חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 32 - 33

האם ישראל מסוגלת למגר את הטרור ברפיח אם ארה''ב תעצור את משלוחי החימושים?

• תצליח אבל לא יישאר לזירות האחרות.

• אינסיכוי

• אמנם עם פחות דיוק אבל אפשרי למגר.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גלנט קורא לנתניהו להכריז כי ישראל לא תשלוט צבאית ברצועת עזה

יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, מגבה את שר הביטחון יואב גלנט שאמר כי השליטה בעזה אחרי המלחמה צריכה להיות בידיים פלסטיניות.
"שר הביטחון אומר דברי אמת - אחריותה של הנהגה היא לעשות את הדבר הנכון עבור המדינה, בכל מחיר", דברי גנץ.

נדמה לי שמה שדברו עליו, הוא לעשות בעזה כמו ביהודה ושומרון, כלומר לתת להם רק שליטה אזרחית ושהצבא יוכל להיכנס כמו באיו"ש (ופעולות שיטור עושים גם ברש"פ), אין לי מושג אם זה אפשרי מבחינת תנאי השטח, אבל אם כן, מה ההבדל???
ראשית, גם זה פתרון גרוע מאוד! שהרש”פ הנאצים שתומכים בטבח וממנים את כל המחבלים מהנוחב’ה ישלטו גם שם?! גם זה שהם שולטים באיו’’ש זה גרוע מאוד!!
שנית, השמאל בראשות גנץ וגלנט רוצים שלא יהיה שליטה צבאית (כמו באיו”ש) ברצועת עזה.
כלומר שהרש”פ ישלטו שם שליטה מלאה כמו שהחמאס היה שם עד היום.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ואולי דווקא חברי הכנסת מהציונות הדתית ודומיהם רוצים להיות בצד הנכון של המפה מצד הבייס שלהם, ראינו שסמוטריץ כשהוא נוקט קו פחות קיצוני מאבד כח בסקרים לטובת בן גביר, שאין ספק שלא כל מי שאוחז כמו בן גביר הוא לא ענייני.
אין לי שום בעיה עם פוליטיקאים שמנסים לרצות את הבייס - זו המהות של פוליטיקה.
אבל כבן גביר וסמוטריץ מנסים לרצות את הבייס הם מפסידים נקודות ברוב התקשורת הממוסדת ובמוסדות להשכלה גבוהה ובעשירונים העליונים וכו'.

גלנט גם פועל נגד מי שבחר בו והכניס אותו לכנסת ישראל ועובר ל'צד הנכון' כדי שבכל האזכורים של "אתה הראש אתה אשם" ושאר ירקות השם יואב גלנט לא יופיע.

קוויק

משתמש מקצוען
אל תפרסמו כאלו דברים
יש לי בן דוד לוחם בעזה.
הדבר האחרון שאנשים רוצים זה לקרוא פה מה קורה...

פליז לא להעלות דברים כאלו
גם לי, כמה לצערי
ואחד שבשיקום כרגע אחרי פציעה קשה.
זה פשוט התפרסם כבר בכל מקום אפשרי, כי בטעות פירסמו רשמית למרות האיפול, אז לא ראיתי בעיה.
אבל צודקת, זה מיותר.

קוויק

משתמש מקצוען
הכתבת הצבאית כרמלה מנשה פרסמה בסטטוס ככה"נ בטעות את פרטי האירוע הקשה היום ברצועת עזה.
פורסמה רשימת פצועים לתפילה, לדברי המפרסם באישור צה"ל.
חלק מהשמות שברשימה, ראיתי כבר תמונה שלהם בבוקר בבית החולים, אז הם כנראה מפציעה של לפני מספר ימים. כמו גל ושליו.
אז לא ממש ברור אם קשור זה שכרמלה פרסמה לשמות שרצים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
חלק מהשמות שברשימה, ראיתי כבר תמונה שלהם בבוקר בבית החולים, אז הם כנראה מפציעה של לפני מספר ימים. כמו גל ושליו.
אז לא ממש ברור אם קשור זה שכרמלה פרסמה לשמות שרצים.
לכאורה האירועים שפורסמו היום ושדוברו הם כנראה מאתמול.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
חיילים שנפצעו היום בעזה

1. איתי אברהם ביתון בן רחל
2. גל בני בן איריס
3. שלו איילה בן תקלו
4. ⁠עומר אהרן לוטן בן טל
5. עקיבא שלום קודיש בן דבורה
6. יהושע לוי בן חנה
7. אילי כתר בן חגית
8. לידור בוסקילה בן מרב
9. שגיב שרבי בן יפעת
10. אלירן יצחק מורדי בן פטריה
יש שמות משפחה בתוך השמות, כדאי לערוך.
(אגב, ידוע לי על עוד שם שלא כתוב כאן, מותר לכתוב?)

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ל״ג בעומר במירון בצל המלחמה עם חיזבאללה: הכנסת תאשר חוק שיאפשר 3 הדלקות (בזמנים שונים) בהר מירון. בכל הדלקה 30 איש. בכל זמן נתון ייתאפשר ל-30 איש (מלבד כוחות הביטחון) לשהות בשטח ההר שיוכרז כשטח צבאי סגור.
יש הגבלה לכוחות הביטחון?
או שכרגיל כוחות הביטחון מעל החוק.
או שכל הסיבה שמגבילים ל30 אנשים בלבד! זה פוליטי ונגד הדת, כי הרי אין היום שום הגבלה כזו על הישוב מירון ומותר שם התקהלות של לפחות מאה אנשים.
ואם באמת צריך להגביל, אז שיגבילו לכמות שנראית הגיונית של לפחות 100 אנשים כמו בשאר אישורי העימות שלא מפונים, ולא ל30!.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

קוויק

משתמש מקצוען
יש הגבלה לכוחות הביטחון?
או שכרגיל כוחות הביטחון מעל החוק.
או שכל הסיבה שמגבילים ל30 אנשים בלבד! זה פוליטי ונגד הדת, כי הרי אין היום שום הגבלה כזו על הישוב מירון ומותר שם התקהלות של לפחות מאה אנשים.
ואם באמת צריך להגביל, אז שיגבילו לכמות שנראית הגיונית של לפחות 100 אנשים כמו בשאר אישורי העימות שלא מפונים, ולא ל30!.
כנראה אף אחד לא תמים, וכולם יודעים ש 30 זה בסוף 3,000... אז כדי שלא יהיה 30,000, מתחילים ב 30.
ולא נראה שמישהו היה רוצה להתחלף עם כוחות הביטחון, הם סופגים לא מעט בשביל אלו שבעורף, כך שלדעתי לא כדאי לקחת אישי :) אולי באמת חוששים מאירועים ולקיחת אחריות על כמות גדולה.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כנראה אף אחד לא תמים, וכולם יודעים ש 30 זה בסוף 3,000... אז כדי שלא יהיה 30,000, מתחילים ב 30.
ולא נראה שמישהו היה רוצה להתחלף עם כוחות הביטחון, הם סופגים לא מעט בשביל אלו שבעורף, כך שלדעתי לא כדאי לקחת אישי :) אולי באמת חוששים מאירועים ולקיחת אחריות על כמות גדולה.
כולם יודעים שה-30 נגמר במספר ידוע מראש - מספר המקורבים והמקושרים...
ולגבי כוחות הביטחון, ברור שאף אחד לא רוצה להתחלף איתם, ואין לי שום טענות עליהם באופן אישי!
יש לי טענות רק כלפי הדרג המקצועי והפוליטי שטוען שזה מסוכן מאוד להיות אצל הרשב”י בל”ג בעומר ולכן רק 30 אנשים בלבד יכולים להיות שם, ומצד שני שולח מאות שוטרים (או יותר...) לאבטח את האירוע ולמנוע מיהודים שרוצים להתפלל מלהגיע להר.
אם זה באמן כצעקתה וזה כזה מסוכן, צריך להיזהר ולשמור גם על חיי השוטרים ולא לשלוח אותם לאיזור הסכנה בכאלו כמויות.

רועי COPY

קופירייטר ואסטרטג למיתוג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כמה כואב😥 על כל חייל שנפצע ונהרג בעזה 7 חודשים אחרי ועדיין מתים ונפצעים לנו חיילים הי"ד -
זה באמת לא נתפס לי - כאי' נתרגל לזה שכל יום אחים שלנו ימותו ויפצעו????
ובסוף לא גומרים את האויב הזה?

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
דיווחים על 10 תקיפות במרחב הבקעא
חוץ מקלקיליה פעילות גם בשכם רמאללה וג'נין וכן טול כרם.
דיווח ערבי: גל תקיפות של חיל האוויר ברפיח
כוחותינו נכנסו למשרדי אלגזירה ברמאללה
כרגע מדווחים על עוד תקיפה בעל בעק
שיגורים לעבר אילת
כוחות צה״ל נכנסים לפעילות במקומות רבים ביהודה ושומרון
בין הערים:
חברון
טול כרם
רמאללה
אל בירה
בית לחם
קלקיליה
יריחו
שכם
טובאס
ומקומות נוספים
כוחותינו פועלים ב-15 בנקים (לפחות) וחנויות להמרת כספים ברחבי איו"ש ומחרימים כספים.
ארטילריה לעבר ואדי סאלוקי דרום לבנון
אלה ברכב ואלה במטוסים
"ואנחנו בשם ה' אלוקינו נזכיר"

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...