חגים ומועדים חג הפסח בצילם של גדולי ומאורי הדור שליט"א | תיעוד נרחב

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
האדמו"ר מדארג בבדיקת ושריפת חמץ
1714261011241.png

1714261020905.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
באירוע הצדעה ללומדי התורה שהתקיים בבנייני האומה, איש העסקים לב לבייב חילק מלגות לאברכים בני העדה הבוכרית בשווי של למעלה מ-6 מיליון שקל.
1714297711239.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הקבלת פני רבו ערב שבת פסח במעונו של רבן של ישראל מרן הגר"ד לנדו: חבר המועצת מרן הגר"צ דרבקין ראש ישיבת גרודנא באר יעקב
1714298003267.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עקיבא ווייס: הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בשיעורו הערב: "13 אלף טילים זרקו על המדינה שלנו, ברוך השם איזה ניסים ונפלאות היה לנו, בזכות מה זה? בזכות הרמטכ"ל? בזכות מי? בזכות בני התורה בני הישיבות, שיושבים ועוסקים בתורה. זו ההשקפה הנכונה."

"כשאני אמרתי את זה לפני כמה שבועות היו כמה ראשי ישיבות הסדר, כיפות סרוגות שתקפו אותנו בתקשורת בלי בושה ודיברו נגדנו. מדברים נגד רב בישראל? באיזה חוצפה. שלחו לי מכתבים ראשי הישיבות ההסדר שאני אחזור בי. אמרתי בשום פנים אני לא חוזר בי, אני חוזר ואומר את זה כל מה שניצלנו במלחמה הזאת שאויבינו קמו עלינו הצפון והדרום כל הערבים החמסניקים וניצלנו מהם, בזכות מזה? רק בזכות בני הישיבות ואברכים. הם מגנים על כל החיילים ועל כל עם ישראל. מי שלא מאמין בדבר הזה הוא אפיקורוס"

קבצים מצורפים

• VID-20240428-WA0079.mp4
    11.8 MB

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרן הגרב"ד פוברסקי עכשיו בכותל המערבי. מרן נכנס עם רכבו עד הרחבה.
1714299756838.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לפני התקדש חג שביעי של פסח הגיעו לקבלת פני רבו במעונו של רבן של ישראל: הגר"צ גולדשטיין רב קהילת סלבודקא באלעד, הגאון ר' יוסף חיים בן דב ראש ישיבת זכרון מיכאל בזכרון יעקב, הרב שלמה לוינשטיין, הנגיד הרבני הרב אלימלך שפירא, הרב שלמה גודנטל מנהל לשכת פניות הציבור של דגל התורה, הרב אליהו ברנשטין משגיח ישיבת גאון יעקב
1714471086552.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בין האלפים שהגיעו היום להקבלת פני רבו ברגל אצל רבן של ישראל מרן הגר"ד לנדו נראו הגר"י ברכץ זקן רבני צרפת, הגר"י במברגר רב הקהילה החרדית בחיפה, האדמו"ר מדזיקוב גבעת זאב, הפוסק הגרב"צ קוק, הגר"מ שטיין רב קהילת החסידים בקרית הרצוג וראש מועצת רכסים הרב יצחק רייך
1714471124544.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה: הפוסק הגאון רבי בן ציון הכהן קוק בפלפולא דאורייתא עם רבינו מרן ראש הישיבה הגרמ"ה הירש בביקור חג במעונו בבני ברק.
1714471176540.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
האדמו"ר מצאנז אמש בטיש נעילת שביעי של פסח אחרי צאת החג במנהג אכילת 'שרויה' לאחר שבחג לא נוהגים בחסידות לאכול שרויה (צילום: משה גולדשטיין)
1714471386512.png

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שביעי של פסח תשפ"ד בצל הקודש:

מנחה ערב יום טוב, ומעריב.

בשעה 19:10 מר"ש נכנס לתפלת מנחה, אחרי מנחה שר הרה"ג פנחס פרידמן והערב נא, ואח"כ שרו ניגון ההקפה בשעה 20:00 מר"ש יצא מההיכל להפסקה .
בשעה 20:20 מר"ש נכנס לתפילת מעריב,
מר"ש ניגש לפני התיבה למעריב, לאחר התפלה עברו להגיד א גוט יום טוב.

בשעה 21:30 מר"ש יצא מההיכל.

טיש ליל יו"ט

בשעה 23:20 מר"ש נכנס לטיש, מר"ש הדליק את הנרות עשה קידוש, שרו ניגוני חג, לפני שיצאו רקדו בטיש מר"ש קם לריקוד, בשעה 24:30 מר"ש יצא מהטיש עם השיר "על זאת".

שחרית, הלל, קריאת התורה, מוסף ומנחה.

בשעה 9:40 מר"ש נכנס לתפילת שחרית בהיכל.
מר"ש ניגש לפסוקי דזמרא על מקומו, (ולא במקום של הבעל תפלה) אמרו את השירה פסוק בפסוק, לשחרית ניגש לפנה"ת הרה"ג ר' ירמי' דמן שליט"א, מר"ש ניגש לפנה"ת על מקומו לתפילת הלל.

קריאת התורה

מר"ש קרא את כל הקריאה בעמידה (התיישב בין העליות)
כהן הדומ"צ הרה"ג ר' אהרן יהושע גרוס לוי..... שלישי הרב מרדכי וובר רביעי.....
מר"ש עלה לעליית חמישי,
מפטיר הרה"ג ר' בערל רכניצר הרה"צ ניגש לתפילת מוסף אחרי מוסף בשעה 13:30 התפללו מנחה, מר"ש ניגש למנחה, אחרי מנחה היה ברית על הבימה, אחרי הברית שרו על זאת ואחרי זה עברו להגיד "א גוט יום טוב",
בשעה 14:20 יצאו מההיכל עם השיר "על זאת".

טיש נעילת החג מעריב וספירת העומר

בשעה 19:15 מר"ש נכנס לטיש (כבר נטל ידיים בחדר) הגישו דגים מרק ובשר שרו ניגוני שיר השירים, ניגוני יו"ט, וניגוני גאולה, לחיים, תורה, ברכת המזון , חסל סידור פסח שלש פעמים, (הרב אהרן זיכרמן, הרב ישי מנדל [החליף את ר' שלום דירנפלד שנמצא בשנת אבל לאמו] ר' אהרהם ישעי דמן) הרב שמעון וולף קליין אמר לשנה הבאה והקהל אחריו שלש פעמים , ושרו את הקפה הרביעית.

קריאת שמע לייענען

לפני מעריב התקיים הקריאת שמע לייענען לבנו של הרב דוד.

בשעה 21:25 התחילו מעריב מר"ש אמר ספירת העומר. מר"ש עשה הבדלה, מיד אחרי הבדלה התחילו לשיר את הניגון של הבאגלייטן ומר"ש יצא בליווי לפידים בשעה 21:50.

א געזונטן זומער

פורום בעלזא פנימי

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרן רבינו שליט"א יגיע היום אסרו חג פסח לתפילה ע"י שריד בית מקדשנו הכותל המערבי.

תפילת מעריב וספירת העומר בשעה 10:00

ויזניץ

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מראות חג הפסח בחצר הקודש שומרי אמונים- אשדוד.

לביזת הים זרק האדמו"ר אגוזים ותפוזים.

1714636475647.png

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מראות קודש מחג הפסח בצילו של כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז.

1714636532550.png

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בחצר חסידות באבוב חגגו את חג הפסח בהתרוממות עצומה, ספר תורה הוכנס במהלך חול המועד לביהמ"ד הגדול של החסידות בבורו פארק. צפו בגלריה מסכמת מבדיקת חמץ, מים שלנו, שריפת חמץ, אפיית מצות מצווה, הכנסת סה"ת ונעילת החג במוצאי יום טוב שני עם ברכת האדמו"ר מהמרפסת.
1714636775086.png
1714636783365.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה