סיעור מוחות האשכול המרכזי על פתרונות הדיור לציבור החרדי

ייד

משתמש מקצוען
אמרתי צפוף פה התכוונתי למדינת ישראל . בגליל רוב הקרקעות הם של ערבים . לכן בונים את הר יונה בצלע הר ובצפיפות כזו בעוד הערבים למטה נהנים מוילות מפוארות . המדינה לא מפשירה להם את הקרקעות שלהם ומיעדת אותם זמנית לחקלאות. אך עם השנים המדינה משחררת להם כי הם בונים בלתי חוקי בלי אישורים בקרקעות שלהם.
לכן בגליל רואים הרבה פחונים ופרדסים . רוב הקרקעות של המדינה הם של צה"ל והפנויות הם בנגב הלוהט הקשה למגורים בטח לא לחרדים
אמרתי לא צפוף התכונתי לארץ ישראל
רוב הקרקעות (כ95%!!!!!!!) לא מיושבות ולא מיועדות למגורים!!!!!
כל מה שצריך זה להפסיק לחנוק

ייד

משתמש מקצוען
על תשכח שנוף הגליל עיר חילונית . מה ציפית לחרד אותה תוך 5 שנים? ב10 שנים האחרונות אחוז החרדים בעיר קפץ ל10% . המאסה שאתה מדבר עליה בדרך עם 3500 יחידות בשיווק ובנייה איכותית
למה 3500?
למה לא 18,000?
היו לזה תוכניות
ולכן ראש העיר הקודם הודח באמצעות תיק פלילי שכבר נסגר

די

משתמש סופר מקצוען
הערכה אישית
5 שנים מהיום רוב הציבור משתמש במעלית שבת החדשה
תראו חרדים שגרים גם בקומה 14
הולך להיות מעניין
גדולי הפוסקים שבקיאים בהלכה (ובמיוחד בהלכות שבת) הרב רובין והרב גלבר
התירו לנו את המעלית החדשה
אז נתראה בעז"ה
הרב שבח רוזנבלט בתשובה לתושבי אחיסמך שרצו להשתמש במעלית הזו, אמר שזה ממש לא לכתחילה אלא מיועד למי שממילא ישתמש במעלית שבת.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
הרב שבח רוזנבלט בתשובה לתושבי אחיסמך שרצו להשתמש במעלית הזו, אמר שזה ממש לא לכתחילה אלא מיועד למי שממילא ישתמש במעלית ש
לא מכירה את הרב רוזנבלט
ויכול להיות שהוא לא מסכים
אבל גדולי פוסקי ההלכה בעניני שבת פסקו שז מותר
הציבור צועד לשם.
בוודאות

שמעון1000

משתמש חדש
העיקר צריך לעשות לחץ ציבורי על גולדקנופף (ושאר הפוליטיקאים) שיוצאו לשיווק בשנה הקרובה לפחות 300 אלף יח"ד.
וע"י זה ובשילוב הריבית גבוהה, זו הזדמנות נדירה לפתור את משבר הדיור!!!

די

משתמש סופר מקצוען
לא מכירה את הרב רוזנבלט
הציבור צועד לשם.
בוודאות
אני מתאר לעצמי שגם רבני אורחות שבת יגידו שזו הייתה כוונתם שמיועד למי שאם לא-ישתמש במעלית שבת אחרת. (אדרבה אם יש לכם מקור שהם מתירים את זה לכתחילה לכל הציבור-תביאו)

תכלס לדעתי מה שיקרה זה שיבנו בניינים 10 קומות (קומת כניסה+7+דופלקס) (מה שקורה כבר היום) ותהיה מעלית שבת ורק מי שגר בקומה העליונה וקצת קשה לו, או מי שגר בקומות אמצעיות ומאוד קשה לו, ישתמש בזה.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אני מתאר לעצמי שגם רבני אורחות שבת יגידו שזו הייתה כוונתם שמיועד למי שאם לא-ישתמש במעלית שבת אחרת. (אדרבה אם יש לכם מקור שהם מתירים את זה לכתחילה לכל הציבור-תביאו)

תכלס לדעתי מה שיקרה זה שיבנו בניינים 10 קומות (קומת כניסה+7+דופלקס) (מה שקורה כבר היום) ותהיה מעלית שבת ורק מי שגר בקומה העליונה וקצת קשה לו, או מי שגר בקומות אמצעיות ומאוד קשה לו, ישתמש בזה.
אני מתארת שתוך 5 10 שנים יהפך לנורמה
המבוגרים בינינו זוכרים את השעון שבת ומזגנים
בסוף זה נכנס

ייד

משתמש מקצוען
למה להכתיב
אם פוסק ההלכה של ימינו מתירים
להכתיב?????????
א. המשפט: ״הציבור צועד לשם. בודאות.״
זה לא משפט הלכתי אלא ניסיון לקבוע עובדות באמצעות הנדסת תודעה
ב. ״פוסק ההלכה של ימינו״
זה תואר קצת יומרני
לא נראה לי שיש מישהו שאפשר לומר עליו את התואר הזה
בטח לא המו״צ החשוב הנ״ל

כמו הרוח

משתמש מקצוען
א. המשפט: ״הציבור צועד לשם. בודאות.״
זה לא משפט הלכתי אלא ניסיון לקבוע עובדות באמצעות הנדסת תודעה
ב. ״פוסק ההלכה של ימינו״
זה תואר קצת יומרני
לא נראה לי שיש מישהו שאפשר לומר עליו את התואר הזה
בטח לא המו״צ החשוב הנ״ל
טוב
אני לא נכנסת לניונסים על פוסק מרן וכו
לא מבינה בזה מספיק
רק יכולה לספר שאצלינו בחברה קיבלו את ההכשר והמתווה של מעלית שבת
וזה כבר עובד בשטח ובפרויקטים הבאים בעז"ה
וכל אחד שינהג עפי רבותיו

די

משתמש סופר מקצוען
תודה
אין מה לייעץ
מכירים את השטח טוב
בציבור הירושלמי זה מתחל לזרום בבניברקי גם יותר בבנינים החדשים
נשמע שאתם בכל מקרה מתקינים מעלית שבת (כמו כל בניין בארץ) ומיועד למי שממילא משתמש בזה, רק שעכשיו אתם עוברים לסוג אחר.

ייד

משתמש מקצוען
טוב
אני לא נכנסת לניונסים על פוסק מרן וכו
לא מבינה בזה מספיק
רק יכולה לספר שאצלינו בחברה קיבלו את ההכשר והמתווה של מעלית שבת
וזה כבר עובד בשטח ובפרויקטים הבאים בעז"ה
וכל אחד שינהג עפי רבותיו
בקיצור עניין עסקי

אורי מלאכי

משתמש פעיל
א מכירה את הרב רוזנבלט
הרב רוזנבלט הוא אחד מרבני אחיסמך(בין השאר) ושם היה צד באחד הפרוייקטים שעדיין נבנים לחרדים לעשות את המעליות שבת המדוברות ולהגדיל את מספר הקומות בבנינים(כיום אין שם יותר מקומה 8) והוא הסביר שכל ההיתר ניתן במקרה שיש לבחור בין סוגי מעליות שבת אבל לכתחילה לא לשים ולכן הרעיון מגנז לולא זה אחיסמך יכלה להיות הפיילוט למעליות האלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה