חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

michalor

משתמש מקצוען
מי הרגשי כמו משכוכית עיוורת?
(ככה כותבים את המילה הזאת?)
משומה חשבתי שזה טורנאל כשהוא היה חבוש בעיניים אחרי ההתנקשות שמנע
אבל לא הייתי בטוחה והיות שנכשלתי פה פעם באופן מביש הלכתי לבדוק

קראתי ברפרוף עד עמוד 338 והגעתי לקטע וגיליתי שזה לא שם:devilish:

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעניין אותי מתי כל אחד התחיל לקרוא כאן...
חשבתי שאני זריזה;) (5)
אני קראתי בגיל 6/7 את ספרי מאיר ברעם מהמהדורה הישנה, עיר מלוכה, השליחות הגורלית, אבן המזבח...
הספרנית לא האמינה לי שהחזרתי אחרי יום את הספר, והיא עשתה לי מבחן שעמדתי בו בכבוד....

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מי הרגשי כמו משכוכית עיוורת?
(ככה כותבים את המילה הזאת?)
קנז...
גם אני השתמשתי פעם בביטוי הזה..
זה היה כשהקבוצה שאתה נסעתי לקברי צדיקים פספסה את הטיסה והם ביקשו ממני לדבר עם יו"ר החברה ולארגן לכולם טיסות...

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
אני קראתי בגיל 6/7 את ספרי מאיר ברעם מהמהדורה הישנה, עיר מלוכה, השליחות הגורלית, אבן המזבח...
הספרנית לא האמינה לי שהחזרתי אחרי יום את הספר, והיא עשתה לי מבחן שעמדתי בו בכבוד....
חחח
אח שלי בן שמונה גאון שיגעון
קרא את כל יונה ספיר
והוא הבין!!!
שואלים אותו כל שאלה שהיא, והוא יודע לענות
סוג "מה המניע של ההוא לעשות ככה ואיך זה קרה "

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
מסכימה עם כל מילה. גם בגיל חמש עשרה עוד לא הבנתי את מה שאני מבינה בקריאה היום
קראתי את מהללאל ואיסתרק בכיתה ו', כן בסדר הזה. לא היה לי מושג שזאת סדרת ספרים...
קראתי בלי להיות במתח, רק נהניתי מהכתיבה היפה והתפתחות העלילה ויש לי הרבה השגות על הספר (מעניין אתכם?)
בטח : )
תשכנעי אותי לקרוא שוב פעם, כי קראתי פעם אחת בלבד בכמה שעות.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
קראתי את מהללאל ואיסתרק בכיתה ו', כן בסדר הזה. לא היה לי מושג שזאת סדרת ספרים...
ומה את חושבת על זה היום? היית מעדיפה לקרוא פעם ראשונה בסדר כרונולוגי ובגיל קצת יותר בוגר?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
כנ"ל
ועוד מהללאל חצוי לנו לשתים
אז התחלתי עם מהללאל מהאמצע
כולל הידיעה שאליהו זה אביי
ואז חזרתי לאיסתרק ואז שוב מהללאל...

הפתח תקוואית

משתמש פעיל
ומה את חושבת על זה היום? היית מעדיפה לקרוא פעם ראשונה בסדר כרונולוגי ובגיל קצת יותר בוגר?
יש בזה עוד בונוס... אין צורך להתבשל במיץ - "מתי כבר יצא פדהאל? מתי כבר יצא פדהאל?":p

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
את האמת לא.
קודם כל אחד הדברים הכי יפים ומוזרים שקרו לי בגלל שקראתי את מהללאל לפני איסתרק הוא שלא לגמרי שוכנעתי שיוסף רע. וזה דבר מדהים, באמת.
ולכן אני עד היום מעריצה את הבנייה של הדמות הזאת. גאונית ממש. לגרום לי לפקפק בכך שאולי היא גם רעה וגם טובה, זה בעיני בנייה יפיפייה של נבל. (אל דאגה, באיסתרק כבר הבנתי מי הוא : ))
אה, עוד תוצאה היא שאהבתי את איסתרק בתור דמות משנית כשהוא כבר היה הרבה יותר בוגר ומיושב, ואז בדחף 'צהוב' הלכתי לקרוא את איסתרק ולראות אם יקוואל צדק כשאמר שהוא צבוע : )
לגבי הגיל, קראתי ספרי מבוגרים בכיתה ב' (פריווילגיות של בכורה...), אבל ברור שעם הזמן גיליתי הרבה יותר משמעויות בספר.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בפעם הראשונה שקראתי את פדהאל קראתי את כולו ברצף בלי להפסיק, רק לראות מה כבר קורה בסוף ואיך הקצוות נסגרים.
בפעם השניה, אחרי שגמרתי להתעצבן ולבקר, קראתי לא כדי 'לגלות מה זה' אלא כדי להנות. ונהניתי.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
את האמת לא.
קודם כל אחד הדברים הכי יפים ומוזרים שקרו לי בגלל שקראתי את מהללאל לפני איסתרק הוא שלא לגמרי שוכנעתי שיוסף רע. וזה דבר מדהים, באמת.
ולכן אני עד היום מעריצה את הבנייה של הדמות הזאת. גאונית ממש. לגרום לי לפקפק בכך שאולי היא גם רעה וגם טובה, זה בעיני בנייה יפיפייה של נבל. (אל דאגה, באיסתרק כבר הבנתי מי הוא : ))
אה, עוד תוצאה היא שאהבתי את איסתרק בתור דמות משנית כשהוא כבר היה הרבה יותר בוגר ומיושב, ואז בדחף 'צהוב' הלכתי לקרוא את איסתרק ולראות אם יקוואל צדק כשאמר שהוא צבוע : )
לגבי הגיל, קראתי ספרי מבוגרים בכיתה ב' (פריווילגיות של בכורה...), אבל ברור שעם הזמן גיליתי הרבה יותר משמעויות בספר.
וואו.
עכשיו אני חושבת שמבחינה מסוימת, הלוואי והייתי קוראת קודם את מהללאל.

הפתח תקוואית

משתמש פעיל
עכשיו אני חושבת שמבחינה מסוימת, הלוואי והייתי קוראת קודם את מהללאל.

לא. גם אם זה היה משתלם לך בדמותו של איסתרק, היית משלמת על זה במהללאל האיש.
לדעתי מחיר יקר מדי.
בפועל, בספר הראשון של הסדרה הזו, גם אם מישהו יקרא ראשון את פדהאל, צריך להתרגל לסגנון, לסגנון הדמויות ולציבור בסדרה, להכיר את האנשים ולדעת לדפדף כמה דפים אחורה...
מי שקורא קודם את מהללאל, מבזבז חלק מן האנרגיה - כדי לבדוק מיהו בכלל פנרס - למשל...
בספר איסתרק, הכרת הממלכה זה "בילד-אין", מה שמפסיד מי שקורא ספר מתקדם יותר בתחילה. את ההלם הראשוני בהכרת הדמות מהללאל לדוגמא, מאבדים בנסיון לשבץ מי בצד מי...
דוגמה קטנטנה - רק כשסיימתי את איסתרק ראיתי את נספח הדמויות בסוף הספר, במהללאל כבר הכרתי את הרעיון ודפדפתי ישירות.
כמובן תוך עצימת עיניים - שמא אראה בטעות את העמוד האחרון בעלילה...;)
עוד דוגמונת - כשמתחילים לקרוא מתחלחלים מהרעיון שלאיסתרק היה שיער ארוך אסוף בפקעת...:LOL:
מקווה שלא עשיתי לא טוב על הלב - לאי מי שקרא לא לפי הסדר... לכל אחד דעה שונה וזה לגיטימי:)
כן, כן, אני יודעת שחזרתי פה על עצמי כמו פטיפון שבור:p

נערך לאחרונה ב:

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא. גם אם זה היה משתלם לך בדמותו של איסתרק, היית משלמת על זה במהללאל האיש.
לדעתי מחיר יקר מדי.
בפועל, בספר הראשון של הסדרה הזו, גם אם מישהו יקרא ראשון את פדהאל, צריך להתרגל לסגנון, לסגנון הדמויות ולציבור בסדרה, להכיר את האנשים ולדעת לדפדף כמה דפים אחורה...
מי שקורא קודם את מהללאל, מבזבז חלק מן האנרגיה - כדי לבדוק מיהו בכלל פנרס - למשל...
דוגמה קטנטנה - רק כשסיימתי את איסתרק ראיתי את נספח הדמויות בסוף הספר, במהללאל כבר הכרתי את הרעיון ודפדפתי ישירות.
כמובן תוך עצימת עיניים - שמא אראה בטעות את העמוד האחרון בעלילה...;)
עוד דוגמונת - כשמתחילים לקרוא מתחלחלים מהרעיון שלאיסתרק היה שיער ארוך אסוף בפקעת...:LOL:
מקווה שלא עשיתי לא טוב על הלב - לאי מי שקרא לא לפי הסדר... לכל אחד דעה שונה וזה לגיטימי:)
לכן כתבתי מבחינה מסוימת.
אם רק היה אפשר - הייתי עושה את שניהם.
כי יש חשיבות לסדר של עלילה, להתפתחות שלה ולערכים שכל דמות מייצגת. להכנס באמצע ההצגה זה דבר יפה ויש לו מעלות, אבל גם הרבה חסרונות.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בטח : )
באופן כללי אני אוהבת לקרוא ספרים כמה פעמים, אני אוהבת תהליכים אפילו כשאני יודעת את הסוף (ולפעמים דווקא). נהניתי מאוד בקריאה, כמעט ולא דילגתי על שום קטע (רק על הקטעים על הרקע של גדעון וגם הקטעים של השוטרים אבידן ובארי).

אני יכולה רגע לקשקש כמה מחשבות שלי על הספר? למרות שהוא כבר לא מאוד טרי בזיכרון שלי כמו רגע אחרי קריאה.
פדהאל בעצם בחר לחיות חיי נוודות במקום אחיו. זה לא ממש הובהר לי לעומק בקריאה הראשונה, וחבל שזה לא מודגש מספיק. לדעתי נקודת הפתיחה של הספר הייתה יכולה להיות מוצלחת יותר אם הוא היה מתחיל תקופה קצרה לפני ההתחלה והיינו שותפים ללבטים שלו ומבינים את ההקרבה העצומה שלו (יחד עם הסיפור המשפחתי). אם הוא לא היה מתגלגל לכלא ולכל הבלגן שאחר כך אז הוא היה יכול לחיות חיים אומללים מאוד עד יום מותו, וכל זה במקום אח שלו. ככה שמדובר בבחור טוב לב ואמיץ מאוד.

יש גם את המסע הפנימי של הדמות שלו. למרות שהוא בחור טוב לב ואמיץ, הוא חווה בגידה איומה בתור ילד שגרמה לו לא לבטוח באנשים וכעסים כלפי החברה הכוזרית.
הסצנה עם איטם המונדרי באה בעצם להציג לו בחירה שדומה לבחירה שתהיה לו בסוף הספר בצורה מוקטנת יותר. שם הוא סירב כי הוא לא היה כלי לבקשה ההיא בניגוד לסוף הספר ששם בחר להקריב את עצמו בשביל אותו רעיון שלא האמין בו בהתחלה.

בנוסף גם הירקרוקת החמודה שהקשר אליה מבטא את המסע שלו: בהתחלה הוא כועס עליה ומאשים אותה בצרות שלו, אחר כך הוא פשוט מתעלם ולכן היא לא מוזכרת כמעט. כשהוא מתחיל לעזור למלך אז הוא מתחיל להתייחס אליה יפה וכשהוא שלם עם השינוי הפנימי שלו הוא מאפשר לה לישון קרוב ללב שלו.

סורי על החפירה :sne:
יש לי עוד מחשבות, אבל אעצור כאן.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
את האמת לא.
אני גם קראתי קודם את מהללאל ודווקא בגלל זה ההסתכלות שלי על יוסף הייתה הרבה יותר נחרצת באיסתרק, ידעתי שהוא עומד מאחורי הכל.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
(רק על הקטעים על הרקע של גדעון וגם הקטעים של השוטרים אבידן ובארי).
מעניין, התחלתי לקרוא שוב בשבת האחרונה, בעיקר בעקבות @שרהלה לנציצקי שכתבה שקראת לאט ובנחת וגרמה לי לחשוב על זה...
אני דווקא דילגתי על הקטעים עם פדהאל לחלוטין, ונשארתי רק עם קטעים קצרים מהגיבורים הישנים ויוזבד ושאול (שכתובים מאד יפה ואמין, חבל רק שהמסר ברור מידי, היה מיותר לדעתי. המסר מספיק יפה וברור גם אם לא היה מודגש מידי פעם בדוגמאות בנות ימינו...)
לא הספקתי לקרוא הרבה אבל מתכננת להמשיך בעז"ה, ועכשיו אחרי מה שכתבת, נראה לי שאתחיל מהתחלה ואקרא גם את הקטעים של פדהאל.
לדעתי נקודת הפתיחה של הספר הייתה יכולה להיות מוצלחת יותר אם הוא היה מתחיל תקופה קצרה לפני ההתחלה והיינו שותפים ללבטים שלו ומבינים את ההקרבה העצומה שלו (יחד עם הסיפור המשפחתי).
ממש מסכימה איתך. גם הפאנפיק המעולה שלך על פדהאל גרם לי עוד יותר לראות כמה הייתה נחוצה היכרות מוקדמת יותר עם פדהאל.
אני גם קראתי קודם את מהללאל ודווקא בגלל זה ההסתכלות שלי על יוסף הייתה הרבה יותר נחרצת באיסתרק, ידעתי שהוא עומד מאחורי הכל.
אולי זה תלוי בגיל, בכל אופן הייתי ילדה בת שתיים עשרה : ) והגיוני מאד שזה זיכרון שנחרט לי חזק.
בכל אופן, אני עדיין חושבת שמיה עשתה עבודה טובה בספרים איסתרק ובמהללאל בהצגה של שני צדדים. לפחות בניסיון להציג שני צדדים.
בעיני הרבה מהיופי הוא הרמזים.
קחי לדוגמא את השיח של יוסף עם לאה על השידוך עבור שלוואן.
שיחה קצרה מאד ומלאה סאבטקסט. הפעולות שלו כל כך רנדומליות וכל כך סמליות לתכונות נסתרות באישיות שלו: שולח רק את קצה זרתו לעבר קערת החמאה, המפית שהוגשה וקופלה בדייקנות סימטרית כל כך, צורת השיח שלו עם לאה וצורת ההקשבה שלה אליו...
נבל שיש בו טוב ורע ותכונות כל כך מהפנטות ובו זמנית מעוררות זעזוע - הוא יצירת אומנות בעיני. וזה משהו שקצת פוספס בפדהאל.
יש יותר מידי קביעות, יותר מידי מוחלטות ויותר מידי אנשים מושלמים. (דוגמא: הערצתו של נאיתן ובעצם של כל באי הארמון לאיסתרק. היה לי ממש קשה לקרוא את זה, מודה).
יותר מידי דיאלוגים בין גיבורים שמטרתם לשכנע באמיתות ונכונות של מסר גם במחיר אמינות. דוגמא? שאול אומר ליוזבד שכולם יודעים שבאי ביתו של אותו הרב מנהלים אותו והוא לא יודע מה קורה וכו' - אני באמת שואלת בשביל מה? למה היה צריך דוגמא שנראית כל כך לקוחה מימינו, זה הרגיש לי לא אמין לתקופה, ניסיון שכתוב כדי להתאים את המסר. ושוב, בעיני המסר היה חזק מספיק בשביל לוותר על זה.
הייתה חסרה לי המחשבה העצמית, התובנות, הרגע הזה שאני מרימה עיניים מהספר וחושבת רגע על המשמעות של מה שקראתי... (לא שלא קרה, אבל קרה הרבה הרבה פחות).
ועוד משהו מוזר מהקריאה החלקית החוזרת שלי בפדהאל, מצאתי שם קטע שמאד אהבתי שנאמר מפיו של אביהוד (כן, כן).
אני מניחה שמיה הסתפקה בכך שהציגה את אביהוד כדמות חסרת ערכים כדי לא להתמקד עליו ברצינות, כלומר אני מניחה שהיא חשבה שמספיק לנו לדעת שאביהוד מייצג ערכים שליליים כדי שנבין שכל מה שיוצא לה מהפה מסולף.
אבל משום מה לא הסכמתי עם זה בקטע ההוא (אולי עוד מעט אעלה אותו) והוא היה כנה מאד ויפה, וקצת העמיד הרבה דברים אחרים בספר בסימן שאלה לא קטן, וקצת עצוב לי שהיא לא האמינה בו מספיק בשביל לתת לו לדבר קצת יותר ואולי להפוך את המסרים האחרים שלה לחזקים הרבה יותר בסופו של דבר.

עכשיו תורי להתנצל אם חפרתי : )

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה