העמסת סוכר בהריון- איך להנצל?

תותית 25

משתמש רשום
שאלה למנוסות ומכירות את המצב-
בהריונות הקודמים שלי נאלצתי לבצע את ההעמסה המלאה בגלל שהערך בראשונה היה מעט גבוה
יש דרך להנצל מזה ? טריק? משהו? הסוכר שלי בסדר גמור

מוריה אסתר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אני גם מאלה שחייבות את העמסה של ה100
בהריון האחרון פשוט לא היה לי כוח לעשות את זה
והרופא נתן לי אופציה למדוד לבד בבית עם מד סוכר 3 פעמים ביום שבוע שלם
תכלס עברתי את התאריך ( ואז משנה מאוד עם יש סכרת כדי לדעת אם אפשר למשוך או לזרז )
והם רצו שאעשה העמסה אז, כי מסתבר שהבדיקה הביתית כנראה לא 100%
אז קחי בחשבון אם את מאלה שיולדות אחרי או שהפעם זה יקרה - אולי לא יאהבו שעשית בבית...

אבז

משתמש מקצוען
כנ"ל גם אני צריכה לעשות של 100
אבל אני יודעת שאין ככ סיכוי שיהיה לי סוכר, כי אני עדיין צעירה ובלי גנטיות של סוכר
אז הפעם פשוט לא עשיתי עד שעבר הזמן המומלץ לבדיקה
שאלתי את הרופאה מה ההשלכות של זה
אז היא אמרה שבסך הכל אם אני אגיע ללידה ויראו שהערכת משקל מעל 4.2 - עלולים להכניס אותי ישירות לניתוח אם לא אספק להם הוכחות שהגודל הוא לא בגלל סוכר
למעשה, אם לא ילדת עד שבוע 40, אפשר לעשות הערכת משקל ומקסימום אז לבצע העמסת סוכר
אני לבינתיים בדקתי בבית עם מד סוכר כמה פעמים רק בשביל להרגיע את בעלי...

חייצ'ו

משתמש פעיל
כנ"ל גם אני צריכה לעשות של 100
אבל אני יודעת שאין ככ סיכוי שיהיה לי סוכר, כי אני עדיין צעירה ובלי גנטיות של סוכר
אז הפעם פשוט לא עשיתי עד שעבר הזמן המומלץ לבדיקה
שאלתי את הרופאה מה ההשלכות של זה
אז היא אמרה שבסך הכל אם אני אגיע ללידה ויראו שהערכת משקל מעל 4.2 - עלולים להכניס אותי ישירות לניתוח אם לא אספק להם הוכחות שהגודל הוא לא בגלל סוכר
למעשה, אם לא ילדת עד שבוע 40, אפשר לעשות הערכת משקל ומקסימום אז לבצע העמסת סוכר
אני לבינתיים בדקתי בבית עם מד סוכר כמה פעמים רק בשביל להרגיע את בעלי...

אחד הסיכונים היותר משמעותיים של סוכרת הריון זה מות עובר בבטן... ושמעתי את זה כמה פעמים מרופאים מומחים בבי"ח.

מצטערת, זה לא קשור לגיל. ולא קשור רק למשקל (גם אבל לא רק, כי ראיתי הרבה רזות (וצעירות מאד) עם סוכרת ההריון)

ואם יש מעט סוכר גבוה מומלץ לבדוק.

אישית אני מעדיפה העמסה. דקה אחת וזהו מאשר להדקר שלוש פעמים ביום שמשך שבוע:)

תותית 25

משתמש רשום
וודאי שעדיף לבצע. אני לא מוכנה לקחת סיכון
פשוט מידיעה בהריונות קודמים שלי זה היה מיותר בגלל שהערך הראשוני היה גבולי במעט ולכן שאלתי אם מישהי ניסתה להנצל בדרכים טבעיות- ספורט/תזונה מסוימת וכו'

animator

משתמש פעיל
תנסי לעשות את ההעמסה יותר קרוב לשבוע 24, במקום יותר קרוב ל28, לא יודעת אם זה ממש קשור אבל פעם עשיתי בשבוע 28 והאחות אמרה לי שככל שיותר מתקדם, הסיכוי להצטרך העמסה של מאה גדלה.

תותית 25

משתמש רשום
תנסי לעשות את ההעמסה יותר קרוב לשבוע 24, במקום יותר קרוב ל28, לא יודעת אם זה ממש קשור אבל פעם עשיתי בשבוע 28 והאחות אמרה לי שככל שיותר מתקדם, הסיכוי להצטרך העמסה של מאה גדלה.
באמת?? עצה מעולה. בטוח שלהפסיד אין מה.
תודה!!!

חייצ'ו

משתמש פעיל
תזונה נכונה וספורט תמיד כדאי :)
במיוחד אם היה לך גבולי

מנסיון, אם תשתדלי להוריד סוכר ופחמימות ריקות, וללכת קצת יותר, אם את רק גבולית בד"כ אז הבדיקות יצאו לך טובות.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא לעשות את הבדיקה הראשונה בצום. קרה לי פעמיים שעשיתי אחרי צום של 12 שעות (לילה) ויצא לי גבולי . הגוף מעלה את הסוכר אחרי צום ארוך לכן הבדיקה הראשונה שמותר לאכול תאכלי משהו קל קודם.

תותית 25

משתמש רשום
לא לעשות את הבדיקה הראשונה בצום. קרה לי פעמיים שעשיתי אחרי צום של 12 שעות (לילה) ויצא לי גבולי . הגוף מעלה את הסוכר אחרי צום ארוך לכן הבדיקה הראשונה שמותר לאכול תאכלי משהו קל קודם.
לא מלחיץ עוד יותר??? הסוכר יעלה יותר אחרי אכילת משהו במיוחד אם יש בו פחמימה
מה למשל אכלת?

נעמה 26

משתמש פעיל
וודאי שעדיף לבצע. אני לא מוכנה לקחת סיכון
פשוט מידיעה בהריונות קודמים שלי זה היה מיותר בגלל שהערך הראשוני היה גבולי במעט ולכן שאלתי אם מישהי ניסתה להנצל בדרכים טבעיות- ספורט/תזונה מסוימת וכו'
מענין אותי, מה זה גבולי? אני גם בענין

חייצ'ו

משתמש פעיל
[
אני חושבת שזה משתנה בין אנשים.. אצלי ככל שהצום יותר ארוך יוצא לי יותר טוב ואם אני אוכלת א. ערב לדוגמה, זה כבר קצת משפיע :)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
דעת הרב יששכר מאיר זצ"ל היתה להמנע מההעמסה. בגלל הסיכון שבה.
גם רוחי האס מדברת על הסיכון בהעמסה, שמי שהיא על הגבול, ההעמסה עצמה עלולה לסכן אותה בסכרת...

אבל:
להתעלם, ולא לעקוב יכול להיות מסוכן. מאד!
האחריות שלך על התינוק, הסיכון בסכרת הריונית שמשליכה על מגוון הסתבכויות שעלולות להתפתח ח"ו, מחייבת מעקב.

אבל לא חייבים העמסה. אפשר מעקב עקבי בבית. אבל מסודר. כמו שצריך.
גם הרופאים יודעים שההעמסה אינה מדויקת.
והדיוק הגדול ביותר הינו בדיקה בייתי עקבית ומסודרת.

מצרפת כאן קישור להרצאה שלה בנושא. מומלץ לשמוע אותה.

מנסיון,
ברגע שמגיעים לרופאה עם טבלה מסודרת של השבועיים האחרונים (לפחות) וכמה בדיקות במהלך היום, אבל כל יום - די מרגיע את הצוות הרפואי ואז אפשר לקבל גם הדרכה לגבי ההמשך - אולי מינון מופחת של מעקב, יותר או פחות. הכל לפי הצורך והמצב.

בברכת בריאות איתנה, בשמחה ובקלות וידיים מלאות.
איך הרבנית קניבסקי ע"ה ברכה לקראת לידה?
'אמא בריאה ותינוק בריא!'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה