התייעצות השכרנו דירה והשוכרים השאירו אותה כמו אחרי פוגרום

עזרי מעם ה'

משתמש רשום
די באמת .............
לא מאמין
מי אמר שזה באמת היה ??
למיטב ידיעתי שינה בלבד לא כולל ישיבה על הספה
ומי אמר שזה באמת היה? הם העבירו את העיתונים שהיו על הספה לשולחן
מי הרשה להם לעשות את זה? ואם אנחנו מקפידים לא לשים עיתונים על שולחן שאוכלים עליו בפסח??

אחד1

משתמש צעיר

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מי הרשה להם לעשות את זה? ואם אנחנו מקפידים לא לשים עיתונים על שולחן שאוכלים עליו בפסח??
ומאיפה הם אמורים לדעת כזה דבר ??
זה הרי לא משהו גלוי יותר כמו להוציא מגבת מארון אישי שזה מי שיש לו טקט לא עושה
אבל את החומרות שלכם אף אחד לא יודע

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
קראתי הרבה תגובות פה באשכול
ולדעתי- אכן בהודעה הפותחת- השוכרים התנהגו בצורה פחות יפה, בהחלט.
אבל בהמשך ההודעות נהיה פה כאילו תחרות כמה שוכרים יכולים להתנהג גרוע- והדוג' כבר ממש מוקצנות לדעתי:
הילד של השוכרים נסע בבימבה- נו באמת, השארתם אותה במרפסת, למה שהאמא תחשוב שכזה נורא שהוא יסע בה?
השוכרים ישבו על הספה- מה קרה? רגע לפני שהם הלכו לישון הם ישבו עליה כמה דקות, איפה הנזק?
השוכר עלעל בספר מהספריה- אוקי, היא לא היתה סגורה או משהו כך שאין כאן חדירה לרשות הפרט ולא נצפה לספר שום נזק

כשמשכירים דירה בכסף חייבים לקחת בחשבון שיהיו בדירה אנשים שמשלמים עליה מכספם- אז ברור שמצופה מאד שישאירו נקי ויפה וכמו שקבלווכמובן בלי נזקים ממשיים
אבל להשאיר להם דף הוראות באיזה שעות מותר להם להדליק מזגן?
ושיזהרו נורא כשהם פותחים את המקרר שלא יקבל שריטות?
ושיתקלחו בלי להדליק דוד כי הוא עלול לקצר וזה יזיק להם?
ולא לתת בשום אופן לילדים לצאת למרפסת כי יש שם את האופניים החדשות של הבן שלכם?
זה לא ממש אפשרי
או שמחליטים שלא בנויים להשכיר
או שמשכירים ולוקחים בחשבון שיבואו יצורים חיים ויהיו בדירה.
זו דעתי.

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
הכי פשוט זה לסגור ארונות עם אזיקונים ולהעלים דברים שלא מעוניינים שיגעו. אני מתכוונת כשמשכירים בתשלום.
אני בתור אמא למשפחה עם ילדים אף פעם לא יוצאת ומתארחת בדירה לא שלי עם ילדים. אין לי כח לשמור עליהם כל השבת כדי שלא יגעו ואכן בגלל זה אנחנו לרב נמצאים שבתות בבית או מתארחים אצל משפחה.
אבל כשאני מחליטה לשלם על דירה לנופש- אני מצפה שהמשכיר יעלים דברים שלא מעונין שהילדים יגעו. כן, גם אני טענתי כל השנים שזה ענין של חינוך. עד שהגיע הילד השישי שלא משנה מה תגיד לו- הוא תמיד ימצא דרך לגעת במה שרוצה.
גם אנחנו השכרנו פעם את הבית למשפחה עם ילדים קטנים
והאמא ביקשה ממני שאני ינעל את כל הארונות... וכו' וכו' כמו שתיארת
בתכל'ס הגענו הביתה הכל היה מסריח ומרוח בשוקולד- כולל התנור, הקירות, הכיסוי של הספה...
היה ממש קשה לנקות אחר כך.
ככה שלא תמיד אזיקונים פותרים את הבעיה

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
עם זה צריך להיזהר
אני לא חושבת יש בעיה עם שטיפת כלים, אבל יש דברים שיכולים לגרום אי נעימות למי שנתן את הדירה.
לנו בעבר קרה שחזרנו לדירה מבריקה, יותר ממה שנתנו, אבל כחלק מהסדר והנקיון הזיזו לנו את הכביסה המלוכלכת (זה היה בשביעי של פסח, ככה שסל הכביסה עלה על גדותיו), וזה היה לנו מאד לא נעים לגלות שנגעו בה...
חח
לי פעם קיפלו כביסה שהיתה על המתקן
ממש לא נעים....
(כשנתתי דירה בחינם, כשזה בתשלום- הבית פיקס כולל כביסות וכלים)

אות ומופת

משתמש פעיל
הפרשנות של "שינה בלבד" לא שווה אצל כולם. יש כאלו שמתכוונים אכן לשינה ממש ותו לא.
ויש כאלו שהכוונה שלהם היא שלא עורכים בדירה סעודות שבת/חג, אבל כן שוהים בדירה גם בשאר הזמן חוץ מזמני הסעודה.
נכון, זה לגמרי מה שאני הייתי מבינה מ"שינה בלבד". לא הייתי מעלה על דעתי שיש בעיה לשבת על ספת המארחים... וגם לא הייתי מהססת להשתמש במקלחת.

**Moko**

משתמש מקצוען
גם אחרי כביסה בהרתחה?
מה זה שונה ממגבת במלון/במקווה?
אולי זה קשור לזה?
אין שום הבדל זה רק עניין של הרגשה
כמובן שיש רמות של ליכלוך או חיידקים שאי אפשר להיפטר מהם ע"י הרתחה אפילו
אבל בוא נצא מנקודת הנחה שלא הכנסנו לבית מחוסרי דיור או בעלי חיים (...)

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
דרך אגב היו כאן כאלו שטענו "הם הרויחו כסף ושידעו שזה המחיר של זה"
בתור שיוצא לי להשכיר את הדירה וגם לתת בחינם
שאתה חוזר במוצ"ש והדירה מלוכלכת יותר מסטנדרט סביל
הרבה יותר מעצבן שזה קורה שנתת בתשלום מאשר כשנתת בחינם
שאתה נותן חינם אתה מרגיש שזה אמנם לא יפה אבל חלק מהמצווה זה להתגבר על כך
וששילמו לך על זה כסף זה מרגיש ניצול
אז מה אם שילמתם
זה לא אומר שכל הארונות צריכים להיות עם טביעות אצבע של שוקולד

אות ומופת

משתמש פעיל
נכון, זה לגמרי מה שאני הייתי מבינה מ"שינה בלבד". לא הייתי מעלה על דעתי שיש בעיה לשבת על ספת המארחים... וגם לא הייתי מהססת להשתמש במקלחת.
אני רואה שיש כאלה שעשו לי פרצוף "עצוב"... אז בבקשה תבינו, שאנשים שונים זה מזה. ואם לי אישית לא מפריע שישבו לי על הספה, וכשאני נותנת את הדירה ברור לי לגמרי שזה כולל את המקלחת - אז למה שאחשוב שלאחרים זה מפריע? (אכן, תודות לשרשור זה אני עכשיו יודעת, ואשתדל לזכור את זה ולשאול במפורש אם אתארח בדירה).

ואם כבר סיפורים אז קבלו:
השאלתי את הדירה לשבת הגדול לחברה רווקה ושלוש חברותיה. המטבח כבר היה מוכשר לפסח, והדגשתי שאני מתחננת לא להתקרב למטבח כלל, לשום צורך, גם לא לנטילת ידיים אחרי שירותים (אין עוד כיור חיצוני בבית). כמדומני שאפילו התעקשתי להתקשר בנפרד לכל אורחת ולהדגיש את זה, שישמעו ממקור ראשון. (מזכירה שבשבת הגדול אוכלים ונוגעים בחמץ, כן?)

כשחזרנו במוצאי שבת, הצטערתי מאד למצוא על השיש המוכשר והעטוף - שבחרו בדיוק עליו להדליק נרות שבת (יש מדף ייעודי שאפילו הכנתי להן עליו נרות!), פלוס הניחו עליו קופת צדקה לא נקיה, שמצאו על מדף בבית.

המסקנה שלי לא היתה שיותר אני לא משאילה כשהמטבח מוכשר, אלא שבפעם הבאה אמתח סרטי-משטרה שיפרידו את המטבח מהסלון ויחסמו את הכניסה באופן חד-משמעי. אבל לוותר על הכנסת אורחים בגלל תקרית חד פעמית? למה?

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
לשבת על ספה בסלון ברור שזה חלק מההשכרה כמדומני שמה שנכתב היה בציניות
אבל להתקלח כן כדאי לבקש רשות

אות ומופת

משתמש פעיל
לשבת על ספה בסלון ברור שזה חלק מההשכרה כמדומני שמה שנכתב היה בציניות
אבל להתקלח כן כדאי לבקש רשות
אם זו נתינת דירה בהתנדבות אז כאמור הבנתי עכשיו מהשרשור שיש כאלה שמצפים שיבקשו רשות (בפרט כשמדגישים לינה בלבד).
אבל השכרה? בתשלום? בלי מקלחת???

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
דרך אגב היו כאן כאלו שטענו "הם הרויחו כסף ושידעו שזה המחיר של זה"
בתור שיוצא לי להשכיר את הדירה וגם לתת בחינם
שאתה חוזר במוצ"ש והדירה מלוכלכת יותר מסטנדרט סביל
הרבה יותר מעצבן שזה קורה שנתת בתשלום מאשר כשנתת בחינם
שאתה נותן חינם אתה מרגיש שזה אמנם לא יפה אבל חלק מהמצווה זה להתגבר על כך
וששילמו לך על זה כסף זה מרגיש ניצול
אז מה אם שילמתם
זה לא אומר שכל הארונות צריכים להיות עם טביעות אצבע של שוקולד
אוקי,
אז אתה ממבט של בעל הדירה זה ככה אצלך
אבל אני כמתארחת
אם זו דירה שניתנה לי בחינם אין לי ממנה שום ציפיות, אני כמובן אסכים לכל גחמה, אתקמצן מאד משימוש במים וחשמל
כמובן שלא אתקלח, אקרא, אתן לילדים לשחק שם ובכללי אעדיף כמה שפחות להיות בה וברור שאחזיר אותה נקיה ומצוחצחת ומבריקה! ואודה מאד לבעלי הבית על החסד שעשו איתי
אבל אם זו דירה שאני שוכרת בתשלום ואפילו בתשלום גבוה, בעיניי אין כך שום שום חסד אלא נותן שירות ומקבל שירות
ולכן יש לי בהחלט ציפיות, לא ארצה לקבל דף מלא בהודעות ואזהרות ואיומי קנסות, אשתמש במידה סבירה במה שנראה לי מתאים וסביר כמו בשימוש בבית אצלי
אזהר מאד מאד לא לגרום שום נזק אבל אם אני לא אספיק לשטוף את הדירה לדוג'- נראה לי סביר, שילמתי, לא קלקתי כלום
אבל כן השתמשתי ורציתי לקבל תמורה לכסף שלי
ואם אני אשכור דירה, אשלם והדבר הראשון שיקבל את פני זה חוברת הוראות קשוחה + איומי קנסות אם הדירה לא חוזרת מבריקה-כמו שחלק מהניקים פה הציעו, סביר שאני פשוט לא ארצה להיכנס אליה...

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
אוקי,
אז אתה ממבט של בעל הדירה זה ככה אצלך
אבל אני כמתארחת
אם זו דירה שניתנה לי בחינם אין לי ממנה שום ציפיות, אני כמובן אסכים לכל גחמה, אתקמצן מאד משימוש במים וחשמל
כמובן שלא אתקלח, אקרא, אתן לילדים לשחק שם ובכללי אעדיף כמה שפחות להיות בה וברור שאחזיר אותה נקיה ומצוחצחת ומבריקה! ואודה מאד לבעלי הבית על החסד שעשו איתי
אבל אם זו דירה שאני שוכרת בתשלום ואפילו בתשלום גבוה, בעיניי אין כך שום שום חסד אלא נותן שירות ומקבל שירות
ולכן יש לי בהחלט ציפיות, לא ארצה לקבל דף מלא בהודעות ואזהרות ואיומי קנסות, אשתמש במידה סבירה במה שנראה לי מתאים וסביר כמו בשימוש בבית אצלי
אזהר מאד מאד לא לגרום שום נזק אבל אם אני לא אספיק לשטוף את הדירה לדוג'- נראה לי סביר, שילמתי, לא קלקתי כלום
אבל כן השתמשתי ורציתי לקבל תמורה לכסף שלי
ואם אני אשכור דירה, אשלם והדבר הראשון שיקבל את פני זה חוברת הוראות קשוחה + איומי קנסות אם הדירה לא חוזרת מבריקה-כמו שחלק מהניקים פה הציעו, סביר שאני פשוט לא ארצה להיכנס אליה...
ברור כשמשכיר מחוייב הרבה יותר לשוכר וזה אומר להשאיר דירה מצוחצחת ותה/קפה/ סוכר ונרות שבת
ואף אחד לא ביקש שישטפו לו את הדירה
אבל מכאן ועד ללכלך ארונות ולהשתמש בדברים אישים זה ממש לא כלול בעיסקה

GVol

משתמש פעיל
כשנותנים לשכנים וכו בחינם - בד״ אני מקבלת דירה כמו שהשארתי .
לפעמים אני יכולה לראות שגם העבירו אקונומיקה על האסלות ומטאטא על הרצפות (כמו שאני עושה..)
ולפעמים לא, אבל בגדר שימוש סביר והגיוני בעיני.

הכי גרוע שהיה לי - ששכנה ביקשה להורים שלה רק ללינה והדגשתי לה אז שרק להורים ורק ללינה ולא לילדים בכלל! נעלתי את חדר שינה והשארתי להם חדר אורחים מפנק. אבל כשחזרתי במוצאי שבת גילתי חדר שינה פתוח , כורסת הנקה שישבו עליה (הכרית והכרבולית שהיו עליה עברו למיטה..) בימבות וכו שזזו ממקומם והרצפה ושירותי אורחים וכן שירותים במקלחת לא נראו כמו שהיו בשימוש על ידי זוג בודד. : (
אז זה לא היה פוגרום , נכון , ולא ברמה שאני אלך ואגיד לה משהו , אבל מה, איפה האמינות? איפה ההתחשבות ? הכרת הטוב? מינימום?! אמרת לי רק ההורים, למה האחרים שלך הצעירים עלו לכאן? הילדים שלך? איפה התנצלות לפחות?! לא אמרתי כלום ואני ממשיכה להשאיר, אבל כן בפעם הבאה שהיא תבקש אני אהיה חייבת להגיד לה משהו על זה , כי אם לא - אני לא סומכת עליה כבר!!

אבל בתשלום אני לא נותנת יש לי דירה גדולה, הרבה חדרים ומיטות יחסית ופסח האחרון לדוגמא יכולתי לעשות סכום יפה, אבל אני יודעת שכשאנשים משלמים הם עלולים בכלל להרגיש שהם בבית מלון ולמה שהם יפנו לעצמם את הזבל? ולמה לטאטא את המטרנה שהתפזרה? כשאני במלון אני אולי לא אוריד מצעים אבל בהחלט אשאיר מקום מאורגן ומסודר ואת הטקסטיל המשומש ארכז בצורה נורמאלית... אבל מה לעשות שבני אדם הם שונים...
וצריך לקחת את זה בחשבון במיוחד כשמשכירים בתשלום..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה