דרוש מידע חומר חריף ומסוכן מאוד, לפתיחת סתימות בניקוז

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
היום רציתי לקנות 'פומפה' כדי לפתוח סתימה בחור ניקוז, והמוכר התחיל להגיד לי שזה לא ילך לי, ואתה צריך משהו יותר טוב... בלה בלה בלה..
בסוף דחף לי איזה בקבוק עם חומר לא מזוהה בשבעים שקל, ואמר לי לשפוך שלושת רבעי בקבוק לתוך הסתימה

למעשה התחלתי לשפוך קצת, ו.... בום!!! הניקוז התחיל להשתולל, קצף, עשן, אדים צורבים, צחנת ביוב, ממש כמו פצצה כימית....
נאלצתי לברוח מהחדר עם הבקבוק ביד והפקק על ריצפה... והתחלתי כמובן לאוורר את הבית מהרעל הזה

אח"כ התבוננתי טוב יותר בבקבוק הזה, רשום שזה 'לשימוש מקצועי בלבד' ורק עם 'כפפות גומי' 'מסכות מגן' 'בגדים ארוכים' 'סביבה מאווררת מאוד', וגם צריך לייבש את כל הסביבה כדי שלא יגרום לפיצוץ במגע עם מים וכו'

אבל! לא רשום שם אפילו ברמז מה החומר הפעיל...! ה' ישמור! מה זה יכול להיות? מישהו יודע?
מה זה ההפקרות הזאת למכור חומר כזה לבנאדם מן השורה, עוד נס שהתנהלתי עם זה בזהירות יתר מלכתחילה

אני עדיין מתלבט אם לזרוק אותו, או להחזיר לחנות
אז לתשומת ליבכם, אנא היזהרו מהחומרים האלה, ותבדקו מה החומר הפעיל, זה מאוד חשוב

נערך לאחרונה ב:

יהודי פשו

משתמש פעיל
היום רציתי לקנות 'פומפה' כדי לפתוח סתימה בחור ניקוז, והמוכר התחיל להגיד לי שזה לא ילך לי, ואתה צריך משהו יותר טוב... בלה בלה בלה..
בסוף דחף לי איזה בקבוק עם חומר לא מזוהה בשבעים שקל, ואמר לי לשפוך שלושת רבעי בקבוק לתוך הסתימה

למעשה התחלתי לשפוך קצת, ו.... בום!!! הניקוז התחיל להשתולל, קצף, עשן, אדים צורבים, צחנת ביוב, ממש כמו פצצה כימית....
נאלצתי לברוח מהחדר עם הבקבוק ביד והפקק על ריצפה... והתחלתי כמובן לאוורר את הבית מהרעל הזה

אח"כ התבוננתי טוב יותר בבקבוק הזה, רשום שזה 'לשימוש מקצועי בלבד' ורק עם 'כפפות גומי' 'מסכות מגן' 'בגדים ארוכים' 'סביבה מאווררת מאוד', וגם צריך לייבש את כל הסביבה כדי שלא יגרום לפיצוץ במגע עם מים וכו'

אבל! לא רשום שם אפילו ברמז מה החומר הפעיל...! ה' ישמור! מה זה יכול להיות? מישהו יודע?
מה זה ההפקרות הזאת למכור חומר כזה לבנאדם מן השורה, עוד נס שהתנהלתי עם זה בזהירות יתר מלכתחילה

אני עדיין מתלבט אם לזרוק אותו, או להחזיר לחנות בתוספת צעקות...
סודה קאוסטית
נוזל פתיחת סתימות, אך הוא רעיל במיוחד.
עמו כן, החומר מסוגל לפגוע בעור שלכם, בעיניים חלילה (אפילו רק מהאדים) ובכלי הנשימה על ידי צריבה.
על מי שעשה חומר שימוש יודע שחובה לאוורר היטב את האזור.
מדוע?
מפני שמלבד העובדה שמסוכן לבוא עמו במגע הרי שהוא מפיץ גם גזים ורעלים מסוכנים מאוד שאסור לנשום אותם.

נערך לאחרונה ב:

112123

משתמש מקצוען

אני עדיין מתלבט אם לזרוק אותו, או להחזיר לחנות
גם לי דחפו מוצר כזה בשפע טוב
עם כל הבלאגן שזה עשה זה לא עזר לי

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לבד העובדה שמסוכן לבוא עמו במגע הרי שהוא מפיץ גם גזים ורעלים מסוכנים מאוד שאסור לנשום אותם
ואת זה המוכר לא טרח לציין
ואני עוד אמרתי לו שזה מאוד יקר, שבעים שקל! אז הוא אומר לי, פתיחה של אינסטלטור זה שש מאות...

ואת זה מתוך ויקיפדיה:
לכן, יש לשמור נתרן הידרוקסידי בכלים מחומרים עמידים (כמו פלסטיק) ואטומים לאוויר.

נתרן הידרוקסידי מסוכן מאוד למגע עקב פעילותו הכימית ועלול לגרום כוויות. פירוש המילה קאוסטית (Caustic) ב"סודה קאוסטית" הוא "מאכלת", עקב היות התרכובת בסיס חזק המסוגל לאכל חומרים רבים. עבודה עם החומר מחייבת לבישת כפפות והרכבת משקפי מגן.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
חשבתי שבכל בית יש סודה קאוסטית. איך אתם פותחים סתימות.?
החומר בגרגרי עולה 20.
על אותו בסיס יש מגוון תכשירים שונים ועלותם מגוונת גם היא

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זה אמור לעלות 20 ש"ח מקסימום
ב2014 זה עלה עדיין 15 ש"ח [ראה בסרטון]
ושימו לב לאמצעי הזהירות שכתוב שם שצריך, וכן התגובה החריפה במגע עם המים

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אאל"ט החומר הזה ממיס מתכות. לא מתאים לצנרת ממתכת (בלי קשר לכל המסביב).

לורנס

משתמש מקצוען
אנחנו היינו משתמשים בזה לסתימות, עד שהגיעה סתימה שלא נכנעה ונאלצנו לפנות לאינסטלטור.
האינסטלטור עבד קשה, עם המכונה החשמלית הזו די הרבה זמן, ואמר לנו שהשימוש בסודה קאוסטית יצרה גוש בתוך הצנרת שהוא היה צריך לשבור אותו.
מאז הפסקנו להשתמש, ב"ה בינתיים אין סתימות.

פיר

משתמש סופר מקצוען
מה שהבנתי ממי שמבין בנושא שזה ממש מסוכן להשתמש צריך לנסות עם חוט ברזל ספירלה שקונים בחומרי בנין.

הרשל'ה רב'ה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
החומר הנ"ל נועד לנקות את הצנרת משאריות שומן לאחר פתיחת הסתימה לזה הוא אמור להועיל מאד
מה שכן אם שופכים את הסודה ללא מים חמים אינה נמסה כראוי ועלולה לגרום לסתימה חמורה יותר לכן חובה לשפוך לאחריה מים חמים
וגם אם אז לא שפכתם תשפכו עכשיו עם כל העוגמת נפש שבדבר....

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אנחנו קנינו ממנדל (בבני ברק) חומר לפתיחת סתימות שלא עשה כזו דרמה,
שופכים לכיור, לא פותחים את הברז חצי שעה (יש לזה ריח של אקנומיקה, ריח חלש)
ואח"כ שופכים פנימה מים רותחים
והכל זורם תיק תק.

ניראי קראו לזה "אינסטלטור" אם מעניין אני אבדוק.

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי הבלאגן נוצר שהתערב לכם עם שאריות סבון שהיה הכיור וזה מאוד מסוכן ..

השיטה לעבוד עם סודה קאסטיק זה לשפוך 1 כוס חד פעמי לכיור לא יותר מזה מעליו לשפוך מים רותחים ולהתרחק מיד מהאדים שעולה הכיור ולאחר כ4 דקות להזרים מים רגילים לכיור
אסור לערבב סודה עם כל חומר ניקוי אחר כי אז נוצר הכימי...

כן מאוד מומלץ לעבוד עם מסכה כפפות.
בהצלחה..

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לדעתי הבלאגן נוצר שהתערב לכם עם שאריות סבון שהיה הכיור וזה מאוד מסוכן ..

השיטה לעבוד עם סודה קאסטיק זה לשפוך 1 כוס חד פעמי לכיור לא יותר מזה מעליו לשפוך מים רותחים ולהתרחק מיד מהאדים שעולה הכיור ולאחר כ4 דקות להזרים מים רגילים לכיור
אסור לערבב סודה עם כל חומר ניקוי אחר כי אז נוצר הכימי...

כן מאוד מומלץ לעבוד עם מסכה כפפות.
בהצלחה..
באמת יתכן, היו שם שאריות סבון ממכונת הכביסה
אבל אני עדיין לא בטוח שמדובר באותו חומר, אני מדבר על נוזל ולא גרגירים או משהו כזה

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אז בואו נעשה סדר
סודה קאוסטית הלוא היא NaOH
בסיס חזק
מאכל חומרים רבים
עם חומצה מגיב בתגובת סתירה שהיא תגובה אקסותרמית- כלומר משחררת חום, ולכן מסוכן להגיב עם חומצה!!!!!!
קל וחומר שהוספת מים רותחים מסוכנת עוד יותר
לעבוד רק עם ציוד מגן, לא לשפוך בבת אחת הרבה חומר, ובאופן כללי להיות זהירים

הרשל'ה רב'ה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אז בואו נעשה סדר
סודה קאוסטית הלוא היא NaOH
בסיס חזק
מאכל חומרים רבים
עם חומצה מגיב בתגובת סתירה שהיא תגובה אקסותרמית- כלומר משחררת חום, ולכן מסוכן להגיב עם חומצה!!!!!!
קל וחומר שהוספת מים רותחים מסוכנת עוד יותר
לעבוד רק עם ציוד מגן, לא לשפוך בבת אחת הרבה חומר, ובאופן כללי להיות זהירים
ההודעה מראה על חוסר ניסיון משווע...
תשאלו כל אינסטלטור מתחיל ותקבלו את ההוראות כפי שכתבתי לעיל
אני חוזר ואומר בלי מים חמים תגרמו יותר נזק מתועלת!!!
(וכמובן שחומר זה צריך ניסיון וזהירות יתר אבל לא אאריך כי קדמוני בזה)
ואפילו שלא צריך ראיה למי שלא מאמין שיעיין כאן:
ובכל מדריך לשימוש בחומר זה בגוגל ויגיע למסקנה דומה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה