דרוש מידע אירוח יולדת

שמחת זקנתי

משתמש צעיר
מקרה עצוב וכאוב. יולדת שאין לה לאן ללכת מביה"ח עם התינוק.
מחפשים נואשות פתרון בשבילה, מישהי שתוכל לארח אותה בביתה או אירגון כלשהו שיכול לממן לה בית החלמה.
מדובר על פרק זמן של חודש חודשיים לפחות. עד שהיא תתאושש ותשכור לעצמה דירה.
נשמח לכל מידע

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מחפשים נואשות פתרון בשבילה, מישהי שתוכל לארח אותה בביתה או אירגון כלשהו שיכול לממן לה בית החלמה.
נשמח לכל מידע
האם נדרשת גם עזרה עם התינוק? ציוד ראשוני?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש ארגונים שמסבסדים שהייה אחרי לידה
אפשר לשאול את בית החלמה בעצמם
אולי ארגון מנוחה וישועה

אבל בכנות חודש+ נשמע לי הרבה מעבר למה שיאשרו.

ארגון אפרת (למניעת הפלות) עוזר גם ליולדות נצרכות- עם ריהוט או עגלה או חבילות מזון וטיטולים לשנה הראשונה. אולי במקרה של יותר צורך יתנו יותר.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נשמח לכל מידע
מבלי להמעיט בקושי המקרה, אבל שואלת בכנות.
למה חודש- חודשיים?
זה ה-מ-ו-ן.
אני הייתי אצל הוריי שבועיים (אחרי לידה ראשונה... אולי כאן זה סיפור אחר), ולאחר מכן חזרתי הביתה, רחוקה מההורים והמשפחה. שום עזרה לא. אמנם אמא שלי ציידה אותנו בארוחות לפריזר, ואת זה - למשל - יהיה הרבה יותר קל להשיג. אבל הסתדרנו.
נכון, אחרי שבועיים יצאתי לעוד כמה ימי החלמה. וזהו.
אני מבינה שכאן זה יותר מורכב, כי היא בלי גב לחלוטין. אז אפשר לבקש מקופת השכונה, משכנות, ממי שיכול לבוא ולהושיט לה יד בביתה שלה. זה הרבה פחות מסובך , ויהיו הרבה יותר מתנדבות.
הבעיה היא ההתרוצצות סביב הדירה? אפשר למצא מי שיעשה את זה, אם מדובר במהו טכני. בכל מקרה, לא רואה מישהו שיממן חודש בבית החלמה או בבית אירוח. זה לא מקובל בשום מצב של לידת ילד בודד.

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נשמע שמדובר במקרה שאין לה בית לחזור, והיא צריכה לדאוג לעצמה לשכירת דירה.
אני מבינה שכאן זה יותר מורכב, כי היא בלי גב לחלוטין. אז אפשר לבקש מקופת השכונה, משכנות, ממי שיכול לבוא ולהושיט לה יד בביתה שלה. זה הרבה פחות מסובך , ויהיו הרבה יותר מתנדבות.
הבעיה היא ההתרוצצות סביב הדירה? אפשר למצא מי שיעשה את זה, אם מדובר במהו טכני. בכל מקרה, לא רואה מישהו שיממן חודש בבית החלמה או בבית אירוח. זה לא מקובל בשום מצב של לידה
ואם היא היתה לפני לידה? ואם לא היה סיפור לידה באופק?
יש כאן שני נתונים, והכריכה שלהם באחד לא בטוח נכונה. בכל מקרה, לממן בית החלמה למשך חודש- חודשיים כי אין מקום לשהות - נשמע לי תמוה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני שואל בכנות,
איך ההודעה הזו תורמת לעניין החשוב שלשמו נפתח השרשור?
כי אם ממקדים חיפוש - יש יותר סיכוי למצא. יש יותר רצון להיענות.
אם אני שומעת מקרה של יולדת שאין לה לאן ללכת ומבקשים סיוע ליומיים - שלושה בבית החלמה - אבדוק אם אוכל לתרום למען זה.
כך גם במקרה של יולדת ששבה לביתה לבד והיא זקוקה לסיוע בארוחות/ רחצת התינוק/ שמירה עליו כדי שתוכל להתאושש וכד'
אבל כשמבקשים ממני חודש- חודשיים, זה כבר מרגיש ניצול שאפילו לא אעיף מבט למקרה.

אות ומופת

משתמש פעיל
מבלי להמעיט בקושי המקרה, אבל שואלת בכנות.
למה חודש- חודשיים?
זה ה-מ-ו-ן.
אני הייתי אצל הוריי שבועיים (אחרי לידה ראשונה... אולי כאן זה סיפור אחר), ולאחר מכן חזרתי הביתה, רחוקה מההורים והמשפחה. שום עזרה לא. אמנם אמא שלי ציידה אותנו בארוחות לפריזר, ואת זה - למשל - יהיה הרבה יותר קל להשיג. אבל הסתדרנו.
נכון, אחרי שבועיים יצאתי לעוד כמה ימי החלמה. וזהו.
הבעיה היא ההתרוצצות סביב הדירה? אפשר למצא מי שיעשה את זה, אם מדובר במהו טכני. בכל מקרה, לא רואה מישהו שיממן חודש בבית החלמה או בבית אירוח. זה לא מקובל בשום מצב של לידה
תמי, נראה לי שלחלוטין לא הבנת את המקרה. ב"ה שילדת בבריאות הגוף ונפש, התפנקת שבועיים וחזרת עם בעלך לביתך בשמחה ובטוב לבב.

הלוואי שיכולתי לארח... צריך לחפש מישהי שילדיה כבר נשואים ויש לה מקום בבית ולב רחב. בטוח יש כאלה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא מקובל בשום מצב של לידה
זה קצת מאד נחרץ. בהחלט יש יולדות שנשארות חודש ויותר, כל אחת והסיבה שלה

נראה שבמקרה הזה היולדת שצריכה למצוא לעצמה דירה ממש לא בכיוון של יולדת סטנדרטית עייפה ומרוגשת.
מה עם ארגונים של עזרה לפרודות וגרושות?
כנראה שיש גם מקלטים לנשים ושזה כולל תמיכה ליולדות.

-משתמש

משתמש צעיר
תנסי לגגל על בית לבנות חרדיות שנמצאות במצב כזה,
אם לא תמצאי אוכל לנסות לחפש.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
תמי, נראה לי שלחלוטין לא הבנת את המקרה. ב"ה שילדת בבריאות הגוף ונפש, התפנקת שבועיים וחזרת עם בעלך לביתך בשמחה ובטוב לבב.

הלוואי שיכולתי לארח... צריך לחפש מישהי שילדיה כבר נשואים ויש לה מקום בבית ולב רחב. בטוח יש כאלה.
שלא נדע.
הבנתי שזו משהי שחוזרת בלי בעל ואין לה לאן.
ומה יקרה אחרי חודשיים? משפחה לא תיוולד. בעל לא יחזור. מה יהיה אז? כוחות? עד 24 חודש היא עדיין יולדת.
כשמבקשים את עזרת הציבור כן חשוב להפריד בין נתונים לראות איך עושים את זה בצורה נכונה לתועלת כל הצדדים (כפי שציינתי - עזרה קהילתית- שכונתית תומכת, למשל. לא לזרוק אותה ואת התינוק לכלבים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה