הרפס גסטטיוניס

חסידים של ה'

משתמש צעיר
נתבקשתי לשאול בדחיפות:

שאלה דחופה:
האם מישהי התמודדה עם בעיה של ?
מחלת עור המתבטאת בגרד בעור בזמן הריון. (בעיקר בבטן ומתפשט לכל הגוף כולל כפות ידיים ורגליים)
היה לי את זה בהריון הקודם והטיפול היחיד שעזר הוא כדורים של סטרואידים,
כעת חזר ואיני רוצה לקחת שוב סטרואידים...
מישהי התנסתה?

libermanar

משתמש צעיר
נשמע באמת נורא
אני הייתי מציעה ללכת לכיוון של למנוע את המקור שמשם מתפרצת הבעיה
ממליצה לך לפנות לנטורופת + צמחי מרפא אצל ותיקים בתחום
נניח עקיבא אורצל בבני ברק, או יחזקאל היימליך בירושלים
יש מצב שיש לך רגישות למאכל או חומר שגורם להתלקחות. אני די בטוחה שתהיה לך הקלה אחרי אבחון שלהם ובטח יש להם תכשירים טובים

e b p

משתמש מקצוען
זה הגיוני שזה בעיה בתפקודי כבד או כיס מרה שתבדוק את זה.
(וטוענים שזה קורה רק שזה בן)

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קרובת משפחה שלי סבלה מזה נוראות בהריון (כל הגוף שלה היה פצוע מגירודים עזים)
ומה שעזר לה זה תזונאית, שפשוט הדריכה אותה מה לאכול ומה לא.
היא סיפרה לי שמאז - כל ההריונות הבאים עברו מצויין, לאחר שב"ה הקפידה על התזונה.

אגב, גם אני סובלת מזה בהריון, אבל בצורה הרבה יותר קלה, ב"ה
(בעיקר בטן, וגם גב וידיים. כבר הריון שני שזה קיים)
ומה שלי אישית מאוד עוזר זה לדאוג ללחות העור - קרם ידיים וקרם גוף.
כשאני רק קצת שוכחת למרוח קרם - הגירודים מזכירים לי...

חסידים של ה'

משתמש צעיר
מי שלא מאובחנת עם זה (ע''י ביופסיה)
בבקשה שלא תגיב כי היא לא יודעת במה מדובר
ולא לתת דעות על מלחי מרה/ תפקודי כבד וכד'
זה נבדק, הכל תקין, זה לא קשור. גם מידת הלחות של העור לא משפיעה.
גם לתזונה זה לא קשור.
מי שחוותה יודעת. תודה.

אפרת פולי

משתמש מקצוען
נתבקשתי לשאול בדחיפות:

שאלה דחופה:
האם מישהי התמודדה עם בעיה של ?
מחלת עור המתבטאת בגרד בעור בזמן הריון. (בעיקר בבטן ומתפשט לכל הגוף כולל כפות ידיים ורגליים)
היה לי את זה בהריון הקודם והטיפול היחיד שעזר הוא כדורים של סטרואידים,
כעת חזר ואיני רוצה לקחת שוב סטרואידים...
מישהי התנסתה?
יש לי את זה בכל הריון, לצערי. נקרא בשפה רפואית PUPPP
גרד מזעזעע (אצלי זה היה כולל פצעים, כמין עקיצות גדולות) כל יומיים יוצאים עוד ועוד פצעים
בבטן ,בידים, ברגליים...... ופוזל גם לאזורים אחרים...
כל הגוף שלי מלא צלקות מההריונות...
כמובן שהרופאה מבקשת כל הריון לעשות מלחי מרה ותפקודי כבד.- שיוצאים ב"ה תקינים/
ניסיתי כמעט את כל סוגי המשחות.
עד שרק בהריון הרביעי, ה' זיכה אותי ללכת לרופא עור שהציע לי לקחת כדורי טלפסט לאלרגיה.
לקחתי כל יום בבוקר- עזר יחסית להרגיע את הגרד.
מאחלת לך לעבור את ההריון בקלות, בנחת ובידיים מלאות.

ד"ר אביה רוזנטל

משתמש מקצוען
יש כאן קצת בלבול בתגובות בין מצבי גרד שונים בהריון... Pemphigoid gestationis שבעבר נקראה herpes gestationis היא אחת ממחלות העור ההריונות הפחות שכיחות והיא נגרמת מנוגדנים כנגד השכבות של העור שמשופעלים דווקא בהריון. לצערי מהריון להריון המצב מחמיר וגם מופיע בשלבים מוקדמים יותר. לרוב אפשר לטפל עם סטרואידים מקומיים בשמחה ואנטיהיסטמינים פומיים אבל המצבים החמורים יותר מצריכים סטרואידים דרך הפה ולפעמים אף עירוי של ivig. מטפלים במרפאה משולבת של הריון בסיכון עור או במרפאת עור ייעודית לנשים בהריון.
בתגובות בלבלו את זה עם מצב שכיח וקל בהרבה שנקרא puppp שזה גרד הריוני עם פריחה והטיפול בו קל בהרבה והוא גם לא תמיד יחזור בהריונות הבאים.
בלבלו גם עם מצב שיכול לסכן את העובר שנקרא כולסטזיס תוך כבדי הריוני שאומנם גם הוא גורם לגרד אבל הטיפול בו הוא בכלל אורסוליט ובהמשך יילוד.
בקיצור, אבחנות צריכות להיעשות אצל רופאת הנשים (או העור) ולא על גבי האינטרנט...

חסידים של ה'

משתמש צעיר
יש כאן קצת בלבול בתגובות בין מצבי גרד שונים בהריון... Pemphigoid gestationis שבעבר נקראה herpes gestationis היא אחת ממחלות העור ההריונות הפחות שכיחות והיא נגרמת מנוגדנים כנגד השכבות של העור שמשופעלים דווקא בהריון. לצערי מהריון להריון המצב מחמיר וגם מופיע בשלבים מוקדמים יותר. לרוב אפשר לטפל עם סטרואידים מקומיים בשמחה ואנטיהיסטמינים פומיים אבל המצבים החמורים יותר מצריכים סטרואידים דרך הפה ולפעמים אף עירוי של ivig. מטפלים במרפאה משולבת של הריון בסיכון עור או במרפאת עור ייעודית לנשים בהריון.
בתגובות בלבלו את זה עם מצב שכיח וקל בהרבה שנקרא puppp שזה גרד הריוני עם פריחה והטיפול בו קל בהרבה והוא גם לא תמיד יחזור בהריונות הבאים.
בלבלו גם עם מצב שיכול לסכן את העובר שנקרא כולסטזיס תוך כבדי הריוני שאומנם גם הוא גורם לגרד אבל הטיפול בו הוא בכלל אורסוליט ובהמשך יילוד.
בקיצור, אבחנות צריכות להיעשות אצל רופאת הנשים (או העור) ולא על גבי האינטרנט...

חסידים של ה'

משתמש צעיר
חד משמעית בלבלתם מדי הרבה תופעות.

כתבתי במפורש את שם האבחנה שכבר קיימת וניתנה במחלקת עור בבית חולים
אחרי בדיקות רבות ששללו בעיה בתפקודי כבד ומלחי מרה,
ושאלתי מי התנסתה בזה.
לא ביקשתי אבחנות ועצות. שאלתי מי התנסתה בתופעה הספציפית הזו. ומי שלא מכירה את המילה שבכותרת כנראה שלא כדאי שתענה.
זה לא PUPPP ולא שאר התופעות הנפוצות. זה משהו נדיר ממש.

ומילה לכל הטבעיות: מתוקות, זה מקסים ללכת לנטורופתים, אבל הבעיה הזו לא ניתנת למניעה על ידי תזונה. אני מאד אוהבת טבעי אבל כאן זה גרד כל כך אלים, ומופיע רק בהריון...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה