שאלה שיפוץ בית נופש בצפון- קבלן מומלץ? מדרגות בטון או ברזל?

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
גם אני מתעניינת בממ"ד יביל
אשמח לשמוע מה העליתם בחכתכם בנושא הזה

חץ וקסת

משתמש רשום
לי אישית (ואני ממש לא מדגם מייצג) חשוב מאד סורגים בכל הקומות וממ"ד
גם בהפוגות שבין הסבבים/מלחמות.

שטיחים נשמע מיושן ומדרגות ברזל לדעתי מוריד מהיופי.
אם הם מחופים לכאורה אין הבדל במראה. מה שכן, אני חשבתי יותר בגלל ההרגשה של היציבות אם מישהו מבין את כוונתי.
יש לך אפשרות לכתוב את השם או אפילו לשלוח לי בהודעה פרטית?
יעקב דיימונד. יש לי מספר ומייל שלו.
גם אני מתעניינת בממ"ד יביל
אשמח לשמוע מה העליתם בחכתכם בנושא הזה
לא העלנו עדיין.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
למישהו יש ניסיון עם אחת מהחברות האלו?
chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.oref.org.il/SIP_STORAGE/FILES/5/10275.pdf

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עומדים לפני שיפוץ בית נופש במושב באיזור כרמיאל.
כמה שאלות:
1. קבלן מומלץ? [פואד גאלי מומלץ?]
2. מדרגות חיצוניות מהקרקע לגג - [הגג ישמש חציו כמרפסת וחציו כחדר אוכל גדול (ובצידו נניח ממ"ד יביל עיין שאלה הבאה)] מה עדיף מדרגות בטון או ברזל?
3. כמה משמעותי לכם כנופשים שיהיה ממ"ד בבית הנופש? שווה את המחיר?
4. כמה עולה ממ"ד יביל הכי זול [איזה חברה] שמאושר ע"י פיקוד העורף.
5. האם כשאתם באים לנופש חשוב לכם שיהיו סורגים לחלונות בקומה 0??
6. עכשיו יש בחדרים שטיחים, האם כדאי להחליף לריצוף או לחדש שטיחים?
כל רעיון / עצה נוספים שיכולים להחכים יתקבלו בברכה.
2 - רק בטון, ברזל זו תחושת חלטורית
3 - לא בוער, אף אחד לא נוסע בזמן מסוכן במילא
5 - לא, אין בעיה
6 - שטיחים זה די מגעיל

אני אישית כשאני מחפשת צימרים בסביבות ה600 ללילה
אני מחפשת סגנון מודרני ונקי עם איבזור מושקע שרואים שחשבו על פרטים קטנים!
(מתלה למעילים וכובעים, מנורת לילה וכו)

רבקה 000

משתמש חדש
לגבי סורגים יש אנשים שחשוב להם אמא שלי פעם החליפה מקום בגלל משהו דומה כדאי שיהיה סורגים בחדרים הלא זוגיים בזוגיים במילא לפי דעתי לא יהיה ילדים
ממד לא חייב
מדרגות ברזל רק אם תבחרו בסוג איכותי גם שנראה טוב ויציב וגם שמרגיש מאוד יציב

חץ וקסת

משתמש רשום
לגבי סורגים יש אנשים שחשוב להם אמא שלי פעם החליפה מקום בגלל משהו דומה כדאי שיהיה סורגים בחדרים הלא זוגיים בזוגיים במילא לפי דעתי לא יהיה ילדים
ממד לא חייב
מדרגות ברזל רק אם תבחרו בסוג איכותי גם שנראה טוב ויציב וגם שמרגיש מאוד יציב
בקומת קרקע הסיבה לסורגים איננה נפילה של ילדים ח"ו אלא הרגשת הבטחון של הנופשים (מה לעשות רוב האנשים ואני בכלל לא בדרגת בטחון כזאת גבוהה שיכולים ללכת לישון רגועים כשדלת הכניסה פתוחה לרווחה..) וכשמדובר בחלונות גדולים שפתוחים לחצר אני לפחות הרגשתי שזה כמעט כמו להשאיר דלת פתוחה.
מצד שני, איך שהוא בנופש אנשים שוכחים קצת את החרדות שלהם, עובדה שבבית הם לעולם לא ילכו לישון עם דלת לא נעולה [לא רק כשמירה על החפצים שבבית..] ואילו בצימר אי שם בצפון לא חסרים נופשים שלא ינעלו את הצימר בלילה וגם ישאירו חלון (בלי סורג) פתוח.. ולא חסרים גם את הלנים בלינת שטח..
לגבי מדרגות, זו בדיוק השאלה, האם מישהו יודע מנסיון שקיימת אפשרות של מדרגות ברזל מחופים שיש עבה שהתחושה של יציבות שווה לבסיס בטון??

חץ וקסת

משתמש רשום
2 - רק בטון, ברזל זו תחושת חלטורית
3 - לא בוער, אף אחד לא נוסע בזמן מסוכן במילא
5 - לא, אין בעיה
6 - שטיחים זה די מגעיל

אני אישית כשאני מחפשת צימרים בסביבות ה600 ללילה
אני מחפשת סגנון מודרני ונקי עם איבזור מושקע שרואים שחשבו על פרטים קטנים!
(מתלה למעילים וכובעים, מנורת לילה וכו)
לגבי הממ"ד, ההגדרה זמן מסוכן היא אפורה עם טווח רחב, בא נדבר למעיישה, אם את מקבלת עכשיו את הבית נופש שלנו חינם אין כסף לשבת הקרובה [נניח שהיא כבר היתה אחרי השיפוץ אבל השיפוץ לא כלל ממ"ד בגלל החוות דעת של הפרוגיסטים..] הייתם הולכים על זה?

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לגבי הממ"ד, ההגדרה זמן מסוכן היא אפורה עם טווח רחב, בא נדבר למעיישה, אם את מקבלת עכשיו את הבית נופש שלנו חינם אין כסף לשבת הקרובה [נניח שהיא כבר היתה אחרי השיפוץ אבל השיפוץ לא כלל ממ"ד בגלל החוות דעת של הפרוגיסטים..] הייתם הולכים על זה?
בחינם בטח שכן
אבל לא הייתי משלמת על כסף ונוסעת לצימר כרגע באזורים מסוכנים.
(אגב אני גרה בדרום החם ואין לנו ממ''ד בבית)

(מה שקורה באמת, אנחנו נוסעים שבוע הבא לנופש בטבריה ולא במירון כי אנחנו לא מהסוג שאוהבים אטרקציות מסוג כתבמים בנופשלנו)

חץ וקסת

משתמש רשום
בחינם בטח שכן
אבל לא הייתי משלמת על כסף ונוסעת לצימר כרגע באזורים מסוכנים.
(אגב אני גרה בדרום החם ואין לנו ממ''ד בבית)

(מה שקורה באמת, אנחנו נוסעים שבוע הבא לנופש בטבריה ולא במירון כי אנחנו לא מהסוג שאוהבים אטרקציות מסוג כתבמים בנופשלנו)
הדרום החם נשמע כמו אשדוד-באר שבע-נתיבות-תפרח.. זה נשמע לי אזורים לא פחות מסוכנים [בדרך הטבע] מאזור כרמיאל נכון לעכשיו.
בכל אופן, השאלה היא אילו היה ממ"ד כן הייתם משלמים כסף? במילים אחרות השאלה היא האם ישנם אנשים שההתלבטות אם לנפוש באזור כרמיאל במצב הנוכחי [כמדומני שהפעם האחרונה שהיתה שם אזעקה היה לפני הרבה זמן] תוכרע בגלל הנתון של הימצאות הממ"ד או חסרונו?
ואם נדייק את השאלה עוד יותר, נאמר שברור שישנם אנשים שהממ"ד יכריע אצלם, השאלה אם הם בכמות שמצדיקה את המחיר הכספי של הממ"ד - כ60,000 כמדומני [הרי סוכ"ס מה שאמור להנחות אותנו זה ההיבט הכלכלי להשקיע במה שיגדיל את הסיכויים שהמתחם יהיה מאוייש ושמח (לעו"ש שלנו ;) )]
אגב, היות והבית לפני שיפוץ, לא ריהטנו עדיין ובעיקר - לא טיפלנו במזגנים (בשבת שעשינו שם 3 משפחות (עם מזרנים, ומקרר שזקנת המושב בדיוק הוציאה מהבית.. אבל היה כיףףף) המזג אויר היה מעולה ובס"ד לא סבלנו יותר מדי מהמזגנים שהפתיעו לרעה, בכל אופן אם אתם רוצים בחינם במצב של המתחם כמו שהוא, יכול להיות שנזרום..
ועוד משהו, כדאי להגיב פה בשרשור הזה כי לבי אומר לי שלא מופקע שאחרי השיפוץ ניתן 20 אחוז הנחה לכל המגיבים שבזכותם המשאבים כוונו לאפיקים הנכונים [וגם ככה אנחנו חושבים לשבור את השוק (בעיקר בהתחלה אבל גם בהמשך) עם מחירי רצפה (בשיטת טמו למי שמבין) אז עם הנחה של 20 אחוז זה אמור לצאת מחיר אטרקטיבי באמת]

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדרום החם נשמע כמו אשדוד-באר שבע-נתיבות-תפרח.. זה נשמע לי אזורים לא פחות מסוכנים [בדרך הטבע] מאזור כרמיאל נכון לעכשיו.
בכל אופן, השאלה היא אילו היה ממ"ד כן הייתם משלמים כסף? במילים אחרות השאלה היא האם ישנם אנשים שההתלבטות אם לנפוש באזור כרמיאל במצב הנוכחי [כמדומני שהפעם האחרונה שהיתה שם אזעקה היה לפני הרבה זמן] תוכרע בגלל הנתון של הימצאות הממ"ד או חסרונו?
ואם נדייק את השאלה עוד יותר, נאמר שברור שישנם אנשים שהממ"ד יכריע אצלם, השאלה אם הם בכמות שמצדיקה את המחיר הכספי של הממ"ד - כ60,000 כמדומני [הרי סוכ"ס מה שאמור להנחות אותנו זה ההיבט הכלכלי להשקיע במה שיגדיל את הסיכויים שהמתחם יהיה מאוייש ושמח (לעו"ש שלנו ;) )]
אגב, היות והבית לפני שיפוץ, לא ריהטנו עדיין ובעיקר - לא טיפלנו במזגנים (בשבת שעשינו שם 3 משפחות (עם מזרנים, ומקרר שזקנת המושב בדיוק הוציאה מהבית.. אבל היה כיףףף) המזג אויר היה מעולה ובס"ד לא סבלנו יותר מדי מהמזגנים שהפתיעו לרעה, בכל אופן אם אתם רוצים בחינם במצב של המתחם כמו שהוא, יכול להיות שנזרום..
ועוד משהו, כדאי להגיב פה בשרשור הזה כי לבי אומר לי שלא מופקע שאחרי השיפוץ ניתן 20 אחוז הנחה לכל המגיבים שבזכותם המשאבים כוונו לאפיקים הנכונים [וגם ככה אנחנו חושבים לשבור את השוק (בעיקר בהתחלה אבל גם בהמשך) עם מחירי רצפה (בשיטת טמו למי שמבין) אז עם הנחה של 20 אחוז זה אמור לצאת מחיר אטרקטיבי באמת]
זה מה שאמרתי, בדיוק עכשיו אנחנו נוסעים לנופש, וחיפשתי רק באזורים בלי אזעקות
וזה לא משנה לי אם יש ממד או לא, גם אם יש ממד אני לא נוסעת לשם כי לא בא לי אזעקות בנופש שלי
אני אישית בכלל לא חשבתי על לנסות לחפש ממד

ולגבי החינם - תודה על ההצעה אבל אני לא חושבת שמתאים לי
נופש זה הרבה כסף, רכב + אוכל + אטרקציות. אני מעדיפה להשקע עוד כמה מאות כדי לקבל צימר טוב וחוויה מושלמת

ואגב, נכון שאנשים מחפשים זול,
אבל יש אנשים שזה לא מעניין אותם.
אני חיפשתי צימרים במחיר של עד 600 ללילה, ובתוך הטווח חיפשתי את הצימר שנראה כמה שיותר טוב

לכן לא רואה איך יהיה לכם שווה מחירי רצפה
(במיוחד שבקיץ במילא הכל כמעט נתפס

נערך לאחרונה ב:

יוסיK

משתמש פעיל
אם החצר מגודרת בגדר גבוהה שעושה רושם מאסיבי יש פחות צורך בסורגים בקומת קרקע, זה פוגם בנוף והגדר כבר נותנת תחושת ביטחון כ"ש ומי שבכ"ז חושש יכול לסגור תריסים, יש תריסים חזקים מוגנים וכיו"ב.
מאוד חשוב שיהיה יפה מעוצב ונעים גם אם יש לך טעם מאוד טוב, בעיקר חשוב שזה יהיה סגנון שמתאים ללקוחות ולא לטעם שלך.
כדאי שהתחזוקה תהיה קלה וכמה שפחות וחשוב להכניס את זה בשלב התכנון, דברים עם פחות בלאי וקלים לניקוי, מקומות אכסון לחומרי ניקוי, ציוד, אביזרים מתכלים וכלי עבודה לתיקונים ותחזוקה במידת צורך וכו'.
מחירים זולים זה מאוד נחמד אבל צריך לקחת בחשבון שאמורים לכסות מהשכירות את ההשקעה ואת ההשקעה הבאה [בהמשך תצטרכו לשפץ/לשדרג שוב] תיקונים, בלת"מים למיניהם, תקופות רקות וגם להתפרנס מזה.
יש לכם יעוץ איך לחלק את החללים? אתם מתכוונים להשכיר את זה רק כיחידה אחת או שתהיה אופציה לשכור חלק? אולי עדיף שיהיו כמה סויטות שיכולות להיות מושכרות בנפרד ויש אפשרות לקחת הכל יחד? אם כן צריך כניסות נפרדות לכל אחת, וכאן אולי אנחנו מגיעים לשאלה כמה יציאות לחצר לעשות... ככלל נראה לי שעדיף כמה שיותר, זה הרי לא יזיק [חוץ מהעלות] ובהחלט יכול להיות נחמד.
הרבה הצלחה

חץ וקסת

משתמש רשום
זה מה שאמרתי, בדיוק עכשיו אנחנו נוסעים לנופש, וחיפשתי רק באזורים בלי אזעקות
וזה לא משנה לי אם יש ממד או לא, גם אם יש ממד אני לא נוסעת לשם כי לא בא לי אזעקות בנופש שלי
אני אישית בכלל לא חשבתי על לנסות לחפש ממד
כפי שכתבתי באזור שם בינתיים אין אזעקות, והממ"ד הוא יותר בבחינת פת בסלו.
לכן לא רואה איך יהיה לכם שווה מחירי רצפה
(במיוחד שבקיץ במילא הכל כמעט נתפס
בשיטת טמו כפי שכתבתי. ואח"כ אמנם לא מחירי רצפה אבל כן מחירי אברכים. הרי שני דרכים קיימים, או לגבות יקר ולהישאר עם חורים ביומן (לא בזמני שיא) או יחסית זול ולמלא את היומן בס"ד. אנחנו בוחרים בדרך השניה הן משיקול גשמי והן משיקול רוחני שכך גם האברכים [לאו דוקא, הכונה לכל יהודי שצריך נופש (בינינו כולם צריכים!) ואין לו את היכולת לשלם הרבה] נהנים.
אם החצר מגודרת בגדר גבוהה שעושה רושם מאסיבי יש פחות צורך בסורגים בקומת קרקע, זה פוגם בנוף והגדר כבר נותנת תחושת ביטחון כ"ש ומי שבכ"ז חושש יכול לסגור תריסים, יש תריסים חזקים מוגנים וכיו"ב.
כיום יש גדר בהחלט לא גבוהה ומאסיבית. הכיוון הוא להוסיף על זה גדר חי.
התריסים הם חשמליים וזה כמובן לא פתרון בשבת קודש.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אולי כדאי לכם לסכם אם אחד מהקבלנים על חלק קטן מהעבודה,
ולפי ההתרשמות שתהיה לכם בשטח תחליטו אם להמשיך איתו או לא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה