מידע דרוש בדחיפות השראה/יצירתיות

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שלום וברכה למוזיקאים/יוצרים.
בתור יוצר חובב בתוכנת פרוטי לופס / קיובייס / וירטואל דיג'יי אני נתקל שוב ושוב באותה בעיה:
חוסר השראה !!!!
ללמוד בצורה מקצועית אין מספיק כסף, אז לומדים ממדריכים ומסרטונים שהועלו פה בפרוג ולא מיוטיוב (נטפרי....).
אבל כשסוף סוף יש קצת זמן לשבת ולנסות ליצור משהו (אלקטרוני או להקליט את עצמי שר ומנגן... חוויה), לא יוצא לי כלום :(
אני מסתכל על סרטונים של אלו שיוצרים, והכל רץ להם, יש להם רעיונות איך לכתוב מלודיות וביטים וכו' וכו'. ולי אין.
אז אבקשכם, אם יש בידכם מדריכים (מצולמים ושלא) שמראים את דרכי היצירה והיוצרים (כשרים בלבד!), שמלמדים דבר או שניים, מעוררים השראה, אנא שתפו. (עדיפות לפרוטי לופס אבל גם קיובייס ווירטואל דיג'יי זה מעולה).
נ.ב. רק חומרים לעניין, ולא כל סרטון שרץ ברשת עם תיוג שאיכשהו מתקשר ליצירה מוזיקלית ועריכתה.
תודה מראש

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מצטרף מאוד למצוקה המוכרת כל כך
מהנסיון הקטן שלי
כשאני עובד עם מישהו על משהו, ונוצר כמין דד ליין - בד"כ יש פירות מתוקים
כשאני מול עצמי מנסה לגרד איזשהו השראה ורעיון - לפעמים זה קשה מאוד על גבול הבלתי אפשרי...

מעבר לקניית מידע עוד ועוד, לדעתי חפש לעצמך בנאדם לעבוד איתו על משהו. זה חשוב ומצליח להתניע את גלגלי המעוף והיצירה בעל כורחך..

אם יש כאן מישהו לעזור בעוד תובנות וטיפים - אשמח מאוד
הבעיה מוכרת לי מידי...

מ.S

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
נכונים מאד דברי @שמחת חיים שכל עוד עובדים עם מישהו זה בד"כ יותר נוסע אבל בעבודות עצמאיות זה הרבה יותר קשה...

בכל אופן, לגבי השראה - מהנסיון שלי, הרבה פעמים כשהרגשתי ש"אין לי את זה עכשיו" ופשוט התחלתי לעבוד בלי לחשוב הרבה אם יש או אין השראה, בסוף ההשראה מגיעה ואתה נכנס למצב. אז אם בהתחלה זה לא זורם מתחילים עם עיבוד ברמה בסיסית שלא מצריכה הרבה חשיבה ויצירתיות, להתחיל "לשחק" עם זה ותוך כדי הרעיונות והיצירתיות מתחילים להגיע (נ.ב. אני לא פסיכולוג... וכל מה שאני כותב כאן זה מניסיון אישי בלבד שלא נבדק על אחרים 😊)

ממליץ גם לקרוא את המאמר הזה של @יוחנן בלייך לי אישית זה עזר מאד

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ככה הAI מגדיר את זה

קבצים מצורפים

• _c69604d5-15ab-400f-a276-fbf5c90c4bd9.jpg
    _c69604d5-15ab-400f-a276-fbf5c90c4bd9.jpg
    KB 154.9 · צפיות: 11

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ניתן לחלק את הנושא לשנים.
א. השראה, מה ליצור, לאיזה כיוון לקחת את היצירה וכו'.
ב. (וזה מה שמציק לי בעיקר) איך ליצור. כלומר להתחיל כרגיל עם בייס דראם וכו', או להתחיל עם המלודיה. טכניקת העבודה, המיקס ה-FX והסידור וכו'.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור יוצר חובב בתוכנת פרוטי לופס / קיובייס / וירטואל דיג'יי אני נתקל שוב ושוב באותה בעיה:
חוסר השראה !!!!
אולי תנסה בשלב ראשון לתרגל בתוכנות ליצור משהו על בסיס קטע קיים ומוכר --שיר -- מנגינה -- וכ"ו
ויתכן שעם הזמן זה יתן לך השראה ליצירה מקורית מעצמך ---הרבה יותר קל
סתם ככה נראה לי שכל יוצר מוזיקה באיזה מקום מושפע ממוזיקה שהוא מתחבר אליה -- ולא צריך לראות בזה חיסרון

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אולי תנסה בשלב ראשון לתרגל בתוכנות ליצור משהו על בסיס קטע קיים ומוכר --שיר -- מנגינה -- וכ"ו
ויתכן שעם הזמן זה יתן לך השראה ליצירה מקורית מעצמך ---הרבה יותר קל
סתם ככה נראה לי שכל יוצר מוזיקה באיזה מקום מושפע ממוזיקה שהוא מתחבר אליה -- ולא צריך לראות בזה חיסרון
צודק זה בעיקר עובד.
אבל אני כיוונתי לאלו שבתחילת הדרך ורוצים לראות השראה טכנית, איך הגדולים או המומחים עובדים, באיזה סדר, במה הם משתמשים ובמה לא.
אני מקווה שהרעיון הובן

העכביש הכריש

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
חוסר השראה !!!!
ללמוד בצורה מקצועית אין מספיק כסף, אז לומדים ממדריכים ומסרטונים שהועלו פה בפרוג ולא מיוטיוב (נטפרי....).
אבל כשסוף סוף יש קצת זמן לשבת ולנסות ליצור משהו (אלקטרוני או להקליט את עצמי שר ומנגן... חוויה), לא יוצא לי כלום :(
אני מסתכל על סרטונים של אלו שיוצרים, והכל רץ להם, יש להם רעיונות איך לכתוב מלודיות וביטים וכו' וכו'. ולי אין.
אז אבקשכם, אם יש בידכם מדריכים (מצולמים ושלא) שמראים את דרכי היצירה והיוצרים (כשרים בלבד!), שמלמדים דבר או שניים, מעוררים השראה, אנא שתפו. (עדיפות לפרוטי לופס אבל גם קיובייס ווירטואל דיג'יי זה מעולה).
נ.ב. רק חומרים לעניין, ולא כל סרטון שרץ ברשת עם תיוג שאיכשהו מתקשר ליצירה מוזיקלית ועריכתה.
תודה מראש
זה קורא הרבה ויש כמה דברים שהסקתי לעצמי א. זה תלוי לגמרי בזמנים שונים יש זמנים שכן יוצא משו ויש שפחות, לרוב זה מחמת מצב רוח [בהרגשה של שיחרור כמו אחרי אירוע כחתונה וכדו' אני מצליח להלחין וליצור יותר מתמיד]. ב. הרבה פעמים נסחפים מדי רחוק ונמרחים לכמה כיוונים, שים לב שישנם שירים רבים שהכל שם מאוד פשוט ויפה ולכן אני התחלתי לנסות ליצור להלחין ולחבר דברים פשוטים וקטנים ולאט לאט לפתח אותם ולנסות להתקדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה