מידע שימושי טיפים לקוניי "החנוכיות וכלי הכסף"!

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רציתי לשאול מישהו שמבין,
קיבלתי בתור כלה פמוטים והם נראים מאד לא איכותיים,
יש כזה דבר? כסף ירוד?

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לשמוע ממי שיודע מניסיון על מכירות יחסית זולות של חנוכיה מכסף בירושלים.
כנל היכל הכסף
וגם לנדמן במאה שערים יש מחירים טובים מאד

חילך לאורייתא

משתמש מקצוען
רציתי לשאול מישהו שמבין,
קיבלתי בתור כלה פמוטים והם נראים מאד לא איכותיים,
יש כזה דבר? כסף ירוד?
תסתכלי על החותמת מה כתוב
999=ציפוי
925=כסף איכותי (דרך אגב זה לא 100% כסף אלא92.5% כסף בעצם 925 חלקי 1000)
800=כסף80% כסף+ חומרים

חילך לאורייתא

משתמש מקצוען
הי,
אשמח לדעת אם יש מישהו שמוכר חנוכיה במצב טוב .
תודה
תסתכל ביד 2 יש שמה הרבה פעמים מציאות
או בבידספירט זה בית מכירות שלפעמים יש שם מציאות של ממש
אם כי כדאי לחשבן כמה יוצא כל גרם האם הכסף זה 800 925

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר בבית עם קצת רצון וקצת סבלנות
ואפשר ללכת לחנות שמחדשת, כתבתי למעלה כמה חנויות כאלה בבני ברק.
בבית לא הצלחנו
(צריך ליישר, וכן שחור שלא יורד בשום אופן. נראה שהתחמצן או משהו כזה. כששלחנו לחנות חזר לא משהו. זה אומר שהלך על זה? מדובר בכוס קידוש)

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
בבית לא הצלחנו
(צריך ליישר, וכן שחור שלא יורד בשום אופן. נראה שהתחמצן או משהו כזה. כששלחנו לחנות חזר לא משהו. זה אומר שהלך על זה? מדובר בכוס קידוש)
ממש לא הלך,
כסף זה חומר שתמיד אפשר להוריד את השכבה העליונה, והשכבה מתחת היא חדשה ומבריקה כמו חדש....
אם בחנות לא הצליחו, אוכל לתת לכם רעיון איך לנקות בקלות,

לפני שאכתוב את הרעיון כמה מילים
א. מאד יכול להיות שחנות אחרת תוכל לנקות בהברשה קצת יותר חזקה, ובשיוף קצר, כרגיל כלי כסף חוזרים חדשים מתיקון, אישית ראיתי כלים עתיקים שחורים ומלוכלכים שחזרו כמו שיצאו עתה מהמפעל.
ב. הרעיון שאני הולך לכתוב כאן יכול לגרום לשריטות בכלי, וצריך זהירות מרבית לעשות אותו,
ועושים אותו רק במקרה שאין דרך אחרת להציל את הכלי. בעיקר כאשר יש פאטינה,

מה שעושים -
מנקים את הכלי טוב טוב עם מים וסבון שלא ישארו לכלוכים, לאחר מכן לוקחים צמר פלדה ומספיגים במים חמים וסבון [עדיף פריי, סבון כלים] ועוברים על הכלי לאט לאט עם מעט כח, לא ללחוץ יותר מידי אלא ממש בעדינות, ואם לא יורד אז טיפה יותר חזק. ומהר מאד הפאטינה יורדת.
זה יכול לקחת כמה דקות, אבל פתאום תראו את הכלי שוב בצבע כסף,
לאחר מכן לקחת חומר לניקוי כלי כסף לייבש על הכלי 3 דקות ואז עם בד מעט עבה לעבור לאט לאט עד שהברק מתחיל לחזור, ולאחר מכן שוב להניח חומר על הכלי ומיד להבריש אותו עם הבד,
לאחר מכן לנקות תחת ברז עם מים חמימים ולהמשיך את ההברשה עם הבד, עד שתקבלו כוס חדשה.

תצלמו את הכוס לפני ואחרי. ואשמח שתעלו לכאן :)

כמובן ללא אחריות מצידי, כי כבר כתבתי שלא עושים את זה במקרים רגילים כי יכול לשרוט את הכוס.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא הלך,
כסף זה חומר שתמיד אפשר להוריד את השכבה העליונה, והשכבה מתחת היא חדשה ומבריקה כמו חדש....

א. מאד יכול להיות שחנות אחרת תוכל לנקות בהברשה קצת יותר חזקה, ובשיוף קצר, כרגיל כלי כסף חוזרים חדשים מתיקון, אישית ראיתי כלים עתיקים שחורים ומלוכלכים שחזרו כמו שיצאו עתה מהמפעל.
ב. הרעיון שאני הולך לכתוב כאן יכול לגרום לשריטות בכלי, וצריך זהירות מרבית לעשות אותו,

מה שעושים -
מנקים את הכלי טוב טוב עם מים וסבון שלא ישארו לכלוכים, לאחר מכן לוקחים צמר פלדה ומספיגים במים חמים וסבון [עדיף פריי, סבון כלים] ועוברים על הכלי לאט לאט עם מעט כח, לא ללחוץ יותר מידי אלא ממש בעדינות, ואם לא יורד אז טיפה יותר חזק. ומהר מאד הפאטינה יורדת.
לאחר מכן לקחת חומר לניקוי כלי כסף לייבש על הכלי 3 דקות ואז עם בד מעט עבה לעבור לאט לאט עד שהברק מתחיל לחזור, ולאחר מכן שוב להניח חומר על הכלי ומיד להבריש אותו עם הבד,
לאחר מכן לנקות תחת ברז עם מים חמימים ולהמשיך את ההברשה עם הבד, עד שתקבלו כוס חדשה.

כמובן ללא אחריות מצידי, כי כבר כתבתי שלא עושים את זה במקרים רגילים כי יכול לשרוט את הכוס.
תודה רבה על הפירוט! ננסה בעזרת ה'!
אם זה יעבוד, יהיה לנו עוד שאלות ;)

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא הלך,

מה שעושים -

תודה על המידע
אולי יש לכם המלצה לחומר טוב לניקוי כלי כסף
חומר חזק, לכלי כסף ש ה ר ב ה זמן לא עברו שום ניקוי?

אני שאלתי בחנות של כלי כסף ואמרו לי שכל החומרים אותו דבר ולא משנה.

1140

משתמש רשום
יש מכירה זולה של כלי כסף בבית שמש רמה ד', הם מביאים את כל המותגים 028008925

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
אני שאלתי בחנות של כלי כסף ואמרו לי שכל החומרים אותו דבר ולא משנה.
מאד תלוי איזה לכלוך נוצר,
בעיקרון כל חומרי הניקוי הם לערך אותו דבר, אבל כאשר רואים את הכלי אפשר לדעת מה בעיקר הוא זקוק,
לפעמים זה חומציות אוויר, ולפעמים זה פטינה, ולפעמים דברים אחרים.
אבל בעיקרון סבלנות היא שם המפתח.

חילך לאורייתא

משתמש מקצוען
"טיפים לניקיון כלי כסף"

הפחד של כל אישה כמעט בחנוכה זה איך לנקות אחרי זה את החנוכיה!

הטיפים זה לחנוכיות ולשאר הכלי כסף!

אני יכתוב קודם מה לא לעשות ואחר כך מה כן לעשות

לא תעשה: בכלי כסף
1 בחיים לא לשפשף כלי כסף בסקוט'ש לניקוי כלים מכל סוג (בעיקר הברזלית בפלסטיק אני לא כל כך מבין) זה הורג את הכלי כסף בצורה שהכלי כמעט צריך טבילה מחודשת (או שיוף חזק והברקה)
2 במידה ועשיתם ציפוי לק לכלי כסף תתנהגו איתו במשנה זהירות שהשמן לא יגע בציפוי השמן אוכל את הציפוי וזה מחייב ציפוי חדש של לק!
3 אל תשיראו בחיים גביע או כל כלי כסף בכיור (ולא רק בכל מקום שיש מים) לא בזמן השטיפה
וכן כדי מאוד להקפיד לנגב את הכלי כסף לאחר השטיפה בצורה יסודית שלא ישאר מים על הכלי בכלל!
אתם בטח מכירים את הכתמים בצבע שחור שיש בכלי כסף זה ניהיה ממי ברז הכי פשוטים (בגלל שהיה בכיור או שלא ניגבו את הכלי מספיק טוב)

מצוות עשה: בכלי כסף
ניקיון לכלי כסף עם עיטורי "יהלום"
יתבצע בצורה הזאת
להשתמש בחומר על בסיס מים בלבד (החומר הורוד הזה שכל אחד מכיר) ממליץ (מניסיוני האישי בלבד) חברת יעקובי
לשפשף את החומר עם הספוג שיש בקופסא עד להקצפה ואז לשטוף טוב טוב מתחת למי הברז ולראות שלא נשאר חומר בסדקים צדדים וכו' (אחרי זה קשה יותר להוריד) ואחרי זה מומלץ לייבש בסמרטוט מיקרופייבר מיוחדת לכלי כסף (שנמכר בדרך כלל בחנויות כלי כסף) ואז זה יוצא מבריק ויפה
(בשלב הזה של אחרי הנקיון מומלץ מאוד לא לגעת עם הידיים זה מלכלך את הכלי ולהניח בעזרת המטלית בויטרינה)

חנוכיות
כדי לשמור על חנוכיה יפה ונקיה מהשנה לשנה הבאה מומלץ לעשות את זה
בצורה ששומרים עליה בחנויות בתוך צלופן מתאים לגודל החנוכיה (המלצה בלבד לשמור בצלופן בתוך קרטון, ההמלצה היא מהסיבה שיש הרבה שרוצים אותה בויטרינה וזה לא חובה הקרטון החובה זה שז יהיה בתוך צלופן)
אחרת זה מתחמצן ומשחיר ולא תמיד מצליחים להחזיר לו את הברק שיהה לו שהוא היה חדש

סתם שתידעו כלי כסף זה דבר שיכול להחזיק עם ברק (כמו של החנויות) שנים ללא שיפוצים אם רק תשמרו עליהם טוב וטטפחו אותם לא תמיד זה קל אבל התוצאה שווה בהחלט!

עד כאן להיום שיהיה לי זמן אני יכתוב עוד טיפים
דרך אגב כל הטיפים האלה זה מה שעושים בחנויות עם קצת סבלנות אפשר בדרך כלל לנקות כל ליכלוך וכתם!
בהצלחה

מליון

משתמש מקצוען
ניקיון לכלי כסף עם עיטורי "יהלום"
יתבצע בצורה הזאת
להשתמש בחומר על בסיס מים בלבד (החומר הורוד הזה שכל אחד מכיר) ממליץ (מניסיוני האישי בלבד) חברת יעקובי
יש פטנט לניקוי היהלום.
לוקחים ספוג הפלא, מניחים על זה קצת מסיר שומנים. מעבירים /משפשפים בעדינות על היהלום בלבד (ולא על הכסף)
זה עושה את זה כמו חדש, בלי מאמץ בכלל.
אני עושה את זה המון...
אבל בלי אחריות, תנסו קודם בפינה נסתרת.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כן!
המחיר שתקבלו שהמוצר הולך להתכה זה כ1.5 ש"ח והשווי שוק שלו לאחר התכה כ3 ש"ח לגרם!
ושהמוצר הולך לשיפוץ תקבלו עד כ2 ש"ח לגרם!

המחיר להתכה הוא לפי שווי הכסף באותו היום,
כיום לערך 3 שקל.
ביד שניה מחיר הכסף הוא מחיר התכה פחות או יותר.

אפשר הסבר?
נניח ויש לי כלי כסף שאפשר לתקן או לחילופין למכור תמורת רכישה בחנות
מה עדיף?

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
נניח ויש לי כלי כסף שאפשר לתקן או לחילופין למכור תמורת רכישה בחנות
השאלה כמה עולה תיקון,
ניקח לדוגמא -
גביע כסף ששוקל 300 גרם, יעלה חדש בחנות מינימום 1800 שקל, [300*6]
מחיר התכה הוא לערך 900 שקל
מחיר שתקבלו בחנות הוא לערך 600 שקל, וכנראה שפחות מכך. [בסביבות 450]

ומכאן צריך להגיע החשבון של מה עדיף,
והכל תלוי כמה עולה התיקון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה