שיתוף - לביקורת גיבורה שלי!

אילה קולודנר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
את ילדה קטנה,

את מקשה של אור וצחוק פעמונים,

רק בשביל החיים את גדולה מידי, "בוגרת" יכנו אותך מורות בהערכה, את תחייכי אליהן, תהנהני בנימוס, רק הלב שלך ישרוף מאין ברירה, מבגרות שלא עמלת עליה, שקפצה עלייך בטרם עת.

את לא קלאסה, את זה את יודעת ממזמן, אולי בערך מהפעם הראשונה שגילו לך את המחלה,

עכשיו זו הפעם השלישית שלך,

ונמאס לך,

קשה וכואב,

וכמה את יכולה לסבול, ילדה קטנה,

ילדת צחוק ושמש,

החיים אכזריים, את סוברת ככה לא נותנת לי לומר לך משהו אחר,

כואב לך,

היית בטוחה שכל החולות נהיות מיוחדות, רצית להרוויח לפחות את זה,

ואז גילית שלגדול מלווה בכאבי גדילה,

ולא הסכמת לשלם מחירים,

כשכאב לך בכית,

כשהתעצבנת בעטת,

וכל כך הרבה פעמים נפלת לייאוש, זונחת תקווה בצד של דרך,

בצד של חיים,

ניסית,

אי אפשר לומר שלא, אבל כאב שיחק בך כמו במחול עוועים, לוקח כל מה שידעת על עצמך אי פעם, מפורר אותו, מותיר אותך חשופה מאי פעם,

כמה התאכזבת לגלות שאת נתונה לשבירה,

לניפוץ, ואיתך התנפצו גם אשליות,

וכשעמדת שבר מול חיים, מצאת את עצמך מבכה את אי פריותם של החיים,

לא שאלת שאלות, הם פרצו ממך, נהר גואה, ואש הייתה בעינייך, אפורה בוהקת,

והמשכת להילחם,

על חיים, על הזכות להישבר,

את גיבורה, טלי, פשוט גיבורה.

את לא מרשה לי לומר לך את זה, כי את עדיין בוכה ומתלוננת, ומעצבנת אותי לפעמים, (כמעט תמיד)

אבל מותר לי לקרוא לך גיבורה?

רק כי את פשוט ממשיכה לא מרימה ידיים,

מוצאת כח להתלונן ולרטון,

בשבילי את השראה.

קטע שנכתב בהשראת המציאות... וקצת בהשראת האתגר...

אילה קולודנר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה