השקעות מידע חדש על השקעה בs&p500

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
על אף שכתבתי את הדברים כתגובה באשכול.
אני מוצא לנכון לפרסם כנושא חדש.
@מקצועי בלבד
מידע מעניין - דיברתי כרגע עם נותן הכשרות להלמן אלדובי ולאלטשולר שחם - הרב רוט שליט"א
ומדבריו עולה - שהלמן אלדובי נותנים הלוואות גם למי שמשקיע אצלם במסלול הלכה - ואין בזה בעיה מבחינה כשרותית לאחר שהם סידרו את זה.
וגם באלטשולר שחם שלא נותנים הלוואות - זה רק עניין של פרוצדורה של חודש חודשיים, משום שהקרן לדעת אלטשולר בהלכה עוד לא מספיק גדולה ואין להם מספיק ערבויות כדי לתת הלוואות לעמיתים פרטיים.
עוד שאלתי אותו - מה הצורך בכשרות למסלול שמשקיע כולו בs&p500. והוא הסביר לי כך:
בעיקרון לא צריך! אלא מה.. שרק 95% מושקעים במדד הנ"ל, ו5% נוספים מושקע במתן הלוואות שלא ע"פ התר עיסקא וזה ריבית קצוצה שאסורה לגמרי.
לשאלתי על הצהרת מיטב דש באתר שהם משקיעים 100% מנכסי הקרן במדד של s&p500 מצ"ב צילום מסך. אמר שלכאורה אם הם עומדים בהתחייבות שלהם אין שום בעיה. רק שהוא לא המפקח ע"ז ולכן הוא לא לוקח אחריות.
לתשומת לב המשקיעים...
שימו לב שגם התשואות של מיטב דש גבוהות מהלמן אלדובי
צפה בקובץ המצורף 807895

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מוצא לנכון לפרסם כנושא חדש.
@מקצועי בלבד
תודה על המידע, אבל לא הצלחת לחדש לי כלום.
וברשותך אני רוצה להעיר על כמה נקודות.
עוד שאלתי אותו - מה הצורך בכשרות למסלול שמשקיע כולו בs&p500. והוא הסביר לי כך:
בעיקרון לא צריך! אלא מה.. שרק 95% מושקעים במדד הנ"ל, ו5% נוספים מושקע במתן הלוואות שלא ע"פ התר עיסקא וזה ריבית קצוצה שאסורה לגמרי.
לשאלתי על הצהרת מיטב דש באתר שהם משקיעים 100% מנכסי הקרן במדד של s&p500 מצ"ב צילום מסך. אמר שלכאורה אם הם עומדים בהתחייבות שלהם אין שום בעיה. רק שהוא לא המפקח ע"ז ולכן הוא לא לוקח אחריות.
לתשומת לב המשקיעים...
כפי שכבר כתבו לך.
א. הם יכולים לשנות מדיניות בלי לספר לך.
[בדיוק כמו שהמסלול הזה הוא מוטציה של מסלול אחר שהיה להם]
ב. הבעיה העיקרית זה הלוואות לעמיתים, שאין לך שום שליטה על זה. וגם אם כרגע הם לא בדיוק נותנים, אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד, ושוב הם לא חיבבים לספר על כל שינוי מדיניות.
שימו לב שגם התשואות של מיטב דש גבוהות מהלמן אלדובי
צפה בקובץ המצורף 807895
אז פה זה כבר ממש לא נכון!
המסלול הזה של מיטב דש הוא רק מחודש 08/2020, ויש נתונים סה"כ על ארבע חודשים עד 11/2020.
בשונה מהמסלול של הלמן אלדובי שקיים כבר מעל 6 שנים.
ולכן ההשוואה שעשית בברור לא נכונה.
והנה ההשוואה על אותם 4 חודשים שהמסלול של מיטב דש קיים
ואפשר לראות שבכל החודשים הלמן אלדובי או הניבו תשואה גבוהה יותר, או שהפסידו פחות.
חודש​
הלמן אלדובי​
מיטב דש​
אוג-20​
6.42​
6.13​
ספט-20​
-1.85​
-1.87​
אוק-20​
-2.09​
-2.28​
נוב-20​
6.41​
6.37​

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לאלטשולר יש מחקה S&P כשר?
אמנם התייחסתי לאלטשולר, אבל רק מבחינת נותן הכשרות... ולא המסלול. שאלתי אותם מדוע הם לא מקימים מסלול כזה. והם ענו שיש להם "מדיניות השקעה חכמה". כלומר, להשקיע במדד אחד - כל אחד יכול, אבל לשלב השקעות במגוון מניות - החכמים יכולים...

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בכל מקרה מקצועי בלבד העירה בצדק, שכתבתי בטעות תשואה גדולה יותר לדש מאשר במציאות. והמלצתה לאלמן אלדובי יותר מוצלחת, וגם כשרה כמובן

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
ממה שהבנתי, הלמן די טלטלו את השוק עם המסלול מחקה סנופי. חברות נוספות התחילו לפזול לכיוון (כגון מיטב דש שעדכנו את המסלול שלהם ל100%).
כל חברה עושה מסלולים לפי מה שרווחי לה, ואם אלטשולר ימצאו שמסלול כזה עשוי למשוך מצטרפים הם יפתחו.
הסיבה היא לא מדיניות השקעה חכמה אלא פשוט - רווחיות.
ואין הרבה אנשים שמחפשים את המסלולים האלו.. נראה מה יהיה בעתיד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא מדובר הרי בקה"ש שלווים ממנה,
אז מה הקרן פנסיה עוסקת בהלוואות שורט?
(אגב גם בלאקרוק מרוויחה מהלוואות שכאלו)
גם מקרן פנסיה יש הלוואות.
[לא בכל החברות, ולא בכל המסלולים]

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה