דרוש מידע דמי לידה - היולדת מרוויחה את הסכום של הפנסיה (ושאר תוספות הברוטו)

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לפי מה שאני רואה חישוב דמי לידה הוא לפי שכר ברוטו.
מתוך שכר זה - מופרשים רק ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, ומס הכנסה.
ואילו שאר ההורדות שיורדות מהברוטו בימים כתיקונם - לפי מה שאני רואה לא יורדות מהדמי לידה (פנסיה, קרן השתלמות, וכו').
מצד שני המעסיק חייב להמשיך את תשלום הפנסיה וקרן ההשתלמות וכו' בצורה מלאה (ורק את החלק של העובד הוא גובה במשכורת הבאה).

האם יוצא שהיולדת מרוויחה - את הפער, נניח שתשלום הפנסייה החודשי שלה הוא - 1000 ש"ח (החלק של המעסיק. את החלק שלה המעסיק יגבה בעתיד), היא מקבלת אותו בדמי לידה, שכן היא מקבלת ברוטו, ולא צריכה באמת לשלם אותו, שכן המעסיק ימשיך לשלם את הפנסיה.

אני צודק או טועה?

נערך לאחרונה ב:

רפ

משתמש סופר מקצוען
ואילו שאר ההורדות של שיורדות מהברוטו בימים כתיקונם - לפי מה שאני רואה לא יורדות מהדמי לידה (פנסיה, קרן השתלמות, וכו').
מצד שני המעסיק חייב להמשיך את תשלום הפנסיה וקרן ההשתלמות וכו'.

האם יוצא שהיולדת מרוויחה - את הפער, נניח שתשלום הפנסייה החודשי שלה הוא - 1000 ש"ח (החלק של המעסיק. את החלק שלה המעסיק יגבה בעתיד), היא מקבלת אותו בדמי לידה, שכן היא מקבלת ברוטו, ולא צריכה באמת לשלם אותו, שכן המעסיק ימשיך לשלם את הפנסיה.

אני צודק או טועה?
סליחה, עכשיו אני רואה ששאלת משהו אחר. מעניין לבדוק אם זה נכון.

דיני

משתמש מקצוען
ואילו שאר ההורדות של שיורדות מהברוטו בימים כתיקונם - לפי מה שאני רואה לא יורדות מהדמי לידה (פנסיה, קרן השתלמות, וכו').
מצד שני המעסיק חייב להמשיך את תשלום הפנסיה וקרן ההשתלמות וכו'.

אני צודק או טועה?
החלק של המעסיק הוא לא מנוכה מהברוטו שלה.
ביום יום מנוכה מהברוטו שלה רק החלק שלה בהפרשות, ואת זה כאמור הבוס יגבה בחודש הראשון לחזרה.

החלק שלו, הוא נוסף על הברוטו, והוא מפריש אותו גם בחודש רגיל וגם בחלד

כך שלא אמור להיות רווח מיוחד מהלידה

saryk

משתמש מקצוען
היא מקבלת אותו בדמי לידה, שכן היא מקבלת ברוטו, ולא צריכה באמת לשלם אותו
היא לא מקבלת את חלק המעסיק בדמי לידה, מאחר שגם בחודש רגיל היא לא "מקבלת" את חלק המעסיק.
חלק המעסיק פשוט לא נכלל בכלל בברוטו.

אילה ג

משתמש פעיל
ואילו שאר ההורדות שיורדות מהברוטו בימים כתיקונם - לפי מה שאני רואה לא יורדות מהדמי לידה (פנסיה, קרן השתלמות, וכו').
מצד שני המעסיק חייב להמשיך את תשלום הפנסיה וקרן ההשתלמות וכו' בצורה מלאה (ורק את החלק של העובד הוא גובה במשכורת הבאה).

אני צודק או טועה?
אתם יודעים אם כל מעסיק חייב להמשיך להפריש בחל"ד?
אני עובדת אצל כמה מעסיקים ורק אחד מפריש לי, האחרים מתעלמים מהענין באופן קבוע כל לידה.
האם יש תנאים מסוימים בהם הוא לא חייב?

שולי איטח

משתמש מקצוען
אתם יודעים אם כל מעסיק חייב להמשיך להפריש בחל"ד?
אני עובדת אצל כמה מעסיקים ורק אחד מפריש לי, האחרים מתעלמים מהענין באופן קבוע כל לידה.
האם יש תנאים מסוימים בהם הוא לא חייב?
אם התחלת לעבוד חצי שנה לפני תחילת ההריון
חייבים להפריש

שירושבח

משתמש פעיל
מצטרפת לבירור
אני צריכה לחזור בע"ה בשבוע הבא מחל"ד
הילדה תהייה בת חצי שנה
עובדת שם בערך שנתיים אי יותר
הארכתי קצת...
מה לגבי הפרשות?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מצטרפת לבירור
אני צריכה לחזור בע"ה בשבוע הבא מחל"ד
הילדה תהייה בת חצי שנה
עובדת שם בערך שנתיים אי יותר
הארכתי קצת...
מה לגבי הפרשות?
ינכו לך בתלוש הבא,
או שינכו לך סכום קטן יותר למשך 3 החודשים הבאים...

אילה ג

משתמש פעיל
אם התחלת לעבוד חצי שנה לפני תחילת ההריון
חייבים להפריש
תודה
6 החודשים צריכים להיות רצופים?
כי אם זו עובדה לפי דרישה?
יודעת מה קורה בשמירת הריון?
יש לי מעסיק שממשיך להפריש, ויש מעסיק שקבוע מתחמק מכל הוצאה.
בתקופת הקורונה גם היו אמורים להמשיך להפריש כי לא היה אפשר להגיע לעבודה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה