אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
שר העלייה והקליטה, אופיר סופר: "חוק הגיוס שיובא מחר לאישור בפניי ועדת השרים, הוא חוק טוב ונכון. לחוק ידרשו התאמות ותיקונים בהתאם לרוח התקופה, אך יש בו יעדי גיוס ממשיים לצד סנקציות כלכליות.

גיל הפטור יהיה 23 ולא 21, כפי שמופיע בהוראת השעה בחוק. החוק כזכור הוא תוצאה של עבודת מטה ארוכה של משרד הביטחון.

אני קורא לשר גנץ שברך על העברת החוק, עת שכיהן כשר הביטחון בממשלה הקודמת, כמו גם לחבריי מהמפלגות החרדים לתמוך בחוק. גיוסם של אחינו החרדים נדרש בעת הזאת ביתר שאת ולכך נמשיך לפעול."

efrarush

משתמש מקצוען
מיכאל שמש: נתניהו נפגש עם שרים בקואליציה וביקש מהם להצהיר פומבית על תמיכתם בחוק הגיוס החדש, בנסיון לגבש תמיכה פומבית ולהוכיח את ״רצינות״ המהלך.

efrarush

משתמש מקצוען
אמיר אטינגר: חישוב אצבעות על חוק הגיוס החדש: קואליציה פלוס גנץ (אם יתמוך בחוק שלו) פחות חרדים שלא יתמכו - 54. אופוזיציה כולל סער עם ערבים במידה ולא יעדרו: 48. יש רוב בלי החרדים, אם גנץ תומך.

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בחוק הגיוס החדש ישן יש סנקציות כלכליות:

⁠לפי החוק: בשנת גיוס שבה אין עמידה ב- 95% מיעדי הגיוס, יופחת בשנת הכספים העוקבת סכום התמיכה, כך שלא יעלה על 80% מסכום הבסיס. עלייה של צמצום התמיכה ככל שיעברו השנים בהם לא יעמדו ביעדים עד ל-20%.

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המחנה הממלכתי על התרגיל: ראש ממשלה חסר מוסר

גנץ טרם הגיב, אבל חברת מפלגתו ח"כ אורית פרקש הכהן הגיבה: "לא טריק פוליטי 'מבריק' של ראש הממשלה ולא כלום. להיפך. רק ראש ממשלה חסר מוסר כמו שלנו יכול, דקה אחרי יום זיכרון כל כך קשה, לקדם 'תרגיל' כל כך עלוב ושקוף, על חשבון אזרחי ישראל. פשוט. מה שהיה נכון לפני השבעה באוקטובר, לא נכון היום".

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גורם חרדי: "לא נתנו למהלך החדש אפילו 3 דקות להיראות רציני. מיד נתנו להבין כי הכותרות על "התרגיל המבריק" הם נכונות, תדרכו בכל מקום שהגשת החוק הישן זה תרגיל של דרעי וסללו לגנץ את הדרך להתנגד גם לזה, היו צריכים לפעול בשיתוף גנץ להגשת החוק שלו בלי להפתיע אותו"

לדברי הגורם ששוחח עם הפרגוד "חזרנו עכשיו כמעט לאותו מצב - חוק שגנץ וכנראה גם שר הביטחון גלנט מתנגדים לו ולכן לא יעבור בג"צ".

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יולי אדלשטיין: ‏
רק חוק גיוס שיתן פתרון צודק ונכון, שיביא מענה אמיתי לצרכי הצבא והמדינה, יעבור בוועדת החוץ והביטחון.

מורן אזולאי:
ההצהרה של אדלשטיין דרמטית לא פחות מגלנט. הממשלה כרגע על 62 אצבעות ולא בטוח שזה נתון סופי.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מורן אזולאי:
אתמול בצהרים גלנט קיבל שיחת טלפון מנתניהו שאמר לו: "יש לי רעיון. אני אקדם את חוק הגיוס של בני גנץ ככתבו. זה יאפשר רציפות והסכמות". אלא שתוך כדי השיחה כבר החלו כלי התקשורת לדווח על היוזמה, וגלנט הבין שזאת לא הייתה שיחת התייעצות אלא עדכון בדיעבד.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ח"כ ⁦אלון שוסטר⁩ מ׳המחנה הממלכתי׳ תוקף ב׳גל״צ׳:
"תרגיל מגוחך של נסיון של קוסם שאזלו ארנביו בכובע. הוא לקח חוק שהיה חלק מהקשר רחב - של מתווה שירות ישראלי לכל צעיר ישראלי בן 18".

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מרדכי הלפרין בפרסום ראשון ב'קול חי':
הדיל לקידום חוק גנץ הוצע לפני חודשים. בשיחות בחודשים האחרונים בין בני גנץ לנציגים החרדים - הציעו לו לקדם את חוק הגיוס שהעביר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת. אלא שכבר אז גנץ הביע הסתייגויות, וטען שמעדיף את 'מתווה השירות' החדש שהחרדים לא יכולים להסכים לו.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
איילת שקד למורן אזולאי ב׳ויינט׳:
״אני מבקרת כל יום בבתים של משפחות שכולות. אין כמעט בתים של חרדים. זה לא יכול להימשך ככה. צה״ל צריך להוציא צווי גיוס ל-50 אחוז מהצעירים החרדים. 10 שנים חשבתי שאפשר לגייס אותם בהידברות, אבל זה לא עובד. ב-7 באוקטובר משהו השתנה אצלי״.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יובל שגב:
יש כבר שורה של חברי ליכוד שלא מוכנים לחוק גיוס שלא יעבור את וועדת החוץ והבטחון של הכנסת: גלנט, אדלשטיין, דלל, גוטליב, אילוז, סעדה, שיקלי ונראה שגם דיכטר.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הלפרין ב'קול חי':
בתחילת השבוע נערכו התייעצויות אצל חלק מחברי ה'מועצת' החסידית על מתווה הגיוס, עד עכשיו שמענו בעיקר על התייעצויות עם חברי המועצת הליטאית והספרדית. האישור שקיבלו לא היה חד משמעי - אבל כעת ישנו כבר חוק הגיוס החדש-ישן שיהיה מעניין לראות עד כמה יאשרו האדמו״רים להתקדם איתו.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
החל הדיון בוועדת שרים לחקיקה על החלת דין הרציפות לחוק הגיוס מהממשלה הקודמת. מזכיר הממשלה יוסי פוקס מסביר כעת את החוק. השרים החרדים (גולדקנופף, בן צור, ביטון ומקלב) לא משתתפים בדיון. (פריינד)

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
דפנה ליאל: ‏היועצת המשפטית לממשלה קובעת כי יש מניעה משפטית לקיים את חוק הגיוס שהעלה נתניהו, כי אינו נשען על תשתית מקצועית עדכנית.
מתקפה חריפה של יוסי פוקס על המשנה ליועמ"ש כעת בוועדת השרים על חוק הגיוס: "אתה בא להגיד מניעה משפטית מסיבה אחת, כי אתה יודע שאנחנו צריכים להגיש תצהיר משלים. אתה רוצה שבג"צ יראה מניעה כדי שאתה תסכל את זה מראש" (אטינגר)

אולי מעניין אותך גם...