התייעצות גם אותכם האזעקה מלחיצה?

אני וביתי

משתמש מקצוען
בעבר שדרות וישובי העוטף היו מקבלים הרבה מטחי רקטות ובישובים אחרים לא ידעו מה זה כיום שכולנו תחת אש האם לא הגיע הזמן להחליף את האזעקה העולה ויורדת בכריזת צבע אדום כמו בשדרות ובישובי העוטף?
( רק השבוע אשה חטפה דום לב בזמן האזעקה)
למי פונים?

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לצערינו זה אמור להפחיד, מאד.
כי אם תשמע הורה' לא תרוץ למקלט באותה מהירות, אם בכלל.
ואמירת' צבע אדום' היא מאדד מפחידה. מאד מאד.
נתפלל לאבינו שיגאל אותנו ונשמע תקיעה מרגיעה כ"כ.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לצערינו זה אמור להפחיד, מאד.
כי אם תשמע הורה' לא תרוץ למקלט באותה מהירות, אם בכלל.
ואמירת' צבע אדום' היא מאדד מפחידה. מאד מאד.
נתפלל לאבינו שיגאל אותנו ונשמע תקיעה מרגיעה כ"כ.
צבע אדום זה משתק כמו האזעקה? ולא רק מהעיר שאתה מתגורר אלא מכל הערים באזור? זה אמור להיות סימן למה זה אמור להפחיד?

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צבע אדום זה משתק כמו האזעקה? ולא רק מהעיר שאתה מתגורר אלא מכל הערים באזור? זה אמור להיות סימן למה זה אמור להפחיד?
אני לא יודעת כמה זה מפחיד, אני גוש דנית.
אני מאמינה שזה מפחיד פחות מאזעקה, ומן הסתם גם פחות שומעים בערים קרובות.
לדעתי הקטנה אזעקה אמורה להרתיע, שוב כי אם יהיה רק סימן זה יהיה פחות תכוף.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קודם כל זה הרבה יותר מלחיץ. (בעבר זה היה כך בכל מקום- עיין ערך נחש צפע ודומיו).
שנית- זה הרבה פחות אפקטיבי בעיקר כי בערים גדולות זה עלול להיבלע ברעש השגרתי של חיי היומיום מה שאזעקה כן מצליחה להתגבר עליו. (בשל כך היא עולה ויורדת -גם כדי שישימו לב לתנודות ).

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
האזעקה לא מפחידה. רק מה שעומד מאחוריה.
כל צליל שלא ישימו יהיה מפחיד בהקשר הזה. גם ניגון הורה.
לאו דווקא נכון אפילו תינוקות נלחצים מהצליל אפילו שהם לא מבינים מה הוא אומר בניגוד לצלילים אחרים (גבוהים!) שלא מלחיצים אותם עד כדי כך.
ואגב, הצלצול של האמבולנסים לא כ"כ הגיוני
נשמע יותר כמו אוטו גלידה...
לא קלטנו שאמבולנס צופר לנו ברמזור (הוא לא היה ממש מאחורינו אלא כמה רכבים בינינו) אפילו שאנחנו מכירים כבר את הצופר החדש. צריך משהו יותר מפחיד בשביל לגרום לפעולה, בדומה לאזעקה.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
לאו דווקא נכון אפילו תינוקות נלחצים מהצליל אפילו שהם לא מבינים מה הוא אומר בניגוד לצלילים אחרים (גבוהים!) שלא מלחיצים אותם עד כדי כך.
שימו לב שתינוקות לא נלחצו מיד בתחילת הלחימה.
רק לאחר מספר ימים, כשקלטו את הקשר בין האזעקה ללחץ והבהלה שאנחנו משדרים בזמן הזה.

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צבע אדום נשמע יותר מלחיץ לענ"ד
בכל מקרה כל צליל יגרום לבהלה, צריך לעבוד הרבה מאוד על הרוגע (זה לא קל בכלל, רק הבוקר צליל של ריקון פח טמון היה נשמע לי כמו יירוטים...)
וסתם כך הימים האלו דורשים מאיתנו עבודה גדולה יותר על הרוגע... :(

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אזעקה לא מפחידה ההקשר שלה מפחיד.
וכמו שאמרו כל קול שישימו בהקשר הזה יבהיל אותנו באותה מידה.

tbh

משתמש מקצוען
עושים צבע אדום בעוטף בגלל שלוקח 2 שניות לקלוט שמדובר באזעקה, ואין להם את 2 השניות הללו.
כשיש יותר מכמה שניות אזהרה, אזעקה נשמעת חזק הרבה יותר כי כשאת שומעת שמדברים מילים והשמיעה צריכה להפריד בין הדיבור הזה לדיבורים אחרים, האוזניים לא תמיד טובים בזה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שנית- זה הרבה פחות אפקטיבי בעיקר כי בערים גדולות זה עלול להיבלע ברעש השגרתי של חיי היומיום מה שאזעקה כן מצליחה להתגבר עליו. (בשל כך היא עולה ויורדת -גם כדי שישימו לב לתנודות ).
גם בעוטף זה לא מציאה, אבל מוכרחים כי כשיש 15 שניות התרעה - אז אזעקה לא תועיל, עד שיבינו מה שמעו כבר תתכן פגיעה.
צריך משהו חופר ומהיר.

יוכי די

משתמש מקצוען
יוצרי ai
כמו שאמרו מעלי, לא סוג הצליל הוא זה שגורם לבהלה, אלא, מה שעומד מאחוריו,
אם זה היה "צבע אדום" כמו שהציע פותח השרשור, אז היה נפתח שרשור הפוך, לשנות מ"צבע אדום" למשהו אחר.

תינוקות לומדים להכיר את העולם לפי המבוגרים סביבם.
הם נבהלים כי הם למדו את ההקשר בין שמיעת אזעקה לבין הבהלה מסביב,
בפעמים הראשונות של האזעקה - הם לא נבהלו.

yoni770

משתמש רשום
ממה שאני הקטנה ראיתי בבית שלי. הילדים הקטנים גם נלחצו בהתחלה (כי שומעים את האזעקה מאד חזק בבית שלי). גם כשהם לא הבינו בכלל שיש ממה לפחד. ילדים מפחדים מרעש חזק.
ובהחלט יש בעיה באזעקה העולה ויורדת, שמפחדים גם מכל דבר אחר. ההתחלה של האזעקה נשמעת בדיוק כמו התחלה של רכב נוסע ושל עוד מלא דברים ששומעים ביומיום. ולכן לא פעם מישהו נלחץ לרגע כי הוא שמע התחלה של אזעקה ואז הוא הבין שזה בכלל לא היה אזעקה. ואני כבר לא מדברת על יום הזיכרון ועל סירנה של אמבולנס.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם בעוטף זה לא מציאה, אבל מוכרחים כי כשיש 15 שניות התרעה - אז אזעקה לא תועיל,
העוטף אילו יישובים שקטים וקיבוצים שאין בהם תח''צ ועירונית כמעט בכלל, בטח שלא מתקרב לרבע ממה שיש בערים עצמן,
ובכלל אילו מקומות שקטים יחסית וזה נתון מאד חשוב שלוקחים בחשבון כשמדובר בהתרעת חירום,
בנוסף על כך שבאמת יש זמן ממש קצר כך שהאזעקה לא ממש רלוונטית לא בגלל שהיא לא מובנת כמו שהיא פשוט נותנת מרווח זמן יותר,
צבע אדום הרבה יותר מלחיץ. צריך לשמוע במציאות כדי להבין. (למרות שאני מתארת לעצמי שגם את זה יש המון אנשים שהתרגלו עם הזמן, אבל מסתמא עכשיו אחרי האסון זה כבר נשמע אחרת.)
קיצר לא ממש רלוונטי לדון בזה בכל מקרה.
אבל לשם המחשה דמיינו את גאולה בצהרי יום שישי חורפי או את רבי עקיבא ג''כ באותו זמן ותכניסו לשם את הצבע אדום,
עכשיו תצפו שאנשים ישמעו ויבינו שמדובר בהתראת חירום. (ולצערנו לא תמיד אזעקות נשמעות בזמני מלחמה, הן יכולות להפתיע בהחלט גם בשגרה בלי שום תכנון).

HP מעצבת

משתמש מקצוען
כמו שאמרו מעלי, לא סוג הצליל הוא זה שגורם לבהלה, אלא, מה שעומד מאחוריו,
אם זה היה "צבע אדום" כמו שהציע פותח השרשור, אז היה נפתח שרשור הפוך, לשנות מ"צבע אדום" למשהו אחר.

תינוקות לומדים להכיר את העולם לפי המבוגרים סביבם.
הם נבהלים כי הם למדו את ההקשר בין שמיעת אזעקה לבין הבהלה מסביב,
בפעמים הראשונות של האזעקה - הם לא נבהלו.
בטח שכן.
בעופרת יצוקה אחותי הייתה בת שנתיים וחצי ובכתה המון מתחילת האזעקות.
היו לה המון פחדים
כמו להישאר בחדר לבד,
ללכת לשירותים לבד, להתקלח לבד.
באזעקה השניה שהייתה פה אז, היא קראה לי כדי שאוציא אותה ממיטת הפעוטות שלה לבד.
לא אמרנו לה כלום!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה