עזרה ראשונה! העמסת סוכר

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מאיזה שבוע של ההריון להתחיל לבדוק?

אני גם התחלתי בשבוע מוקדם מאוד, בגלל שהיה לי בהריונות קודמים.
והיה חשש גם הפעם,
סכרת זה לא משחק... חייבים לשמור אם יש...

ג'ינגית

משתמש רשום
אז למה עושים את ההעמסה וגם הרופאה לא שואלת בתחילת ההריון???

מתענינת אף פעם פשוט לא היה לי סכרת מאובחנת תמיד שמרתי ובדקתי שמאוזן עם מכשיר
חוץ מפעם אחת שעשיתי את העמסה ויצא תקין (בשבוע 26) ואז נולד יותר מ-4 ואמרו לי לשמור תמיד

יש צורך להתחיל לשמור קודם?

הרופאה לא הכירה בכלל בהשפעה של הריון מהריון... בלי עמסה זה לא מאובחן ככה אמרה לי!

ג'ינגי'ת

משתמש צעיר
ממה כדאי להמנע לאכול כדי לא להגיע לעובר גדול?
(בעקבות לידה קודמת)

רחל כהן 052

משתמש פעיל
אולי מפה אוכל לקבל עזרה? הלוואי...
ב"ה בחודש תשיעי והיום (!!) הרופאה אמרה לי לעשות פרופיל סוכר - ז"א לבדוק סוכר במכשיר 7 פעמים ביום לפני ואחרי כל ארוחה ולפני שינה. בגלל שפעמיים יצא לי סוכר בצום טיפה גבוהה (100) .
אני צריכה לעשות זאת במשך שבוע ואז לחזור אליה שוב.
לא הבנתי מהאחות מספר דברים: אסור לאכול כלום בין הארוחות כי זה יכול להשפיע על התוצאות או שאני אמורה להתנהג כרגיל ולבדוק כמו שאמרו לי?
מה יכולה להיות ההשפעה של התפתחות סכרת בכזה שלב בהריון?

תודה על כל עזרה שתוכלו לתת לי!

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ב"ה בחודש תשיעי והיום (!!) הרופאה אמרה לי לעשות פרופיל סוכר - ז"א לבדוק סוכר במכשיר 7 פעמים ביום לפני ואחרי כל ארוחה ולפני שינה. בגלל שפעמיים יצא לי סוכר בצום טיפה גבוהה (100) .
לא הבנתי מהאחות מספר דברים: אסור לאכול כלום בין הארוחות כי זה יכול להשפיע על התוצאות או שאני אמורה להתנהג כרגיל ולבדוק כמו שאמרו לי?

בין הארוחה לבדיקת סוכר ברור שלא לאכול כלום.

ציירת מדופלמת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אני לא צמה בין הארוחות
דוקא אז אחרי שאני רואה שמילא הסוכר שלי כמו צום סוג 85, אני מפרגנת לעצמי קפה בלי הרבה סוכר וקובית שוקולד ללא סוכר ובודקת אחרי שעה

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני לא צמה בין הארוחות
דוקא אז אחרי שאני רואה שמילא הסוכר שלי כמו צום סוג 85, אני מפרגנת לעצמי קפה בלי הרבה סוכר וקובית שוקולד ללא סוכר ובודקת אחרי שעה
את אוכלת משהו כמעט נטול סוכר וזה בסדר גמור.
גם לא כזה משפיע....

אילה מינה

משתמש מקצוען

לסיים ארוחה לחכות שעה, לבדוק
ואח"כ את יכולה לאכול

אין כמו אבא

משתמש רשום
אולי תתייעצי עם הרופאה לדעתי זה הכי כדאי, כי לכל אחת הנתונים שונים וההנחיות ורמת הסיכון שונה...
הרבה בריאות ולידה קלה.!
אגב , אני גם כרגע סוף שמיני וקבלתי הנחייה מהרופאה להמשיך לעקוב עם בדיקות הרעיון שאם חלילה רואים שלא מאוזן לטפל במידת הצורך בכדור מתאים , לידה במצב סכרת לא מאוזן זה מהווה סכנה לפי שהבנתי...

ציירת מדופלמת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
תגידו מה ההיגיון של שעה אחרי תחילת ארוחה?
תמיד אני מסימת לאכול אחרי רבע שעה/חצי שעה ואחרי שעובר שעה מתחילת ארוכחה בודקת ויוצא ערך טוב, פחות מ130 לרוב
עכשיו אכלתי לאט תוך כדי עבודה וסיימתי רק אחרי 45 דק, בדקתי וברור שהתוצאה היתה גבוהה 147,
למה הבדיקה לא צריכה להיות לפחות חצי שעה אחרי סיום הארוחה?
מבינות את השאלה?
ברור שאם הדקה סימתי לאכול משהו אז הסוכר עוד לא יתאזן
ואם אני אוכלת יותר משעה אז בכלל..

saryk

משתמש מקצוען
תגידו מה ההיגיון של שעה אחרי תחילת ארוחה?
תמיד אני מסימת לאכול אחרי רבע שעה/חצי שעה ואחרי שעובר שעה מתחילת ארוכחה בודקת ויוצא ערך טוב, פחות מ130 לרוב
עכשיו אכלתי לאט תוך כדי עבודה וסיימתי רק אחרי 45 דק, בדקתי וברור שהתוצאה היתה גבוהה 147,
למה הבדיקה לא צריכה להיות לפחות חצי שעה אחרי סיום הארוחה?
מבינות את השאלה?
ברור שאם הדקה סימתי לאכול משהו אז הסוכר עוד לא יתאזן
ואם אני אוכלת יותר משעה אז בכלל..
אכן ההנחיה לסוכרתיים לאכול מקסימום במשך רבע שעה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה