דרוש מידע יש לי כמה שאלות לגבי חתימה בלשכה ואבטלה

יחשבאף

משתמש מקצוען
אחותי התפטרה מעבודתה אחרי לידה עקב מעבר דירה, והתחילה לחתום אבטלה אחרי שנים של עבודה באותו מקום.
היא בינתיים לומדת איזשהו קורס פעם בשבוע ואחר כך מקווה באמת להתחיל לחפש משהו אחר.
בלשכת התעסוקה שלחו אותה לשמור על בגרויות.
מדובר בעבודה שמשלמים עליה 35 ש"ח לשעה, היא לא צפויה מראש.
יש לה תינוק בן חצי שנה, וגרה באזור שמטפלת זמנית לפי שעות (אם בכלל תמצא מישהי) תעלה לה 25 ש"ח לשעה...
האם יש דרך לכפות עליה ללכת להשגיח על בגרויות?
אם היו שולחים אותה למעסיק ישיר היתה יכולה לגרום להם לא להעסיק אותה, אבל פה המקרה שונה.
הלכו ליום הדרכה ואחר כך כבר דרשו מהם למלא טפסי 101 ואמרו שיקראו להם לפי הצורך...
מה היא יכולה לעשות כדי להמנע מזה?
יש פתרונות?
היא עדיין זכאית לימי אבטלה לעוד איזה חודשיים וחצי ובינתיים היא לומדת וממש לא רוצה לעבוד בשביל רווח ברוטו של 10 ש"ח לשעה (אם בכלל תמצא מישהו שישמור על התינוק...)
אשמח לשמוע להמלצותיכם...

טורינו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אחותי התפטרה מעבודתה אחרי לידה עקב מעבר דירה, והתחילה לחתום אבטלה אחרי שנים של עבודה באותו מקום.
היא בינתיים לומדת איזשהו קורס פעם בשבוע ואחר כך מקווה באמת להתחיל לחפש משהו אחר.
בלשכת התעסוקה שלחו אותה לשמור על בגרויות.
מדובר בעבודה שמשלמים עליה 35 ש"ח לשעה, היא לא צפויה מראש.
יש לה תינוק בן חצי שנה, וגרה באזור שמטפלת זמנית לפי שעות (אם בכלל תמצא מישהי) תעלה לה 25 ש"ח לשעה...
האם יש דרך לכפות עליה ללכת להשגיח על בגרויות?
אם היו שולחים אותה למעסיק ישיר היתה יכולה לגרום להם לא להעסיק אותה, אבל פה המקרה שונה.
הלכו ליום הדרכה ואחר כך כבר דרשו מהם למלא טפסי 101 ואמרו שיקראו להם לפי הצורך...
מה היא יכולה לעשות כדי להמנע מזה?
יש פתרונות?
היא עדיין זכאית לימי אבטלה לעוד איזה חודשיים וחצי ובינתיים היא לומדת וממש לא רוצה לעבוד בשביל רווח ברוטו של 10 ש"ח לשעה (אם בכלל תמצא מישהו שישמור על התינוק...)
אשמח לשמוע להמלצותיכם...
נקודה לבדיקה:
כשאני חתמתי אבטלה הופיע סעיף שעל הלשכה למצוא עבודה שהרווח ממנה יהיה מקביל לסכום שמתקבל מהאבטלה.

ע"פ הנתונים שציינת זה לא נשמע שהצעת העבודה עומדת בתנאי הנ"ל.

יחשבאף

משתמש מקצוען
נקודה לבדיקה:
כשאני חתמתי אבטלה הופיע סעיף שעל הלשכה למצוא עבודה שהרווח ממנה יהיה מקביל לסכום שמתקבל מהאבטלה.

אמרו לה שהיא תמשיך לקבל אבטלה, אבל יקזזו לה את מה שמקבלת שם...

efrat1

משתמש סופר מקצוען
מה אם בכל פעם שיקראו לה לבוא להשגיח על בגרות היא לא תוכל?
בכל מקרה זה שכר שעתי
אז אם היא תרוויח 0 שקל לא יוכלו לקזז לה כלום
לא?

יחשבאף

משתמש מקצוען
מה אם בכל פעם שיקראו לה לבוא להשגיח על בגרות היא לא תוכל?
בכל מקרה זה שכר שעתי
אז אם היא תרוויח 0 שקל לא יוכלו לקזז לה כלום
לא?
בעיקרון אסור לסרב לעבודה שלשכת התעסוקה שולחת אליה.
אלא אם כן יהיה לה אישור מרופא או אישור שהיא בלימודים או משהו כזה...

למען שמו

משתמש פעיל
שבכל פעם שיקראו לה שתגיד שאין לה מי שישמור על התינוק אז היא לא יכולה לבא.
אני כשחתמתי אבטלה אמרתי שבעלי יוצא מוקדם בבוקר וחוזר בערב כך שאני לא יכולה לצאת מהבית לפני 08:00 וב 13:00 אני צריכה היות בחזרה בבית...
הם לא מצאו לי עבודה מאימה לקריטרונים...
החכמה היא מראש לצמצם אלטרנטיבות
אגב, היא זכאית לפיצויים ממקום העבודה הקודם

יחשבאף

משתמש מקצוען
שבכל פעם שיקראו לה שתגיד שאין לה מי שישמור על התינוק אז היא לא יכולה לבא.
אני כשחתמתי אבטלה אמרתי שבעלי יוצא מוקדם בבוקר וחוזר בערב כך שאני לא יכולה לצאת מהבית לפני 08:00 וב 13:00 אני צריכה היות בחזרה בבית...
הם לא מצאו לי עבודה מאימה לקריטרונים...
החכמה היא מראש לצמצם אלטרנטיבות
אגב, היא זכאית לפיצויים ממקום העבודה הקודם
תודה.
לגבי פיצויים- ידוע, יש לנו שתי חשבות שכר במשפחה...

יחשבאף

משתמש מקצוען
נקודה לבדיקה:

איך מחשבים את זה?
לפי מה?
איך היא יכולה לדעת כמה שווה שעת אבטלה?

shani123

משתמש מקצוען
שתחזור ללשכה ותגיד
או שאין לה מטפלת זמנית באזורה, אלא במחיר גבוה (לדוגמא 50-70 ש"ח לשעה)
או היא מבקשת עבודה מסודרת וקבועה שהילד יוכל לקבל מסגרת קבועה ולא משהו לא יציב.
או אפילו שתיהם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה