דרוש מידע שתפו את הטעיות שלכם כדי שאחרים לא יטעו יותר לעולם בזכותכם

Ayala12345

משתמש מקצוען
לנו הגיע מקרר חדש והערבי אמר שהוא לא עובר בדלתשל המעלית זו קומה ראשונה אמרתי לו שיעלה ברגל (עד 3 קומת זה כלול במחיר) הוא הגיע עם סנטימטר ומדד ואמר לא עובר בדלת של הבית
צריך לפרק את 4 הדלתות ולהכניס בלי
כל דלת עולה פירוק והרכבה -60 שח
אחרי שהם הלכו ולקחו איתם 240 שח אני מודדת את הדלת ורואה שיכל לעבור ברווח גם בכניסה לבית וגם במעלית
מסקנה-גם עם הוא עומד עם סנטימטר ומודד תמדדו גם הוא יכול לשקר עם סנטימטר ביד

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אמנם כסף קטן, אבל כדאי לדעת.

הזמנו ארון וכוורת מחברה ידועה ואחת הנפוצות בתחום.
עלות ההתקנה 960 ש"ח
תכלס' היה חסר חלקים מסויימים מהארון והמתקין אמר שיבוא להשלים את החסר,
בנוסף הייתה כוורת שלא הסכים להתקין היכן שרצינו, אמר שלא בטיחותי [וכנראה שצדק] אז לתומי חשבתי שעד הפעם הבאה שיבוא נחליט כבר מה לעשות עם זה.
אמרתי לו שאני לא משלם את כל הסכום שהרי אולי יבוא מתקין אחר וירצה גם הוא תשלום עבור התקנה..
הבטיח שזה הוא שיבוא, אף אחד אחר, בטוח זה הוא וכו וכו, בסוף שילמתי לו 800 על החשבון.
כמובן שאח"כ הגיע מתקין אחר... כעס ששילמתי כבר 800, קיבל רק 160.
ודרש עוד 150 ש"ח נוספים על התקנת הכוורת. המתקין הקודם יכל להתקין...
בסוף במקום לשלם 960 ש"ח שילמנו 1110 על ההתקנה.

rikigra

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
דיברתי עם יועץ משכנתאות ואמר לי לפני הכל מקדמה של 2000 ש"ח העברתי לו עבר שבועיים שואל אותו במייל מה קורה, לא מגיב כמה ימים, גם לא בטלפון, שלחתי לו אני מעוניין לבטל שיחזיר לי את המקדמה שלח לי תשובה אין על מה לדבר יקח לי זמן ככה זה עובד וכווו ולא עשה כלום
למסקנה - לא משלמים ליועץ משכנתאות לפני אישור עקרוני!!!

נ.ג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש חברה לא של השקעות של מימוש זכויות
הינהגשנוב קשה לביטוח לאומי- ונדחינו.
ניסינו למצוא עזרה בזה, הגענו לXXX. הם הצליחו להחתים אותי במקום בלי לתת לי זמן לעבור על ההסכם, בלי לשלוח לי אותו במייל, ואמרו שאפשר לבטל תוך שבוע. תכלס זה היה בתקופת החגים ולא היה לי זמן לחפש עוד אופציות. בסופו של תהליך קיבלנו קצבה על דבר שלא הינו צריכים אותם, וגם היה עדיף להגיש בנפרד ולא כערעור (זה התברר לי אחר כך) ואם הינו מגישים בנפרד גם לא הינו צריכים להגיע לוועדה, גם הינו מקבלים יותר אחוזים כי בגלל שהם ראו אותה הם בקשו עוד מסמך שהוריד מ100 ל50, וגם הינו מקבלים רטרואקטיבית... וגם בסוף הם לקחו על זה כסף למרות שהינו מקבלים בלעדיהם על דרך המלך. (הגענו אליהם לפני גיל 9 חודשים, מה שקיבלנו מקבלים רק מ9 חודשים)
מצטרפת לרמאויות של החברות האלו
קרה למישהו מהמשפחה שלנו אותו דבר, כמעט הכריחו אותו לחתום, הם בעצמם לא הבינו באותו נושא ואנחנו עזרנו להם, קבלו מאוחר ולכן הפסידו כסף ועכשיו הם מרויחים עליהם כל חודש
יש הרבה שיכולים לעזור בחינם
תבדקו טוב לפני שפונים ל"מקצוענים", לפעמים אפשר ועדיף בלעדיהם

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
1. כזוג צעיר חתמתי על טופס ליד הרכבת בתל אביב של הנחות בהמון חנויות, וקיבלתי דיסק (שזרקתי לפח)
חתמתי בגלל שהבן אדם התחנן וריחמתי עליו והוא אמר שזה בחינם.
אחרי כמה חודשים שמתי לב שיורד כל חודש 400 ש"ח מהחשבון. התקשרתי וביטלתי.
2. בחשבון קניה גדולה הרבה פעמים היו טעויות אפילו של 200 ש"ח, כדאי לבדוק.
3. פעם שילמתי חצי שנה על הגרלות לוטו, כי הטלפנית אמרה לי שהיא בזבזה עלי חצי שעה, ובמקום לטרוק את הטלפון המשכתי את השיחה.
4. פעם שילמנו על ספק אינטרנט למרות שלא השתמשנו בו כי לא התקנו את השירות, כל חודש והצטבר.
5. לפעמים יורדים סכומים בחשבון בנק כדאי תמיד לבדוק, אפילו חשבונות קבועים כמו טלפון, לפעמים הם מציעים שירות שלא שמים לב אליו, או שלא מבטלים משהו.

נחמי נחמי

משתמש רשום
לקחנו קבלן חרדי מתחיל, הוא באמת לא תימחר את העבודה נכון, וכנראה לא הרויח מספיק או בכלל
אנחנו היינו צפופים בכסף ולא יכלנו או תיכננו לשלם שקל יותר
שהוא היה לקראת סיום אמר לנו שחייב את יתרת הכסף שנשאר (5,000) והוא יסיים בימים הקרובים
בגלל שראינו שהוא כבר ממש מסיים וריחמנו עליו נתנו לו..
בקיצור יום אחרי התאדה! חיכנו לו מלא זמן והיה סיוט כי לא הבנו שלא יחזור
מרח אותנו כל פעם עם תרוץ אחר
הפועלים שלו עזבו אותו, היה בא קודח קצת מלכלך את כלל הבית והולך לעוד שבוע...
בסוף הבאנו בעל מקצוע אחר שילמנו לו 4+ והוא גמר לנו את העבודה.
המסקנה אף פעם לא משנה מה לא נותנים כסף לפני סיום עבודה!

chala

משתמש חדש
קצת ממני
1. שיפצתי דירה אצל מישהו משלנו שלוקח קבלן ערבי
כל הדלתות במטבח מנופחות לגמרי אחרי פחות משנה גם במקומות שלא עבר מים ליד זה אפילו
היהודי שולח אותי לערבי שבנה והערבי דוחה אותי בקש
אני אעשה כל מאמץ לא לעבוד יותר עם ערבים
זבל של עבודה

יהודי תם

משתמש חדש
מעשה עם הוראה שכבר נכתבה כאן בעבר:
הזמנתי מונית באפליקציה (בחו״ל), וכאשר המונית הגיעה היא לא רצתה לעלות אותנו כי היינו עם איזה 2-3 מזוודות, וטען הנהג שהיינו אמורים לציין זאת. בסוף הוא הסכים שנעלה ונשלם תעריף של תוספת על המזוודות.
הסכמתי, ובסופו של דבר הוא דרש תשלום גבוה יותר (זה לא בשקלים אז לא אלאה אתכם) אם איני טועה לערך פי שתיים מתעריף רגיל של תוספת מזוודות.
ועוד הי׳ אמור להיות לי הנחה, והוא הציג לי (אם חשבנתי נכון) את התשלום המקורי לפני ההנחה.
המלצה שלי: לפני שאתם עולים על מונית או משתמשים בשירות - תבררו עם הנהג או מי שזה לא יהי׳ מראש את המחיר, שלא יעקוץ אחר כך.

חיפשנו לקנות דירה עם אופציה של בניה על הגג, עם אישורים,
ראינו פרסומת על דירה עם גג בנוי כבר, 120 מ' + אופציה גדולה, דיברנו עם המתווך בטלפון - יש לנו הקלטות,
הוא אמר שכל הגג בנוי, ואפשר להוסיף עוד 40 מ' ויש כבר מדרגות בנויות לגג, הדירה במצב מעולה
הוא לא יכל לקבוע איתנו אחרי השקיעה (למפרע הבנו שהוא לא רצה שנראה את הדירה בערב) מסכנה האישה שסידרה את כל הבית והחדר שינה, וזזה בהתאמה עם חמישה ילדים צפופים, באמצע השכבה / ארוחת ערב...
קבענו איתו לצהריים, על חשבון הכולל שלי, עם חזרה על הגודל, המדרגות, הגג הכל...
מה אני אגיד לכם, אפילו בטעות לא היה שם אמת.
דירה שבנו בקום המדינה, 80 מ', (איפה אפשר להרחיב אם לשכן מתחת יש סוכה?)
המדרגות לגג - סולם עץ רעוע, וגג ריק. לא בנוי.
והמתווך - לא הסמיק ולא התבלבל. בא תראה פה, תראה פה,
אמרנו לו, אתה מטריח אנשים מחוץ לעיר, אישה לפני לידה, יש לנו הקלטות!!!
ריחמנו על האנשים שזה המתווך שלהם...
ומראש כל דירה עם הטלפון שלו (תימני שקורא לעצמו כחסיד) מוחקים מראש....

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה