איך אתם מסירים את המחסום הכתיבה הארור!

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י בפוטנציאל;2156366:
את השטויות שכתבתי? :D
רק זה חסר לי ...

בשמחה .

איך אמרה מישהי:
אם זה העודף נשמח לקבל את המלאי....:p

הגראמער

משתמש רשום
טוב, יש פה תשובות בדיקו כמו מספר האנשים - בגלל שאנשים שכותבים, הם אנשים חושבים.
ואנשים חושבים חושבים כל אחד אחרת, ולכל אחד סגנון משלו.
לדעתי -
אתן לך עצה טובה.
יש ספר, שנראה 'שיעורים בכתיבה יוצרת' של ח' ברטלר
ושמה יש הדרכה איך כותבים, איך מעלים קישורים בראש, איך יוצרים השראה, ועוד הרבה כלים מעשיים.
לי הייתה בכך תועלת, ואני מאחל גם לך.
ואדרבא, תעדכן את כולנו פה, מה עזר לך - כי גם אנחנו צריכים לפעמים עצות חדשות לכתיבה
בהצלחה
נחום

כוכב מאיר

משתמש פעיל
שמעתי פעם ראיון עם הסופר יאיר ויינשטוק שסיפר על מחסום שהיה לו באמצע כתיבת ספר, הוא התקשר למורו ורבו האדמו"ר מלעלוב זצ"ל לבקש ברכה ... הוא מספר באריכות שהאדמו"ר שואל אותו: מי אמר שאתה צריך לכתוב ? פרנסה ? ה' יכול לשלוח בדרכים אחרות ! לשאלתו: אז מה לעשות ? ענה לו: תלך לבית המדרש ותתחיל ללמוד !!! אחוז הלם היהודי סוגר את המחשב והולך לביהמ"ד השכונתי ומתחיל ללמוד ! פתאום צצות לו בראש מילים, משפטים, פרקים, וכו', הבנאדם רץ הבייתה כמעט בטיסה והתחיל לכתוב ולכתוב.
ההסבר הוא פסיכולוגי, ברגע שלחוצים לכתוב, אין השראה, כשמצליחים לצאת מהמיצר נפתחים אפיקים חדשים.
בהצלחה

סמרקט

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ההסבר הוא פסיכולוגי, ברגע שלחוצים לכתוב, אין השראה, כשמצליחים לצאת מהמיצר נפתחים אפיקים חדשים.
בהצלחה[/QUOTE]

נראה לי שבסיפור הזה ההסבר הוא אחר:
היה מישהו שלא אהב את זה שהבנ"א הלך ללמוד, ולכן טרח להפריע לו עם רעיונות ומחשבות - העיקר שיסגור את הספר...
בדומה לסיפור על זה שירש חנות מאביו ושם לב שכמות הקונים ירדה מאוד. הוא בא לרב להתיעץ. אמר לו הרב: אביך היה יושב בזמן הפנוי ולומד משניות או אומר תהילים, היצר הרע לא אהב את זה לכן טרח לשלוח קונים שיפריעו לו. אתה יושב ומבלה את הזמן, אין ליצר הרע שום אינטרס להפריע לך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה