דרוש מידע אשכול ארה"ב - מגורים ושהות (לא נופש!) - כל המידע

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי הכירות קלה, אבל יכולה להפנות אותך הלאה לישראליות שגרות שם
תיכונים לבנות בסגנון חרדי ליטאי, נראלי יש 5, כולם מעולים
בית יעקב, ובית שיינדל - נחשבים הכי ישיביש, אבל אין כמעט סיכויים להתקבל.
אורות בית יעקב - רמה גבוהה של לימודים
בית קיילא - רמת לימודים יותר רגועה
בנות בית יעקב (לא מספיק מכירה)
תודה רבה!!! תוכלי להפנות אותי לישראליות משם?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מי יכול לתרום מידע על מוסדות חינוך מעולים בלייקווד?
אופן רישום, איזה המלצות צריך להביא מהארץ למי שמהגר לשם, עלויות וכד'.
מתייגת את מי שנראה לי מתאים @ב.א. , @Shutfim
תודה רבה
חיידר, בית ספר וסמינר
מגזר חרדי ליטאי, ויזת עבודה כפי הנראה
אין לי ילדים שהגיעו כבר לגילאים הללו, אבל ביררתי עבורך אצל קרובת משפחה שגרה כאן (אמריקאית דוברת עברית שוטפת), ויש לה בת שעולה לכיתה ב' ובן שעולה לחיידר שנה הבאה.

אני ממש לא רוצה לרפות ידיים ולייאש, אבל עם זאת חשוב שתדעי את הנתונים דלהלן.
להלן תגובתה:
המידע הראשון והכי קריטי שכדאי שהיא תבין, הוא כדלהלן:
המוסדות בלייקווד מפוצצים בילדים ופניות לקבלת ילדים. אם אכן היא מחפשת מוסד רציני וטוב, יהיה לה מאוד מאוד קשה למצוא מוסדות. אני יודעת בבירור מכמה וכמה אנשים שעברו את החוויה הזאת.
היו משפחות שרצו לעבור לליקווד, קנו כבר בית, וחזרו לעירם משום שלא מצאו מוסדות רציניים שייקחו את ילדיהם. אני יותר מדברת על ילדים שהם באמצע בית ספר או תיכון, כגון כיתה ד׳, או כיתה י׳ סמינר. אם הילדים המדוברים בדיוק אמורים להתחיל כיתה א׳, או ישיבה קטנה או סמינר, יהיו להם יותר סיכויים, אבל עדיין פחות מילד שממשיך ממוסד מוכר בלייקווד. המצב פה הוא שיש פיצוץ אוכלוסין, ולכן כולם מנסים להקל על עצמם כמה שיותר, ממילא אם מגיע מישהו שלא סיים מוסד מוכר בלייקווד ואין להם דרך לברר עליו באמת, הם לא ישושו לקבלו כלל וכלל. הבתי ספר המודרניים יותר, לפעמים יקבלו אנשים כאלה ביתר קלות, אבל גם לא תמיד.
זהו דבר ידוע לכולם.
אני כן יודעת שאם הם יירשמו לאחד מהבתי ספר החדשים (יש עשרות כאלה, כוונתי למוסד שנפתח בשנה שנתיים האחרונות) אם הם משפחה רצינית, יש סיכוי יותר גבוה שהם יתקבלו, בגלל שהמוסד עדיין מנסה לצוד לקוחות עבור המוסד.
עכשיו בקשר לשאלות:
  • אין מוסד אחד שנקרא המוסד הטוב, יש עשרות כאלו. היא צריכה לדבר עם אנשים שהיא מכירה, ושהם ימליצו לה על מוסדות שיתאימו לסגנון שלה.
  • הדרך שנרשמים היא פשוט להתקשר לבית הספר אחרי סוכות ולבקש שישלחו לך טופס הרשמה. הם ישלחו לך את הטופס, ואז מחכים לראות אם יזמנו אותך לראיון. זימון לראיון לא מחייב שיקבלו אותך.
  • המלצות מהארץ לא יעזרו, כי האנשים פה לא מכירים את הממליצים הנכבדים.
  • העלויות מאוד יקרות, שכר לימוד ממוצע לחודש לבנות זה בערך $500. לפעמים יש הנחה, אבל המוסדות לא ששים לאשרם לכל דורש. אחרי המקסימום הנחה, העלות תהיה $380 לחודש לכל בת. אצל הבנים המחיר הוא בערך 400$ לחודש (אחרי הנחה).
לסיכום:
שתחשוב היטב לפני שהיא מחליטה על כזה צעד, ושתדאג להכניס את ילדיה למוסדות לפני שהיא עושה כל צעד רשמי אחר לקראת המעבר.

עוד פרט חשוב שכדאי שהיא תדע:
לא מחבבים פה ישראלים.
חלק מאוד נכבד מהישראלים המהגרים לפה, מגיעים כדי להשתחרר מהכלא של הממסד הישראלי, וממילא זה אומר שהם מאוד עסוקים פה בלעשות את כל מה שהיה אסור בארץ. אי לכך, הישראלים פה לא עושים רושם מדי רציני, והמוסדות מסתכלים עליהם בעין עקומה.
בקיצור: שתבין שזה לא פשוט.
היא סיפרה לי על בן למשפחה ישראלית שגרה בלייקווד כבר המון שנים, ואביו הוא אישיות מאוד מוערכת ומוכרת בלייקווד וגם מכיר באופן אישי מנהל של בתי ספר רבים (קנאריק), והבן הזה היגר לפני כשנה מישראל לאמריקה (ללייקווד), ומנהל בית הספר לא רצה לקבל את בנותיו לבית הספר (ומדובר באברך מצוין)! עד שאחד מהראשי הישיבות הבולטים באמריקה (ידיד של האב) הכריח את המנהל לקבל אותו. וכל זאת משום שהם פחדו לקבל מישהו עם מנטליות שונה וכו' (וגם בגלל שלא ראו אותם קודם, כיון שהם היו עדיין בארץ, מה שכנראה אומר שאם אתם כבר נמצאים פה, והם יראו אתכם בעיניים, זה יהיה יותר קל).

עם זאת, אני מוכרח לסייג את הדברים ולומר שזה לא "שלא מחבבים פה ישראלים" באופן גורף. זה מאוד תלוי ברושם שהמשפחה עושה, ואם מדובר במשפחה רצינית שעושה רושם טוב, מלבד אי אלו אנשים שיסתכלו בעין עקומה מחמת כל מיני דעות קדומות מטופשות, מרבית האנשים לא יסתכלו עליהם כך.

כמו"כ, חייבים להוסיף ולהדגיש את הקושי בהגירה למי שאין לו רקע אמריקאי ואזרחות אמריקאית. את מרבית ההנחות (כולל הנחות בשכר הלימוד) שאזרח אמריקאי יקבל, מי שלא אזרח - כנראה לא יוכל לקבל. ואת חלקן שהוא אולי כן יוכל לקבל, יהיה לו מסובך יותר להשיג אותן. כמו"כ המנטליות השונה עלולה להוות מכשול רציני, וגם השפה עלולה להוות מכשול לא קטן.

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הגירה לארץ זרה הוא דבר מורכב.
עם ילדים בגיל ההתבגרות זהו מורכב ביותר.
ההורים אינם יודעים מספיק על ההתמודדות החינוכית בארץ זרה.
קשה להורים [שאינם כל כך צעירים] למצוא את עצמם מחדש בארץ זרה.
(וכי בארץ המוצא כל כך קל ... ).
צריך סיבה גדולה כדי לעבור.
נחמד ללכת לטייל.
לעבור לגור
זהו ממש מורכב וקשה.
בכל ארץ, ישנה התמודדות אחרת לחלוטין.
לפעמים אדם מדמיין 'שמה יותר טוב'.
צריך לחשוב טוב.
מדובר באירוע ואתגר קשה ביותר.
כשאין ברירה
אז עושים זאת.

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי ילדים שהגיעו כבר לגילאים הללו, אבל ביררתי עבורך אצל קרובת משפחה שגרה כאן (אמריקאית דוברת עברית שוטפת), ויש לה בת שעולה לכיתה ב' ובן שעולה לחיידר שנה הבאה.

להלן תגובתה:

היא סיפרה לי על בן למשפחה ישראלית שגרה בלייקווד כבר המון שנים, ואביו הוא אישיות מאוד מוערכת ומוכרת בלייקווד וגם מכיר באופן אישי מנהל של בתי ספר רבים (קנאריק), והבן הזה היגר לפני כשנה מישראל לאמריקה (ללייקווד), ומנהל בית הספר לא רצה לקבל את בנותיו לבית הספר (ומדובר באברך מצוין)! עד שאחד מהראשי הישיבות הבולטים באמריקה (ידיד של האב) הכריח את המנהל לקבל אותו. וכל זאת משום שהם פחדו לקבל מישהו עם מנטליות שונה וכו' (וגם בגלל שלא ראו אותם קודם, כיון שהם היו עדיין בארץ, מה שכנראה אומר שאם אתם כבר נמצאים פה, והם יראו אתכם בעיניים, זה יהיה יותר קל).

עם זאת, אני מוכרח לסייג את הדברים ולומר שזה לא "שלא מחבבים פה ישראלים" באופן גורף. זה מאוד תלוי ברושם שהמשפחה עושה, ואם מדובר במשפחה רצינית שעושה רושם טוב, מלבד אי אלו אנשים שיסתכלו בעין עקומה מחמת כל מיני דעות קדומות מטופשות, מרבית האנשים לא יסתכלו עליהם כך.

כמו"כ, חייבים להוסיף ולהדגיש את הקושי בהגירה למי שאין לו רקע אמריקאי ואזרחות אמריקאית. את מרבית ההנחות (כולל הנחות בשכר הלימוד) שאזרח אמריקאי יקבל, מי שלא אזרח - כנראה לא יוכל לקבל. ואת חלקן שהוא אולי כן יוכל לקבל, יהיה לו מסובך יותר להשיג אותן. כמו"כ המנטליות השונה עלולה להוות מכשול רציני, וגם השפה עלולה להוות מכשול לא קטן.
תודה רבה על הבירור והתגובה הארוכה!

P.S.

משתמש מקצוען

להלן תגובתה:

האמת התגובה הזאת פתחה לי קצת רגשות כעס ישנים,
טוב לא ממש כעס, אבל קצת מפריע לי שהם חושבים ומרגישים שארץ ישראל שלהם, אוהבים להגיע, משתלטים על גאולה והחנויות, אבל מסתכלים עקום על הישראלים שמגיעים לשם.. :confused:
(והכי מעצבנים אלו שגם מחווים דעה בפוליטיקה, הלו, אתם לא חווים את התנאים פה אז מה אכפת לכם לדבר..)

כתגובה ענינית לנ"ל, בהחלט יש אמת במה שהיא אומרת, אבל לא יודעת אם עד כדי כך, מכירה לא מעט ישראלים שם, משפחות מעולות, והשתלבו במסדות מעולים.
אבל מאמינה שחבלי הקליטה היו לא קלים בכלל.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בהחלט יש אמת במה שהיא אומרת, אבל לא יודעת אם עד כדי כך, מכירה לא מעט ישראלים שם, משפחות מעולות, והשתלבו במסדות מעולים.
אבל מאמינה שחבלי הקליטה היו לא קלים בכלל.
כשהיא שלחה לי את זה, תמהתי לפשר החריפות? (היא לא טיפוס שמתבטא בחריפות).
"כי המצב הוא אכן חריף" היא ענתה...

והאמת היא שכשבררתי מעט בכל הנוגע לקבלה למוסדות הלימודים, הבנתי שהמצב אכן לא פשוט בכלל. בכל הנוגע למוסדות הלימודים הטובים, הוותיקים והידועים - המצב קטסטרופלי. אין מקום להכניס סיכה, וכל הסיכות שכן נכנסות לשם, נכנסות רק בתחיבה חזקה ל'צמר' המוסדות ע"י נטילת מינון גבוה של גלולות ויטמין P... (פרוטקציה).

נערך לאחרונה ב:

Shutfim

משתמש רשום
מצטרף לדברי ב.א. מהיכרות עם כמה משפחות ולאוו דווקא בלייקווד
אני רק רוצה להוסיף שכמו לבעל תשובה יקח לו המון זמן עד שהוא יתחיל לקלוט מה הנורמות בציבור שלנו
אותו דבר ישראלי שמגיע לחו"ל יקח לו שנים להבין דברים שהוא עושה ואחרים מסתכלים על זה במבט עקום זה פשוט מנטליות שונות והרגלים אחרים, מה לעשות.

P.S.

משתמש מקצוען
שאלה לגבי ביטוח נסיעות-
עכשיו בגלל הקורונה אין רוב חברות הביטוח לא מבטחות לארה"ב בכלל. היחיד שראיתי שמבטחים זה DavidShield הם בעצם לא עושים ביטוח נסיעות, אלא ביטוח רילוקיישן, משלמים פר חודש כמו לביטוח מקומי בארה"ב. עולה אצלם באיזור ה-600$ לחודש.
זה נשמע לי סכום הזוי... השאלה אם אפשר לעשות את זה בצורה פרטית מול חברת ביטוח אמריקאית, לטווח קצר, בתוכנית יותר זולה. (כמובן עם אזרחות ארה"ב)

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שאלה לגבי ביטוח נסיעות-
עכשיו בגלל הקורונה אין רוב חברות הביטוח לא מבטחות לארה"ב בכלל. היחיד שראיתי שמבטחים זה DavidShield הם בעצם לא עושים ביטוח נסיעות, אלא ביטוח רילוקיישן, משלמים פר חודש כמו לביטוח מקומי בארה"ב. עולה אצלם באיזור ה-600$ לחודש.
זה נשמע לי סכום הזוי... השאלה אם אפשר לעשות את זה בצורה פרטית מול חברת ביטוח אמריקאית, לטווח קצר, בתוכנית יותר זולה. (כמובן עם אזרחות ארה"ב)
אם אני לא טועה, באופן רשמי צריך לגור בארה"ב. מאוד הגיוני שכתובת רשמית מספיקה, (וממילא יחשבו שאתם גרים שם...) - אבל אינני אומר זאת מידיעה.
במידה ואכן כתובת רשמית מספיקה, ניתן לפנות לחברת ביטוח אמריקאית. יש גם סיוע ממשלתי לזכאים - מאוד מומלץ לבדוק, כי זה מצמצם דרסטית את המחיר, עד תשלום של אפס עגול כל חודש...

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מישהו יודע מה המחיר של רישיון אמריקאי
??
אני מניח שהכוונה לרישיון נהיגה, נכון?
זה משתנה בין המדינות, אבל בגדול המחיר נמוך מאוד יחסית לארץ.
בניו ג'רזי המחיר הוא 24 דולר למבחן התאוריה, ו-10 דולר למבחן הנהיגה - טסט. סה"כ 34 דולר. (זה לא כולל שיעורים אצל מורה מוסמך, כיון שבלאו הכי הם אינם חובה).
:eek: זהו - אפשר לסגור את הפה...

מצב רוח

משתמש רשום
אני מעוניין לדעת את המחיר בניו יורק.
האם אפשר להמיר רישיון נהיגה אמריקאי לישראלי?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני מעוניין לדעת את המחיר בניו יורק.
לא הוצאתי רישיון בניו יורק, אז אני לא ממש יודע. אבל המחיר אמור להיות בערך אותו דבר. מה שבטוח - ככל הידוע לי - המחירים ברצפה. סיפור של כמה עשרות דולרים לכאן או לשם, וזהו. אפשר לבדוק כאן למשל.
האם אפשר להמיר רישיון נהיגה אמריקאי לישראלי?

מצב רוח

משתמש רשום
תודה רבה
אבל כנראה זה לא רלוונטי
(דרוש שהייה של חצי שנה לפחות בחו"ל)

P.S.

משתמש מקצוען
חוץ מהעלות צריך גם נקודות זהות והוכחת כתובת.
מי שלא גר שם יתקשה להביא את המסמכולוגיה הנדרשת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה