מטבח חיפוי פולימרי במקום קרמיקה במטבח

מישהו התנסה/ מכיר לעשות במקום קרמיקה במטבח על הקיר - חיפוי פולימרי, איך זה שורד עם מגע של מים חמים, חום בישול, איטום וכו'?

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא מומלץ!!
אלא א"כ אתה מתכנן שיפוץ נוסף עוד 5 או 10 שנים
זה דבר שלא מחזיק לאורך שנים
זה יכול אולי להראות יפה אבל לא מתאים בכלל
מה הכוונה לשפץ? הכי הרבה מחליפים את החיפוי לא?
השאלה פה היא בעיקר אם את החמש - עשר שנים האלה זה ישרוד יפה, ואם זה באמת שומר שלא תהיה נזילה לארונות מתחת

הרחיבי

משתמש פעיל
מה הכוונה לשפץ? הכי הרבה מחליפים את החיפוי לא?
השאלה פה היא בעיקר אם את החמש - עשר שנים האלה זה ישרוד יפה, ואם זה באמת שומר שלא תהיה נזילה לארונות מתחת
מאמין שחמש שנים זה יחזיק
לגבי שמירה מהמים אני לא יודע
אבל להחליף כל חמש שנים זה לא כ"כ נעים

מצויינת

משתמש פעיל
קשה לי להאמין
גם המחירים של הפולימרים ממש גבוהים
(יחסית לתמורה, לדעתי)
הלכתי לפני תקופה לחנות של פולימרים לסוגיו
נדהמתי מהמחיר, יותר יקר מקרמיקה
אמרה לי המוכרת בלי להתבלבל, אז מה- כאן אין לך עלויות בניה- את עושה לבד.
את משווה בכלל חיפוי פולימר לקרמיקה?

סוג של טרנד, אז משלמים
לדעתי

הכי בעולם

משתמש מקצוען
בשרותים מומלץ?
האם אכן החומר יותר יקר מקרמיקמות, תמוהה , כיוון שלי אמרו שיותר זול.

די

משתמש סופר מקצוען
האם אכן החומר יותר יקר מקרמיקות, תמוהה , כיוון שלי אמרו שיותר זול.
תלוי אם מדובר על אריחים קטנים או גדולים,
באריחים קטנים (נניח 30*60) ייתכן וקרמיקה יותר זולה,
באריחים גדולים (120*280 נניח) פולימר הרבה יותר זול וגם עלות ההתקנה הרבה יותר זולה מקרמיקה בגודל כזה.

מצויינת

משתמש פעיל
השורה הזאת (גם המוכרת אמרה לי בדיוק את המילים הללו)
וגם עלות ההתקנה הרבה יותר זולה מקרמיקה בגודל כזה.
מה זה רלוונטי מה עלות ההתקנה?

יש השוואה בכלל בין חיפוי פולימרי לקרמיקה?
איכויות אחרות לגמרי...

מצויינת

משתמש פעיל
ואני בדקתי בזמנו
השוותי ל 120*60
לא זוכרת בדיוק, אבל עלה סביבות -120 -100 ש"ח למ"ר
אמרתי לה
קרמיקה עולה זול יותר (בזמנו ביררתי, עלה 80 למ"ר)
וענתה לי את התשובה הנ"ל
(מה הקשר?)

כמו שאני אלך לקנות אופניים
והמוכר יגיד לי 50K
אני אגיד , זול יותר לקנות רכב...
המוכר יענה לי :
א. יש רכבים יקרים יותר
ב. אין דלק- את משלמת פעם אחת וזהו. אין עלויות החזקה. (מה זה קשור עלויות הדלק לעלות המוצר)
(מה קשור עלות ההתקנה לעלות החיפוי)

די

משתמש סופר מקצוען
ואני בדקתי בזמנו
השוותי ל 120*60
אמרתי לה
וענתה לי את התשובה הנ"ל
(מה הקשר?)
אם אתם רוצים לחפות את הקירות בסלון עם חיפוי כזה. ונניח אתם לא רוצים לשים בסלון אריחים של 60*120 על כל הקירות כי יהיו המון "רווחים" בין האריחים, אלא אתם רוצים חיפוי שיגיע מהרצפה עד התקרה (כלומר אורך 260 ברוחב 120)

אם תשימו פולימר כל לוח כולל ההתקנה יעלה נניח 500 ש"ח.
אם תשימו קרמיקה כל לוח כולל ההתקנה יעלה 4000 ש"ח.
(לא לתפוס אותי על המספרים אלא הרעיון)
לא בטוח שיש הבדל משמעותי בין קרמיקה לפולימר בסלון (בכל מקרה זה מיועד ליופי וכדי שהילדים לא יקשקשו על הקירות ולא בידוד נגד מים).

קו ירוק

משווק אינטרנט כשר (כל הארץ)
מנוי פרימיום
א - ברור שפולימרי זול הרבה מאד מאשר קרמיקה. פלטה של 280*1.22 עולה 250 שח כולל הדבקה של סופר שבע למשטח - 70 שח בין 2-3 גלונים.. סך הכל 320 שח. עבודה למי שיש ידיים טובות יכול לעשות לבד - צריך הרבה דיוק אבל אפשרי.
ב - יש כאלו שפסלו על הסף את הפולימרי ... נשמח לדעת על סמך מה ? תפרטו בבקשה מה מקור הניסיון שלכם ? שמעתם / ראיתם/ משערים/ ניסיתם אצלכם/ איזה פשלה אתם יודעים שיש ? זה לא ממש נותן שכותבים בהחלטיות של 100 אחוז אינפורמציה - אנשים רוצים לדעת מה האיכות של המידע שלכם - אולי אין לכם באמת כזה מידע רציני...
ג - הפולימרי מגיע לרוב עם לק כזה.. יש לו רגישות לשריטות, וגם ברגע שמדובר על דוגמא בהירה וזה לק צריך לתחזק אותו יותר מבחינת ניקיון - כמו מראה.. מבחינת רטיבות הוא עמיד לחלוטין.
ד - אני גמרתי לא מזמן הדבקת 17 פלטות ברחבי הבית - לא רציתי לסייד - הילדים מלכלכים מהר ... וגם משי שיותר רחיץ זה לא לגמרי ... יש לי ניסיון של זמן מועט.. אבל זה נראה יפה מאד כעת העלות הכוללת אצלי - פלטות כולל דבק 7000 שח. אולי 7500 - אם נחשב את הגימורים - פס זהב / כסף - אני עשיתי את הפלטות לרוחב הקיר עד גובה 120 מהרצפה. רק בכניסה לבית עשיתי על כל הקיר מלמעלה ללמטה.

קבצים מצורפים

• 20240220_010607.jpg
    20240220_010607.jpg
    1.1 MB · צפיות: 55
  • 20240114_001600.jpg
    20240114_001600.jpg
    3.3 MB · צפיות: 53
  • 20240114_001653.jpg
    20240114_001653.jpg
    1.3 MB · צפיות: 50
  • 20240114_001725.jpg
    20240114_001725.jpg
    1.4 MB · צפיות: 51
והמוכר יגיד לי 50K
המוכר יענה לי :
א. יש רכבים יקרים יותר
ב. אין דלק- את משלמת פעם אחת וזהו. אין עלויות החזקה. (מה זה קשור עלויות הדלק לעלות המוצר)
אל תתסתכלו על קרמיקה כ2 דברים, עלות אריח + עלות התקנה, זה כמו מס על רכב, זה חלק מהמחיר

shani123

משתמש מקצוען
ואני בדקתי בזמנו
השוותי ל 120*60
אמרתי לה
וענתה לי את התשובה הנ"ל
(מה הקשר?)

והמוכר יגיד לי 50K
המוכר יענה לי :
א. יש רכבים יקרים יותר
יש 2 אפשריות
הראשונה - השוואה בין חומרי הגלם ומחירם בלבד
השניה - השוואה כוללת בין חומרי הגלם, מחירם, עלות ההתקנה, עלות המשלוח, טווח עמידות לשנים, עמידות לשריטות , עמידות למים וכו'

הם ענו לך לפי אפשרות השניה - שעליך לבדוק את כל המכלול של יתרונות וחסרונות של המוצר והסובב (וכך נכון לעשות)

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
א - ברור שפולימרי זול הרבה מאד מאשר קרמיקה. פלטה של 280*1.22 עולה 250 שח כולל הדבקה של סופר שבע למשטח - 70 שח בין 2-3 גלונים.. סך הכל 320 שח. עבודה למי שיש ידיים טובות יכול לעשות לבד - צריך הרבה דיוק אבל אפשרי.
ב - יש כאלו שפסלו על הסף את הפולימרי ... נשמח לדעת על סמך מה ? תפרטו בבקשה מה מקור הניסיון שלכם ? שמעתם / ראיתם/ משערים/ ניסיתם אצלכם/ איזה פשלה אתם יודעים שיש ? זה לא ממש נותן שכותבים בהחלטיות של 100 אחוז אינפורמציה - אנשים רוצים לדעת מה האיכות של המידע שלכם - אולי אין לכם באמת כזה מידע רציני...
ג - הפולימרי מגיע לרוב עם לק כזה.. יש לו רגישות לשריטות, וגם ברגע שמדובר על דוגמא בהירה וזה לק צריך לתחזק אותו יותר מבחינת ניקיון - כמו מראה.. מבחינת רטיבות הוא עמיד לחלוטין.
ד - אני גמרתי לא מזמן הדבקת 17 פלטות ברחבי הבית - לא רציתי לסייד - הילדים מלכלכים מהר ... וגם משי שיותר רחיץ זה לא לגמרי ... יש לי ניסיון של זמן מועט.. אבל זה נראה יפה מאד כעת העלות הכוללת אצלי - פלטות כולל דבק 7000 שח. אולי 7500 - אם נחשב את הגימורים - פס זהב / כסף - אני עשיתי את הפלטות לרוחב הקיר עד גובה 120 מהרצפה. רק בכניסה לבית עשיתי על כל הקיר מלמעלה ללמטה.
נראה מרשים ביותר
א אם יש לי פינת אוכל כמו ח' והקירות שם מתלכלכים 10 דק אחרי צביעה שווה לעשות חיפוי פולימרי בעצם זה גם לא שטח גדול. נכון!?

ג פלג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איפה קנית ב250 שח ללוח?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה