הורדה של דרייבר תואם באתר הרשמי של החברה.
אבל שוב - לא כדאי לשחק אם הכרטיס למי שלא מבין בזה, ממליץ לך לחזור לחנות ולספר להם על התקלה.
אם יש לך גישה לכרטיס תוכל לנסות להרגיש מלמעלה את החום.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא כדאי לשחק אם הכרטיס הוא עלה לך מן הסתם הרבה כסף.
פעילות של אוברכלוק צריכה להעישות במקצועיות וובדיקות שיש מספיק קירור לכרטיס.
ייתכן שגם הכרטיס לא מחובר מספיק טוב או שיש לו שומן בחיבורים של הנחושת שקורה כשנוגעים בפסי הנחושת.
ייתכן שגם דרייבירם יפתרו את הבעיה ואת זה תוכל לעשות על ידי הורדה של דרייבר תואם באתר הרשמי של החברה.
אבל שוב - לא כדאי לשחק אם הכרטיס למי שלא מבין בזה, ממליץ לך לחזור לחנות ולספר להם על התקלה.
אם יש לך גישה לכרטיס תוכל לנסות להרגיש מלמעלה את החום.
- לכאורה החום בסדר, גם בפעילות מאוד מאומצת הוא לא עובר את ה70 מעלות.
- לגבי הקול של הזמזום, ממה שהתעניינתי זה דבר שבהחלט קורה בכרטיסי מסך חזקים.
- הדבר שעדיין מטריד אותי זה הקיטועים. במדידת ביצועים רואים בפירוש שבזמן של פעילות 3D מאומצת כנ"ל (רואה את זה בעיקר בתוכנת יוניטי), כל כמה שניות יש קטיעות ובאותם רגעים הביצועים יורדים מ100% ל30-40% לכמה שניות.

השאלה אם זה יכול להיות באמת עניין של דרייבר, או בכלל התנהגות של התוכנת (יוניטי) ולא של הכרטיס.

- לכאורה החום בסדר, גם בפעילות מאוד מאומצת הוא לא עובר את ה70 מעלות.
- לגבי הקול של הזמזום, ממה שהתעניינתי זה דבר שבהחלט קורה בכרטיסי מסך חזקים.
- הדבר שעדיין מטריד אותי זה הקיטועים. במדידת ביצועים רואים בפירוש שבזמן של פעילות 3D מאומצת כנ"ל (רואה את זה בעיקר בתוכנת יוניטי), כל כמה שניות יש קטיעות ובאותם רגעים הביצועים יורדים מ100% ל30-40% לכמה שניות.

השאלה אם זה יכול להיות באמת עניין של דרייבר, או בכלל התנהגות של התוכנת (יוניטי) ולא של הכרטיס.
ייתכן של דרייבר.
בדקת שהלוח אם תומך ושיש לך מספיק הספק חשמל?

כאמור לא מספיק בקי בזה. מנסה לסמוך על החנות שמכרה שלא בנתה מחשב לא כראוי.
דבר ראשון צריך להתקין דרייבר מאתר החברה.
מה דגם הלוח האם שלך וכמה ספק הכח שלך מספק? ניתן לראות את דגם לוח האם ב - WIN + R MSINFO32 ואת ספק הכח - רשום עליו

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מה דגם הלוח האם שלך וכמה ספק הכח שלך מספק? ניתן לראות את דגם לוח האם ב - WIN + R MSINFO32 ואת ספק הכח - רשום עליו

לוח אם:
1713333843492.png

דרייבר עדכנתי אתמול (ולא עזר).

אבל לגבי הספק אני לא חושב שאפרק כרגע את המחשב בשביל לראות את זה...
תודה בכל אופן

כאמור לא מספיק בקי בזה. מנסה לסמוך על החנות שמכרה שלא בנתה מחשב לא כראוי.
מה דגם הלוח האם שלך וכמה ספק הכח שלך מספק? ניתן לראות את דגם לוח האם ב - WIN + R MSINFO32
לוח אם:
צפה בקובץ המצורף 1630756

דרייבר עדכנתי אתמול (ולא עזר).

אבל לגבי הספק אני לא חושב שאפרק כרגע את המחשב בשביל לראות את זה...
תודה בכל אופן
אני ייבדוק יותר מאוחר לגבי הלוח אם כשיהיה לי יותר קליטה

@ישיר ביררתי קצת על התקלה שלך ונראה שזה בעיה קצת מוכרת עם כרטיסי מסך כמו שלך שעברו אוברקלוקינג.
אחד טען שהשתמש בתוכנה של MSI ועשה מינוס 200 על ה GPU ו מינוס 500 על ה memory
התוכנה:
ממבט מלמעלה אני מבין שהתוכנה הזו אחראית על אוברקלוקינג והפעולה שכתבתי למעלה אמורה לנטרל או לנרמל את האוברקלוקינג שנעשה לכרטיס.
חשוב להדגיש! אוברקלוקינג הוא תחום עדין וצריך להיעשות בזהירות על פי מדריכים של מומחים.
בלי אחריות.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
@ישיר ביררתי קצת על התקלה שלך ונראה שזה בעיה קצת מוכרת עם כרטיסי מסך כמו שלך שעברו אוברקלוקינג.
אחד טען שהשתמש בתוכנה של MSI ועשה מינוס 200 על ה GPU ו מינוס 500 על ה memory
התוכנה:
ממבט מלמעלה אני מבין שהתוכנה הזו אחראית על אוברקלוקינג והפעולה שכתבתי למעלה אמורה לנטרל או לנרמל את האוברקלוקינג שנעשה לכרטיס.
חשוב להדגיש! אוברקלוקינג הוא תחום עדין וצריך להיעשות בזהירות על פי מדריכים של מומחים.
בלי אחריות.
אוקי יש לי את התוכנה. אנסה.
בכללי רציתי לבטל את האוברקלוק, קניתי ככה כי זה מה שיהיה.

תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה