פוליטי עדכונים פוליטיים

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
הפעולה הראשונה של הממשלה הנכנסת,
החתימה הראשונה של הממשלה: ביטול רפורמת הכשרות! השר לשירותי דת ח״כ מיכאל מלכיאלי הגיע ללשכת הרה״ר ונשיא מועצת הרבנות הראשית הראשל״צ הגר״י יוסף להתברך יחד עם המועמד למנכ״ל משרד הדתות יהודה אבידן וחתם על ביטול רפורמת הכשרות של מתן כהנא.

מייל

משתמש פעיל
הפעולה הראשונה של הממשלה הנכנסת,
החתימה הראשונה של הממשלה: ביטול רפורמת הכשרות! השר לשירותי דת ח״כ מיכאל מלכיאלי הגיע ללשכת הרה״ר ונשיא מועצת הרבנות הראשית הראשל״צ הגר״י יוסף להתברך יחד עם המועמד למנכ״ל משרד הדתות יהודה אבידן וחתם על ביטול רפורמת הכשרות של מתן כהנא.

קבצים מצורפים

• ישי כהן.jpg
    ישי כהן.jpg
    KB 493.6 · צפיות: 123

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מידיעה או השערה?
מתפרסם שכן
ועדיין לא מצאתי מקור ברור
יחזירו לחברות שברשותם מוצרי חד"פ שכבר שולם עליהם מס ועדיין לא נמכרו, הצרכנים בוודאי לא יקבלו כלום רטרואקטיבית
איך בדיוק תוכיח כמה קנית ושילמת? חשבת על זה?

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הישגי הממשלה החדשה
-----
בינתיים שינו את -
1. שר התקשורת שלמה קרעי הודיע על החלטתו לבטל את רפורמת הסלולר של השר לשעבר יועז הנדל.

2. שר האוצר ביטל את המס על החד-פעמי והשתייה הממותקת שגזר השר לשעבר אביגדור ליברמן.

3. השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי ביטל את רפורמת הכשרות של השר לשעבר מתן כהנא.

נערך לאחרונה ב:

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא כל צעד שפוליטיקאי כזה או אחר עושה הייתי מגדיר כהישג/כישלון, טוב/רע
כי זה נתון לפרשנות

לדעתי יותר נכון לכתוב בכותרת
פעולות הממשלה החדשה ביחס לחרדים

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
1. שר התקשורת שלמה קרעי הודיע על החלטתו לבטל את רפורמת הסלולר של השר לשעבר יועז הנדל.

2. שר האוצר ביטל את המס על החד-פעמי והשתייה הממותקת שגזר השר לשעבר אביגדור ליברמן.
גם אם מכריזים שיעשו זה עדיין לא אומר שזה קרה או יקרה בעתיד הקרוב!!

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
4.1.2023 15:50
עמית סגל: מהלכים נוספים שיריב לוין יקדם - תבוטל עילת הסבירות. העיתוי כאן דרמטי במיוחד, עוד לפני שבג״צ דן מחר בפסילת מינוי דרעי בשל עילת הסבירות. הממשלה כבר מבהירה שבכל מקרה לא תאפשר את פסילת דרעי על רקע סבירות או פסילת התיקון לחוק היסוד שחוקק עבורו. אלה רק חלק מהשינויים, אך הם עתידים לטלטל את מערכת המשפט מהיסוד.
עוד מעמית סגל: בין השינויים שלוין יקדם: הרוב של השופטים ועורכי הדין בועדה לבחירת שופטים יבוטל, ובמקום שני עורכי הדין יבואו נציג נוסף מהממשלה ונציג נוסף מהכנסת. עדיין, לשופטים תהיה זכות וטו אולם לפוליטיקאים יווצר לראשונה רוב. שנית, פסקת התגברות ב-61 חברי כנסת. על בית המשפט ייאסר בחוק לפסול חוקי יסוד.
עמית סגל: בום! המהפכה המשפטית של יריב לוין - שר המשפטים יודיע הערב על קידום בהליך בזק של שורת מהלכים שכל אחד מהם הוא רעידת אדמה בפני עצמו. לוין יחשוף את המהלכים שיקודמו בקריאה ראשונה כבר בשבוע הבא או לכל המאוחר בעוד שבועיים.
מקור: מבזקי כל רגע

ZX

משתמש פעיל
1. שינוי הרכב הועדה למינוי שופטים ולא יהיו מתוך לשכת עו"ד.
2. פסקת ההתגברות ברוב 61. אבל אם יש רוב מוחלט בבית המשפט אז לא תהיה התגברות.
3. ביטול עילת הסבירות בבית המשפט.

4.הפיכת היועמ"ש למשרת אמון ולא תפקיד עצמאי.

נערך לאחרונה ב:

ZX

משתמש פעיל
סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, יריב לוין, הציג אמש את עיקרי השלב הראשון ב"רפורמת המשילות".
סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, יריב לוין, הציג אמש את עיקרי השלב הראשון ב"רפורמת המשילות". לוין הציג את ארבעת הנושאים שיתוקנו בשלב הראשון של הרפורמה: שינוי שיטת בחירת השופטים - לא עוד מצב שבו השופטים בוחרים את עצמם בחדרי חדרים ללא פרוטוקול, אלא ייצוג שווה לשלוש רשויות השלטון בוועדה לבחירת שופטים. הסדרת פסילת חוקים ופסקת ההתגברות - לא עוד דיון בבית המשפט בחוקי יסוד, לא עוד פסילת חוקים של הכנסת ללא הסמכה. במקום זאת, בית המשפט יפעל מכוח חוקי היסוד ולא יימצא מעליהם. תתאפשר פסילת חוקים בבית המשפט העליון, בהרכב מלא וברוב מיוחד. ביטול עילת הסבירות - לא עוד פסילת החלטות חוקיות לגמרי של ממשלה נבחרת בתירוץ של חוסר סבירות בעיני השופט, במקום זאת החזרת יכולת ההחלטה לממשלה הנבחרת. היועצים המשפטיים - לא עוד כפיפות של הממשלה לדרג לא נבחר. היועצים המשפטיים, כשמם כן הם - יועצים ולא מחליטים. *"הרפורמה שאני מביא תחזק את מערכת המשפט" "כמי שגדל )תרתי משמע( על ברכיו של מנחם בגין, שהיה הסנדק שלי בברית המילה, אני מאמין באמירתו שיש שופטים בירושלים", פתח לוין. "אבל, יש גם כנסת בירושלים! ויש גם ממשלה! והן הביטוי המובהק לבחירה הדמוקרטית של העם. אני מאמין שלא רק הכנסת והממשלה מכהנות מכוח אמון הציבור, אלא גם מערכת המשפט נשענת על האמון שהציבור נותן בה". "המהפכה החוקתית וההתערבות ההולכת וגדלה של מערכת המשפט בהחלטות הממשלה ובחקיקת הכנסת, דרדרו את האמון במערכת המשפט לשפל מסוכן, הביאו לאובדן המשילות ולפגיעה קשה בדמוקרטיה". "אנחנו הולכים לקלפי, מצביעים, בוחרים, אבל פעם אחר פעם אנשים שלא בחרנו מחליטים עבורנו. ציבורים רבים נושאים עיניהם למערכת המשפט ולא שומעים בה את קולם. זו לא דמוקרטיה". "אני עוסק בנושא הזה למעלה מעשרים שנה. במהלכן התרעתי מנזקי המשפטיזציה. במהלכן גיבשתי הצעות לרפורמה. לצערי, הסיכוניםשמפניהם התרעתי התממשו. ולכן הגיע הזמן לפעול". "אני משיק היום את השלב הראשון של רפורמת המשילות, שתכליתה חיזוק הדמוקרטיה, שיקום המשילות, השבת האמון במערכת המשפט והשבת האיזון בין שלוש רשויות השלטון. אנו נדון ברפורמה כאן, בכנסת, בבית הנבחרים. נדון בהרחבה ובאופן מעמיק. תשמענה דעותיהם של כלל חברי הכנסת מכל הסיעות, תשמענה דעותיהם של אנשי מערכת המשפט, של מומחים מתחום המשפט ומתחומים אחרים". "אני מבקש להציג בפניכם את עיקרי השלב הראשון, של הרפורמה, שנועדו לטפל בנקודות הדחופות ביותר", המשיך לוין. "הנושא הראשון שנסדיר הוא שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים: לא עוד מצב בו השופטים בוחרים את עצמם בחדרי חדרים ללא פרוטוקול. במקום זאת: ייצוג שווה לשלוש רשויות השלטון בוועדה לבחירת שופטים, מינוי שני נציגי ציבור על ידי שר המשפטים במקום הנציגים הסקטוריאליים של לשכת עורכי הדין, ושקיפות מלאה באמצעות עריכת שימוע פומבי בוועדת חוקה חוק ומשפט למועמדים לכהונה בבית המשפט העליון". "הנושא השני במסגרת הרפורמה הוא הסדרת פסילת חוקים ופסקת ההתגברות: לא עוד דיון בבית המשפט בחוקי יסוד. לא עוד פסילת חוקים של הכנסת ללא הסמכה. במקום זאת, בית המשפט יפעל מכוח חוקי היסוד ולא יימצא מעליהם. תתאפשר פסילת חוקים בבית המשפט העליון, בהרכב מלא וברוב מיוחד. תחוקק פסקת התגברות מאוזנת ברוב של שישים ואחד. מצד שני, לא תהיה התגברות של אותה הכנסת במקרה שבית המשפט פסל חוק פה אחד". "הנושא השלישי הוא ביטול עילת הסבירות: לא עוד פסילת החלטות חוקיות לגמרי של הממשלה בתירוץ של חוסר סבירות בעיני השופט. במקום זאת ביטול עילת הסבירות, והחזרת יכולת ההחלטה לממשלה הנבחרת. או כפי שניסח בצורה אירונית יש לומר, המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר, פרופ' מנחם אלון, ותנסו לעקוב, כי לי זה קשה: בלתי סביר לחלוטין הוא לצפות באופן סביר, כי בית- משפט יבדוק סבירותם של נושאים מעין אלה. או במילים שלי אין דבר כזה עילת סבירות". "ונושא אחרון, ולא פחות חשוב: היועצים המשפטיים - לא עוד כפיפות של הממשלה לדרג לא נבחר. היועצים המשפטיים כשמם כן הם, יועצים ולא מחליטים. כשהם מייצגים את הממשלה, הם צריכים לייצג את הממשלה, ולא את דעתם הפרטית". "מכובדיי", חתם, "נשיא בית המשפט העליון בדימוס משה לנדוי, אמר על תפקיד בית המשפט: תפקידנו הרבה יותר צנוע: להיות פרשן נאמן של החוק. של רצון הציבור, אשר אותו מבטאת הכנסת. הרפורמה שאני מביא תחזק את מערכת המשפט ותשיב את אמון הציבור בה. היא תשיב את הסדר על כנו: היא תאפשר למחוקקים לחוקק, לממשלה למשול, ליועצים לייעץ, ולשופטים לשפוט". *קשור לדרעי? לוין נשאל אם הוא סבור שגורמים במערכת הפוליטית, בדגש על יו"ר ש"ס אריה דרעי שבג"ץ אמור לדון בעתירות נגד מינויו לשר, יזכו להטבה בזכות הרפורמה שלו. השר השיב: "הרפורמה הזאת לא נוגעת לאדם מסוים, זו רפורמה שאני קורא לבצע אותה במשך שנים ארוכות והיא דרושה והכרחית. יש דבר אחד שצריך לומר: יש בחירות. בבחירות מצביעים מיליונים מאזרחי ישראל. לאף אחד מאיתנו, לא חשוב איזה תפקיד הוא נושא, אין את הזכות לבוא ולומר שהוא יודע יותר טוב מכולם או יודע יותר מרוב גדול". בתשובה לשאלה באשר לעיתוי ההצהרה, ערב הדיון בבג"ץ בעניין מינויו של דרעי, הגיב לוין: "תמיד יכולים להגיד שהעיתוי הזה לא מתאים וזה לא מתאים. זו משנה סדורה, רפורמה הכרחית שהיה צריך לעשות אותה מזמן, ואם הייתה נעשית מזמן - היינו היום במצב הרבה יותר טוב". על השאלות האם ראש הממשלה התנגד לחלק מסעיפי הרפורמה והאם הוא עדכן את נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות בפרטי הרפורמה, השיב השר לוין:"לא היה צורך במסירת כל כך הרבה פרטים ושיחות. העמדות שלי ידועות לאורך שנים והן לא חדשות. כאשר קיבלתי עליי את תפקיד שר המשפטים, קיבלתי אותו לא כדי להגיד משהו ערב הבחירות או לעשות משהו אחרי עשרים שנה. אני חושב שכל מי שמכיר אותי יודע שקיבלתי את התפקיד כדי לעשות את הדברים שעליהם דיברתי והתחייבתי לאורך שנים". לוין הוסיף כי הווטו של שופטי העליון למינוי שופטים לעליון יבוטל. בנוסף אמר כי גיל הפרישה של השופטים לא ישתנה.

מייל

משתמש פעיל
סמוטריץ׳ במסיבת עיתונאים - ״הצעדים שהצגנו הערב לא דורשים מקורות מימון. הם דורשים עבודה יסודית ומאומצת של רשות החשמל והמים״.

שר האוצר סמוטריץ': קצבת נכות תעלה ב-375 שקלים וקצבת ילד נכה ב-310 שקלים. מאה אלף עסקים בינוניים שצורכים חשמל בכמות מסוימת - לא ישלמו חשמל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה