סטארטאפים בסדנו

מצב
הנושא נעול.

עבד משכיל

משתמש פעיל
אנחנו מחפשים מידע יותר עדכני ויותר חדש
יש למישהו מה להציע?
הכי טוב מנסיון מישהו שיצא לו להתעסק איתם

עבד משכיל

משתמש פעיל
מה אתה אומר על האמינות שלהם - אם הם נותנים לי מסלול השקעות שהתשואה מובטחת אפשר לסמוך עליהם?
וסתם מעניין במה השקעת בהלוואות או בסטארט-אפים או בנדל"ן?

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מה אתה אומר על האמינות שלהם - אם הם נותנים לי מסלול השקעות שהתשואה מובטחת אפשר לסמוך עליהם?
אמינים מאד!
וכל עוד שהחברה יציבה, [והיא יציבה מאד] אז תקבל כל שקל שהובטח לך.
וסתם מעניין במה השקעת בהלוואות או בסטארט-אפים או בנדל"ן?
השקעתי בכמה וכמה.

ראובן 23

משתמש מקצוען

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מי שמבטיח לך תשואה אל תסמוך עליו בחיים
ממש לא מדויק.
גם כשאתה שם כסף בפיקדון בבנק יש לך תשואה מובטחת.
אתה לא סומך על הבנקים?
ויש גם חברות שלא רק מבטיחים לך תשואה אלא גם נותנים לך ערבות בנקאית על ההבטחה הזאת, כך שבצב כזה אין מצב בעולם שלא תקבל את התשואה הזאת.
אז זה עדיין מסוכן?
וכך גם בכל האגרות חוב שהחברות מנפיקות שזה עם תשואה מובטחת.
וכל עוד שהחברה המנפיקה היא יציבה ולא ממונפת וכו', אז זה נחשב להשקעה מאד סולידית, כי הסיכון שחברה יציבה תקרוס ולא תוכל לשלם זה סיכון נמוך מאד מאד.

ובנוגע לתשואה מובטחת בבסדנו, אז צריך להבין שברוב ההשקעות שלהם אין דבר כזה תשואה מובטחת, אבל יש להם לפעמים השקעות שהם בטוחים בעצמם לגביהם והם מחליטים שכדאי להם לגייס את הכסף בצורת הלוואה מהמשקיעים עם תשואה מובטחת מסוימת, שזה הרבה הרבה פחות ממה שהם צופים להרוויח ואז שאר הרווחים הולכים אליהם ולא אל המשקיעים כמו בהשקעה רגילה, כך שהם לוקחים על עצמם סיכון מסוים אבל את הסיכויים לרווחים גדולים הם מקבלים.

ובאופן כללי הם נותנים בהשקעות מסוימות כ 6% תשואה מובטחת כשבצפי שלהם הם מתכננים להרוויח הרבה הרבה יותר מזה.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חברה יציבה או לא יציבה נקבע לפי הדוחות הכספיים שלה,
חובותיה, מול כמה שחייבים לה. הנכסים שלה, ועוד הרבה פרמטרים.
מבקר החברה צריך להיות גוף חיצוני בלתי תלוי.
וזה ממש לא משנה אם החברה כעת נותנת כסף למשקיעים או לא.

הודאות של @יוחנן 1 ביציבות של בסדנו, בודאי נובעת מעיון מעמיק בספרי החברה והכרות עם כל נכסיה, או הכירות עם אדם מקצועי שהוא עיין בספרי החשבונות ועשה את כל הבדיקות. ולא, חלילה, מזה ששלמו לו כבר שלוש פעמים את הריבית שהבטיחו.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
זה כמו שאתה אומר: כל עוד היא נותנת היא תמשיך לתת.....
תקרא את התגובה הקודמת שלי, ותבין שככה זה תמיד כשחברה לוקחת הלוואה, אם זה מהבנק, ואם זה מהציבור בצורה של אגרות חוב.
וגם פה יש תשואה מובטחת, וכל עוד שהחברה שלקחה את ההלוואה היא יציבה אז תקבל את התשואה עד השקל האחרון.
בדיוק כך זה בבסדנו.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
הודאות של @יוחנן 1 ביציבות של בסדנו, בודאי נובעת מעיון מעמיק בספרי החברה והכרות עם כל נכסיה, או הכירות עם אדם מקצועי שהוא עיין בספרי החשבונות ועשה את כל הבדיקות. ולא, חלילה, מזה ששלמו לו כבר שלוש פעמים את הריבית שהבטיחו.
אני משקיע שם כבר כ5 שנים, והייתי מושקע באיזה השקעה מסוימת עם תשואה מובטחת וקיבלתי את הכסף כמובטח עד שההשקעה נגמרה וקיבלתי גם את הקרן חזרה.
ואני מושקע גם בבסדנו עצמה, ולכן אני יודע מה קורה עם יציבות בסדנו עצמה.
לגבי האמינות אני שוב אומר הם אמינים מאד!!
אני מכיר הרבה אנשים, אבל אדם ישר ואמין כמו יו"ר בסדנו אני לא מכיר הרבה.

נ.ב. אני לא יודע איך אפשר לסמוך על ניק לא מוכר בנושא, אבל תשאלו את כל מי שמכיר את החברה ואת הנפשות הפועלות [ויש להם כבר אלפי משקיעים בכ10 שנות פעילות] וכולם יוכלו לספר על האמינות שלהם.
זה לא אומר שכל ההשקעות שלהם מצליחות, כי בהשקעות כמו בהשקעות יש כאלו שעומדים בתחזית ויש כאלו שלא.
למשל בגלל הקורונה שפתאום הגיעה, יש חברות בעולם שקרסו, ולולי שהיה קורונה הם היו מצליחים מאד.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כל עוד לא הגדרת את המונח 'אמינות' עדיין לא הועלת בתמיכתך במוסד הנ"ל.
אמינות היא לא חיוך מקסים על הפנים של ה'אמין'
ברור שהיא גם לא נגזרת מאורך זקנו או מצבע הכיפה שהוא לובש.
אמינות גם לא נקבעת לפי אי אלו הצלחות בשוק ההון
ואפילו לא לפי תחושה פנימית של יושרה בלתי מוגבלת של ה'אמין'.
גם אם אני בטוח שה'אמין' ישר עד כדי קיצון, ולעולם לא ירמה בפרוטה ובשוה פרוטה,
כל זה לא יעמוד לו ביום עברה כשיתברר שאין לו מהיכן לפרוע את חובותיו.

אמינות במקרים כאלו, נובעת אך ורק משקיפות. נקודה.
שקיפות פירושו, יכולת של המשקיע לדעת בכל רגע היכן כספו מושקע, באיזה פרויקט, מה מצב הפרוייקט הנ"ל ועוד פרמטרים מסוג זה.

כמובן שאני יכול להאמין למי שאני רוצה ולתת לו את כספי, בטח שהרבה פעמים אני גם ארוויח מזה.
אבל אי אפשר לקרוא לזה יציבות.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אמינות היא לא חיוך מקסים על הפנים של ה'אמין'
ברור שהיא גם לא נגזרת מאורך זקנו או מצבע הכיפה שהוא לובש.
אמינות גם לא נקבעת לפי אי אלו הצלחות בשוק ההון
ואפילו לא לפי תחושה פנימית של יושרה בלתי מוגבלת של ה'אמין'.
מסכים.
גם אם אני בטוח שה'אמין' ישר עד כדי קיצון, ולעולם לא ירמה בפרוטה ובשוה פרוטה,
כל זה לא יעמוד לו ביום עברה כשיתברר שאין לו מהיכן לפרוע את חובותיו.
לא מסכים!!
אין קשר בין אמינות לבין סיכונים בהשקעות.
זה שהבן אדם אמין, זה לא אומר שהוא לא יכול לטעות, וגם לא אמרתי שאין להם טעויות.
אמינות זה אומר שאף אחד לא מרמה אותך, אף אחד לא מנסה לגנוב את כספך, ותמיד ותמיד מספרים לך את האמת וכל האמת על ההשקעות שלך וכו'
אמינות זה אומר שהמשקיעים תמיד יודעים איפה הכסף מושקע, ומה מצב ההתקדמות של ההשקעה, יש עדכונים שוטפים למשקיעים, ויש התנהלות שקופה לחלוטין.
לי יש ניסיון עם האמינות שלהם מעבר למשקיעים סטנדרטיים, אבל אני לא רוצה להרחיב כאן.

כמובן שאני יכול להאמין למי שאני רוצה ולתת לו את כספי, בטח שהרבה פעמים אני גם ארוויח מזה.
אבל אי אפשר לקרוא לזה יציבות.
שוב, אין קשר בין אמינות לבין יציבות של החברה, או על טיב ההשקעה.
וידיעתי את היציבות של החברה לא נובע מאמון אלא מהכרת המציאות בשטח, וכמה דיבידנדים המשקיעים הולכים לקבל.

ראובן 23

משתמש מקצוען
שוב, אין קשר בין אמינות לבין יציבות של החברה, או על טיב ההשקעה.
וידיעתי את היציבות של החברה לא נובע מאמון אלא מהכרת המציאות בשטח, וכמה דיבידנדים המשקיעים הולכים לקבל.
אתה קצת מערבב או שמדובר להשקיע במוצר ספציפי ואז אין תשואה מובטחת או שמדובר באג"ח ואז זה לא משנה למי שקנה את האג"ח במה הוא משקיע (אם הוא כזה יציב למה הוא נותן 6% על אג"ח שזה המון)

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אתה קצת מערבב או שמדובר להשקיע במוצר ספציפי ואז אין תשואה מובטחת או שמדובר באג"ח ואז זה לא משנה למי שקנה את האג"ח במה הוא משקיע (אם הוא כזה יציב למה הוא נותן 6% על אג"ח שזה המון)
רוב ההשקעות של בסדנו זה בעצם להשקיע בחברות קטנות בתחילת דרכם או השקעות נדל"ן שזה גם דרך חברות אחרות.
בהשקעה עם תשואה מובטחת, זה בהשקעה בדבר ספציפי שהם צופים בו רווחים הרבה יותר גבוהים.
למה באמת הם מסכימים לתת 6% מובטח הרי אג"ח יציבות נותנות פחות?
אז א. זה באמת שאלה טובה.
אבל התשובה פשוטה הם לא מנפיקים אג"ח עם תשואה כזאת, אלא מלווים במהירות מהמשקיעים שלהם.
ולמה באמת הם לא מנפיקים? פשוט מאד, כי החברות האלו עדיין לא נסחרות בבורסה ולא יכולות להנפיק אג"ח.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אז מה הבטחונות שהם נותנים להלוואה ואם אני צריך פתאום את הכסף דחוף איך אני יוצא מהם

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אז מה הבטחונות שהם נותנים להלוואה ואם אני צריך פתאום את הכסף דחוף איך אני יוצא מהם
א. לא בכל השקעה אפשר לצאת וודאי לא כל הזמן.
ב. לגבי בטחונות לא תמיד הם נותנים בטחונות, [כמובן יש חוזה חתום שמאפשר לתבוע בבית משפט] וזה תלוי בהשקעה ובעניין.
ובגדול את השאלות הספציפיות האלו, תשאלו אותם והם יענו לכם בסבלנות ובשמחה.
[תמיד יש עם מי לדבר ואת מי לשאול על ההשקעות שלכם]

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה