מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מישהו יודע אם מי שפותח חשבון השקעות והוא לא מצהיר שהוא אזרח אמריקאי יכול להיתקל עם זה או שזה רק פורמלי כמו בבנק שאין לזה השפעות?
ואיזה משמעות כללית יש לאזרחות אמריקאית על תיק השקעות? צריך לדווח להם הכנסות?
תודה רבה מראש לעונים
לא נראה לי שכדאי להסתבך עם האמריקאים,
לדעתי זה הרבה יותר חמור מבנק, כי זה העלמת מס.
המשמעות הכי רצינית שאפשר לקנות רק קרנות סל אמריקאיות,
וכמובן צריך לדווח על ההכנסות מהשקעות (דרך כלל אין מס נוסף כי זה מקוזז עם המס בארץ).

ירחמיאלל

משתמש צעיר
לא נראה לי שכדאי להסתבך עם האמריקאים,
לדעתי זה הרבה יותר חמור מבנק, כי זה העלמת מס.
המשמעות הכי רצינית שאפשר לקנות רק קרנות סל אמריקאיות,
וכמובן צריך לדווח על ההכנסות מהשקעות (דרך כלל אין מס נוסף כי זה מקוזז עם המס בארץ).
תודה רבה
זו פרוצדורה מורכבת לדווח על ההכנסות?

למד מכל אדם

משתמש פעיל
אגב תבדוק הלכתית עם רב שמתמצה בזה
לי רבנים אמרו שאסור לקחת הלוואה מקופגל"ה (א"כ אני לא מבין למה ואכמ"ל)
דוקא מקופת גמל, או בעקרון גם הלוואה בנקאית (שאם אין נכס להשקעה יש אוסרים)? גם עם היתר עסקה?
האם משנה מאיזה קופה, דהיינו תלוי בכשרות?
אני אמור לקבל עכשיו סכום של כסף, שהייתי רוצה לצרף אותו להשקעה שכבר יש לי בקופ"ג להשקעה,
מסתפק גם אם ללמוד על להשקיע לבד לא דרך קופ"ג, אבל זה עוד נושא, החסרון בזה חוץ מהלמידה זה שאין אפשרות לקבל הלוואה כנגד הכסף, או שאני טועה כי גם בזה יש דרכים למנף נכון
יש לי ספקות בקשר לזה,
אם הבנתי נכון אם אני מכניס עכשיו את הכסף לקופה הקיימת ועוד תקופה ארצה למשוך חזרה את הסכום הנ"ל, זה יחושב כאילו משכתי את הרווח שיש לי מההפקדה הקודמת ואתחייב במס, לכן חשבתי שכדאי לפתוח קופה נפרדת ואז כשארצה למשוך אוכל למשוך את הקופה החדשה שיש בה פחות רווח וכך חלק הקרן שבמשיכה יגדל ואתחייב בפחות מס.
1. האם זה נכון א. שבמקרה שהכל בקופה אחת אתחייב במס על הסכום של הקרן של ההפקדה החדשה, ב. שבמקרה וזה 2 קופות שונות לא אתחייב במס על חלק הקרן שבקופה זו, או שיחשבו כאילו הכל בקופה אחת ואז זה כאילו משכתי את הרווח ויחייבו אותי במס?
2.אם זה נכון האם אפשרי לפתוח 2 קופות באותה חברה או חייב ב2 חברות?
3. במידה וארצה לפתוח קופ"ג להשקעה על שם הילד, האם כשהילד מגיע לגיל 18 הכסף נהיה שלו באופן מוחלט, מה שאומר שאין להורה כל יכולת וסמכות משפטית לקבוע מה יהיה עם הכסף?
תודה מראש
@השקעות R הון אשמח לדעתך.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מסתפק גם אם ללמוד על להשקיע לבד לא דרך קופ"ג, אבל זה עוד נושא, החסרון בזה חוץ מהלמידה זה שאין אפשרות לקבל הלוואה כנגד הכסף, או שאני טועה כי גם בזה יש דרכים למנף נכון
אפשרי באינטראקטיב.
1. האם זה נכון א. שבמקרה שהכל בקופה אחת אתחייב במס על הסכום של הקרן של ההפקדה החדשה, ב. שבמקרה וזה 2 קופות שונות לא אתחייב במס על חלק הקרן שבקופה זו, או שיחשבו כאילו הכל בקופה אחת ואז זה כאילו משכתי את הרווח ויחייבו אותי במס?
זה עלול להיות בעייה. אין לי ניסיון עם זה.
2.אם זה נכון האם אפשרי לפתוח 2 קופות באותה חברה או חייב ב2 חברות?
אולי באמת עדיף.
3. במידה וארצה לפתוח קופ"ג להשקעה על שם הילד, האם כשהילד מגיע לגיל 18 הכסף נהיה שלו באופן מוחלט, מה שאומר שאין להורה כל יכולת וסמכות משפטית לקבוע מה יהיה עם הכסף?
לפי הידוע לי, כן.

סלום

משתמש פעיל
דוקא מקופת גמל, או בעקרון גם הלוואה בנקאית (שאם אין נכס להשקעה יש אוסרים)? גם עם היתר עסקה?
האם משנה מאיזה קופה, דהיינו תלוי בכשרות?
בעקר מקופת גמל, לא קשור באיזה כשרות המסלול, ההלוואה ניתנת מכספי עמיתים ממסלולים ללא כשרות ואין אפשרות לחתום עם העמיתים על היתר עיסקה

מבלבל

משתמש רשום
האם ניתן לתת הוראה מתמשכת ליותר מיום אחד של פקודת קניה או מכירה בשער מסוים
אני מדבר על הפלטפורמה של אקסלנס/ מיטב

@השקעות R הון אשמח לתשובתך

המיסד

משתמש פעיל
האם ניתן לתת הוראה מתמשכת ליותר מיום אחד של פקודת קניה או מכירה בשער מסוים
אני מדבר על הפלטפורמה של אקסלנס/ מיטב

@השקעות R הון אשמח לתשובתך
אם אני גם יכול לענות
אם אני מבין נכון למה אתה מתכוון אפשר.
צילום מסך 2024-03-06 090738.jpg

ירחמיאלל

משתמש צעיר
אם אני רוצה לקנות מניית אנבידיה איזה סימול זה?
וצריך דולרים בחשבון השקעות בשביל זה או אפשר בשקלים? (באקסלנס)

מומחה מספר 1

משתמש חדש
לגבי קבלת הלוואה מקופת גמל להשקעה,
לפי ידיעתי, במסלול הלכה אין אפשרות כלל לקחת הלוואה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מי שנמצא במסלול הלכה יכול לקבל הלוואה אבל היא ניתנת מכספי המסלולים הלא כשרים (לפחות בחלק מההכשרים)
ברוב החברות זה לא ככה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה