טיול בחו"ל בודפשט - מידע על אינטרנט ומסעדות כשרות

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
הסים של 019 (נטפרי) אמור לעבוד גם בבוספשט?
אני שצריך סים של חו"ל?
צריך מתאם לחשמל (בשביל המחשב)?
יש בשדה התעופה, נכון?
ומה לגבי מסעדות כשרות?
שמעתי שיש שם 3 מסעדות
מה רמת הכשרות? ושעות פעילות?

בקיצור
כל מידע יעזור ממש
תודה רבה מראש

כותב מוסמך

ה
מוזיקה ונגינה
חובה סים מקומי כמובן (ואם יש וויפרי זה בעיה...)
יש הרבה נקודות וויפי במקומות כמו מלונות, מסעדות וחנויות.
לכאורה אין כיום מכירת סימים בשדה התעופה ורק בעיר יש (אלא אם כן השתנה בחודשים האחרונים ממש), גם בעיר יש 3 רשתות שיש להם חנויות וצריך לדעת מה רוצים בדיוק.

מסעדות כשרות יש ברובע היהודי מסעדת חנה, כרמל (הם בשריות) וקפה תל אביב.
שעות פעילות בערך מ8 בבוקר עד 10 בלילה הכל אפשר למצוא במפות גוגל..

יש אתר בשם בודפשט איי אל שיכול מאוד לעזור לכם, אני לפני שטסתי לשם חרשתי אותו וככה הסתדרתי שם בלי לדעת אנגלית (אחת החוויות)... הייתי מוכן להכל...

החשמל שם זה שקע אירופאי (חפשו בגוגל) וכל מטען בעל 2 פינים (ללא הארכה) אמור להתאים.

אם יש שאלות אנסה לעזור

rivkic

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
לכאורה אין כיום מכירת סימים בשדה התעופה ורק בעיר יש (אלא אם כן השתנה בחודשים האחרונים ממש), גם בעיר יש 3 רשתות שיש להם חנויות וצריך לדעת מה רוצים בדיוק.

יש אתר בשם בודפשט איי אל שיכול מאוד לעזור לכם, אני לפני שטסתי לשם חרשתי אותו וככה הסתדרתי שם בלי לדעת אנגלית (אחת החוויות)... הייתי מוכן להכל...

החשמל שם זה שקע אירופאי (חפשו בגוגל) וכל מטען בעל 2 פינים (ללא הארכה) אמור להתאים.

אם יש שאלות אנסה לעזור
תודה!

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
...

אפשר לקנות סים מקומי, ולהתקין את תוכנת נטפרי אניוואר (יש לפנות לנטפרי לשם כך), כך יהיה לכם סינון של נטפרי במחשב גם כשאתם גולשים דרך הסים המקומי. במידה ותוכנת wifree מותקנת במחשב לא תוכלו לגלוש דרך הסים המקומי ללא התקנת תוכנת נטפרי אניוואר.

אפשר לקנות מתאם משקע של 3 פינים לשל 2, בערך ב5 ש"ח, בכל חנות טמבור מצויה.
1644364943366.png

rivkic

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
י
אפשר לקנות סים מקומי, ולהתקין את תוכנת נטפרי אניוואר (יש לפנות לנטפרי לשם כך), כך יהיה לכם סינון של נטפרי במחשב גם כשאתם גולשים דרך הסים המקומי. במידה ותוכנת wifree מותקנת במחשב לא תוכלו לגלוש דרך הסים המקומי ללא התקנת תוכנת נטפרי אניוואר.

אפשר לקנות מתאם משקע של 3 פינים לשל 2, בערך ב5 ש"ח, בכל חנות טמבור מצויה.
צפה בקובץ המצורף 1060917
יש לי את המתאם הזה בבית
מעולה, תודה!

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
@rivkic
כמו שכתבו חנה כרמל וקפה תא
קחי בחשבון שכמעט אין למצוא חד פעמי!

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
רשימה עדכנית של המסעדות הכשרות בבודפשט כולל כתובות ופרטי הכשרות יש לך כאן:

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
מידע על בודפשט - אתרים ואטרקציות, טיפים, מלונות מומלצים לשומרי כשרות ועוד:

ניק 2158

משתמש רשום

החשמל שם זה שקע אירופאי (חפשו בגוגל) וכל מטען בעל 2 פיני

ניק 2158

משתמש רשום
מצטרף להנ"ל היינו בבודפשט לפני חודשיים היה מושלם!
חשוב להדגיש שעיני ראו ולא זר את הבעלים של מסעדת כרמל מראה למישהו בפל' שלו תמונה שהבשרים מהודרים בכשרות הרבנות הראשית לישראל....על מה סומכים המוני החרדים שאוכלים שם? ה' יודע. מה שכן אכלנו שם פעמיים דגים והיה פצצה. במיוחד שיש שם אווירת שטייטל יהודי עם הכינור והצ'לו שמנגנים שם...

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
הסים של 019 (נטפרי) אמור לעבוד גם בבוספשט?
אני שצריך סים של חו"ל?
צריך מתאם לחשמל (בשביל המחשב)?
יש בשדה התעופה, נכון?
ומה לגבי מסעדות כשרות?
שמעתי שיש שם 3 מסעדות
מה רמת הכשרות? ושעות פעילות?

בקיצור
כל מידע יעזור ממש
תודה רבה מראש
בדיוק עדכנתי לאחרונה את רשימת המסעדות בבודפשט ואת הכשרות. שימו לב שיש מסעדה אחת בבודפשט (מסעדת חנה) שהיא בהכשר המהודר של הרב פדווא, מגדולי המומחים בכשרות. היתר בכשרות חב"ד בודפשט:

moshe d

משתמש רשום
חשוב להדגיש שעיני ראו ולא זר את הבעלים של מסעדת כרמל מראה למישהו בפל' שלו תמונה שהבשרים מהודרים בכשרות הרבנות הראשית לישראל....על מה סומכים המוני החרדים שאוכלים שם? ה' יודע. מה שכן אכלנו שם פעמיים דגים והיה פצצה. במיוחד שיש שם אווירת שטייטל יהודי עם הכינור והצ'לו שמנגנים שם...
כמדומני שהייתי גם אני עד לאותו מקרה אבל אני חושב שזה היה מהדרין רבנות

ניק 2158

משתמש רשום
חשוב לי להדגיש שאין לי ולו דבר נגד מי שאוכל רבנות הראשית מהדרין בפרט שאומרים בשם הרב הראשי שזה הכשר טוב, ועדיין מכיוון שרוב ככל הציבור הדתי לא אוכל חשוב ליידע,ומי שירצה שיערב לו...

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אכן כשהייתי שם באמת לא אכלתי בכרמל, רק בחנה.
אני בררתי אצל אחד מרבני בודפשט שעדכן אותנו איפה אפשר לאכול.
אבל כמו בכל מקום אחר בחו"ל שאין שם קהילה חרדית מבוססת, הרבה אנשים שמקפידים בארץ על מהדרין מן המהדרין אוכלים שם "כשר" בלי לדעת על איזה כשר מדובר.

ניק 2158

משתמש רשום
נכון מאוד!
הטענה שנשמעת על כמה מההכשרים הגדולים ולא ננקוב בשמם..כאילו אין מצב שהחרדים בחו"ל לא היו אוכלים אם זה לא היה מהודר,אינה נכונה בעליל! מי שיודע קצת מבין שכדי שמפעל ייתן לכשרות מהודרת לחפור לו במוצרים-צריך כח קניה גדול מאחוריהם,ואת זה כמעט ואין כי הקהילות שם לא גדולות כמו מספר החרדים בארץ.. באחד ההכשרים הגדולים הודו בכך בפה מלא שלפעמים הם מעדיפים להסתמך על הקלות כאלה ואחרות כי בלי זה בכלל לא יהיה הכשר.
אני בררתי אצל אחד מרבני בודפשט שעדכן אותנו איפה אפשר לאכול.
וזה אחת הדרכים הכי טובות לבדוק!!

moshe d

משתמש רשום
נכון מאוד!
הטענה שנשמעת על כמה מההכשרים הגדולים ולא ננקוב בשמם..כאילו אין מצב שהחרדים בחו"ל לא היו אוכלים אם זה לא היה מהודר,אינה נכונה בעליל! מי שיודע קצת מבין שכדי שמפעל ייתן לכשרות מהודרת לחפור לו במוצרים-צריך כח קניה גדול מאחוריהם,ואת זה כמעט ואין כי הקהילות שם לא גדולות כמו מספר החרדים בארץ.. באחד ההכשרים הגדולים הודו בכך בפה מלא שלפעמים הם מעדיפים להסתמך על הקלות כאלה ואחרות כי בלי זה בכלל לא יהיה הכשר.

וזה אחת הדרכים הכי טובות לבדוק!!
גם רבני בודפשט או כל מקום אחר אתה לא בהכרח יכול לסמוך כי אתה לא יודע על איזה קולות הם נסמכים מכורח המציאות

ניק 2158

משתמש רשום
אני לא מדבר על עוד מישהו שמוסר שיעור...אני מדבר על אדם יר"ש וכו' שיידע לכוון אותך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה