דרוש מידע תינוק בן כמעט 10 חודשים

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
תינוק שכל היום בוכה ורוצה על הידיים
זה יהיה קצת ארוך... מתנצלת מראש. אשמח לעזרה מהאמהות כאן

ממש מאז שנולד
היה לו בהתחלה הרבה כאבי בטן וגזים- קוליק בהתחלה ואח''כ כשהוציא שיניים כל הזמן צרחות ורוצה רק על הידיים יש ימים שאפילו על הידיים בוכה
עד היום זה ככה חוץ מימים בודדים ( ועוד תקופה של חודש וחצי באזור גיל 5-6 חודשים שהיה רגוע יותר)
הלכנו לרופאה ולא היה לה מה לעזור אמרה שלא נראה משהו בעיתי לדעתה זה ענין של הרגלים.
אבל באמת קשה להתעלם מהבכי שלו, בכי כאוב ממש והיסטרי
(לא ילד ראשון שלי)

מה גם שכל פעם אחרי שבוע קשוח פתאום אני מגלה שצמחה לו שן או העלה חום או צריך תוספת ארוחות אז כאילו יש סיבה הגיונית שלא רגוע אבל בסהכ הוא על הידיים שלי כמעט 10 חודשים ברציפות
אני מרגישה שזה גם ממש מונע את ההתפתחות המוטורית שלו

רפרפת

משתמש פעיל
ליבי עליך...
אחת הילדות שלי הייתה ככה
איבדתי את השפיות
עברו כמה שנים, אז אני לא זוכרת אם היה משהו שעזר, אבל הקלישאה עבדה והיא גדלה בסוף...
המון הצלחה וגידול קל

שרה מביתר

משתמש צעיר

ממש מאז שנולד
היה לו בהתחלה הרבה כאבי בטן וגזים- קוליק בהתחלה ואח''כ כשהוציא שיניים כל הזמן צרחות ורוצה רק על הידיים יש ימים שאפילו על הידיים בוכה
עד היום זה ככה חוץ מימים בודדים ( ועוד תקופה של חודש וחצי באזור גיל 5-6 חודשים שהיה רגוע יותר)
הלכנו לרופאה ולא היה לה מה לעזור אמרה שלא נראה משהו בעיתי לדעתה זה ענין של הרגלים.
(לא ילד ראשון שלי)

מה גם שכל פעם אחרי שבוע קשוח פתאום אני מגלה שצמחה לו שן או העלה חום או צריך תוספת ארוחות אז כאילו יש סיבה הגיונית שלא רגוע אבל בסהכ הוא על הידיים שלי כמעט 10 חודשים ברציפות
חברה שלי לעבודה יש לה 7 ילדים, היא אמרה לי שכל הילדים שלה היו ככה, רק כשהתחילו ללכת- נהיו יותר שקטים.
באמת לכולם אצלה יש טונוס שרירים גבוה ומטופלים בהמשך אצל פיזיוטרפיה. (לא משהו קריטי) אולי תנסי ללכת לפיזותרפיה? או משהו כזה?

חלון בלון

משתמש צעיר
הבת שלי גם כל הזמן דרשה שאני אחזיק אותה המון, הרגשתי שזה בעיה תחושתית יותר, מהרגע שהתחילה ללכת היא נרגעה באופן מיידי, כנראה שזה נתן לה יציבות, אם זה לא תחושתי אז את יכולה לנסות בהדרגה להוריד אותו ממך, תשחקי איתו כשהוא על הידיים שלך קוקו או משהו אחר ואז תשכיבי אותו לידך על הספה או מיטה ותמשיכי לשחק איתו אח''כ על שטיח או שמיכה על הרצפה, תהיי איתו כל הזמן וככה הוא יתחיל להתרגל למצב שהוא לבד אבל לידך

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

ממש מאז שנולד
(לא ילד ראשון שלי)

אויש איזה קשה...
הוא מצליח לישון מספיק?
הוא בטוח שבע?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אולי ללכת לאוסטאופת?

אם היית כותבת את זה בגיל 3-5 חודשים, הייתי אומרת לך לבדוק ריפלוקס. אבל בגיל עשרה חודשים הריפלוקס אמור כבר להתחיל להירגע, אז כנראה זה לא הכיוון.

נדנדה

משתמש מקצוען
יש לי אחיין חמוד שהיה כך, מה שאני יכולה להגיד לך קודם כל היום ילד בן 2.5 הוא חכם במיוחד ויכול להיות שזה קשור כתוב משהו על בכי שמחכים
בכל אופן כשהתחיל ללכת זה נרגע חלקית ואם הדיבור עבר כמעט לגמרי, גם היום כשהוא בוכה זה לא בכי סנדרטי.
ומה שהרגיע אותו חלקית בזמנו זה ג'מפר על המשקוף.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
תודה לכולן!!!
על העידוד ועל הכיוונים לעזרה
אכן מאז שנולד היה נראה שיש לו משהו תחושתי...
טונוס שרירים גבוה לא שמתי לב אבל אבדוק שוב.
באמת כשיושב יותר רגוע מאשר על הבטן ולעמוד הוא ממש ממש אוהב! זה הרגעים השקטים... אנסה ג'אמפר תודה
אויש איזה קשה...
הוא מצליח לישון מספיק?
הוא בטוח שבע?
כן ב''ה הוא ישן טוב בלילה, לפעמים נרדם קצת מאוחר אבל לא נראה לי משהו קיצוני, כנ''ל אוכל עד הפעם האחרונה ששקלתי אותו עלה במשקל מעולה אפילו מידי, האחות אמרה לי שאם לא היה רק יונק היתה אומרת לי להפחית ארוחות....

אולי ללכת לאוסטאופת?

אם היית כותבת את זה בגיל 3-5 חודשים, הייתי אומרת לך לבדוק ריפלוקס. אבל בגיל עשרה חודשים הריפלוקס אמור כבר להתחיל להירגע, אז כנראה זה לא הכיוון.
אוסטאופת גם בגיל כזה?

הבת שלי גם כל הזמן דרשה שאני אחזיק אותה המון, הרגשתי שזה בעיה תחושתית יותר, מהרגע שהתחילה ללכת היא נרגעה באופן מיידי, כנראה שזה נתן לה יציבות, אם זה לא תחושתי אז את יכולה לנסות בהדרגה להוריד אותו ממך, תשחקי איתו כשהוא על הידיים שלך קוקו או משהו אחר ואז תשכיבי אותו לידך על הספה או מיטה ותמשיכי לשחק איתו אח''כ על שטיח או שמיכה על הרצפה, תהיי איתו כל הזמן וככה הוא יתחיל להתרגל למצב שהוא לבד אבל לידך

לצערי גם כשהוא משחק לידי הוא מחזיק לי בחצאית כל הזמן וגם מילל תוך כדי...
@רפרפת @חלון בלון
אתן זוכרות מה היה במעון/מטפלת? אם הלכו... כי המטפלת ממש הרימה ידיים ממנו....

R112233

משתמש צעיר
את מספרת על בכי כאוב מגיל ממש קטן, צריך לבדוק את זה, ילד לא בוכה סתם! ודאי לא תקופה כ"כ ארוכה.
מהאינטלגציה ומהנסיון שלי ריפלוקס מגיע הרבה פעמים יחד עם רגישות גדולה!!!!! פיזית ורגשית... והרבה מ"ילדי ריפלוקס" סובלים בין היתר גם מתחושה. כך שזה לא סותר אלא משלים.... והסיבה לבכי היא שניהם... (לא תמיד זה טונוס גבוה או נמוך שמצריך טיפול רפואי, "רק" קושי ורגישות גבוהה בכל הקטע של תחושה)
בכל מקרה, יש איך לעזור לו-לך. גם אם לא לפתור את הבעיה, לפחות להקל... כמו לתת לו חפצים מכל מיני חומרים: בדים שונים, משחקים מעץ, עטיפות של חטיפים סגורים מתכות וכו', מגע חזק, חיבוק חזק, שמיכה כבדה- מרגיעה מאד!!! משטחים ישרים, להפשיט אותו, לתת לו להיות בתוך מים. עיסויים בכל הגוף שלו.
ואגב, בגיל כזה של 10 חודשים עדיין יכול להיות ריפלוקס ולפעמים, אם הוא לא טופל הצריבה הפנימית שהייתה במשך חודשים משאירה רושם גם הרבה אחרי...
הרבה הצלחה!!!!!!!

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
את מספרת על בכי כאוב מגיל ממש קטן, צריך לבדוק את זה, ילד לא בוכה סתם! ודאי לא תקופה כ"כ ארוכה.
מהאינטלגציה ומהנסיון שלי ריפלוקס מגיע הרבה פעמים יחד עם רגישות גדולה!!!!! פיזית ורגשית... והרבה מ"ילדי ריפלוקס" סובלים בין היתר גם מתחושה. כך שזה לא סותר אלא משלים.... והסיבה לבכי היא שניהם... (לא תמיד זה טונוס גבוה או נמוך שמצריך טיפול רפואי, "רק" קושי ורגישות גבוהה בכל הקטע של תחושה)
בכל מקרה, יש איך לעזור לו-לך. גם אם לא לפתור את הבעיה, לפחות להקל... כמו לתת לו חפצים מכל מיני חומרים: בדים שונים, משחקים מעץ, עטיפות של חטיפים סגורים מתכות וכו', מגע חזק, חיבוק חזק, שמיכה כבדה- מרגיעה מאד!!! משטחים ישרים, להפשיט אותו, לתת לו להיות בתוך מים. עיסויים בכל הגוף שלו.
ואגב, בגיל כזה של 10 חודשים עדיין יכול להיות ריפלוקס ולפעמים, אם הוא לא טופל הצריבה הפנימית שהייתה במשך חודשים משאירה רושם גם הרבה אחרי...
הרבה הצלחה!!!!!!!
תודה קודם כל
לעצם הענין אנימלא חושבת שזה רפלוקס, לגדול שלי היה, דבר ראשון בדקנו את זה. הזמנים היותר רגועים שלו היו דווקא אחרי אוכל שזה הפוך מרפלוקס. בגיל הצעיר זה היה כאבי בטן בוודאות ממש ראיתי איך הוא צורח מהגזים עד שמשתחרר.
בנוגע לתחושה, ניסיתי דברים בסגנון אבל לא מספיק בעקביות ותדירות גבוהה אנסה שוב תודה

to

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בלת"ק.
מזדהה מאד עם הקושי.
גם לי יש תינוק מאד רגיש, שהיה על הידים בלי סוף שנה שלמה.
הוא היה בוכה המון ותמיד היתה סיבה גם אם זניחה, כל אי נוחות/כאב/עיפות/שינוי קטן היו גורמים לו לבכי והצמדות אלי.

לדעתי, הדבר היחיד שעוזר הוא לדבר איתם - להביע הזדהות והשתתפות בצערם. יש כאלו שמצחיק אותם לדבר לתינוק / חושבים שהם לא מבינים. תכלס, זה מה שהכי עזר והרגיע. מדהים עד כמה הם נרגעים ברגע שהם מרגישים מובנים.

עוד משהו חשוב מאד בתינוקות רגישים, זה לדאוג בכל תוקף שתהיה להם שינה מספקת ומסודרת, למרות שבדרך כלל אלו הרגישים עושים הכי הרבה בעיות עם השינה. כל אדם כשהוא עייף / חסר שינה הרגישות שלו מתחדדת אז זה מה שקורה גם אצלם, סף הרגישות יורד. ברגע שהצלחתי לסדר אותו עם שינה הוא נהיה הרבה יותר רגוע.

הבשורה המנחמת היא שברגע שהוא התחיל ללכת ולהביע את עצמו יותר - באזור גיל שנה, התחלתי לנשום. חלק גדול מהבכי היה גם מפעילות יתר - הוא מאד פעיל וברגע שהתחיל ללכת ולהתעסק יותר עם עצמו הוא שחרר אותי.
עד היום ( שנה וחצי) הוא עדין מאד רגיש (וגם פעיל) אבל לפחות אני יכולה לדבר איתו, להכין אותו מראש לדברים שעומדים לקרות, ולהביע הזדהות כשאני יודעת מה מציק לו (וגם כשלא - כי אני כבר יודעת במאה אחוז שאם הוא נצמד אלי, משהו מציק לו)

הרבה הרבה הצלחה.

ועוד משהו, היום הוא התינוק הכי מדהים, חכם ושמח שהיה לי אי פעם. אז אני יכולה לומר בפרוש שהיה שווה לסבול את החיים המשוגעים של קודם בשביל הנחת של עכשיו...

נערך לאחרונה ב:

to

משתמש פעיל
צילום מקצועי
טריק קטן, לא יודעת אם יעזור לך גם עם התינוק שלך. אבל אצלי, הוא בפרוש תינוק חזק שיודע לעמוד על שלו.
עד היום כשקורה לפעמים שהוא לא נרגע ולא מוכן לשבת בעגלה/ בכסא אוכל וכדו', (וגם החטיפים וכדו' מתעופפים בחמת זעם לרצפה) אני מסבירה לו שעם כל הקושי אין ברירה אנחנו חייבים לצאת/לאכול, מושיבה וקושרת אותו, נעלמת לדקה מהשטח ומבקשת מהילדה בת 4 שתרגיע אותו - היא פשוט אלופה בלדבר איתו, להסיח את דעתו ולהצחיק אותו. כי אחרי חצי דקה יש לי תינוק נינוח ומאושר.
וכן גם אצלי זה היה כך אצל המטפלת. הוא היה נדבק גם אליה. ואם לא היתה מחליפה לו טיטול על הרגע היו צרחות אימים, כמובן צרחות כשהחליפו לו, וצרחות אח"כ כדי להרגע מהטראומה, צרחות כשמחכה לבקבוק וכן הלאה. אני רואה שגם לגננת הנוכחית הוא נדבק לפעמים (היחיד שאני רואה אותו אצלה בידים כשאני באה לקחת). אבל היא כל כך נהנית ממנו ומהמשפטים שלו (כן, ברור שרגישות יתר באה ביחד עם חכמת יתר...) שהיא משוגעת עליו, ולא מתלוננת...
אגב, בקשר להמלצות של האוסתאופטים כאן, אני הלכתי איתו בגיל שבועים, מרב צרחות. (יכולה לתת לך המלצה על אוסטיאופת ספציפי באישי)
זה לא שאני לא ממליצה - אוסתאופת תמיד יכול לשחרר משהו, וחבל על כל סבל קטן שיכול להחסך מתינוק עם רגישות. אבל זה לא פתרון קסם, היו פשוט המון דברים אחרים קטנים שהציקו, ואין דרך להמנע מהם.

נערך לאחרונה ב:

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק
מכירה דר' רייס ?
הייתה לי אייחנית שלא גמרה לצרוח מהיום שנולדה (כולל על הידיים) בגיל 10 חודשים הלכו איתה לדר' רייס
והוא אמר שיש לה צרבות
שיחק לה כמה שניות באזור ואמר זהו ....
הילדה נהייתה משהו אחר לגמרי !!! שיחקה על הריצפה בכיף שעות
הם פשוט כל כמה דקות באו לבדוק אם היא חיה מרוב שהיו רגילים לצרחות 24/7
ושמעתי על הרבה שהלכו אליו - עם תפיסות שרירים לתינוק וכו' זה מציק להם מאד !!
הצלחות

מה יש

משתמש מקצוען
לא כתץבת מה ניסית אז יש לי כמה עצות
א' תדעי שאת צודקת. זה העיצה הכי חשובה. תאמיני ללב שלך שזה לא תקין ובלתי אפשרי ואת אמא שלו, את יודעת יותר מהרופא, ובעזרת ד' יימצא פתרון
ב' אסתאופת/עיסוי מקצועי- יכול לשחרר שריר תפוס בבטן שגרם לו לכאבי בטן בחודשים הראשונים או תקיעות מסוימת ושווה לנסות, אם זה יעזור- תראי שינוי אחריי טיפול אחד (גם אם תלכי לעוד טיפול כל טיפול בפני עצמו אמור להביא שינוי)
ג' אני הלכתי לשלושת הממדים כמה שזה הצחיק אותי כבר לא היה אכפת לי כלום העיקר שמישהו יעזור לי... אצלינו עזר מאד כי לפעמים יש לתינוק חוויות שליליות מהלידה וכדו' וגורם לו לחרדה מהעולם.
ד' אולי בעית תחושה? שיכול ממש לגרום לסבל מתמשך. היה לי תינוק שממש אהב להיות בלי בגדים והציק לו טיטול וכדו' והקפדנו רק על כותנה 100% רכה! עם תפרים שטוחים, טיטולים של חברה איכותית ולהחליף ברגע שרטוב.. לא להלביש גרביונים סינטטיים גרביונים רכים ונעימים (נקסט למשל) וזה גם עזר מאד לאחד מיילדיי.

המון המון הצלחות!!

שימעלה שימעלה

משתמש פעיל
תודה על האשכול.
התעודדתי לראות שיש עוד תינוקים שבוכים...
( לא התעודדתי בכלל שעובר בגיל שנה)
מתייעצת לגבי הבן שלי, בן 7 חודשים ורוצה רק רק רק רק על הידיים
וגם על הידיים לא תמיד רגוע.
חוששת שמשהו בתזונה או בעיכול מפריע לו, הוא מאד רגיש
לוקח לו המון זמן לסיים להוציא אויר ( לפעמים אפילו שעתיים אחרי ארוחה ואף יותר..)
האם אוסטאופת יכול לעזור במקרה כזה? שווה לנסות?
אשמח לעצות מעשיות!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה