דרוש מידע דילמה קשה ביחסי אנוש

סל קל

משתמש חדש
יש לי קרובת משפחה (בחורה בגיל העשרה) שאני תומכת בה ועוזרת הרבה וגם פותחת את ביתי בשעת הצורך.
באחד הימים האחרונים הגיעה להתארח וביקשה טובה להשתמש במחשב הנייד שלי וכמובן נתתי בשמחה
במקרה למחרת נכנסתי להיסטורית פעולות באינטרנט ואני מגלה שבלי בושה היא חיטטה לי במייל האישי שלי, קראה התכתבויות פרטיות לגמרי וכו'
אולי חוסר אחריות שלי לתת את המחשב כשניתן להכנס בחופשיות למייל שלי אבל אני עדיין בכל זאת המומה מהתעוזה לפלוש לדבר אישי כל כך ופשוט לפתוח מייל אחרי מייל כולל בדברים הכי אישיים שהיו שם
אני ממש לא יודעת כיצד להגיב מצד אחד אם אני מדברת איתה על זה אין לה פנים יותר מולי ואני יודעת כמה היא זקוקה לעזרה שלי וכמה היא תהיה אבודה בכזה מצב
מצד שני - לא להגיב?? לא להסביר לה את חומרת הדברים? ואיך אתנהל מולה בפעמים נוספות?
אני מרגישה במשבר אמון קשה מולה וממש לא יודעת מה נכון לעשות
אולי סיעור מוחות כאן יצליח לעזור לי?
תודה לכל מי שינסה

שלג קל

משתמש מקצוען
ברור שזה מזעזע ופוגע,
אבל אם להכנס לראש שלה,
מה לעשות אנחנו אנשים עם יצר סקרנות וחטטנות, ויכול להיות שתוך כדי פעילות במחשב היא הגיע לזה
ולא היה בה כח לעצור בעד סקרנותה.
אין כאן רשעות או רוע, אלא רגע של חולשה וזה יכול לקרות לכל אחד.

הרי ברור שהיא יודעת שזה דבר שלא נכון לעשות, אלא מה, היא תדע שעלית עליה זה יכול לפגוע בה מאד.

מוטב להכיל ולהתעלם, וגם אם כרגע את מרגישה מושפלת ופגועה אבל לטווח ארוך תוכלי להרגיש שעשית את הדבר הנכון עבורה.

וכמובן בפעם הבאה לא להכניס אותה לנסיון ולסגור את המייל לפני שאת מביאה לה את המחשב.

זו עניות דעתי המתומצתת.

נערך לאחרונה ב:

מירימ

משתמש פעיל
המלצה שלי - עד שאת לא בטוחה איך ומה להגיב אל תגיבי כלום.
תגובה מתאימה, גם אם קצת באיחור עדיפה.
חושבת שהייתי מגיבה ולא מתעלמת. אך בצורה
א. ללא מילים ישירות על המעשה אלא מילים שנותנות לה להבין בברור שראית מה היה.
ב. להסביר בבהירות שזהמעשה לא בסדר.
ג. להגיד בבהירות שאת מאמינה שזה חד פעמי ושהיא כן בסדר

לארג'

משתמש מקצוען
מה לעשות אנחנו אנשים עם יצר סקרנות וחטטנות, ויכול להיות שתוך כדי פעילות במחשב היא הגיע לזה
ולא היה בה כח לעצור בעד סקרנותה.
אין כאן רשעות או רוע, אלא רגע של חולשה וזה קורה לכל אחד.
אני חושב שזה ממש לא נורמטיבי....יש גבולות בחיים
ככה היית אומר אם היו מחטטים לך מסקרנות?

זמר

משתמש פעיל
שאלה תמימה לחלוטין:
כיצד את יודעת אלו התכתבויות בדיוק היא קראה (אם יש אפשרות לדעת אשמח לדעת בעצמי...)?
זה היה מסומן כלא נקרא?
האם בוודאות קראה במייל?
יתכן שנפתח בתום של מישהו שאינו יודע עדין מספיק להתעסק במחשב ונסגר בבהלה מיד אח"כ.

סל קל

משתמש חדש
שאלה תמימה לחלוטין:
כיצד את יודעת אלו התכתבויות בדיוק היא קראה (אם יש אפשרות לדעת אשמח לדעת בעצמי...)?
זה היה מסומן כלא נקרא?
האם בוודאות קראה במייל?
יתכן שנפתח בתום של מישהו שאינו יודע עדין מספיק להתעסק במחשב ונסגר בבהלה מיד אח"כ.
אפשר חד משמעית לדעת
והיא יודעת מעולה להתעסק עם מחשב
הסברים על רגע של חולשה וסקרנות אני יכולה בדוחק לקבל
תום לב זה ודאי לא היה

איש עברי

משתמש מקצוען
אם המצב שלה כ"כ מסובך, אפשר לדאוג שבעתיד לא תהיה זה לא יקרה, ולהעלות את הנושא בדרך אגב בהזדמנות, לא באופן אישי. רק לא בצורה שישאיר חשדות אצלה, אלא שיהיה ברור מהשיחה גם אצלה שזה לא לענין.

מזל אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הרי ברור שהיא יודעת שזה דבר שלא נכון לעשות, אלא מה, היא תדע שעלית עליה זה יכול לפגוע בה מאד.
מסכימה עם זה מאד!
היום אני כבר כמעט 10 שנים מאחרי...
אבל מנסיוני האישי:oops: לשתוק ולהכיל זה הכי יעיל! הן באמון והן בבניית האישיות שלה.
יש דברים שעשיתי/ראיתי/כתבתי שעד היום אף אחד לא מזכיר לי את זה (ב"ה)
ואני הבנתי לבד...
כמובן שאם תחסמי את האפשרות להיכנס שוב היא תבין לבד שעלית על זה אבל היא לא תתבייש.
בתכלס, גם אם היא לא באה לתוך זה בתום, היא במקום של היחשפות לעולם וזה חלק מזה.
קצרה היריעה מלהסביר מה היא עושה עם זה ומה עובר עליה בגיל זה.
תחשבי שזו הבת שלך... תגובה ישירה/עקיפה שמביישת תנעל אותה מולך לעולמים... (בראש של גיל העשרה)

שמחה פותחת

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
לא להגיב. זה עלול לגמור אותה. הרי זה בושה שאין כדוגמתה.
ואם היא נורא תיפגע אז בפעם הבאה היא פשוט תכנס דרך גלישה בסתר....

פ. הלר

משתמש פעיל
במקרה זה את???
יווו איך קלטת???
בכל פעם שאני רואה אשכולות מהסוג הזה, המתארים סיטואציות ו/או התרחשויות שקרו לניקים עם שכן/חבר וכו',
אני לא מצליחה להבין - הרי אותו אחד גם הוא עשוי לגלוש בפרוג ולראות את כל מה שכתבתם.
אז מה הטעם לכתוב זאת כאן? יכולתם לפנות אליו ישירות ולהסביר לו את ההתלבטות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה