דרוש מידע זכאות לגן שפה, למה זה כזה סיוט? בית שמש

אבי מירושלים

משתמש פעיל
תודה רבה לכל העוזרים עזרתם לי מאוד.
גם ככה אנחנו מבולבלים מה לעשות שנה הבאה אם ללכת לתצפית או לגן שפה.
אגב אמרו לנו שאם נרצה גן שפה היא תוכל חוץ מזה לקבל סיוע מבחוץ וכאלה

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אז אם אמרו גן תצפית יקחו אותה לעיר אחרת?
לא...
זה רק אומר שמשתמשים אצלכם במושג שברוב הערים כבר שנים רבות לא משתמשים בו, כל הגנים הפכו להיות מוגדרים כ"גני חינוך מיוחד".
כאמור, גן חינוך מיוחד על כל המשתמע.

אבי מירושלים

משתמש פעיל
לא...
זה רק אומר שמשתמשים אצלכם במושג שברוב הערים כבר שנים רבות לא משתמשים בו, כל הגנים הפכו להיות מוגדרים כ"גני חינוך מיוחד".
כאמור, גן חינוך מיוחד על כל המשתמע.
מה היא תיהיה עם חברה חינוך מיוחד על מלא?

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מה היא תיהיה עם חברה חינוך מיוחד על מלא?
ממה שהבנתי, מדובר בגן לחינוך מיוחד לגיל 3. גם מה שאנשים קוראים "גן שפה" גן רגשי" "גן מוטורי" כולם שמות של דבר אחד: גנים לחינוך מיוחד. אני יכולה להגיד מהנסיון המקצועי שלי, בוועדת האפיון יושב\ת נציג\ת רשות עירונית שתפקידה לכתוב ולסכם את תפקוד הילד ונעשה השתדלות לשבץ את הילד בגן שמתאים לו מבחינת אופי הגן והילדים שישובצו בו.
באופי הגן אני מתכוונת, שגם כאשר הגנים מוגדרים גם לחינוך מיוחד, עדיין לכל גן יש את האוריינטציה שלו: יש גנים שמתמקדים יותר בשפה, יש גנים שיותר בחלק הרגשי וההתנהגותי, ואכן בגן גיל 3 לעיתים ההתמקדות היא אכן באבחון, תצפית והבנה של הקשיים, יחד עם טיפול מתאים והכוונה להמשך.

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
קודי האפיון מדברים על עיכוב התפתחותי בתחום השפה או עיכוב התפתחותי בתחום התפקודי. הגנים, כאמור, הם גני חינוך מיוחד. הרחבתי בהודעתי הקודמת.
אם היא אופיינה עם עיכוב שפתי,
אז היא תהיה בגן שפתי- ילדים רגילים

R E K

משתמש רשום
צפה בקובץ המצורף 1355606
זה מה שכתבו לי, וזה שקר שכתוב על פי בקשתכם, כי אני חזרתי ואמרתי כמה פעמים שהיא חיבת גן שפה.
רמת תפקוד 3 זה מספק לשרותי חנ"מ, אשר על כן את צריכה להגיש ערעור וטופס 14 לבחירת סוג מסגרת ולשנות את הבחירה למסגרת חנ"מ.
תבדקי אולי מי רכזת המתי"א אצלכם על גני הילדים? יש מצב שהיא תוכל לסייע לך.
בהצלחה רבה והרבה נחת ובעז"ה שתהיה קפיצה אדירה עם הילדה.

malka1

משתמש פעיל
זה נעשה בד"כ ע"י רופא התפתחותי, זה ציון מסוים, רמת תפקוד שהרופא נותן לילד.
גם לפי זה משקללים בביטוח לאומי קצבה.
מהאתר ביטוח לאומי:
1681903386015.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה