השקעות מישהו מכיר אתרי מסחר? כמו Trading212?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
האם באמת בטוח להשקיע דרכם?
איך זה עובד עם המס?
אשמח לכל מידע.

תודה.

קופירייטרינג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני מבין שאתה מדבר על מסחר במט"ח, בשנים האחרונות יש רגולציה בארץ לחברות מסחר לאחר שהמצב בארץ היה קטסטרופלי עם חברות מסחר במט"ח ללא שום פיקוח ורובם ככולם היו נוכלים... ולכן אף אחד מהן לא קיבל רשיון.
מי שכבר כן רוצה לסחור במט"ח... אז רק עם חברות עם רגולציה ישראליות (נדמה לי שבארץ יש 4 חברות בסך הכל!).

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני מבין שאתה מדבר על מסחר במט"ח, בשנים האחרונות יש רגולציה בארץ לחברות מסחר לאחר שהמצב בארץ היה קטסטרופלי עם חברות מסחר במט"ח ללא שום פיקוח ורובם ככולם היו נוכלים... ולכן אף אחד מהן לא קיבל רשיון.
מי שכבר כן רוצה לסחור במט"ח... אז רק עם חברות עם רגולציה ישראליות (נדמה לי שבארץ יש 4 חברות בסך הכל!).
לא לא, זה אתר שאפשר לקנות מניות לבד ולמכור מתי שרוצים...
אולי המילה מסחר לא נכונה.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
האם באמת בטוח להשקיע דרכם?
איך זה עובד עם המס?
אשמח לכל מידע.

תודה.
זה כנראה זירת מסחר ולא בית השקעות, יש בזה סיכון
עדיף לפתוח חשבון רק בבית השקעות מפוקח (מיטב דש, פסגות, אקסלנס, ibi)

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה הסיכון?
אשמח להבין.
בגדול בזירת מסחר את לא מחזיקה מניות בפועל אלא את סוחרת בחוזים מול הזירה, כך שכל ריוח שלך זה בעצם הפסד שלהם מה שיוצר ניגוד עניינים. לעומת חברי בורסה שאת רוכשת מניות בפועל ממישהו אחר שמוכר אותם.
כמו כן הפיקוח עליהם פחות מאשר על חברי בורסה, פעם היה כמה הונאות בזה כיום יש יותר פיקוח.
יש עוד כל מיני הבדלים, כדאי לקרא על זה. למשל כאן

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בגדול בזירת מסחר את לא מחזיקה מניות בפועל אלא את סוחרת בחוזים מול הזירה, כך שכל ריוח שלך זה בעצם הפסד שלהם מה שיוצר ניגוד עניינים. לעומת חברי בורסה שאת רוכשת מניות בפועל ממישהו אחר שמוכר אותם.
כמו כן הפיקוח עליהם פחות מאשר על חברי בורסה, פעם היה כמה הונאות בזה כיום יש יותר פיקוח.
יש עוד כל מיני הבדלים, כדאי לקרא על זה. למשל כאן
אני לא חושבת שזה כך באתר שציינתי.
איך אפשר לברר?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא חושבת שזה כך באתר שציינתי.
איך אפשר לברר?
האתר הזה הוא ודאי לא חבר בורסה בארץ, ונראה לי גם לא זירת מסחר בארץ.
יכול להיות שזה משהו בחו"ל? אם כן צריך להזהר בכפליים

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בדקתי וזה לא בארץ בכלל, זה אתר שרשום באנגליה,
איך הגעת לזה? מה לא טוב בחברי בורסה בארץ?
תודה על הבירור.
הוי אומר שזה מתאים רק לאזרחים אנגלים ולא ישראלים?
גם אם כן זה עדיין מתאים לי, אנחנו עם אזרחות בריטית.

הענין הוא שזה מאוד קל להשקיע שם.
האתר מובן וקליל, משקיעים בשניה ומושכים בשניה.
אני מכירה אנשים שעשו שם כבר כסף.
מה יכול להיות מסוכן?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה על הבירור.
הוי אומר שזה מתאים רק לאזרחים אנגלים ולא ישראלים?
גם אם כן זה עדיין מתאים לי, אנחנו עם אזרחות בריטית.

הענין הוא שזה מאוד קל להשקיע שם.
האתר מובן וקליל, משקיעים בשניה ומושכים בשניה.
אני מכירה אנשים שעשו שם כבר כסף.
מה יכול להיות מסוכן?
את צריכה לבדוק תחת מי זה רשום שם והאם יש ע"ז פיקוח ושל מי הפיקוח, זה קריטי כדי לדעת את הסיכונים בזה.
כמו כן כנראה את לא יכולה לסחור שם בבורסה בארץ, וגם לגבי הבורסה בארה"ב את צריכה לבדוק אם אפשר לסחור שם.
כמו כן תבדקי מה העמלות שיש להם, וכנראה גם תצטרכי המרת מט"ח והעברות לבנקים בחו"ל, זה מה שעולה לי כרגע יכול להיות שיש בזה עוד דברים.
איזה עדיפות יש לזה על פני בתי השקעות בארץ?
גם בארץ האתר מובן וקליל ומשקיעים ומושכים בשניה

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
את צריכה לבדוק תחת מי זה רשום שם והאם יש ע"ז פיקוח ושל מי הפיקוח, זה קריטי כדי לדעת את הסיכונים בזה.
כמו כן כנראה את לא יכולה לסחור שם בבורסה בארץ, וגם לגבי הבורסה בארה"ב את צריכה לבדוק אם אפשר לסחור שם.
כמו כן תבדקי מה העמלות שיש להם, וכנראה גם תצטרכי המרת מט"ח והעברות לבנקים בחו"ל, זה מה שעולה לי כרגע יכול להיות שיש בזה עוד דברים.
איזה עדיפות יש לזה על פני בתי השקעות בארץ?
גם בארץ האתר מובן וקליל ומשקיעים ומושכים בשניה
אילו אתרים ישראליים יש?
אשמח לראות.

לגבי ארה"ב - זה נראה שכן אפשר לסחור שם.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה