דרוש מתכון עוגת יום הולדת 2 קומות

לילה אחד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ב"ה

צריכה מתכון טוב לעוגת יום הולדת ב2 קומות.
אשמח גם לטיפים - מה עושים כדי שהעוגות יצאו מהתנור ישרות ויהיה אפשר באמת להניח אחת על השניה?
פרווה

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כשאני רוצה לעשות עוגה 2 קומות, אני לוקחת מתכון פשוט של עוגת כושי, שיש או כל טורט אחר,
אופה ב 2 תבניות עגולות ב 2 גדלים. ואח"כ שמה אחד על השני ומצפה בקצפת ומקשטת כרצוני, עם קצפת פרחים וכו'

כדי שהעוגה לא תצא עם בטן - בעודו חם אני לוחצת על הבטן (עם ניר מגבת - זהירות זה חם!) ככה כמה פעמים

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ממלאים חללים בקצפת.
איזה חללים?
אם הבטן למטה העוגה לא עומדת ישר, היא מתנדנדת :rolleyes:
האופציה הנוספת, פשוט לחתוך את הבטן - ליישר את העוגה, ואז להפוך (עשיתי את זה גם פעם..)

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
איזה חללים?
האופציה הנוספת, פשוט לחתוך את הבטן - ליישר את העוגה, ואז להפוך (עשיתי את זה גם פעם..)
אם הבטן היא ברמה שהעוגה מתנדנדת אז נכון לחתוך.
אבל בדרך כלל זה רק לא מאד ישר כמו התחתית אבל לא ברמה כואבת.... לא משנה העיקר שיהיה ישר ואסטטי שזה הכי חשוב. ;)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
והשיטה היותר קלה לאפות בתבנית אחת ולחתוך בצורת עיגול גדול עיגול בינוני ואחד קטן בעיני הרבה יותר מרשים..
האופציה הסטנדרטית זה תבנית עגולה וחוצים באמצע.
את הרעיון הנל אני משדרגת לצורת לב או לפי העניין
ממולץ כמות וחצי או כמות כפולה זיצא גבוהה

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איזה חללים?
מורידים את הבטן עם סכים במידה וצומחת כזו באפיה

ישועת השם

משתמש פעיל
כשאני רוצה לעשות עוגה 2 קומות, אני לוקחת מתכון פשוט של עוגת כושי, שיש או כל טורט אחר,
אופה ב 2 תבניות עגולות ב 2 גדלים. ואח"כ שמה אחד על השני ומצפה בקצפת ומקשטת כרצוני, עם קצפת פרחים וכו'

כדי שהעוגה לא תצא עם בטן - בעודו חם אני לוחצת על הבטן (עם ניר מגבת - זהירות זה חם!) ככה כמה פעמים
גם אני עושה כך.יוצאת עוגת יום הולדת טעימה ומרשימה.

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תנסי אותה, רק בלי לשים נייר אפיה בשוליים, רק בתחתית התבנית

לילה אחד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תודה לכל העונות!

שאלה נוספת בנושא - אני צריכה שהעוגה תהיה פרווה, בגלל רגישות לחלבי, לא רוצה לוותר על הזילופים בעוגה ומעדיפה לא ריצ'.
חשבתי על הכיוון של קרם חמאה. יש סיכוי לעשות אותו פרווה - עם נטורינה? או תחליף מרגרינה אחר?

טליהבא

משתמש מקצוען
זה ציפוי שדורש המון חמאה אפילו המון המון! וזה לא נראה לי ילך עם מרגרינה בכמויות כאלה גדולות!

nuyh

משתמש פעיל
שאלה נוספת בנושא - אני צריכה שהעוגה תהיה פרווה, בגלל רגישות לחלבי, לא רוצה לוותר על הזילופים בעוגה ומעדיפה לא ריצ'.
חשבתי על הכיוון של קרם חמאה. יש סיכוי לעשות אותו פרווה - עם נטורינה? או תחליף מרגרינה אחר?
את יכולה להשתמש באייסינג

לילה אחד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא עבדתי אף פעם עם אייסינג. אפשר לזלף איתו? או רק קישוטים שטוחים?

לילה אחד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ילך לצפות את העוגה בקצפת, ואז לשפוך מלמעלה גנאש? שכאיחו יטפטף מהצדדים? או שהוא יצערבב עם הקצפת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה