אנשים רגישים מאוד.

הילה לי

משתמש פעיל
לפני כשבוע התפרסמה כתבה בעיתון משפחה על אנשים רגישים מאוד.
אנשים שבעצם סף הרגישות שלהם נמוך יותר וזה מתבטא גם בפן הגופני(כל כאב ראש נחווה כמתקפה וכו)
לענ"ד הכתבה סקרה את הנושא דיי מלמעלה
לאחר הקריאה של הכתבה עדיין נשארו לי שאלות...
האם נפגשתם בתופעה הזו? מה הם המאפיינים הבולטים? האם היא מאפיינת נשים בלבד? יש דרך להתמודד? או שאולי אין צורך...?
אשמח בעיקר לחוות דעת מנסיון אישי , אבל כמובן שכל תגובה תעזור...
תודה....

~מיכלי~

משתמש פעיל
תבדקי את זה. לפעמים יש סיבות.
זה לא רק כאב בטן, גם כאב ראש , גרון וכו
סתם נתתי דוגמא של כאב בטן
לדוגמא אני גם מאוד רגישה להתקררויות , מתקררת נורא מהר ומרגישה גרוע(תוקף אותי בעיקר בחורף...)

יש לך כנפי רוח

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

מחיפוש בגוגל, מקווה שיועיל:)

הילה לי

משתמש פעיל
חוץ מהקטע הגופני , יש את הקטע הרגשי
לדוגמא: להיעלב בקלות יתר ולבכות עוד יותר בקלות..
אני כל הזמן מנסה להתגבר ולהתמודד
אבל מידי הרבה פעמים מרגישה הצפה...
לא יודעת האם ככה כולן או שזו הרגישות יתר המדוברת

ומאוד עניין אותי אם רק נשים ככה? או שיש גם גברים שנוטים להיפגע בקלות ולבכות לעיתים קרובות??

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
חוץ מהקטע הגופני , יש את הקטע הרגשי
לדוגמא: להיעלב בקלות יתר ולבכות עוד יותר בקלות..
אני כל הזמן מנסה להתגבר ולהתמודד
אבל מידי הרבה פעמים מרגישה הצפה...
לא יודעת האם ככה כולן או שזו הרגישות יתר המדוברת

ומאוד עניין אותי אם רק נשים ככה? או שיש גם גברים שנוטים להיפגע בקלות ולבכות לעיתים קרובות??
אני הייתי ממליצה לטפל בזה
סתם מעציב את החיים ומקשה להתמודד מול אסוטיאציות החיים.
חיזוק הביטחון העצמי, הדימוי שלי בעיני עצמי ואחרים.
יש ביכולותינו לחיות ללא תחושת ה"נפגעתי" מנסיון.

פנרס

משתמש מקצוען

רזא = רגישות זו איכות

כדי להבין לעומק מה זו רגישות גבוהה למה היא עלולה לגרום ל"נכות" ומה נדרש כדי להפוך את הנכות לאיכות צפו בהרצאה העמוקה והמרתקת שלפניכם:

"רגישות גבוהה" היא תכונת אופי מולדת, שגורמת לאדם להיות בעל איכות פנימית גבוהה מחד ועם קשיים ייחודיים בהתמודדות עם העולם מאידך.
אנשים בעלי רגישות גבוהה עלולים הרבה יותר לסבול מ:
  • חוסר עשייה
  • דכאון
  • חרדות
  • שנאה עצמית
  • קשיים בשלום בית
  • בעיות עם הילדים
  • חוסר מימוש עצמי
  • חוסר הצלחה בלימוד תורה ועבודת השם
  • קושי גדול מאוד בפרנסה…
ה"רגישות הגבוהה" האמורה כאן, לא מתכוונת לאנשים בעלי חום ריגשי, אכפתיות ורגישות לזולת וגם לא מתכוונת לכאלה שרגישים מאוד לפגיעה ולעלבון מהזולת. היא כן מתכוונת לדבר על בני אדם שמסתובבים בעולם עם ססטוסקופ פנימי, כאלה שההאזנה הפנימית שלהם לעולם – האזנת הלב – היא לא שיטחית אלא עמוקה ומוגברת.
לכן, הם מבחינים הרבה יותר בפרטים, בדקויות, בכוונות נסתרות ובמשמעויות נסתרות, מה שגורם להם להיות מוצפים ועמוסים מבפנים הרבה יותר מהר והרבה יותר חזק מאנשים בעלי רגישות נמוכה או אפילו רגילה.
ככל שאנחנו בעלי רגישות גבוהה יותר, כך אנחנו יותר עירניים לפרטים, למשמעויות ולרגשות, בעלי דמיון עשיר ועם חיבור חזק לפנימיות שלנו.
זה נותן לנו כל כך הרבה איכות פנימית:
אכפתיות, יצירתיות ותבונה עמוקה. אינטואיציה, עדינות נפש והבחנה בפרטים. הקשבה, זהירות, עומק מחשבתי ורגשי, חיבור עוצמתי לעולם הרוח ועוד כל כך הרבה איכות משובחת שרוצה ביטוי בעולם…
אבל מאידך…
זה מעמיס עלינו קשיים לא פשוטים בהתמודדות עם העולם:

אנחנו מוצפים ריגשית בקלות, זקוקים להפוגות תכופות כדי להיטען, חוששים וחרדים מכל מה שזז (וגם ממה שלא..
מתקשים להתערות בחברה, פוחדים מהחברה ומקהל, שואפים גבוה מאוד מבחינה רוחנית, מה שגורם לנו לפרפקציוניזם גבוה ולביקורת עצמית רבה, מתקשים עם מטלות טכניות ומעשיות, רגישים במיוחד לכאבים ולצרכים הפיזיים שלנו ובאופן כללי מרגישים חלשים ושבריריים…
אז יש אנשים בעלי רגישות גבוהה שהרגישות מציפה אותם, הרגשות השליליים מתגברים בהם ועליהם והם מוצאים את עצמם עמוק בתוך כל הסבל הרגשי והמציאותי שפירטנו למעלה. עבורם הרגישות היא נכות.
ויש אנשים בעלי רגישות גבוהה שעל אף ולמרות הכל, מוצאים בתוך עצמם את היכולת הרגשית והעוצמה הפנימית לעשות טוב בעולם להביא את האיכות הפנימית שלהם לידי ביטוי וחווים ערך עצמי, שמחה וסיפוק ואפילו פרנסה בשפע… ועבורם הרגישות היא איכות.
בקיצור, יש אנשים שעבורם הרגישות היא נכות ויש אנשים שעבורם הרגישות היא איכות.
מה עושה את ההבדל?

שלושה דברים מרכזיים:
1. הבנה וקבלה עצמית – להבין היטב ולעומק מהי "רגישות גבוהה" ולהפנים כי לצד הקשיים שהיא מביאה לחיינו יש איכות גדולה שהיא נותנת לנו. ללמוד להתחשב ברגישות שלנו, לחמול על עצמנו ולהקל על עצמנו בדברים ובמקומות האפשריים.
2. תוכן וכלים לעבודה פנימית – להכיר תכנים וכלים טיפוליים להרפיה, שחרור ויציאה מסבל, מה שיעזור לנו לחוות רווחה רגשית וללמוד דרכים לפיתוח עוצמה פנימית לצד הרגישות, מה שיאפשר לנו לפעול בעולם ולהתממש.
3. חברה תומכת וליווי מקצועי – להיות חלק מקהילה דיגיטלית ומסביבה מבינה, תומכת ומחזקת, שמתמודדת עם אותם קשיים ומתקדמת יחד, עם ליווי מקצועי.

לעזור לאנשים בעלי רגישות גבוהה להבין, לקבל ולאהוב את עצמם, לספק להם ידע איכותי על העולם הפנימי והדרכים ליצור בו רווחה ועוצמה ולהעניק להם סביבה תומכת ומחזקת עם ליווי מקצועי

נערך לאחרונה ב:

הילה לי

משתמש פעיל
מה שבעיקר הודגש בכתבה, זה העניין שזה לא פינוק גרידא. אלא קצת מעבר
לדוגמא אם אני עכשיו עם כאב ראש חזק, שוכבת במיטה , לא יכולה לזוז , או חברה אמרה לי איזו מילה ונפגעתי מאוד
זה לא מצביע על פינוק. אלא אולי על רגישות יתר...
לדעתי מה שחסר פה זו המודעות לתופעה הזו.
ולכן אנשים מרבים לשפוט, לקטלג, לומר:זה לא כזה גרוע/מה את עושה עניין? או גרוע מזה: צריך להתמודד בחיים..
כאילו שזה תלוי בך...כאילו שאת סתם מפונקת....
לדעתי דבר ראשון-להעלות מודעות
לא לשפוט
להבין שיש כאן שוני
כמו שברור לכל אחד שגבר ואישה שונים באופיים. וכמו שברור לו שהוא לא יכול לומר: אבל למה את בוכה? אני לא מבין...מה כבר אמרו לך...? כי הוא באמת לא מבין!
אותו הדבר יש שוני גם בתוך הנשים עצמן, רגישות יותר ורגישות פחות
לא יודעת האם נכון בהכרח לטפל והאם בכלל ניתן...אבל להבין : זו לא בעיה, אלא פשוט סף רגישות אחר...

פילפלון

משתמש רשום
קראתי את הספר!
הספר מיוחד בזה שרואים שנכתב בשביל הקורא ולא רק בשביל הכותב
מתוארת בו הרבה סיטואציות של חויה רגשית ובעיות נפוצות
כמו קושי בשגרה, פחד ממפגשים חדשים..
עם עצות פרטיות לישום .
מצד שני למידה על המעלות בלהיות רגיש
שזה בעצם יכולת תקשורתית גבוהה מאוד
לדעתי: אנשים רגישים חווים את העולם דרך סטטוסקופ של רופאים..
ז"א חווים הכל בעוצמה גבוה, לטוב ולרע.
חובה לקרוא..

שירה 333

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בתור אחת כזאת, אני רוצה להוסיף כמה דברים
דבר ראשון אני ממש ממש שמחה שהנושא הועלה
אני חושבת שזה יתן לכ"כ הרבה אנשים\נשים שעד עכשיו הרגישו שהם מוזרים ובעייתיים (כן! הם באמת חושבים כך! כי למה אני כ"כ שונה מכולם? למה אני מגיב אחרת כ"כ? למה אני לוקח דברים בצורה יותר קשה מכולם??)

ניסוח קצת לא נכון הפריע לי...
זו אינה נכות, ולא "בעיה" שצריך להפטר ממנה ולטפל בה כמה שיותר מהר
זה מתנה
רגישות גבוהה היא מתנה ענקית ענקית ענקית, שנכון, היא קשה ומעט כבדה לפעמים, אבל יש גם מתנות יקרות ערך מקריסטל וזכוכית ששבירות מאד ומצריכות עדינות לא ככה?

אנשים רגישים מאד (ולא מדי) הם בעצם אנשים שחווים את העולם בצורה אחרת,
בצורה הרבה יותר חזקה,
דברים לא עוברים לידם ככה, הם חווים וחיים את החיים בכל העוצמה,
הרגשות שלהם מאד חזקים, משמחה ועצב התרגשות וכאב
כל רגש פשוט חזק אצלם, בעוצמה מאד מאד מאד גבוהה.
אני לא אשת מקצוע, כל מה שאני כותבת זה מנסיון אישי וקריאת כמויות של חומר על זה בשנים האחרונות, כל מילה ואות על הנושא בלעתי אותם בשקיקה (תחפשו בגוגל "אדם רגיש מאד" יש שם ים של חומר)
תמיד הרגשתי קצת שונה, במשך שנים ניסיתי להבין מה אני, למה אני כזאת, למה אני ככה,
למה רק אני חווה כל דבר כל כך חזק?
למה אני כזאת בעייתית ורגישה, כל כאב קטן כואב לי בחוזקה, (מוכנה להיות פחות מפונקת בבקשה??)
למה אני שונאת קניות, (עשרות האנשים, הרעש, האורות מכל חנות וריחות חזקים, הוציאו ממני את הריכוז ואת היכולת להנות)
למה אחרי כל יום אני חייבת זמן לעצמי, גם אם אני ממוטטת מעייפות (זה אולי הדבר שהסביבה הכי לא מבינה. את עייפה לא נורמלי, למה את לא הולכת לישון??? ואיך אני אסביר להם שאני חייבת שקט לעצמי עכשיו? לעבד את כל היום הזה? וכן, זה יכול גם להמשך 2-3 שעות. כן!)
למה במסיבות ומפגשים אני תמיד אבל תמידד ימצא את עצמי יוצאת החוצה באיזשהו שלב חייבת לברוח לכמה זמן מכל ההמולה, (כולל סעודות שבת, לברוח לחדר שקט לנוח קצת)
ולא, אני לא ביישנית ושקטה ולא לא חברותית וזורמת. יודעת להשתולל ולהנות יופי
אבל... מרגישה כ"כ שונה
עד שיצא לי יום אחד לקרוא קצת על הנושא
וההקלה שהרגשתי זה משו שא"א לתאר במילים
שיש משהו שמבין אותך, שיש עוד אנשים כמוך (אבל איפה הם רבונו? למה אני לא מכירה אפילו אדם אחד כמוני בסביבה שלי??) שאתה לא לבדד. יש עוד אנשים שיכולים להבין על מה את מדבר. משפט שקראתי והיה הגדרה קולעת: הרגישות היא כמו אצבע שישית. למי שאין ואתה פשוט לא יכול להבין עד הסוף.
זה להרגיש שאת חי את החיים עם 4 רבדים נוספים
דקויות של הרגשות ורגשות וכוונות,
וזה קשההה
וזה מתנה
זה קשה כי זה להרגיש כל הזמן על פול ווליום, זה להיות מוצף בקלות כ"כ, להתעייף מהר כי הכל מסביב מלא גירויים בלתי נגמרים, זה לקחת דברים בצורה מדי חזקה, כולל את הצער של הזולת כאילו זה הצער שלי,
וזה מתנה כי זה פשוט לחיות עם כל הרגש והנשמה, זה נפש עם עומקים בלתי נגמרים, זה לאהוב כ"כ חזק, זה להיות מחובר לה' בצורה חזקההה, להתרגש מדברים הכי פיציםם כל יום מחדש, לאהוב את הטבע והעולם היפה, זה רגישות לזולת מוגברת, ועוד דברים...
וזה מתנה גם לדעת שיש עוד אנשים כמוכם בעולם.....:)
קראתי את הספר אדם רגיש מאד ואני מאדד ממליצה, אגב יש גם ספר ילד רגיש מאד, להורים של ילדים כאלו...

אפשר לקרוא פה קצת (זה די חוזר על עצמו... שמתי כל מה שראיתי:)

https://www.retter.co.il/הדמיות/אנשים-בעלי-רגישות-גבוהה-highly-sensitive-person-h-s-p/
https://www.stillwaters.co.il/hsp/hsp-test/
https://www.stillwaters.co.il/hsp/
https://www.tipulpsychology.co.il/cbt-טיפול-קוגניטיבי-התנהגותי/hsp.html
http://www.kidumpro.co.il/html5/arclookup.taf?&_id=26778&did=1143&title=%F8%E2%E9%F9%20%EE%E3%E9%3F

קבצים מצורפים

• הנה חמשת התפקודים המוגברים של בעלי.docx
    KB 13.5 · צפיות: 120

שירה 333

משתמש פעיל
צילום מקצועי
שיר מדהים של נועם חורב

קבצים מצורפים

• 0.png
    0.png
    KB 68.5 · צפיות: 258

פילפלון

משתמש רשום
שיר מדהים של נועם חורב
מדהים כל מילה בסלע!
אגב בספר מתארת איליין ש20 אחוז מהאוכלוסיה כזאת.
אני מתעסק עם נוער נושר
ולדעתי למלמדים/ רמ"ים/משכילים.
אין ידע בנושא הזה , וזה גורם כעס גדול על תלמידים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה