השקעות אשכול לנוהגים בהשקעות ע"פ "גלאט הון"

משושי

משתמש פעיל
  1. זה ממש לא נכון, לדוגמה מי שהשקיע בתחילת שנת 2000 עד תחילת 2009 שזה 9 שנים עדיין יצא בהפסד של כ30%!!!
  2. שוב, הדוגמה הייתה רק כדי להסביר שיש תמיד דברים בלתי צפויים. ואני יכולה לתת לכם עוד 1000 דוגמאות כאלו בשוק ההון.
אני אחזור שוב שנת 2008 היא שנה חריגה בכל קנה מידה, מיתון בסדר גודל כזה זה משהו שקורה אחת לכמה עשרות של שנים, כמו אחרי מלחמת העולם הראשונה וכדו', כך שזה לא ממש ראיה. ובפרט שאם יש מיתון עולמי הכול נופל כך שזה לא באמת משנה איפה משקיעים כי בכל מקום מפסידים ולא יכולים לצאת, ושזה מתקן בכול מתקן ביחד.
כך שבניקוי 2008 תמיד המדד הרוויח.

משושי

משתמש פעיל
מדד מניות זה עדיין מניות, ובטווח של 3שנים זה סיכון גבוה כפי שפירטתי בתגובותיי הקודמות.
צר לי אבל לא ראיתי הסבר, בהתייחס ספציפית למדד S&P 500 שמייצג את הכלכלה האמריקאית, וכיון שהשכל הישר אומר שהיא תמשיך לצמוח בשנים הקרובות גם אם זה יהיה בעליות ומורדות עדין אין עליות ומורדות שנמשכים יותר מ3 שנים (למעט 2000-2003 שאני לא יודע מה הסיבה לנפילה).
וכמו כן לא ראיתי הסבר בהתייחס לכך לכך שאם המדד נופל הכול נופל וממילא אי אפשר לצאת מההשקעה.

משושי

משתמש פעיל
  1. זה ממש לא נכון, לדוגמה מי שהשקיע בתחילת שנת 2000 עד תחילת 2009 שזה 9 שנים עדיין יצא בהפסד של כ30%!!!
  2. שוב, הדוגמה הייתה רק כדי להסביר שיש תמיד דברים בלתי צפויים. ואני יכולה לתת לכם עוד 1000 דוגמאות כאלו בשוק ההון.
מצורף קישור בו יש טבלה שבה ניתן לראות תשואה שנתית מ1970. ניתן לראות כי למעט השנים 2000-2002 לא היה 3 שנים רצופות בה היו ירידות, וגם זה תיקן את עצמו כמעט לגמרי בשנה שלאחר מכן ולגמרי עוד שנה אח"כ.
כמו כן לא היה ניתן לראות, כי אפילו במיתון של 2008 זה תיקן את עצמו כמעט לגמרי בשנתיים שלאחר מכן.
ואלו הדוגמאות החריגות לעומת שנים רצופות של עליות של 20%+ כך שעדין אני חושב שיש סיכון אבל הוא קטן יחסית לסיכוי.
https://www.hamichlol.org.il/S&P_500 יש שם טבלה שצריך לפתוח בצד שמאל שלה למעלה בכיתוב [הצגה]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני אחזור שוב שנת 2008 היא שנה חריגה בכל קנה מידה, מיתון בסדר גודל כזה זה משהו שקורה אחת לכמה עשרות של שנים, כמו אחרי מלחמת העולם הראשונה וכדו', כך שזה לא ממש ראיה.
זה ממש לא נכון שזה רק ב2008 כפי שהבאתי עוד דוגמה, ואני גם יכולה להביא עוד דוגמאות, אבל אני חושבת שזה מיותר פשוט תבדקו את הנתונים!!
ובפרט שאם יש מיתון עולמי הכול נופל כך שזה לא באמת משנה איפה משקיעים כי בכל מקום מפסידים ולא יכולים לצאת, ושזה מתקן בכול מתקן ביחד.
כך שבניקוי 2008 תמיד המדד הרוויח.
כל שוק ההון נופל מה יותר מה פחות, אבל כמובן שאפשר להשקיע גם בשוק ההון [לא במדד מניות] לטווח של 3 שנים כשהסיכון יהיה אפסי.
וכמובן שגם יש עוד השקעות גם מחוץ לשוק ההון עם סיכון אפסי, שגם כשיש ירידות חזקות בשוק ההון הם לא יושפעו מזה.
מצורף קישור בו יש טבלה שבה ניתן לראות תשואה שנתית מ1970. ניתן לראות כי למעט השנים 2000-2002 לא היה 3 שנים רצופות בה היו ירידות,
הטבלה הזאת כמובן מוכרת לי, [רק שעושה רושם שהיא חדשה בשבילכם] ולא צריך שיהיו 3 שנים של ירידות בשביל שבטווח השקעה של 3 שנים תצאו בהפסד רב.
ותמשיכו לבדוק את הנתונים, ותראו את זה.
וגם זה תיקן את עצמו כמעט לגמרי בשנה שלאחר מכן ולגמרי עוד שנה אח"כ.
גם זה כמובן לא נכון!!
מי שהשקיע בתחילת שנת 2000 לא הצליח לחזור לסכום שהיה לו עד אמצע שנת 2013!!!
כמו כן לא היה ניתן לראות, כי אפילו במיתון של 2008 זה תיקן את עצמו כמעט לגמרי בשנתיים שלאחר מכן.
בתגובות קודמות כתבתם שתוך מספר חודשים זה חוזר...
בכל מקרה לא זה נכון ולא זה נכון.
כדי להחזיר את קרן ההשקעה היה צריך לחכות לפחות עד אמצע 2012.

משושי

משתמש פעיל
כל שוק ההון נופל מה יותר מה פחות, אבל כמובן שאפשר להשקיע גם בשוק ההון [לא במדד מניות] לטווח של 3 שנים כשהסיכון יהיה אפסי.
וכמובן שגם יש עוד השקעות גם מחוץ לשוק ההון עם סיכון אפסי, שגם כשיש ירידות חזקות בשוק ההון הם לא יושפעו מזה.
כי הכלל בשוק ההון שבלי סיכון אין סיכוי, כך שבסיכון אפסי הסיכוי אפסי.
גם זה כמובן לא נכון!!
מי שהשקיע בתחילת שנת 2000 לא הצליח לחזור לסכום שהיה לו עד אמצע שנת 2013!!!
לפי מה שחשבנתי ב2006 הוא כבר השיב את כל ההפסד + 4% (הפסד של 46% ב2000-2002) רווח חזרה של 38% 2005 51% 2006.
בתגובות קודמות כתבתם שתוך מספר חודשים זה חוזר...
בכל מקרה לא זה נכון ולא זה נכון.
כדי להחזיר את קרן ההשקעה היה צריך לחכות לפחות עד אמצע 2012.
אני דברתי שיש תיקונים בשוק ההון כמו הקורונה וכדו' שיש נפילות בגלל נתונים שהם לא כלכלים נטו וזה מתקן את עצמו תוך מספר חודשים.

ולגבי שנת 2000-2002 בדיקה פשטוה שעשיתי עכשיו הסיבה לנפילה של השווקים אז הייתה התפוצות של בועה במה שנקרא בועת הדוט קום, לפי כל מה שניתן לראות היום בשוק ההון (אנחנו לא נביאים אבל שכל ישר יש לנו) השוק לא נמצא בשופ בועה אם כבר ההפך, הוא נמצא בעצירה מסויימת בעקבות הריביות הגבהות בכל העולם שמסיטים משקיעים מהבורסה לאשראי, כך שאין שום סיבה הגיונית למשבר דומה או למשבר דומה ל2008 שהיה גם כן התפוצצות של בועת נדל"ן, כך שעדיין אני חושב כי ההשקעה הכדאית ביותר בשוק ההון היום למי שמסכים לקחת קצת (אבל זה ממש קצת) סיכון זה מדד S&P 500.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כי הכלל בשוק ההון שבלי סיכון אין סיכוי, כך שבסיכון אפסי הסיכוי אפסי.
אז זה לא נכון.
ומספיק לקרוא את המאמרים שלי בנושא כדי להבין את זה.
לפי מה שחשבנתי ב2006 הוא כבר השיב את כל ההפסד + 4% (הפסד של 46% ב2000-2002) רווח חזרה של 38% 2005 51% 2006.
אז החישוב לא נכון.
ובטוח שלא חישבתם גם את האינפלציה.
ולגבי שנת 2000-2002 בדיקה פשטוה שעשיתי עכשיו הסיבה לנפילה של השווקים אז הייתה התפוצות של בועה במה שנקרא בועת הדוט קום, לפי כל מה שניתן לראות היום בשוק ההון (אנחנו לא נביאים אבל שכל ישר יש לנו) השוק לא נמצא בשופ בועה אם כבר ההפך, הוא נמצא בעצירה מסויימת בעקבות הריביות הגבהות בכל העולם שמסיטים משקיעים מהבורסה לאשראי, כך שאין שום סיבה הגיונית למשבר דומה או למשבר דומה ל2008 שהיה גם כן התפוצצות של בועת נדל"ן, כך שעדיין אני חושב כי ההשקעה הכדאית ביותר בשוק ההון היום למי שמסכים לקחת קצת (אבל זה ממש קצת) סיכון זה מדד S&P 500.
זה לא נראה לי רציני להתייחס לתחזיות של מישהו שלא הכיר עד היום אפי' את הנפילה של שנת 2000-2002.

משושי

משתמש פעיל
אז החישוב לא נכון.
ובטוח שלא חישבתם גם את האינפלציה.
שוב כשוק ההון יורד הכול יורד ולכן כולם מפסידים כל השאלה כמה.
זה לא נראה לי רציני להתייחס לתחזיות של מישהו שלא הכיר עד היום אפי' את הנפילה של שנת 2000-2002.
בסוף לשוק ההון יש כללים איך הוא עובד ולכן גם מבלי לדעת את שם המשבר היה ברור לי כי ירידה של 3 שנים ברצף היא תוצאה של משבר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שוב כשוק ההון יורד הכול יורד ולכן כולם מפסידים כל השאלה כמה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בפתיחת חשבון באקסלנס עלולים להיכשל לכאו' באיסור ריבית (לדעת גלאט הון) עקב ריבית על העו"ש
ניתן לבקש לא לקבל ריבית
איך בקשת?
פנה אלי משקיע שלא נענים לבקשתו.

סלום

משתמש פעיל
עדכון מגלאט הון
עדכון חשוב בנוגע לבנק לאומי
לאחרונה סודר ההיתר עיסקא בבנק לאומי באופן מהודר ביותר
ונוספה אפשרות לחתימה באופן פרטי דרך מכון היתר עיסקא למהדרין (אפשר באתר או דרך נדרים פלוס)
ולכן כאשר יש צורך להזדקק להיתר עיסקא ישנו עדיפות לבנק לאומי (וכן למזרחי ויהב כבעבר).

עמי חכמי

משתמש צעיר
עדכון מגלאט הון
עדכון חשוב בנוגע לבנק לאומי
לאחרונה סודר ההיתר עיסקא בבנק לאומי באופן מהודר ביותר
ונוספה אפשרות לחתימה באופן פרטי דרך מכון היתר עיסקא למהדרין (אפשר באתר או דרך נדרים פלוס)
ולכן כאשר יש צורך להזדקק להיתר עיסקא ישנו עדיפות לבנק לאומי (וכן למזרחי ויהב כבעבר).
כשפתחתי שם חשבון חתמתי איתם אישית על היתר עיסקא פרטי
רק צריך לבקש

עמי חכמי

משתמש צעיר
בכל בנק אפ' לחתום
רק פה זה יותר מהודר ויותר בקלות (דרך נדרים פלוס)
מה שאני מכיר בבנקים אחרים זה שאתה יכול לחתום על ההיתר עיסקא הכללי שלהם
בלאומי חתמתי איתם על היתר עיסקא פרטי ביני לבינם
לא מבין מה יכול להיות יותר מהודר בחתימה על היתר עיסקא פרטי כללי

סלום

משתמש פעיל
מה שאני מכיר בבנקים אחרים זה שאתה יכול לחתום על ההיתר עיסקא הכללי שלהם
בלאומי חתמתי איתם על היתר עיסקא פרטי ביני לבינם
לא מבין מה יכול להיות יותר מהודר בחתימה על היתר עיסקא פרטי כללי
זה מה שאמר לי הרב יעקב לנדו מגלאט הון (לגבי פיקדון בבנק ירושלים)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
הוספתי לרשימה
קרנות סל בכשרות גלאט הון

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שאלה:
יש בית השקעות שאפשר להשקיע בו לפי גלאט הון?
אקסלנס בסדר?
2. בהנחה שאני מחפשת ניירות עם כשרות גלאט הון:
א. יש קרנות צוברות?
ב. מה ההבדל בן סל למחקה?
ג. מה דמי הניהול של הניירות?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אקסלנס בסדר?
נידון כאן באשכול.
צריך לבקש לא לקבל ריבית על המזומן בחשבון.
א. יש קרנות צוברות?
כן.
ב. מה ההבדל בן סל למחקה?
קרן סל מחקה.
(יש קרנות סל מנוהלות)
ג. מה דמי הניהול של הניירות?
מפורט באתר מאיה, בתשקיף קרן ובאתרים רבים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה