גובה שכר חשכ"ל דרגה ב' וג'

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
אם את כבר עובדת דרכם, מולם אין לך שום אפשרות,
המשרד בדרך כלל גם לא יסכים להעביר אותך.

האוחזים לפרילנסר לדעתי לא מעודכנים לתקופה הזו,
עליית הריבית השפיע על זה (יש לחברות הלוואה כבגד זה, כי המשרד יכול לשלם יותר מאוחר)
כיום לדעתי יותר מקובל 94-96%.

בכל מקרה, בנתונים שלך היום, כדי לבדוק אם שווה לך,
מצרפת קובץ שקיבלתי ועשיתי בו קצת שינויים,
צריך למלא נתונם רק בטבלה הראשונה בצהוב הבהיר:
סה"כ שעות שנתיות (תכתבי שם את כמה שעבדת בשנה האחרונה מנוכחות מרכבה האחרונה, אם קיבלת שעות נוספות תורידי את זה)
כמה התעריף לשעה
כמה אחוז חברת ההשמה גובה
כמה הוצאות מוכרות שנתיות את חושבת שתצליחי לדווח (כל הוצאה מגדילה את ההכנסה לשכיר)
ועל איזה משכורת את רוצה להפריש פנסיה והשתלמות (לא בטוח מה יהיה כדאי לך, אבל זה בשביל להשוות למצב היום)
בריבוע הצהוב, יהיה כתוב לך כמה נטו זה יוצא לחודש,
תשווי עם הנטו שיש לך היום בבנק.

מלבד כסף צריך לזכור שיש בטחון כלכלי מסויים שמפסידים,
מי שיולדת הרבה, שתתיעץ עם יועצת מס או רואת חשבון, כנראה זה פחות שווה לה
יש משהו מעצבן בלהיות עצמאית, גם אחרי שחישבת שתעדי את אותם שעות כמו קודם, פתאום כל יום חופשה ומחלה 'עולים' כסף
ונקודה אחרונה בעייתית, הכסף נכנס יותר מאוחר.

למרות כל מה שכתבתי, אני עצמי עברתי לעצמאית, ויצא לי ממש שווה, אבל לא לכולם זה כך.
ויש יתרונות בפירלנסר מלבד הפער הכספי,
מי שזה משמעותי לו, מקבלים מעמ ומס הכנסה וצריך לשלם אותם רק אחרי חודשיים או חודש,
אפשר לקזז הוצאות
אפשר להפריש פחות לפנסיה (עדיין הרבה, אבל לא כמו המשכורת) ובפער לקנות דירה להשקעה

קבצים מצורפים

• השוואה עצמאי ושכיר.xlsx
    KB 12.4 · צפיות: 139

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
את הסכום שמופיע צריך לעשות כפול 0.55 עד 0.58 (שזה מה שהעובד מקבל: 55%-58% מהתעריף)
ואז כפול 168 (שעות בחודש).
מספר השעות בחודש משתנה לפי היקף המשרה,
אני מכירה חישוב קצת שונה:
מספר השעות היומי (ללא הפסקה, כלומר 8 אם מדובר על משרד של 8.5)
* 20 (סתם שיהיה עגול)
* 0.6-0.65 תלוי כמה הצלחתם להוציא מהחברה

וזה גם מאד תלוי בכמה מקבלים על ימי מחלה, כמה ימי חופשה ועוד

Bin26

משתמש פעיל
ערב טוב!
אשתי עובדת 5 שנים בחברת הייטק במרכז ועכשיו היא מחפשת עבודה פעם ראשונה באזור ירושלים ואנו נחשפים לכל ענין המכרזים והחשכל אשמח אם מישהו יוכל לתת לנו מידע בסיסי ולעשות לנו סדר באיך זה עובד כגון איך יודעים דרך מי שווה לגשת למכרז ,על מה להתמקח ,איך אפשר למקסם תנאים, והאם יש איזה דרך להתמודד במכרזים ללא תיווך של חברת כח אדם, כמו כן הבנתי שיש מכרזים שהכל מכור והם לפרוטוקול האם יש דרך לזהות את זה יש המון עוגמת נפש בלהגיע לראיון ולגלות שהתמודדו עוד 50 בנות על אותה משרה ומלכתחילה הזמינו אותך רק כדי למלא את הפרוטוקול.
תודה מראש על כל מידע זה יכול ממש לעזור!

yaeli1

משתמש חדש
מישהיא חכולה לכתוב לי מה השכר לרמה ג וד
?
או איך בודקים ואיפה?
אני ידעתי שלרמה ג זה 22 ולרמה ד זה 27
אמרו לי שזה גבוה יותר איך יודעים
?
מישהיא יודעת להגיד לי סכומים?
יעזור לי ממש ממש
היי
רמה ג' זה לא 22??

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
ערב טוב!
אשתי עובדת 5 שנים בחברת הייטק במרכז ועכשיו היא מחפשת עבודה פעם ראשונה באזור ירושלים ואנו נחשפים לכל ענין המכרזים והחשכל אשמח אם מישהו יוכל לתת לנו מידע בסיסי ולעשות לנו סדר באיך זה עובד כגון איך יודעים דרך מי שווה לגשת למכרז ,על מה להתמקח ,איך אפשר למקסם תנאים, והאם יש איזה דרך להתמודד במכרזים ללא תיווך של חברת כח אדם, כמו כן הבנתי שיש מכרזים שהכל מכור והם לפרוטוקול האם יש דרך לזהות את זה יש המון עוגמת נפש בלהגיע לראיון ולגלות שהתמודדו עוד 50 בנות על אותה משרה ומלכתחילה הזמינו אותך רק כדי למלא את הפרוטוקול.
תודה מראש על כל מידע זה יכול ממש לעזור!
יש כאן מישהו שיכול לעזור?

varchar

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יש כאן מישהו שיכול לעזור?
אין דרך לעבוד ללא חברת כח אדם
אפשר לעבוד פרילנס דרך חברת כח אדם המשמעות היא להיות עצמאי-לנהל את כל התשלומים כעצמאי אולם להיות כביכול שכיר כלומר עובדים כמו דאר העובדים והשכר מגיע דרך חברת כח אדם שמקבלת על ההעברה הסו אחוזי רווח בין 2(נדיר מאווווד) ל5 אחוז (הסטנדרט הוא 4-5 אחוז) תמיד אפשר להתמקח [אם החברה רוצה יותר מ5 לדעתי חובה!!! לחפש חברה אחרת]

על רגל אחת תהליך בחירת חברה:
תאספו רשימה של חברות כח אדם, תשלחו קורות חיים
ותשמעו אלו הצעות יש להם
ברגע שקיבלתם הצעה אתם יכולים ללכת לכל חברה אחרת ולבדוק איתה אם היא רוצה להגיש אתכם למשרה הספציפית הזו, תשמעו ממנה אלו תנאים יש לה וכו' (יכולים לחזור לחברה הראשונה ולנסות לקבל תנאים טובים יותר)
במשך הזמן מבינים כבר מראש אלו תנאים חברות אחרות יתנו
זה תהליך המשא ומתן עם החברות לפני הגשת המכרז
וכן בהחלט יש חברות מומלצות וכאלו שכדאי להתרחק מהן בגלל התנאים, בגלל הקומבינות שהם עושים על גב העובדים (רמז חברות קטנות עדיין לא למדו את כל הטריקים איך להרוויח עליכם ואולי גם יתאמצו יותר כדי להכנס לשוק)

לא נראה לי שיש אפשרות לדעת על מכרזים מעורים מראש. רק אם יש לכם איש קשר מבפנים שמכיר את המשרה

בהצלחה

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אין דרך לעבוד ללא חברת כח אדם
אפשר לעבוד פרילנס דרך חברת כח אדם המשמעות היא להיות עצמאי-לנהל את כל התשלומים כעצמאי אולם להיות כביכול שכיר כלומר עובדים כמו דאר העובדים והשכר מגיע דרך חברת כח אדם שמקבלת על ההעברה הסו אחוזי רווח בין 2(נדיר מאווווד) ל5 אחוז (הסטנדרט הוא 4-5 אחוז) תמיד אפשר להתמקח [אם החברה רוצה יותר מ5 לדעתי חובה!!! לחפש חברה אחרת]

על רגל אחת תהליך בחירת חברה:
תאספו רשימה של חברות כח אדם, תשלחו קורות חיים
ותשמעו אלו הצעות יש להם
ברגע שקיבלתם הצעה אתם יכולים ללכת לכל חברה אחרת ולבדוק איתה אם היא רוצה להגיש אתכם למשרה הספציפית הזו, תשמעו ממנה אלו תנאים יש לה וכו' (יכולים לחזור לחברה הראשונה ולנסות לקבל תנאים טובים יותר)
במשך הזמן מבינים כבר מראש אלו תנאים חברות אחרות יתנו
זה תהליך המשא ומתן עם החברות לפני הגשת המכרז
וכן בהחלט יש חברות מומלצות וכאלו שכדאי להתרחק מהן בגלל התנאים, בגלל הקומבינות שהם עושים על גב העובדים (רמז חברות קטנות עדיין לא למדו את כל הטריקים איך להרוויח עליכם ואולי גם יתאמצו יותר כדי להכנס לשוק)

לא נראה לי שיש אפשרות לדעת על מכרזים מעורים מראש. רק אם יש לכם איש קשר מבפנים שמכיר את המשרה

בהצלחה
הציעו לי משרה במשרד ממשלתי, אבל אני לא מוצא את המשרה באתר שלהם.
איפה מחפשים?

yaeli1

משתמש חדש
רמה ג זה תעריף 229 לשעה
נראה לי יוצא 24-25
אם אני מבינה נכון - זה בלי תנאים ספיציפיים
כמו מחלה מיום ראשון, והפרשות על כל השכר
או שזה כן?
יכול להיות שקיבלתי מהם הצעה לפי תעריף ישן והם מקבלים עליי לפי התעריף החדש?
כי אני מקבלת פחות ממה שציינת... :(
יש מה לעשות עם כזה דבר?

תודה רבה!

varchar

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ברור שמחלה מיום ראשון תוריד איפשהו מהשכר
הרי בסוף סכום כלשהו
אפשר למשוך אותו מאיפה שרוצים
רוצה 100 ימי חופשה זה כסף שיוריד ממקום אחר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה