התייעצות טרום סוכרת

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
97 בצום זה מספר ממש ממש גבולי
אבל הבדיקה שמאבחנת סוכרת היא בדיקת הומוגלובין מסוכרר שנותנת תמונה של מצב הסוכר בגוף בשלושת החודשים האחרונים.
הבדיקה שאת עשית היא אינדיקציה מאוד מקומית ולא משקפת מספיק.
תבקשי מהרופא בדיקת hba1c=המוגלובין מסוכרר

איש עברי

משתמש מקצוען
97 בצום זה מספר ממש ממש גבולי
אבל הבדיקה שמאבחנת סוכרת היא בדיקת הומוגלובין מסוכרר שנותנת תמונה של מצב הסוכר בגוף בשלושת החודשים האחרונים.
הבדיקה שאת עשית היא אינדיקציה מאוד מקומית ולא משקפת מספיק.
תבקשי מהרופא בדיקת hba1c=המוגלובין מסוכרר
זה לא כזה גבולי, לידיעתי בדר"כ הרופאים לא עושים מזה עסק.
אבל אולי כדאי לשאול.

bd!!!

משתמש צעיר
לי יצא 101
מה עלי לעשות
???
תעשה בדיקת HB A1C, זה בדיקת דם שנותנת אינפורמציה על ערכי הסוכר בדם בשלושת החודשים האחרונים.

אם התוצאה פחות מ6 זה לא מוגדר טרום סוכרת.
אם ח"ו התוצאה היא 6 ומעלה זה מוגדר טרום סוכרת/ סוכרת.
בכל מקרה זה הזמן לתפוס את עצמך מהר ולהתחיל פעילות גופנית ולהפחית דרסטית בפחמימות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
שאלה לגבי A1C
במידה והוא יוצא גבוה מעל 6, ועוברים לשינוי תזונה וספורט, כדי לראות את ההשלכות צריך לכאורה לבצע בדיקה נוספת אחרי 3 חודשים.

הרופא במקרה כזה הנחה לעשות בדיקה חוזרת אחרי שבועיים, איך זה אמור לשפר בצורה משמעותית?

אשמח לתשובה מהמבינים. ההשלכה של הבדיקה משמעותית לגבי טיפול תרופתי ולכן התוצאה משמעותית יותר מתמיד.

bd!!!

משתמש צעיר
שאלה לגבי A1C
במידה והוא יוצא גבוה מעל 6, ועוברים לשינוי תזונה וספורט, כדי לראות את ההשלכות צריך לכאורה לבצע בדיקה נוספת אחרי 3 חודשים.

הרופא במקרה כזה הנחה לעשות בדיקה חוזרת אחרי שבועיים, איך זה אמור לשפר בצורה משמעותית?

אשמח לתשובה מהמבינים. ההשלכה של הבדיקה משמעותית לגבי טיפול תרופתי ולכן התוצאה משמעותית יותר מתמיד.
הנחיה מוזרה מאד..
גם אם משנים אורח חיים לגמרי לוקח זמן עד שרואים תוצאות ובדיקת A1C היא ממוצע של 3 חודשים אחרונים (אמנם לחודש האחרון יש יותר משמעות אבל לא ברמה משמעותית).

אגב מדובר ברופא סוכרת (אנדוקרינולוג)?
אחרת חבל לבזבז את הזמן...
(אם כן הייתי ממליץ לשאול אותו על ההגיון בזה באמת.)

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
הנחיה מוזרה מאד..
גם אם משנים אורח חיים לגמרי לוקח זמן עד שרואים תוצאות ובדיקת A1C היא ממוצע של 3 חודשים אחרונים (אמנם לחודש האחרון יש יותר משמעות אבל לא ברמה משמעותית).

אגב מדובר ברופא סוכרת (אנדוקרינולוג)?
אחרת חבל לבזבז את הזמן...
(אם כן הייתי ממליץ לשאול אותו על ההגיון בזה באמת.)
רופא משפחה
לא חשבתי על כיוון של רופא סוכרת בשלב הזה

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
צריך להבין דבר אחד....
בדיקה אקראית של סוכר אין לה שום משמעות. כי הערכים משתנים בדם כל הזמן, וגם אדם בריא לחלוטין יכול להגיע לערכי סוכר גבוהים אחרי אוכל וכדומה, וזה תקין לחלוטין.
אבל, כשמדובר בבדיקה שהיא לאחר צום של 12 שעות (שתיית מים לא נחשב) רצוי בבוקר כשקמים מהשינה, והתוצאה גבוהה - כאן צריך להתחיל לבדוק.
כיצד בודקין?
עורכים את הבדיקה הנ"ל שוב ושוב (אפשרי גם במד סוכר ביתי) בכל בוקר. אם זה חוזר על עצמו, כדאי לבקש מהרופא הפניה לבדיקת HB A1C.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עשיתי שוב פעם בדיקות דם כדי לראות האם השתנה משהו בחצי שנה האחרונה
וההזוי שהסוכר שלי עומד על 97 בצום בקיצור אני לא בטרום סכרת ב"ה!!
אמנם אני גבולית לזה אבל ברוך ד' זה לא...
(מה שהתברר שכנראה בבדיקת דם הקודמת לא הקפדתי על צום)

הלחצתם אותי כהוגן והתלתי לשנות תזונה -
החלטתי להמשיך עם זה חזק הלאה
להתחיל לאכול בריא ונכון
וכמובן גם פעילות גופנית
אז תודה:)
מאוד חשוב לעשות גם a1c, לא דורש צום

מרים גגגגג

משתמש פעיל
לי היה סוכר 100
נלחצתי נורא
התחלתי לשמור על התזונה (בעזרת דיאטנית של הקופה)הורדתי פחממות וסוכר
וירד לי ל 90 ממש לא דיאטה כמו של סוכרתיים אבל נכנס לי למודעות מה כדאי להכניס לפה ומה לא

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
צריך להבין דבר אחד....
בדיקה אקראית של סוכר אין לה שום משמעות. כי הערכים משתנים בדם כל הזמן, וגם אדם בריא לחלוטין יכול להגיע לערכי סוכר גבוהים אחרי אוכל וכדומה, וזה תקין לחלוטין.
אבל, כשמדובר בבדיקה שהיא לאחר צום של 12 שעות (שתיית מים לא נחשב) רצוי בבוקר כשקמים מהשינה, והתוצאה גבוהה - כאן צריך להתחיל לבדוק.
כיצד בודקין?
עורכים את הבדיקה הנ"ל שוב ושוב (אפשרי גם במד סוכר ביתי) בכל בוקר. אם זה חוזר על עצמו, כדאי לבקש מהרופא הפניה לבדיקת HB A1C.
גם במד הסוכר התוצאה שונה משניה לשניה...
ניסיתי כבר הרבה פעמים למדוד באותו זמן מכמה אצבעות והיו פערים מאוד משמעותיים.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
במקום להתבלבל ולהכפיל....
להפחית פחמימות.
גלוטן לא קשור, וסוכר זה גם פחמימה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה