מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

קיבי1

משתמש חדש
אני נוגע כאן הכמה נקודות לכמה אשכולות אבל מי שיכול לענות אשמח מאוד
1. אשתי עובדת במקום עבודה אחד אצל שני עסיקים בעלות ומשרד החינוך שניהם כמובן מפרישים פנסיה של שני רכיבים גמל ופיצויים לאותה קרן במיטב דש משום מה בתלוש של הבעלות מופיעה עוד שורה של הפרשה לקופת גמל של אלטשולר שחם - פניתי לחשבות ואמרו לי שזה קופת גמל להוצאות שאת זה אי אפשר להפקיד אל תוך הקרן פנסיה הרגילה שכוללת בתוכה גם גמל, מישהו יודע במה מדובר??
2 כמו כן הדמי ניהול במיטב דש הם 0.45 מההפקדה 0.04 מהצבירה זה נחשב דמי ניהול נמוכים??
3 אשתי עברה מהסתדרות המורים לארגון המורים אם אני מעביר גם את הקרן השתלמות שלה הצבירה אמורה להיפגע או שעדיף להשאיר את הקרן אצל הסתדרות המורים??

A052

משתמש סופר מקצוען
משום מה בתלוש של הבעלות מופיעה עוד שורה של הפרשה לקופת גמל של אלטשולר שחם - פניתי לחשבות ואמרו לי שזה קופת גמל להוצאות שאת זה אי אפשר להפקיד אל תוך הקרן פנסיה הרגילה שכוללת בתוכה גם גמל, מישהו יודע במה מדובר??
אכן יש לכם עוד קופת גמל עם כמה גרושים.
3 אשתי עברה מהסתדרות המורים לארגון המורים אם אני מעביר גם את הקרן השתלמות שלה הצבירה אמורה להיפגע או שעדיף להשאיר את הקרן אצל הסתדרות המורים??
מקרן למורים לקרן למורים לא אמור להיפגע כלום. תבדקו היכן התשואות היו יותר טובות בשנים האחרונות.

מה_שמי

משתמש רשום
עזבתי את עבודתי

האם משתלם למשוך את כספי הפיצויים (שנמצאים ב S&P ) ?
במידה ואמשך זה יהיה ע"מ לקנות דירה.

האם אפשרי גם למשוך אותם בעוד חצי שנה בלי עמלות / מיסים ?

Ins

משתמש רשום
עזבתי את עבודתי

ניתן למשוך את כספי הפיצויים בכל עת ללא שינוי בחבות המס
כדאי להעביר לקופה את טופס עזיבת עבודה ו161 גם אם לא מושכים ולבקש התחשבנות מס (כמובן בהנחה וכל הסכום פטור)
כך לא תצטרכו בעתיד להביא אישור חדש מפקיד השומה

Ins

משתמש רשום
להעביר לקופה של הפנסיה?
מה הכוונה לבקש התחשבנות מס ?
תעביר לסוכן הביטוח שלך את אישור הפסקת עבודה וטופס 161 שיעביר לקופה
או לחילופין אתה יכול להעביר ישירות לקופה ובתוכן המייל לבקש התחשבנות ללא פדיון

סלום

משתמש פעיל
עזבתי את עבודתי

אם יש לך צד למשוך את הכסף למה זה בכלל במסלול מנייתי?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה