חיסכון לכל ילד כמה? ואיפה??

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעבר בתחילתה של התוכנית חסכון לכל ילד של ביטוח לאומי הפקנו 50 ש"ח נוספים עם הזמן בחרנו להפסיק עקב צורך בכסף הזה.
כרגע אנחנו חושבים לחזור לזה.
השאלות:
א. האם אכן זה כדאי? (בפרט לאור זה שהשנה לא היו רווחים בקופות, וכבר כתבו הרבה על זה בפרומים כאן)
ב. באיזה קופה (כשרה) הכי מומלץ להפקיד את כספי הביטו"ל?
קראתי הרבה בפורמים כאן לא הצלחתי לצאת עם משהו ברור.
אשמח להמלצות!
@מקצועי בלבד
@השקעות R הון

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
השאלות:
א. האם אכן זה כדאי? (בפרט לאור זה שהשנה לא היו רווחים בקופות, וכבר כתבו הרבה על זה בפרומים כאן)
אשמח להמלצות!
@מקצועי בלבד
@השקעות R הון
תתחילו מכאן -

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תתחילו מכאן -
אם הסקתי נכון
שורה אחרונה המלצה שלך (אחרי החתימה של לא יועצת לא ממליצה וכו') ללכת על חברת אינפיניטי במסלול הלכה עם כשרות של תשואה כהלכה, ובהחלט רווחי להוסיף את ה 50 ש"ח
לא ציינתי שילדי קטנים.
האם יש עמלה כל שהיא במעבר מחברה אחרת? או שרק מכאן והילך זה נחסך?

סתם הערה שלא צוינה שם ומסתבר שאינה רלוונטית למרבית ההורים, אבל לאחרונה סיפר לי בחור שפדה את הכסף לצרכיו האישיים בניגוד לדעת הוריו (מעל 21) - אז יתכן שהורה יחסוך ובסוף הבן יקח את הכסף למה שבא לו.

תודה על במאמר המקיף, והמתומצת!!

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
1686482627765.png

זה מה שהאתר כתב לי
מה הסיבה שישנם ילדים שאני לא יכול לשנות את קופת הגמל?1686482627765.png

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם הסקתי נכון
שורה אחרונה המלצה שלך (אחרי החתימה של לא יועצת לא ממליצה וכו') ללכת על חברת אינפיניטי במסלול הלכה עם כשרות של תשואה כהלכה, ובהחלט רווחי להוסיף את ה 50 ש"ח
לא ציינתי שילדי קטנים.
אז המסקנה שגויה.
האם יש עמלה כל שהיא במעבר מחברה אחרת?
לא.
סתם הערה שלא צוינה שם ומסתבר שאינה רלוונטית למרבית ההורים, אבל לאחרונה סיפר לי בחור שפדה את הכסף לצרכיו האישיים בניגוד לדעת הוריו (מעל 21) - אז יתכן שהורה יחסוך ובסוף הבן יקח את הכסף למה שבא לו.
התייחסתי לנקודה הזאת כבר מס' פעמים.
ובקצרה: אני מתכננת לתת לכל אחד מילדיי לחתונה סכום הרבה יותר משמעותי ממה שיהיה בחיסכון לכל ילד, ושהכסף בחיסכון לכל ילד אמור להיות חלק מזה, ואם ילד מסוים יחליט מדעתו לעשות משהו אחר באופן עצמאי אז כמובן שלא רק שהוא לא ירוויח מכך כלום אלא הוא יפסיד הרבה יותר...
זה מה שהאתר כתב לי
מה הסיבה שישנם ילדים שאני לא יכול לשנות את קופת הגמל?
כי אי אפשר לשנות חברה ומסלול דרך הביטוח לאומי.
שינוי קופה עושים דרך הקופה שאליה רוצים להעביר.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אם מוסיפי 55 ש"ח ל21 שנה כמה זה אמור לצאת?
(בהתחשב על קופות גמל ב21 שנה הקודמות)
תודה לכל המקצוענים

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כי זה לא מה שכתוב במאמר שהפניתי לשם.
ממה שאני הבנתי בנקים זו אופציה שהיא ללא רווח גדול ובנוסף אין אפשרות לצאת מהתוכנית הזו. - לפי החשבון במאמר שם מי שמוסיף מגיע לפער של 19,000 רווח מאשר בתוכנית בבנק.
והתוספת היא רווחית מאחר ודמי הניהול משולמים ע"י המדינה. (ממש מומלץ כתבת שם).
ביחס לאיזה קופת גמל בהתחלה המלצת על אלטשולר שחם, אבל עדיין היה המלצה חמה על המסלול של 'חברת אינפיניטי' ובהסבר שם נכתב שהוא משקיע במדד מעולה ( msci world all country)
בעדכון המאוחר יותר נוסף שמסלול זה גם כשר הלכתית ע"י תשואה כהלכה

אשמח לדעת היכן שגיתי בהבנת המאמר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ממה שאני הבנתי בנקים זו אופציה שהיא ללא רווח גדול ובנוסף אין אפשרות לצאת מהתוכנית הזו. - לפי החשבון במאמר שם מי שמוסיף מגיע לפער של 19,000 רווח מאשר בתוכנית בבנק.
והתוספת היא רווחית מאחר ודמי הניהול משולמים ע"י המדינה. (ממש מומלץ כתבת שם).
ביחס לאיזה קופת גמל בהתחלה המלצת על אלטשולר שחם, אבל עדיין היה המלצה חמה על המסלול של 'חברת אינפיניטי' ובהסבר שם נכתב שהוא משקיע במדד מעולה ( msci world all country)
בעדכון המאוחר יותר נוסף שמסלול זה גם כשר הלכתית ע"י תשואה כהלכה

אשמח לדעת היכן שגיתי בהבנת המאמר.
הכל נכון, חוץ מהנקודה הפשוטה שלא כתבתי בשום מקום שזה מתאים לכולם.
כדי להשקיע במסלול מנייתי חובה להבין את המשמעויות של השקעה מנייתית, ובשביל זה שמתי שם קישורים לשני מאמרים שמסבירים את הסיכונים והסיכויים שיש בהשקעה במניות.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בעבר בתחילתה של התוכנית חסכון לכל ילד של ביטוח לאומי הפקנו 50 ש"ח נוספים עם הזמן בחרנו להפסיק עקב צורך בכסף הזה.
כרגע אנחנו חושבים לחזור לזה.
השאלות:
אשמח להמלצות!
@מקצועי בלבד
@השקעות R הון

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה