דרוש מידע איך משיגים כרטיס אשראי? (לצורך השכרת כיסא גלגלים בבתי חולים)

ניקולו

משתמש חדש
שלום!

מדי פעם אני מלווה את אבי לבית חולים (קפלן) והוא זקוק לכסא גלגלים שם. לעתים אני מוצא כיסא פנוי, אבל זה לא קל. יש שם עמדה להשכרת כסאות, של בנק הפועלים, אבל זה מחייב כרטיס אשראי, ואין לי.

יש לי חשבון בבנק הדואר, ויש לי עבורו כרטיס דיירקט (ישראכרט). יש לי גם כרטיס נטען (מסטרקארד של בנק הדואר). שניהם לא מתאימים למכונה באותה עמדה. התקשרתי למוקד שלהם ואמרו לי שכרטיסים כאלה לא יעבדו.

בקיצור:

האם יש דרך לא מסובכת להשיג כרטיס אשראי?

האם אני צריך לפתוח חשבון בבנק "רגיל"? והאם הם ינפיקו לי כרטיס אשראי, גם אם אני לא מכניס כסף לחשבון? אין לי הכנסה גבוהה (בסביבות 3K) ואני מעדיף להמשיך לקבל אותה אל בנק הדואר. אם כי אין לי בעיה להעביר כמה אלפים לבנק החדש.

(ציינתי את עניין כסא הגלגלים למקרה שיש איזשהו פתרון אחר שמתאים לשם.)

מאב

משתמש פעיל
אי אפשר להזמין כרטיס אשראי בבנק הדואר?
אולי אשראי חוץ בנקאי,?

ניקולו

משתמש חדש
אי אפשר להזמין כרטיס אשראי בבנק הדואר?
אולי אשראי חוץ בנקאי,?
מה שבנק הדואר מספק זה את כרטיס הדיירקט, שבו אפשר להשתמש (בארץ) ככרטיס אשראי. ויש לי גם כרטיס נטען ("חוץ בנקאי") של הדואר, שבו אפשר להשתמש ככרטיס אשראי בארץ ובחו"ל.

אבל... הכרטיסים האלה לא מתאימים להשכרת הכסאות. למעשה לא משלמים על ההשכרה: מה שקורה, אני חושב, זה שכאילו נלקח מהכרטיס סכום כסף מסויים, וכשאתה מחזיר את הכסא הסכום הזה חוזר לכרטיס. אולי זה משהו שאפשר לעשות רק בכרטיס אשראי אמיתי. (או שפשוט בנק הפועלים רוצים לעודד שימוש בכרטיסי אשראי אמיתיים.)

ניקולו

משתמש חדש
חוששני שאין מנוס ושפשוט אצטרך לפתוח חשבון בבנק "רגיל".

אז השאלה שלי: באיזה בנק לבחור?

המאפיינים/דרישות שלי:

- הכנסה חודשית של בין 2K ל-3K.
- כמעט לא אשתמש בחשבון (כי אמשיך להשתמש בחשבון שלי בבנק הדואר), ואני צריך רק עו"ש.
- כמובן: הבנק צריך להסכים להנפיק לי כרטיס אשראי.
- אני גר בעיר רחובות (אני מציין זאת למקרה שמישהו יודע על סניפים "ידידותיים" כאן).

פרידא

משתמש מקצוען
שלום!

מדי פעם אני מלווה את אבי לבית חולים (קפלן) והוא זקוק לכסא גלגלים שם. לעתים אני מוצא כיסא פנוי, אבל זה לא קל. יש שם עמדה להשכרת כסאות, של בנק הפועלים, אבל זה מחייב כרטיס אשראי, ואין לי.

יש לי חשבון בבנק הדואר, ויש לי עבורו כרטיס דיירקט (ישראכרט). יש לי גם כרטיס נטען (מסטרקארד של בנק הדואר). שניהם לא מתאימים למכונה באותה עמדה. התקשרתי למוקד שלהם ואמרו לי שכרטיסים כאלה לא יעבדו.

בקיצור:

האם יש דרך לא מסובכת להשיג כרטיס אשראי?

האם אני צריך לפתוח חשבון בבנק "רגיל"? והאם הם ינפיקו לי כרטיס אשראי, גם אם אני לא מכניס כסף לחשבון? אין לי הכנסה גבוהה (בסביבות 3K) ואני מעדיף להמשיך לקבל אותה אל בנק הדואר. אם כי אין לי בעיה להעביר כמה אלפים לבנק החדש.

(ציינתי את עניין כסא הגלגלים למקרה שיש איזשהו פתרון אחר שמתאים לשם.)
כפי שידוע לי יש שם בבית חולים סניף של "יד שרה"
יש לך גם ברחובות "נתיב החסד" שמשאיל כסאות גלגלים. אני רואה שיש להם גם סניף ב"קפלן"-

ניקולו

משתמש חדש
אתה יכול לקבל כרטיס אשראי של יש, הוא חוץ בנקאי, ולא צריך לפתוח חשבון בשביל זה.
מעניין. הלכתי לאתר שלהם, לחצתי על הכפתור "להזמנה", ואני מקבל תיבה מוקפצת האומרת:

"אנחנו שמחים שבחרת להצטרף אלינו! בתוך זמן קצר הכרטיס החדש שלך יהיה בדרך אליך. חשוב לדעת שהתהליך אורך מספר דקות ושניתן להזמין כרטיס אונליין רק אם כבר יש לך כרטיס אשראי של אחת מחברות האשראי או הבנקים, חשבון בנק שאינו חשבון עסקי, ואם גילך מעל 18."

כלומר, כבר צריך להיות לי כרטיס אשראי. אלא אם כן, אולי, אני מזמין את הכרטיס בצורה שאיננה "אונליין" (איך אני עושה זאת?).

ניקולו

משתמש חדש
כפי שידוע לי יש שם בבית חולים סניף של "יד שרה"
יש לך גם ברחובות "נתיב החסד" שמשאיל כסאות גלגלים. אני רואה שיש להם גם סניף ב"קפלן"-
הארגונים האלה משאילים כסאות לבית, לא בבתי החולים. בקפלן זה "נתיב החסד" וזה משרד קטן שלא נראה שיש בו ציוד. אם הם היו משאילים כסאות בתוך בית החולים, אנשים היו משתמשים בשירות הזה והייתי רואה זאת (אני כבר "ותיק" בקפלן, לצערי).

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כרטיסי האשראי שמונפקים ע"י הסופרים למיניהם
אפשר להנפיק אותם רק בתנאי שיש לך כבר כרטיס אשראי
אבל אם אין לך כרטיס אשראי זה מאד מורכב

גאונה

משתמש מקצוען
לא נכון.
לי יש רק דיירקט בחשבון, וקיבלתי כרטיס של יש בקלות עם מסגרת אסטרונומית

גאונה

משתמש מקצוען
מעניין. הלכתי לאתר שלהם, לחצתי על הכפתור "להזמנה", ואני מקבל תיבה מוקפצת האומרת:

"אנחנו שמחים שבחרת להצטרף אלינו! בתוך זמן קצר הכרטיס החדש שלך יהיה בדרך אליך. חשוב לדעת שהתהליך אורך מספר דקות ושניתן להזמין כרטיס אונליין רק אם כבר יש לך כרטיס אשראי של אחת מחברות האשראי או הבנקים, חשבון בנק שאינו חשבון עסקי, ואם גילך מעל 18."

כלומר, כבר צריך להיות לי כרטיס אשראי. אלא אם כן, אולי, אני מזמין את הכרטיס בצורה שאיננה "אונליין" (איך אני עושה זאת?).
בסניפים של יש, יש נציג שירות שכל תפקידו זה להנפיק לאנשים כרטיס של יש.
אם יש לך כרטיס דיירקט זה מספיק.
לי יש רק דיירקט, וכרטיס של יש. עשיתי דרך הנציג בסניף

ניקולו

משתמש חדש
לא נכון.
לי יש רק דיירקט בחשבון, וקיבלתי כרטיס של יש בקלות עם מסגרת אסטרונומית

בסניפים של יש, יש נציג שירות שכל תפקידו זה להנפיק לאנשים כרטיס של יש.
אם יש לך כרטיס דיירקט זה מספיק.
לי יש רק דיירקט, וכרטיס של יש. עשיתי דרך הנציג בסניף

תודה על המידע. אני אנסה זאת.

(אם אני מפיק כרטיס בסניף "יש", אני מקבל אותו על המקום? כלומר, אני חוסך שבועיים של המתנה לדואר?)

שאלה נוספת, כי זה מעניין: לפני מספר שבועות ניסיתי לרכוש כרטיס אשראי של "לייף" (של הסופר פארם), אך הם אמרו לי שאי אפשר לעשות זאת באמצעות כרטיס דיירקט. מדוע יש חברות שמקבלות דיירקט ומאידך חברות שלא מקבלות דיירקט?

גאונה

משתמש מקצוען
לזכרוני אתה מקבל את זה בסניף עצמו אחרי -לא זוכרת כמה זמן-.

ניקולו

משתמש חדש

תודה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה!

זה עבד. היום קיבלתי את הכרטיס (ע"י שליח; ביום חמישי הזמנתי דרך האתר, תוך מסירת פרטי הדיירקט שלי בלבד). הלכתי לבית החולים וניסיתי: המכונה של השכרת הכסאות קיבלה את הכרטיס!

אין לך מושג כמה דאגות חסכת לי. תודה.

(הערה: הכרטיס מגיע עם מסגרת התחלתית של 1000 ש"ח. הם כותבים שאחרי כמה ימי עבודה הבנק מעביר אליהם אישור והם מגדילים את המסגרת. זה הדאיג אותי כי חשבתי שהמכונה של הכסאות תדחה את הכרטיס (כי אם לא מחזירים כסא היא מושכת עד 1500 ש"ח), אבל מסתבר שזה לא היווה בעיה.)

גאונה

משתמש מקצוען
העסק לא יכול לדעת מה המסגרת שלך, רק כשהוא מחייב יודע אם עבר או לא עבר
כמו שאם יש לך מסגרת של 10,000 שקל, אבל תפוס לך 9500.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה