עזרה איך מכבסים ציצית לא צמר בלי שהקצוות של החוטים יפרמו??

מיה5

משתמש רשום
כל פעם אחרי שאני מכבסת הקצוות של החוטים נפרמים
יש למישהי רעיון??

יוכיש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני עושה מכונה רק של ציציות בתוכנית בלי סחיטה בכלל רק בסוף סחיטה קצרה ככה החוטים לא נקשרים

יאט

משתמש פעיל
כשהציצית חדשה למרוח לקה על הקצוות (מוכרים בחנות של תשמישי קדושה)
נתן לי טיפ מנהלת חנות של תשמישי קדושה-
לכבס עם אבקת כביסה עדינה אני משתמשת באריאל צבעוני!!! לא הלבן שהוא ממש חזק !
וגם מסובבת במגן ציצית אצלי מחזיק ממש הרבה זמן בלי להיפתח.

מיה5

משתמש רשום
ואם היא לא חדשה?? עברה כבר כמה כביסות...

malkykl

משתמש מקצוען
פעם הייתי קושרת את החוטים ביחד בתוך שקית אוכל, וסוגרת עם גומיה.
עברתי לכבס ברשת (קושרת את החוטים בצורה שלא הסתבכו אחד בשני), עובד נהדר.

שביס - שבי הרצל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
תקשיבי טוב אחרי אינספור ניסיונות גם עם גלגלת כחול שמכניסים לתוכו את הציציות גם אחרי כביסה לבד. הגעתי לכמה נקודות ורק כך אני מכבסת. אל תיבהלי מהדרשה. זה שווה
א'. כשאני קונה ציציות אני קונה יחד עם זה דבק 3 שניות בהכל בשקל או לקה שמוכרים במשכן התכלת
ב' תבקשי מהמוכר בחנות שיגזור לך את קצות הציציות. כך שכולם יהיו אותו אורך
ג'. טובלים את הקצוות 1 ס''מ בתוך הלקה ותולים שיתייבש להיזהר שלא יידבקו אחד לשני
ד'. מכבסים בתוך רשת. ניתן גם לקנות זאת בחנות ציציות. ניתן לכבס יחד עם עוד בגדים של כביסה בהירה
ה'. לא מכניסים למייבש רק לתלות על מתקן כביסה. לגהץ את הציציות עד. הלקה לא לגהץ על הלקה החום ממיס אותו וחבל
בצורה הזו הציציות יכולות להחזיק חצי שנה
ב ה צ ל ח ה

POKER

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עימוד ספרים
באופן אישי אני מכבס את הציציות שלי אך ורק ביד.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
עצה שקבלתי מיהודי חכם
לפני הפתרון נסביר את הסיבה העיקרית לפרימת חוטי הציצית בקצוות.
כאשר שמים את הציצית ליבוש בתליה, חוטי הציצית נמצאים למטה בחלקו התחתון של הבד התולה. ומאחר וכך כל המים מתנקזים לאיטם לחלקו התחתון של הבד ומשם אל הציצית . והתוצאה הציצית ספוגה במים זמן רב בעיקר בחלקה התחתון וסיבי החוטים נפרדים.
הפתרון - כשתולים ליבוש להפוך את הבד כך שהצדדים שבהן חוטי הציצית תלויים יהיו כלפי מעלה בצד הקרוב לחבל [לתפוס על ידי אטבים] והחוטים מתייבשים מהר וללא ספיגת המים.
כמובן שלא צריך להסביר שבמכונת יבוש הנזק לחוטי הצמר בלתי הפיכים....

אמא לבובות

משתמש חדש
מה אני עושה עם ציצית שעברה כביסה בתוך רשת והפתילים התרופפו ונפרמו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה