דרוש מידע אישור פקיד שומה (המכתב הכחול ) איך מנפיקים??

יוכי שטרן

משתמש חדש
אני צריכה להנפיק אישור פקיד שומה תוך יומיים ללמלגה
הם דורשים זאת מכיוון שבמסמך - תקופת העיסוק מביטוח לאומי כתוב שבשנה הזאת בעלי היה שכיר עצמאי ותלמיד ישיבה
מה שכן הוא היה תלמיד והתחתן והלך לעבוד מה שהוא לא היה עצמאי או היו לו הכנסות כשהיה תלמיד ישיבה
מחיפוש לא מצאתי כזה אישור מה שקבעתי תור לעוד יומים במס הכנסה וזה דחוף לי להגשת המלגה(אני יכולה להגיש
רק בעוד 3 ימים )
יש למשהו מידע איך עושים זאת או לחילופין אם אני מגיע למשרד מס הכנסה מנפיקים לי מיד או עם איזה מסמכים אני צריכה לבוא)
תודה רבה

MichalGR

משתמש רשום
אם את מתכוונת להודעת שומה כחולה על דוח שהוגש- ניתן להוציא את זה מהמערכת של מס הכנסה בדקות אם את מיוצגת על ידי מייצג מורשה (יועץ מס או רו"ח),
לפי מה שאת אומרת- הוא לא היה עצמאי בכלל, לא אמורה להיות לו שומה, מוזר שהוא מוגדר בכלל כעצמאי.. אבל במידה ולא היה עצמאי אין דרך להנפיק שומה כחולה

יוכי שטרן

משתמש חדש
תודה על התגובה המהירה
פשוט כתוב בביטוח לאומי שהוא היה שכיר עצמאי ותלמיד ישיבה עצמאי ותלמיד ישיבה באותו זמן
אין לי משהו שמייצג כי פשוט הוא לא עצמאי וגם אין מס תיק
יש מושג מה עושים בלי זה אני לא מקבלת מלגה

MichalGR

משתמש רשום
אולי אפשר לשנות מעמד רטרו בביטוח לאומי, להצהיר שלא היה עצמאי מעולם
תפתחו אזור אישי בביטוח לאומי ותפנו אליהם
בתקווה שיעבדו מהר כי לפעמים דברים כאלה לוקחים זמן
בטופס 6101 ביטוח לאומי מגדירים עיסוק, תכתבו בתקופה הרלוונטית את העיסוקים ותדגישו שלא היה עצמאי

אום

משתמש מקצוען
תודה על התגובה המהירה
פשוט כתוב בביטוח לאומי שהוא היה שכיר עצמאי ותלמיד ישיבה עצמאי ותלמיד ישיבה באותו זמן
אין לי משהו שמייצג כי פשוט הוא לא עצמאי וגם אין מס תיק
יש מושג מה עושים בלי זה אני לא מקבלת מלגה
אולי באזור האישי של רשות המיסים?

MichalGR

משתמש רשום
לא, הבעיה היא שהוא מוגדר בביטוח לאומי בעצמאי ולכן בכלל מבקשים ממך שומה כחולה,
במס הכנסה הוא ככל נראה לא מוגדר כעוסק אם לא פתחו תיק- פרוצדורה יותר מסובכת ולא סביר שסתם בטעות הוגדר כעצמאי.
או שכן יש לו תיק פעיל ורק לא היו לו הכנסות באותה שנה?
לפי מה שהבנתי ממך, הוא לא היה עצמאי באותה תקופה בכלל ולא היה לו תיק פתוח במעמ, ואיכשהו הגדירו אותו בביטוח לאומי כעוסק ולכן לצורך מלגה מבקשים אישור על הכנסותיו. מה שבעצם צריך לעשות זה להוריד את ההגדרה של העצמאי מביטוח לאומי כי היא שגויה, ואז יתבטל הצורך בשומה כחולה (שאינה קיימת)
תקני אותי אם לא הבנתי

Yonatann

משתמש רשום
באיזור האישי של מס הכנסה אפשר להוציא
אבל לא יהיה לך טופס כחול אם לא הגיש דוח...
אולי יש מסמך אחר באתר של מה''כ שאפשר להוציט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה