דרוש מידע סיגריות בפסח

אריקליד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני שאלתי את ר' מאיר סירוטה והוא ענה לי שלסיגריות אלקטרוניות צריך הכשר ולסיגריות רגילות לא צריך בכלל הכשר והוא הוסיף שמי שיש לו בעיה אם סיגריות יכול להביא לו אותם הוא מאוד יהנה מהם פסח כשר ושמח
בעיקרון זה בא עם תוספת אזהרה לעשן כמובן רק פרלמנט.....

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
שוחחתי היום טלפונית עם הרב זריצקי
הוא אמר לי שהסיגריות של דובק כשרות - אך ורק אלו שמיוצרים בארץ, ולא אלו שהם מיבאים מחו"ל.

נפש אמן

משתמש רשום
בשנים שעברו היו סיגריות בהכשר הרב עמרם פריד, בשנה שעברה לא היה, האם מישהו יודע על השנה?

אני בעצמי!!!!!!

משתמש רשום
לתשומת לב: הרבנים שמעשנים מתירים לעשן רגיל בפסח.
הרבנים שלא מעשנים - (חלקם) אומרים שיש בעיה,
וכשתשאל אותם מה הבעיה, תמיד זה יתחיל עם זה שגם כל השנה לא כדאי וכו'..
ותן לחכם ויחכם עוד.

אריקליד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עפ"י מה שידוע לי אין שום הבדל בתרכובת בין דובק לשאר החברות, רק שדובק עושה כשרות.

רושי

משתמש חדש
הערה קטנה שאינה לגמרי מעניינו של האשכול:
האם יש מישהו שיצליח להסביר לי פעם אחת ולתמיד למה בכלל צריך הכשר לסיגריות בפסח?
נניח ואכן יש שם חמץ (דבר שאינו סביר בעליל), אני לא אוכל אותו. אני בסה"כ נהנה ממנו, וכידוע חמץ שנפסל מאכילת כלב אינו אסור בהנאה,
כאחד שיודע לקרוא גמרא (גם בלי ניקוד) למיטב ידיעתי כתוב שחור ע"ג לבן שמי שעשה שק מלא חיטים שעשוי לישיבה מותר לשבת עליו בפסח. ז"א שגם כשאני נהנה ממנו כדרך הנאתו ג"כ אין איסור כל זמן שזה לא מיועד לאכילה (ורק לענין סבונים למיניהם היו שדנו כיון שסיכה כשתיה),
האם מישהו יגדיר לי את העישון כאכילה?? לא נשמע לי כ"כ הגיוני
רבינו היקר! זה סוגייא שדנים בה גדולי האחרונים נכון שזה לא ראוי לאכילת כלב אבל יש מושג של ''אחשביה''
אין זה המקום להאריך אבל תפתח ספרים במשמעות ובמהות המושג הזה.
בפסקי ההלכה למעשה כתוב בשם החכם צבי שהיה מלגלג על מי שלא עישן בפסח ואמר שאין שום בעיה בעישון ומאידך הרב אלישיב ור''נ קרליץ כתבו שמן הראוי הוא שלא לעשן
מו"ר מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל (קובץ תשובות א', מ"ט) '''ראוי לא לעשן אלא כשיש פיקוח שאין במרכיבים חשש חמץ''
ויש פוסקים בני זמננו שאסרו כגון ר''ע פריד ויש שהתירו הרב סירוטה מהבד''ץ וההגדרה היא שמי שמחמיר תבוא עליו הברכה ומי שמקל יש לו על מי לסמוך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה