אני זקוקה לחוות דעתך!

s20000

משתמש רשום
(כפי שאולי ראיתם,שאלתי שאלה דומה באשכול שונה,)מה דעתכם על החשיבות של למודי ה' ו' בסמינר.לטוב ואולי למוטב.
האם האפקט של "שם טוב" קיים היום? אשמח לשמוע את חוות דעתך בנושא.(כוונתי,האם בת שלא נשארת יש עליה רושם לא כ"כ טוב)
כל תשובה תתקבל בשמחה:)
ובבקשה מכן, שכל אחת תכתוב את דעתה האישית,בלי לפתוח כאן דיון.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בזמני, לפני כ - 10 שנים מי שלא הלכה לסמינר קבלה אוטומטית תוית לא מחמיאה.
לא הייתה שאלה בכלל אם לעשות סמינר אפילו שאין שם שום מקצוע שבאמת היית רוצה לעתיד חוץ מהוראה וגננות.

היום ובעצם כבר מלפני 7 שנים בערך, מאוד מקובל ללכת ללמוד קורסים או כל מקצוע אחר, במסגרת של מכללה או בתי ספר מקצועיים ולא להיתקע שנתיים בלימוד הוראה סתם כי אין משהו אחר וחייבים לשמור על השם...

כל בת צריכה לצאת עם משהו ביד כדי לפרנס בית של תורה וברור שזה יהיה מקצוע שהיא אוהבת ויש לה גישה אליו.
היום נכנסו גם בסמינרים הרגילים מגמות חדשות שפותחות אפיקים חדשים כמו תכנות הנדסאות וכ"ו

ברור שחייב שהמסגרת תהיה בפיקוח רוחני מי הן הבאות בשעריו של אותו המקום ומי המרצים וכ"ו
וחשוב ביותר לשלב לימודי השקפה ויהדות בדרך כלשהיא כדי לשמור את הבת בתוך הענינים...

אני מאמינה שלמרות הכל ישנם חוגים מסוימים שעדיין ישימו את התוית גם בזמננו למרות שאין לזה סיבה מוצדקת.

henny

משתמש רשום
האם הכל מתחיל ונגמר בשם?
איה הם אותם ערכים חשובים מאוד שבדרך אל השם הטוב משמן?

יהיו הרבה שיטענו שאלו הן שנתיים של בזבוז זמן, כסף ואנרגיות. אך, שנתיים אלו יותר מכל חשובות לעיצוב האיכות ושימורה.
אוח, כמה שאנו חייבים לשמר את האיכות שמצבה הולך ומדרדר מיום ליום..

יש לי אחות שרוצה ללמוד רפואה כירורגית בארה"ב אבל היא יודעת שעל שנות הסמינר החשובות ביותר היא לא מוותרת. כן, היא תלמד שנתיים בסמינר ורק לאחר מכן היא תתחיל ברפואה. כששואלים אותה אודות מסע בזבוז הזמן והכסף המשווע שהיא מתכוונת לצאת אליו בשנתיים אלו של סמינר, היא עונה מיידית "לבזבז זמן זה לבזבז סמינר. זהו הזמן שלא ישוב לעולם גם אם אוכל לשלם עשרות אלפי דולרים"..

יש לי חברות שלא למדו בסמינר ויש את אלו האחרות שכבשו את ספסל הלימודים כמוני. גם היום אחרי מספר שנים חשים בהבדל האיכותי (תמיד ניתן למצוא יוצאי דופן לכאן או לשם אך באופן גורף..)
ולפעמים ברגעים של גילוי לב אמיתי הן יכולות לומר לי שהיו משלמות הרבה כדי לחזור אחורה
למקום שלא היו בו- לסמינר!

הצלחה תמידית!!!

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ההבדל הוא בשאיפה שלך לגבי הבית שאת בע"ה רוצה להקים.
אם את רוצה את הטופ את צריכה להתאים לו ולהתכונן אליו ולשמוע המון על הנושא ולהיות בסביבת כאלו שיש להן שאיפות דומות.
וזה יש-רק רק רק רק בסמינר.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
השאלה אם כיום זה אכן : "עיצוב האיכות ושימורה." כלשונך.
והתשובה היא ממש אבל ממש לא תמיד.
בת שלומדת במקום שהיא לא מרוצה בו ומרגישה בזבוז זמן מבחינת המקצוע, תתקשה לקחת רק את הדברים החיובים ולהתמקד בעיצוב האיכות ושימורה.

מאוד תלוי בסגנון של הבת. ומאוד תלוי בסגנון הסמינר.

יש לי אחות שלא למדה בסמינר מסודר והאיכות שלה רק הולכת ומשתבחת עם הזמן כי היא כזאת, מתענינת ולומדת ושומרת למרות שאם תראי אותה היא לא נראית חניוקית בכלל ולא מתקרבת לזה אפילו.
לעומת זאת אני חושבת ששנתיים שבזבזתי בסמינר לא עשו לי טוב. ואת ההשקפה שרציתי כל כך קיבלתי גם בלי קשר לסמינר דוקא.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יעל א;1396040:
ההבדל הוא בשאיפה שלך לגבי הבית שאת בע"ה רוצה להקים.
אם את רוצה את הטופ את צריכה להתאים לו ולהתכונן אליו ולשמוע המון על הנושא ולהיות בסביבת כאלו שיש להן שאיפות דומות.
וזה יש-רק רק רק רק בסמינר.

לא רוצה לומר לך שזה שטויות.
אבל זה ממש מתקרב לזה.

henny

משתמש רשום
נכתב ע"י henny;139603[B:
(תמיד ניתן למצוא יוצאי דופן לכאן או לשם אך באופן גורף..)[/B]
ולפעמים ברגעים של גילוי לב אמיתי הן יכולות לומר לי שהיו משלמות הרבה כדי לחזור אחורה
למקום שלא היו בו- לסמינר!

הצלחה תמידית!!!
אבל תמידית!!

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
זה לא שטויות ולא מתקרב לזה,
ולא בגלל שאני אמרתי אלא שזו היא ההמלצה של גדולי ישראל.
בשאלה גורלית כל כך צריך לשאול רב.
הרי מה שיקבע זה מה שרבש"ע מכין לה, וזה לגמרי לא קשור לשם שלה, אלא למעשים שלה.
ברגע שתנהג כפי שתלמיד חכם מובהק מורה לה, יכולה להיות רגועה
המדד הוא בטח לא מה משתתפות הפורום חושבות..
על החתום:
בוגרת אופקים גאה!

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה ממש לא שטויות
מנסיון בשטח...
בחור ישיבה איכותי מהישיבות הטובות לא יסתכל על בחורה שלא לומדת בסמינר.
זה שהיא לא מרגישה ממצה את עצמה זה ענין אחר ולא על זה נפתח האשכול.

מוזיקאית

משתמש מקצוען
האמת שאני דיי לא בעד לימודי המשך-ה' ו'.
אני בדעה שכל אחת גומרת את הסמינר תלך בהצעת מוריה והוריה וכמובן הרבנים שאליהם היא משויכת לתחום שמתאים לה ומושך אותה,ותתמקצע ישר שם,חבל על הכסף חבל על הזמן והבזבוז,ועוד,זה הזמן שהבת יכולה ללמוד,היא פחות עמוסה ממה שתהיה בתור נשואה עם ילדים.

מצד שני אני לא יכולה להתעלם שהשנים של ה' ו' הם שנים מאוד מלמדות ומבגרות,אלו שנים שמפתחים בהם עצמאות,ועוד ועוד.
אני היתי נותנת עוד שנה שזה אומר את ה' סמינר ואחר כך כל אחת תלך לדרכה,(הרבה בזמן הזה כבר מאורסות\נשואות)
דרך אגב אני יודעת באמריקה למשל הם לומדות באמת רק עד י"ב\ד' סמינר.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יעל;1396098:
זה ממש לא שטויות
מנסיון בשטח...
בחור ישיבה מהישיבות הטובות לא יסתכל על בחורה שלא לומדת בסמינר.
זה שהיא לא מרגישה ממצה את עצמה זה ענין אחר ולא על זה נפתח האשכול.

זה גם שטויות.
או אם תרצי טעות.
במציאות היום בחור טוב לא ירצה בחורה שלא למדה סמינר???
כנראה שאתן באות מחוג של חסידות כלשהיא כי אולי רק שם זה עדיין תקף כל השטויות האלו.

תאמיני לי שאני באה מבית שמרני ++ ועדיין לא הסמינר עושה את הבת איכותית יותר או פחות.
וברור שההחלטה הייתה בהתיעצות עם רבנים שדעתם מקובלת על כלל בני התורה.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שום חסידות..
יש לי חמישה אחים בוגרי חברון.
אף אחד לא היה מסתכל על בחורה שלא למדה סמינר.

ואת מבינה שמה שנחשב בעינייך בחור טוב,
יכול להיות שבעיני לא..

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1396093:
על החתום:
בוגרת אופקים גאה!
אולי בזה ההבדל בין התגובה שלך לתגובה של רותי, לא למדתי באופקים אבל נראה לי שזה לא כמו להמשיך ללמוד שנתיים בסמינר רגיל.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
והם בטוחים באיכות שלה רק כי היא למדה סמינר?

אני מקווה מאוד שלא כך בודקים את האיכות.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarigold5;1396109:
אולי בזה ההבדל בין התגובה שלך לתגובה של רותי, לא למדתי באופקים אבל נראה לי שזה לא כמו להמשיך ללמוד שנתיים בסמינר רגיל.

נכון מאוד.
לכן אמרתי שמאוד תלוי סוג הסמינר וסוג הבחורה.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ממש לא קשור.
ממש לא זו הבדיקה על בחורה אם טובה או לא.
אבל מראש אם יציעו הצעה של בחורה שלא למדה בסמינר, לא יראו את זה בעין חיובית
ושוב אני לא באה לפתוח דיון.. (כמו שביקשה פותחת האשכול) וגם מגוחך לפתוח על זה דיון.
כי לא מה שמתאים לאחד מתאים לשני.
באתי לענות על בקשתה הזו
האם האפקט של "שם טוב" קיים היום? אשמח לשמוע את חוות דעתך בנושא.(כוונתי,האם בת שלא נשארת יש עליה רושם לא כ"כ טוב)
אבל באמת אם היא משתייכת למגזר שלך שאין לי מושג מהו..
יתכן והיא צריכה לבדוק מולך את הענין.
אבל להצהיר בצורה גורפת שזה שטויות. זה לא נכון.
ויש מספיק הרבה אנשים מסביבי שיחשבו כמוני.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לי אין שום מגזר.
זה אולי קשור לסוג הסמינר שאני למדתי בו שהוא שונה מאוד מהסמינרים בבני ברק ובירושלים.

ועדיין אני יודעת ממשפחות בני תורה שכיום ממש לא מזהים איכות של בחורה רק אם היא למדה סמינר או לא ובזה באתי גם אני לענות על שאלת פותחת האשכול לגבי "שם טוב".

כנראה מה שהרגיז אותי והביא אותי לרשום לך ולשניה "שטויות" זה שאתן פשוט שמות פה דעה על השולחן באופן גורף כאילו וזו המציאות היחידה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי בן שימול;1396110:
והם בטוחים באיכות שלה רק כי היא למדה סמינר?

אני מקווה מאוד שלא כך בודקים את האיכות.
במקרה יעל ואני ידידות.. שתינו ליטאיות.
כך מתחילים לבדוק, ויש המשך כמובן.

ומה שגדולי ישראל אומרים, זה כלום????
וזה שבחורה מוכנה "לבזבז" שנתיים על סמינר כדי להיות יותר מוכנה זה לא מוכיח עליה משהו???
מה שכן,אם בחורה נגררת בכוח כי נאלצת לא יודעת כמה זה שווה.. כל דבר יכול להיות כלי למשהו לא טוב כשהמשקפיים לא עומדות ישר.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי בן שימול;1396118:
כנראה מה שהרגיז אותי והביא אותי לרשום לך ולשניה "שטויות" זה שאתן פשוט שמות פה דעה על השולחן באופן גורף כאילו וזו המציאות היחידה.
המציאות היחידה היא מה שהגדולים אומרים,
לא אפאחד אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה