עזרה גמילת ילד בן 3.5

חיים פרוג

משתמש פעיל
תתיעצו עם הרופא, גם אם יש מפריע מבחינה פיזיולוגית וגם עם מי ניתן להתייעץ באזור/בקופה שלכם. יש מצב שגם בעזר מציון יוכלו לעזור במציאת איש מקצוע שיוכל לתת לכם עצה.
עצה שעוזרת לחלק מהילדים- להודיע ליד שיש זמנין קבועים ביום בהם הוא יושב בשירותים 10 דק' , בלי קשר ליציאות/פספוסים שהיו באותו יום. בוקר וערב 10 דק'. מתגמלים את הילד באופן כלשהו (נקודה/ממתק/מחמאה/חיבוק) על עצם הישיבה מבלי להתייחס כלל ליציאות! זה מפחית חרדה סביב הנושא ואחרי תקופה, צריך סבלנות יכול לקחת גם שבוע. אצל ילדים רבים, רואים תוצאות בס"ד.

שרלה

משתמש רשום
תתיעצו עם הרופא, גם אם יש מפריע מבחינה פיזיולוגית וגם עם מי ניתן להתייעץ באזור/בקופה שלכם. יש מצב שגם בעזר מציון יוכלו לעזור במציאת איש מקצוע שיוכל לתת לכם עצה.
עצה שעוזרת לחלק מהילדים- להודיע ליד שיש זמנין קבועים ביום בהם הוא יושב בשירותים 10 דק' , בלי קשר ליציאות/פספוסים שהיו באותו יום. בוקר וערב 10 דק'. מתגמלים את הילד באופן כלשהו (נקודה/ממתק/מחמאה/חיבוק) על עצם הישיבה מבלי להתייחס כלל ליציאות! זה מפחית חרדה סביב הנושא ואחרי תקופה, צריך סבלנות יכול לקחת גם שבוע. אצל ילדים רבים, רואים תוצאות בס"ד.
רעיון טוב שלא חשבתי עליו
תודה רבה ננסה .

CO2

עריכה לשונית היא חמצן לטקסט
מנוי פרימיום
בלתק חלקי
ייתכן מאוד שזה קושי תקופתי
היה לי גם עם ילד בגיל הזה בשבועות האחרונים
פשוט רעננו נהלים, דיברנו איתו א. שיבין שזה שהוא חוזר מהחיידר רטוב ויותר מכך - זה כי הוא לא הלך לשירותים, ובטח לא נעים לו וכו'
הוא אמר שהוא לא רוצה ללכת לשירותים בחיידר
אז ב. אמרנו לו שהוא חייב ללכת לשירותים גם בחיידר, ושאם הוא ילך - יקבל משהו טוב (שוקולד)
ממש עזר ברוך ה'
וראינו שיפור גדול, ממשיכים לתגמל ולעקוב
כמובן במקביל נותנים הרבה יחס - בלי קשר לכלום, והרבה אהבה וחיבוק - אחרי הכול זה נובע מקושי כלשהו

הצלחה רבה!

שרלה

משתמש רשום
בלתק חלקי
ייתכן מאוד שזה קושי תקופתי
היה לי גם עם ילד בגיל הזה בשבועות האחרונים
פשוט רעננו נהלים, דיברנו איתו א. שיבין שזה שהוא חוזר מהחיידר רטוב ויותר מכך - זה כי הוא לא הלך לשירותים, ובטח לא נעים לו וכו'
הוא אמר שהוא לא רוצה ללכת לשירותים בחיידר
אז ב. אמרנו לו שהוא חייב ללכת לשירותים גם בחיידר, ושאם הוא ילך - יקבל משהו טוב (שוקולד)
ממש עזר ברוך ה'
וראינו שיפור גדול, ממשיכים לתגמל ולעקוב
כמובן במקביל נותנים הרבה יחס - בלי קשר לכלום, והרבה אהבה וחיבוק - אחרי הכול זה נובע מקושי כלשהו

הצלחה רבה!
אני מחפשת משהוא שאוכל להתיעץ איתו שממש מבין בנושא הזה מה אפשר לעשות
ניסינו כ"כ הרבה וכלום לא עוזר ממש אובדי עיצות.
יש המלצה או משהו??

תודה לעונים

r36330

משתמש פעיל
לפעמים מספיק האיום לשים טיטול
הילדים ממש מתביישים בגיל הזה בדר"כ
ואם לא מספיק לשים. ולאמר שנוריד את זה רק כשנראה שאתה מצליח כמה ימים...

אגב, מצטרפת לדעה הלא פופולרית
לאיים כמה פעמים בפאץ ולתת פעם אחת, אחרי אזהרות, באהבה והכנה מראש,
אני עכשיו מביאה לך כי לא באת לשירותים כשקראתי לך... ואמרתי שאביא לך
הגזמתם רבותי, פעם אחת כזאתי שום נזק!

שרלה

משתמש רשום
לפעמים מספיק האיום לשים טיטול
הילדים ממש מתביישים בגיל הזה בדר"כ
ואם לא מספיק לשים. ולאמר שנוריד את זה רק כשנראה שאתה מצליח כמה ימים...

אגב, מצטרפת לדעה הלא פופולרית
לאיים כמה פעמים בפאץ ולתת פעם אחת, אחרי אזהרות, באהבה והכנה מראש,
אני עכשיו מביאה לך כי לא באת לשירותים כשקראתי לך... ואמרתי שאביא לך
הגזמתם רבותי, פעם אחת כזאתי שום נזק!
הפחד שלי בלומר לו שנשים טיטול זה שהוא ירצה את הטיטול ואז יהיה קשה לנו להוריד לו את הטיטול
ניסיתי גם באיומים ובדרך קשה אבל גם לא עזר.
אני מחפשת יועצת גמילה שתוכל לעזור ולכוון אותנו ממש באופן דחוף מי מכיר??
ממש דחוף!!

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לא יודעת להמליץ על יועצי גמילה
אני כן יודעת שכשהבת שלי היתה לה נסיגה (שבוע שלם לכלכה את הבגדים) אמרו לי במעון שזה נורמלי וזה קורה.
דווקא אני נבהלתי כי היא היתה גמולה לפני ולא היו פשלות, אבל הם הרגיעו אותי שזה יעבור לבד, וזה באמת עבר אחרי שבוע - שבועיים ב"ה

שרלה

משתמש רשום
אני לא יודעת להמליץ על יועצי גמילה
אני כן יודעת שכשהבת שלי היתה לה נסיגה (שבוע שלם לכלכה את הבגדים) אמרו לי במעון שזה נורמלי וזה קורה.
דווקא אני נבהלתי כי היא היתה גמולה לפני ולא היו פשלות, אבל הם הרגיעו אותי שזה יעבור לבד, וזה באמת עבר אחרי שבוע - שבועיים ב"ה
תודה
בעיקרון גם הייתי אומרת ככה שזה יעבור ויחזור להיות כמו שהיה לפני אבל הבעיה שזה כבר יותר מחודש ללא שום שינוי ואפילו להפיך.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה
בעיקרון גם הייתי אומרת ככה שזה יעבור ויחזור להיות כמו שהיה לפני אבל הבעיה שזה כבר יותר מחודש ללא שום שינוי ואפילו להפיך.
וואו. זה באמת לא אותו דבר
מקווה שה' יעזור לכם והמצב יחזור ויהיה מצוין
אם את מוצאת יועצת טובה שתצליח לעזור נשמח להמלצה!

Sped

משתמש פעיל
בדקתם אצל רופא? אני מכירה ילד שאצלו קרה משהו דומה ובסוף זה היה בעיה רפואית שב"ה היה אפשר לטפל.

**Moko**

משתמש מקצוען
@שרלה יש כאן אשכול של ר. קפלר , אולי יעניין אותך או אחרות- הפוסט שלה יורד לפרטים ומנתח כל סיטואציה בצורה מאוד נכונה ורגישה
שלום,טיטול

אוראורית

משתמש מקצוען
הייתה לנו בעיה ממש דומה עם הבת הבכורה שלנו.
היא נגמלה יפה והכל הלך חלק עם יציאות קטנות , אבל יציאות גדולות זה פשוט לא הלך ..
אבל , הטעות לכאורה שעשינו היה לשים לה טיטול, כי כבר לא יכולנו לראות אותה כל כך סובלת..
היא הייתה יכולה להתאפק המון זמן בצורה מלחיצה ממש !
ניסינו להתעקש בתחילה ולא לשים לה בשום אופן טיטול עד שהבנו שקודם כל צריך לדאוג לבריאות הילדה ולא ללכת ראש בקיר.
ככה זה היה עד גיל חמש! היא הייתה מתאפקת כל היום ורק כששמנו לה טיטול היא עשתה.
( ולא משנה מה הבאנו - אבקה שגורמת ליציאות רכות , נרות.. כלום)
ניסינו טיפול רגשי שהמליצו לי, שהיה ממש הזייה ... ולא ממש הועיל.
ואיך זה נגמר בסוף?
אז עכשיו אולי זה ישמע קצתפשטני וברור מאליו ,אבל דווקא בגלל זה חשוב לי להגיד את זה .
אני זוכרת שדיברתי עם חברה, סיפרתי לה את כל הסיפור, את התיסכול וחוסר האונים ואז באיזשהוא שלב בשיחה היא שואלת אותי ,
התפללת על זה?
הסתכלתי עליה ,ולא ידעתי מה לענות.
בעיקר בשל העובדה שהתשובה הייתה - לא ..
חזרתי הבייתה וסיפרתי לבעלי , שהתבייש בדיוק כמוני מהעניין ....
לקחנו את עצמנו ופשוט החלטנו להתפלל על זה ולבקש על הבת שלנו מאבא שלה .
וכן, כמו שתמיד קורה שמבקשים מהלב באמת ,
אחרי מספר ימים היא אמרה שהיא רוצה ללכת לשירותים- ופשוט עשתה.
ומאז ועד היום..
אז לא שאני חושבת שלא צריך להתייעץ, או לעשות דברים שיכולים לעזור בעניין. חד משמעית יש לבדוק ולשאול ולראות איך פותרים את הבעיה.
רק מניחה את זה כאן,
להזכיר שלכל קושי וחיסרון יש סיבה ,
והסיבה העיקרית בדרך כלל היא - שהקב"ה פשוט רוצה שנפנה אליו ונבקש ....

נערך לאחרונה ב:

מה יש

משתמש מקצוען
לא קראתי הכל
אם זה בן והפסיק לעשות בחודש האחרון צרכים גדולים אז אולי קר לו לשבת על המושב אסלה
זה באמת יכול להיות ברמה שזה לא נעים והוא מתעלם מהצורך..
כמו כן ראיתי אצל הבן שלי שגדל שפתאום נהיה לו עיסוקים שמצריכים יותר ריכוז (גזירה מדויקת) וזה גורם לו להתמהמהות.

לדעתי זה לא נעים לילד וצריך לחשוב עליו איך עוזרים לו לטובתו, זה באמת מביך במיוחד אם זה קורה לו גם בחיידר.
לא הייתי מרביצה לו, המון ילדים מפספסים רק בבית- אז זה מצב שאפשר לחשוב שהם שולטים בזה, ילד שמפספס בחיידר לדעתי זה מוכיח שהוא באמת לא ממש שולט.
יכול להיות שהיציאות רכות מדי אז הוא לא שולט? לחילופין עצירות וכאבים?
יכול להיות תולעים?
יכול להיות פצע- ממש נדיר אצל ילדים אבל אולי..

בהצלחה רבה! אכן סיטואציה מתסכלת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה