השקעות "מדד s&p500" ניפוץ חלום ה7% תשואה!!!

מצב
הנושא נעול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא בהיסטוריה הרחוקה 2000-2020 ריאלי בארה"ב יצא 4.012% (מסחר בדולר, אינפלציה דולרית, ובלי ניכוי מס דיבידנד)
שוב, כתבתי לך ואכתוב שוב, במציאות, זה התקופה עם התשואה הכי נמוכה היסטורית בעשרות השנים האחרונות, וגם היא כשלא מורידים את האינפלציה, זה 6.242% שזה קרוב ל7% שאני מדברת עליו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
המס על הקרן האירית יהיה על פי התשקיף בעמוד 15, ללא התחשבות באינפלציה אלא בשינוי שער הדולר שקל, (מה שפוגע במשקיעים כששיעור האינפלציה יותר גדול מהפיחות בדולר לעומת השקל, מה שתמיד קרה בטווח הארוך)

"בהתאם לתנאים שנקבעו בהחלטת המיסוי לעניין בסיס ההצמדה, כל עוד הקרן לא דיווחה אחרת, לפחות 90 %מהשקעות הקרן בכל שנת מס, יהיו בנכסים הנקובים במטבע העיקרי. לפיכך, במכירת היחידות המוצעות בידי יחיד, בסיס המדד לחישוב סכום אינפלציוני יהא על פי השינוי בשער המטבע העיקרי. "המטבע העיקרי" בקרן זו הינו דולר ארה"ב (USD (בסיס המדד לגבי משקיעים מסוג חבר בני אדם וקרן נאמנות חייבת יהיה מדד המחירים לצרכן. "
אני חושבת שהבנת לא נכון.
את המס לא מורידים בבלאקרוק, אלא רק את מיסי הדיבדנד.
את מס רווחי ההון מוריד הבנק או בית ההשקעות שדרכו השקעת בקרן, ולא הקרן עצמה, ולכן מה שכתוב בתשקיף לא משנה לגבי זה כלום, והבנק או הבית השקעות מוריד לפי הרווח השקלי ואחרי ניכוי האינפלציה השקלית. [ומתעלם לחלוטין מהמצב של הדולר, או של האינפלציה הדולרית]
ובקיצור בדיוק כפי שהסברתי פה כמה פעמים.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
שוב, כתבתי לך ואכתוב שוב, במציאות, זה התקופה עם התשואה הכי נמוכה היסטורית בעשרות השנים האחרונות, וגם היא כשלא מורידים את האינפלציה, זה 6.242% שזה קרוב ל7% שאני מדברת עליו.
אין בעיה @אהבת עולם אמרה שהיא מחשבת 5% 6% ריאלי ואמרת שזה הכי נמוך בהיסטוריה, אז היה 4% ריאלי לא לאחרונה (עוד לפני ניכוי מס דיבידנדים)
(אם הקרן של בלאקרוק הייתה נסחרת אז בישראל היתה תשואה ריאלית יותר נמוכה, כי גם את הסכמת איתי שלגבי הקרן הזאת מתחשבים בתשואה ובאינפלציה השקלית)

9762

משתמש רשום
אז שאני אבין לגבי פנסיה וקרן השתלמות זה כן שוה?
בנוסף רציתי לשאול איך אני יכולה לחשב את ההפרשים בין מקום שמופרש פנסיה במצטבר 0.01 לבין מקום שני שמופרש 0.00 אבל מאידך מהפיקדון יש הפרש שבראשונה לוקחים הל הפיקדון 1.33 ומהשניה לוקחים 3.50 איך אני יכולה לדעת לחשב מה עדיף
תודה רבה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בנוסף רציתי לשאול איך אני יכולה לחשב את ההפרשים בין מקום שמופרש פנסיה במצטבר 0.01 לבין מקום שני שמופרש 0.00 אבל מאידך מהפיקדון יש הפרש שבראשונה לוקחים הל הפיקדון 1.33 ומהשניה לוקחים 3.50 איך אני יכולה לדעת לחשב מה עדיף
לא הבנתי.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אני חושבת שהבנת לא נכון.
את המס לא מורידים בבלאקרוק, אלא רק את מיסי הדיבדנד.
את מס רווחי ההון מוריד הבנק או בית ההשקעות שדרכו השקעת בקרן, ולא הקרן עצמה, ולכן מה שכתוב בתשקיף לא משנה לגבי זה כלום, והבנק או הבית השקעות מוריד לפי הרווח השקלי ואחרי ניכוי האינפלציה השקלית. [ומתעלם לחלוטין מהמצב של הדולר, או של האינפלציה הדולרית]
ובקיצור בדיוק כפי שהסברתי פה כמה פעמים.
כנראה שכן הבנתי נכון.
מה שציטטתי מופיע בסעיף 14.1.1 בתשקיף שמדבר על "רווח הון ממכירת היחידות המוצעות"

9762

משתמש רשום
בקרן פנסיה אחת שיעור דמי ניהול מהפקדות 1.31% ומהצבור 0.01%
ובקרן השניה דמי ניהול מהפקדות 3.50% ומהצבור 0.00%
איך אני יכול לדעת מה יותר כדאי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כנראה שכן הבנתי נכון.
מה שציטטתי מופיע בסעיף 14.1.1 בתשקיף שמדבר על "רווח הון ממכירת היחידות המוצעות"
שוב -
וגם לו יצויר שאת צודקת, יהיה אפשר לקבל החזר מס, במידה שזה יוצא יותר מס.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בקרן פנסיה אחת שיעור דמי ניהול מהפקדות 1.31% ומהצבור 0.01%
ובקרן השניה דמי ניהול מהפקדות 3.50% ומהצבור 0.00%
איך אני יכול לדעת מה יותר כדאי
הראשון יותר כדאי.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
וגם לו יצויר שאת צודקת, יהיה אפשר לקבל החזר מס, במידה שזה יוצא יותר מס.
למה שיוכלו לקבל על זה החזר מס?

רשות המיסים הודיעה (מופיע בתשקיף שזה החלטת המיסוי שהקרן קיבלה מרשות המיסים) שבגלל שיותר מ90% מושקע בדולרים, היא מסתכלת על הקרן סל כעל קרן בדולרים, ולא מתחשבת באינפלציה אלא בשער הדולר.

(לדוגמה בין 2000-2020 הייתה אינפלציה של 33% שרשות המיסים לא מכירה בה, אלא בירידה בשער הדולר של 15%. בכל שער התקופות שבדקתי למרות שהייתה אינפלציה גבוהה, שער הדולר עלה ואין קיזוז למס.)

(עוד דוגמה, באינפלציה של2% לשנה שהמדינה שואפת לשם, בחישוב ריבית דריבית מגיעים ל48.5% אינפלציה בעשרים שנה, שהיו מתקזזים מהמס בתשלום מס שבח על דירה, או בקניית מדד ת"א100, ואילו בקניית מדדs&p500 אם הדולר לא נחלש תשלמו מס מלא.)

הם כותבים שהם הכניסו את זה לתשקיף בגלל "כמקובל בעת קבלת החלטות בנוגע להשקעת כספים, יש לשקול את השלכות המס הקשורות בהשקעה ביחידות המוצעות תחת נספח זה."

נערך לאחרונה ב:

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אין בעיה @אהבת עולם אמרה שהיא מחשבת 5% 6% ריאלי ואמרת שזה הכי נמוך בהיסטוריה, אז היה 4% ריאלי לא לאחרונה (עוד לפני ניכוי מס דיבידנדים)
(אם הקרן של בלאקרוק הייתה נסחרת אז בישראל היתה תשואה ריאלית יותר נמוכה, כי גם את הסכמת איתי שלגבי הקרן הזאת מתחשבים בתשואה ובאינפלציה השקלית)
ובהיסטוריה היותר רחוקה 1965-1985 הרווח הממוצע הריאלי עמד על 1.386%.
(דווקא בחשבון שלי על הרווח לישראלים יצא יותר, כי הדולר התחזק יותר מאשר האינפלציה השקלית)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ובהיסטוריה היותר רחוקה 1965-1985 הרווח הממוצע הריאלי עמד על 1.386%.
(דווקא בחשבון שלי על הרווח לישראלים יצא יותר, כי הדולר התחזק יותר מאשר האינפלציה השקלית)
שוב את מדברת על רווח ריאלי, אני מדברת על רווח פשוט ללא חישובי אינפלציה.
ואז הרווח היה 7.754% בממוצע לשנה, אז מבחינתי זה לא המינימום.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@אהבת עולם דיברה על רווח ריאלי ואת ענית לה ברווח נומינלי?
את האמת, הבאת פה נתון שהוא חדש לי, לא ידעתי שבשנים האלו היה כזה הפרש בין התשואה לפני האינפלציה, לבין אחרי האינפלציה.
[דרך אגב חוץ מהאינפלציה הדולרית, יש עוד דברים שמשנים את התשואה, ובשנים האלו הם כנראה מגדילים אותה]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי ההמרה שעשית משקל לדולר, איך חישבת את זה בהיסטוריה?
לפי השקל החדש? או לפי השקל הישן?
כי עד לשנת 1985 היה שקל ישן ש1000 שקלים ישנים נהפכו לשקל חדש אחד.
אז כדאי שתבדקי שוב את החישוב שלך.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למה שיוכלו לקבל על זה החזר מס?

רשות המיסים הודיעה (מופיע בתשקיף שזה החלטת המיסוי שהקרן קיבלה מרשות המיסים) שבגלל שיותר מ90% מושקע בדולרים, היא מסתכלת על הקרן סל כעל קרן בדולרים, ולא מתחשבת באינפלציה אלא בשער הדולר.

(לדוגמה בין 2000-2020 הייתה אינפלציה של 33% שרשות המיסים לא מכירה בה, אלא בירידה בשער הדולר של 15%. בכל שער התקופות שבדקתי למרות שהייתה אינפלציה גבוהה, שער הדולר עלה ואין קיזוז למס.)

(עוד דוגמה, באינפלציה של2% לשנה שהמדינה שואפת לשם, בחישוב ריבית דריבית מגיעים ל48.5% אינפלציה בעשרים שנה, שהיו מתקזזים מהמס בתשלום מס שבח על דירה, או בקניית מדד ת"א100, ואילו בקניית מדדs&p500 אם הדולר לא נחלש תשלמו מס מלא.)

הם כותבים שהם הכניסו את זה לתשקיף בגלל "כמקובל בעת קבלת החלטות בנוגע להשקעת כספים, יש לשקול את השלכות המס הקשורות בהשקעה ביחידות המוצעות תחת נספח זה."
את מדברת על קרנות מנוהלות של מיטב דש.
כללי המס הם שונים בין קרנות מנוהלות כאלו, לבין השקעה פרטית שלי, אפי' שבשניהם זה השקעה באותו נייר ערך.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה